Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Түрік Республикасының Үкіметі арасындағы Өтеусіз әскери көмек туралы келісімге Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі мен Түрік Республикасының Бас штабы арасындағы атқару хаттамасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 6 ақпан N 174
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 2001 жылғы 26 желтоқсанда Анкара қаласында жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Түрік Республикасының Үкіметі арасындағы Өтеусіз әскери көмек туралы келісімге Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі мен Түрік Республикасының Бас штабы арасындағы атқару хаттамасы бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Түрік Республикасының
Үкіметі арасындағы Өтеусіз әскери көмек туралы келісімге
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі мен
Түрік Республикасының Бас штабы арасындағы
Атқару хаттамасы
(2002 жылғы 18 сәуірде күшіне енді - СІМ-нің ресми сайты)
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі мен Түрік Республикасының Бас штабы,
әскери ынтымақтастықты нығайту мақсатында және 2001 жылғы 31 шілдеде Анкара қаласында жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Түрік Республикасының Үкіметі арасындағы Өтеусіз әскери көмек туралы Келісімге (бұдан әрі - Келісім) сәйкес,
мыналар туралы келісті:
1-бап
Түрік Республикасының Бас штабы Келісімнің 2-бабын іске асыру мақсатында мынадай тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне жалпы сомасы 783 000 000 000 (жеті жүз сексен үш миллиард) дейінгі АҚШ долларына баламалы түрік лиріне материалдар береді:
NN                Атауы                   есепке       саны
алу бірлігі
1. LANDROVER Defender тенттелген          бірлік         4
(бір кабиналы) джипі
2. LANDROVER Defender тенттелген          бірлік         4
(екі кабиналы) джипі
3. LANDROVER джипі медициналық            бірлік         1
жәрдем машинасы
4. Әр қайсысы 2 қосалқы батареясымен       дана          8
Асельсан PRC-9610 ауыспалы
радиостанциясы
5. Әрбір радиостанцияның 2 қосалқы         дана          20
батареясымен 4014 қол радиостанциясы

Об утверждении Исполнительного протокола между Министерством обороны Республики Казахстан и Генеральным штабом Турецкой Республики к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2002 года № 174
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Исполнительный протокол между Министерством обороны Республики Казахстан и Генеральным штабом Турецкой Республики к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи, совершенный в городе Анкара 26 декабря 2001 года.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Исполнительный протокол
между Министерством обороны Республики Казахстан
и Генеральным штабом Турецкой Республики к Соглашению между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой
Республики о безвозмездной военной помощи
(Официальный сайт МИД РК - Вступило в силу 18 апреля 2002 года)
Министерство обороны Республики Казахстан и Генеральный штаб Турецкой Республики, в дальнейшем именуемые Сторонами,
с целью укрепления военного сотрудничества и в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи, совершенным в городе Анкара 31 июля 2001 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Генеральный штаб Турецкой Республики в целях реализации статьи 2 Соглашения предоставляет Министерству обороны Республики Казахстан материалы на общую сумму до 783000000000 (семьсот восемьдесят три миллиарда) турецких лир в эквиваленте к доллару США согласно следующему перечню:_____________________________________________________________________ N |                 Наименование                       | Единица  | Коли-
п/п|                                                    |  учета   |чество
---------------------------------------------------------------------
1.  Джип LANDROVER Defender тентованный (однокабинная)      ед.      4
2.  Джип LANDROVER Defender тентованный (двухкабинная)      ед.      4
3.  Джип LANDROVER Defender машина медицинской помощи       ед.      1
4.  Переносные радиостанции Асельсан PRC-9610 с 2           шт.      8
запасными батареями на каждую радиостанцию
5.  Ручные радиостанции 4014 с 2 запасными батареями        шт.      20
на каждую радиостанцию
---------------------------------------------------------------------

2-бап
1. Осы Атқарушы хаттаманың шеңберінде техникалар мен құрал-жабдықтарды Түрік Республикасынан Қазақстан Республикасының аумағына дейін жеткізуге және кедендік ресімдеуге байланысты барлық шығыстарды Түрік Тарапы өз мойнына алады.
2. Қазақстан Республикасының аумағында осы Хаттаманың 1-бабында көрсетілген техникалар мен құрал-жабдықтарды кедендік ресімдеу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
3-бап
Осы Атқарушы хаттама 2001 жылғы 31 шілдеде Анкара қаласында жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Түрік Республикасының Үкіметі арасындағы Өтеусіз әскери көмек туралы келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады.
Осы Хаттаманың орындалуын Түрік Республикасының Қазақстан Республикасындағы елшілігі жанындағы Әскери атташесінің аппараты жүзеге асыратын болады.
4-бап
Тараптардың өзара келісімі бойынша осы Атқарушы хаттамаға жекелеген өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
5-бап
Осы Атқарушы хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдердің орындалғаны туралы Тараптардың соңғы жазбаша хабарламасын алған күннен бастап күшіне енеді.
2001 жылғы 26 желтоқсанында Анкара қаласында әрқайсысы қазақ және түрік тілдерінде түпнұсқалық екі данадан жасалды әрі барлық мәтіннің де бірдей күші бар.
Қазақстан Республикасының         Түрік Республикасының
Қорғаныс министрлігі үшін            Бас штабы үшін
генерал-майор                     генерал-лейтенант
Түркиядағы Әскери атташесі        Бас штабтың бөлім бастығы
Мамандар:
Қасымбеков Б.
Орынбекова Д.

Статья 2
1. Все расходы, связанные с доставкой и таможенным оформлением техники и оборудования из Турецкой Республики до территории Республики Казахстан в рамках настоящего Исполнительного протокола, принимает на себя турецкая Сторона.
2. Таможенное оформление техники и оборудования, указанных в статье 1 настоящего Протокола, на территории Республики Казахстан осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Статья 3
Настоящий Исполнительный протокол является неотъемлемой частью Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи, совершенного в городе Анкара 31 июля 2001 года.
Реализация настоящего Протокола будет осуществляться аппаратом Военного атташе при Посольстве Турецкой Республики в Республике Казахстан.
Статья 4
По взаимному согласию Сторон в настоящий Исполнительный протокол могут быть внесены отдельные изменения и дополнения.
Статья 5
Настоящий Исполнительный протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено 26 декабря 2001 года в городе Анкара в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском и турецком языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
За Министерство обороны                 За Генеральный штаб
Республики Казахстан                    Турецкой Республики
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)