Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 90 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 6 маусым N 90в
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің республикалық
бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту
туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 90
P020090_
қаулысына мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1-тармақтағы "18" деген сан "19" деген санмен ауыстырылсын;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 19-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметінің
2002 жылғы 6 маусымдағы
N 90в қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
19-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
----------------------------------------------
2002 жылға арналған "Полигондарды жалға алу туралы
мемлекетаралық шарттарды iске асыру"
045 бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны
3 756 780 мың (үш миллиард жетi жүз елу алты миллион жетi жүз сексен
мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Z010273_ Заңының 2-бабы;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Сарышаған сынақ полигонын жалға алу шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шiлдедегi Z000073_ Заңы;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының объектiлерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалға алу шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шілдедегi Z000076_ Заңы;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 4 Мемлекеттiк орталық полигонының объектілерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалға алу шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шілдедегi Z000070_ Заңы;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Ембi сынақ полигонын жалға алу шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шiлдедегi Z000082_ Заңы;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Сарышаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға алу және Приозерск қаласының тіршілiк әрекетiн қамтамасыз ету жағдайлары туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шілдедегi Z000074_ Заңы;

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 90
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2002 года N 90в
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 90 P020090_ "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства обороны Республики Казахстан на 2002 год" следующие изменение и дополнение:
в пункте 1 цифру "18" заменить цифрой "19";
дополнить приложением 19 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2002 года N 90в
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
Паспорт
бюджетной программы 045
"Реализация межгосударственных договоров об аренде военных
полигонов" на 2002 год
1. Стоимость
3 756 780 тысяч тенге (три миллиарда семьсот пятьдесят шесть миллионов семьсот восемьдесят тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Статья 2 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000073_ "О ратификации Договора между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде испытательного полигона Сары-Шаган";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000076_ "О ратификации Договора между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и боевых полей 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000070_ "О ратификации Договора между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и боевых полей 4 Государственного центрального полигона Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000082_ "О ратификации Договора между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде испытательного полигона Эмба";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000074_ "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска";

"Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң Ресей Федерациясы 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын (Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан объектiлер мен жауынгерлiк алаңдарды) пайдалану тәртiбi туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шілдедегi Z000080_ Заңы;
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясының Қорғаныс министрлігiнің Ресей Федерациясы 4 Мемлекеттiк орталық полигонын (Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан объектілер мен жауынгерлiк алаңдарды) пайдалану тәртiбi туралы келiсiмдi бекiту туралы" 2000 жылғы 20 шiлдедегi Z000071_ Заңы;
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Ембi полигонын пайдалану және жалға алу жағдайлары туралы келiсiмдi бекiту туралы" 2000 жылғы 5 шілдедегi Z000081_ Заңы;
Әскери кадрлар даярлау саласындағы ынтымақтастықты дамыту туралы ТМД қатысушы-мемлекеттерінің 1998 жылғы 6 наурыздағы Үкiметаралық Келiсiмi;
Әскери ынтымақтастық туралы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1994 жылғы 28 наурыздағы B943200_ шарт;
Сынақ полигондарын пайдалану тәртiбi туралы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1993 жылғы 22 қаңтардағы келiсiм;
"Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерiн Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери оқу орындарына оқуға қабылдау туралы" 2000 жылғы 7 сәуiрдегi N 335/5/14-2 Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi мен Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгi арасындағы келiсiм-шарт.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi
Шығындарды өтеу өтемақы негiзiнде жүзеге асырылады.
Есеп айырысудың ақшалай түрiне көшкен жағдайда қаржыландыру республикалық бюджет қаражаттары есебiнен жүзеге асырылады.
Ресей Федерациясының Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан әскери полигондарды пайдаланғандығы үшiн жалдау ақысы республикалық бюджет кiрiсінде көрсетiледi.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Бағдарламаның негiзгi мақсаты - қазақстандық әскери қызметшiлердi Қазақстан Республикасының әскери оқу орындарында даярлау жүзеге асырылмайтын, аса тапшы мамандықтар бойынша Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери оқу орындарында даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында даярлау
жүргiзiлмейтiн тапшы әскери мамандықтар бойынша әскери кадрларды шет
елдерде даярлау үшiн қажеттi жағдайларды жасау.
Ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау, әскери оқу орындарындағы
профессорлық-оқытушылар құрамының бiлiктiлiгiн арттыру.
Әскери бiлiм туралы стандарт талаптарына қажеттi жедел буын әскери
басқармасының мамандарын даярлау деңгейiн қамтамасыз ету.
Арнайы әскери дайындық талаптарының деңгейiн арттыру.

Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000080_ "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000071_ "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 4 Государственного центрального полигона Российской Федерации (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000081_ "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды полигона Эмба";
Межправительственное Соглашение государств-участников СНГ о развитии военного сотрудничества в области подготовки военных кадров от 6 марта 1998 года;
B943200_ Договор между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о военном сотрудничестве от 28 марта 1994 года;
Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования испытательных полигонов от 22 января 1993 года;
Контракт между Министерством обороны Республики Казахстан и Министерством обороны Российской Федерации от 7 апреля 2000 г. N 335/5/14-2 "О приеме на обучение в военно-учебные заведения Министерства обороны Российской Федерации военнослужащих Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы
Возмещение затрат осуществляется на компенсационной основе.
В случае перехода на денежную форму расчетов, финансирование будет осуществляться за счет средств республиканского бюджета.
Арендная плата за пользование Российской Федерацией военными полигонами, расположенными на территории Республики Казахстан, отражается в доходах республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы
Основная цель программы - подготовка казахстанских военнослужащих в военно-учебных заведениях Министерства обороны Российской Федерации по остродефицитным специальностям, по которым не осуществляется подготовка в военно-учебных заведениях Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы
Создать необходимые условия для обучения военных кадров за рубежом по
дефицитным военным специальностям, подготовка которых не осуществляется в
высших учебных заведениях Республики Казахстан.
Подготовить научно-педагогические кадры, повысить квалификацию
профессорско-преподавательского состава военно-учебных заведений.
Обеспечить необходимый уровень подготовки специалистов военного
управления оперативного звена, соответствующий требованиям стандарта о
военном образовании.
Повысить уровень требований к специальной военной подготовке.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Кіші !Бағдарла.!       Бағдарламаны (кіші       ! Іске  !Жауапты
с !дар.!бағ. !маның    !       бағдарламаны) іске       ! асыру ! орын.
N !лама!дар. !(кіші    !         асыру жөніндегі        !мерзімі! даушы.
!ның !лама !бағдарла.!          іс-шаралар            !       !  лар
!коды!ның  !маның)   !                                !       !
!    !коды !атауы    !                                !       !
___________________________________________________________________________
1  2     3       4                     5                   6        7
___________________________________________________________________________
1  045   000  "Полигон. 1. Қазақстан Республикасының     2002    Қазақстан
дарды     аумағында орналасқан әскери-     жылғы   Республи.
жалға     сынақ полигондарын жалға алғаны  15      касының
алу ту.   үшiн Ресей Федерациясынан ақша  желтоқ.  Қаржы
ралы мем. қаражаттарының республика        санға   министр.
лекет.    бюджетiнің кiрiс бөлiгiне түсуi  дейін   лігі
аралық    Қазақстан Республикасының
шарттар.  Үкiметi мен Ресей Федерациясының
ды іске   Үкiметi арасындағы Қазақстан
асыру"    Республикасының аумағында орна.
ласқан Ресей Федерациясының
929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ
орталығының объектiлерi мен
жауынгерлік алаңдарын жалға алу
туралы 1996 жылғы 18 қазандағы
шартты, Қазақстан Республикасы.
ның Yкiметi арасындағы Ембi
сынақ полигонын жалға алу туралы
1996 жылғы 18 қазандағы шартты,
Қазақстан Республикасының Үкiметi
арасындағы Сарышаған сынақ
полигонын жалға алу туралы 1996
жылғы 18 қазандағы шартты,
Қазақстан Республикасының Yкiметi
мен Ресей Федерациясының Үкiметi
арасындағы Қазақстан Республика.
сының аумағында орналасқан Ресей
Федерациясының 4 Мемлекеттiк
орталық полигонының объектiлерi
мен жауынгерлік алаңдарын жалға
алу туралы 1996 жылғы 18 қазан.
дағы шартты бекiткеннен кейiн
жүзеге асырылады.
2. Қазақстандық әскери қызметшi.   2002   Қазақстан
лердiң оқуы үшiн Ресей Федерация. жылғы   Республи.
сының Қорғаныс министрлігінен      15     касының
келіп түскен шоттарды тексеру     желтоқ. Қорғаныс
санға   министр.
дейін   лігі
3. Шартқа сәйкес өтемақы негi.    2002    Қазақстан
зінде ұсынылған шоттар бойынша    жылғы   Республи.
ақша қаражаттарын өндiру          15      касының
"Полигондарды жалға алу туралы   желтоқ.  Қаржы
мемлекетаралық шарттарды іске    санға    министр.
асыру" шарттар мен ережелерге    дейін    лігі
сәйкес жүргізiледi
___________________________________________________________________________

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
1   045   000  "Реализация   1. Поступления в доход-  до 15    Министерство
межгосудар-   ную часть республикан-   декабря  финансов
ственных      ского бюджета денежных   2002 г.  Республики
договоров     средств от Российской             Казахстан
об аренде     Федерации за аренду
полигонов"    военно-испытательных
полигонов, расположенных
на территории Республики
Казахстан, будет
осуществляться после
ратификации Российской
Федерацией Договора
между Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Российской Федерации
об аренде объектов и
боевых полей 929 ГЛИЦ
Российской Федерации,
расположенных на
территории Республики
Казахстан от 18
октября 1996 года,
Договор между
Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Российской Федерации
об аренде испытатель-
ного полигона Эмба
от 18 октября 1996
года, Договор между
Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Российской Федерации
об аренде испытатель-
ного полигона Сары-
шаган от 18 октября
1996 года, Договор
между Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Российской Федерации
об аренде объектов
и боевых полей 4
Государственного
центрального полигона
Российской Федерации,
расположенных на
территории Республики
Казахстан от 18
октября 1996 года.
2. Проверка счетов,      до 15    Министерство
поступивших от           декабря  обороны
Министерства обороны     2002 г.  Республики
Российской Федерации              Казахстан
за обучение казахстан-
ских военнослужащих.
3. Проведение зачетов    до 15    Министерство
денежных средств по      декабря  финансов
представленным счетам    2002 г.  Республики
на компенсационной                Казахстан
основе в соответствии
с Договорами и Правил
"Реализация межго-
сударственных договоров
об аренде военных
полигонов".
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер
Осы бағдарламаны iске асыру нәтижесiнде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн жоғарғы біліктi мамандарға сұранысын қамтамасыз ете алатын болады. 2002 жылы Ресей Федерациясының әскери оқу орындары қазақстандық 267 әскери қызметшiлердi, олардың 42-ci тыңдаушы-офицерлер және 225 курсанттарды дайындап шығаратын
болады, және 102 адам, соның iшiнде 30 адам тыңдаушы-офицерлер және 72 адам
курсанттар қабылдауды қамтамасыз етеді.
Қазiргi уақытта Ресей Федерациясының әскери оқу орындарында 1054
қазақстандық әскери қызметшiлер оқып жатыр, олардың 86-сы
тыңдаушы-офицерлер және 968-i курсанттар.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
В результате реализации данной программы Министерство обороны Республики Казахстан сможет обеспечить потребность Вооруженных Сил Республики Казахстан высококвалифицированными специалистами. В 2002 году военно-учебные заведения Российской Федерации произведут выпуск казахстанских военнослужащих в количестве 267 человек, из них 42 -
слушатели-офицеры и 225 курсантов, и обеспечат набор 102 человек, в том
числе слушатели-офицеры 30 человек и курсанты 72 человека.
В настоящее время в военно-учебных заведениях Российской Федерации
обучаются 1054 казахстанских военнослужащих, из них 86 слушатели-офицеры и
968 курсантов.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)