Кеден органдары алатын кеден алымдарының, алымдар мен төлемдердің ставкаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 шілдедегі N 669 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 қаңтардағы № 24 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.01.21 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің  294 - 297 299-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Кеден органдары алатын кеден алымдарының, алымдар мен төлемдердің ставкалары бекітілсін. Қараңыз.K100296
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы ресми түрде жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 8 шілдедегі
N 669 қаулысымен
бекітілген
Кеден органдары алатын алымдарының,
алымдар мен төлемдердің ставкалары
Ескерту. Ставкаларға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.03.24. N  202 (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн отыз күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi), 2007.12.26.  N 1293 қаулыларымен.           __________________________________________________________________
Кеден төлемдерінің атауы        |  ЕВРО-мен ставка
|
__________________________________________________________________
Кеден шекарасы арқылы заңды және жеке       Жүктің кедендік
тұлғалар өткізетін тауарлар мен көлік       декларациясының негізгі
құралдарын кедендік ресімдеу үшін кеден     парағы үшін 50 евро
алымдары                                    және жүктің кедендік
декларациясының әрбір
қосымша парағы үшін
20 евро
Тауарлар иелері кеден органдары болып       Тәулігіне 1 шаршы метр
табылатын кеден қоймалары мен               үшін 0,17 евро
уақытша сақтау қоймаларында
сақтағаны үшін кеден алымдары (ашық орын)
Тауарларды иелері кеден органдары болып     Тәулігіне 1 шаршы метр
табылатын кеден қоймалары мен уақытша       үшін 0,48 евро
сақтау қоймаларында сақтағаны үшін
алымдары (жабық үй-жай)
Тауарларды иелері кеден органдары болып     Тәулігіне 1 шаршы метр
табылатын кеден қоймалары мен уақытша       үшін 0,86 евро
сақтау қоймаларында сақтағаны үшін кеден
алымдары (жайластырылған үй-жай - арнайы
жабдықтарды пайдалана, ерекше
температуралық режимді және т.б. жасай
отырып арнайы бейімделген үй-жайы)
Тауарларды кедендiк алып жүру үшін      50 км-ге дейiнгi
кеден алымдары                          қашықтыққа 9 евро,

Об утверждении Ставок таможенных сборов, сборов и платы, взимаемых таможенными органами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2003 года N 669. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2011 года № 24.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.01.2011 № 24 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии со  статьями 294 - 297, 299 Таможенного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Ставки таможенных сборов, сборов и платы, взимаемых таможенными органами. см.K100296
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением   Правительства
Республики Казахстан
от 8 июля 2003 года N 669   <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 24 марта 2006 года N  202 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N  202 );   от 26 декабря 2007 года  N 1293 .
Ставки таможенных сборов,
сборов и платы, взимаемых таможенными органами
____________________________________________________________________
Наименование таможенного платежа   | Ставка в ЕВРО
--------------------------------------------------------------------
1                    |            2
--------------------------------------------------------------------
Таможенные сборы за таможенное        50 евро за основной лист
оформление товаров и транспортных     грузовой таможенной
средств, перемещаемых через           декларации;
таможенную границу юридическими и     20 евро за каждый
физическими лицами                    добавочный лист грузовой
таможенной декларации
Таможенные сборы за хранение          0,17 евро за 1 кв. метр
товаров, на таможенных складах        в сутки
и складах временного хранения,
владельцами которых являются
таможенные органы (открытое место)
Таможенные сборы за хранение          0,48 евро за 1 кв. метр
товаров, на таможенных складах        в сутки
и складах временного хранения,
владельцами которых являются
таможенные органы (закрытые
помещения)
Таможенные сборы за хранение          0,86 евро за 1 кв. метр
товаров на таможенных складах         в сутки
и складах временного хранения,
владельцами которых являются
таможенные органы (обустроенное
помещение - специальные
приспособленные помещения с
использованием специфического
оборудования, созданием особого
температурного режима и т.д.)
Таможенные сборы за                   9 евро на расстояние
таможенное сопровождение              до 50 км,
товаров                               11 евро на расстояние

50-ден 100 км-ге дейiнгi
қашықтыққа 11 евро,
100-ден 200 км-ге дейiнгi
қашықтыққа 18 евро,
200-ден 400 км-ге дейiнгi
қашықтыққа 81 евро,
400-ден 600 км-ге дейiнгi
қашықтыққа 117 евро,
600-ден 800 км-ге дейiнгi
қашықтыққа 134 евро,
800-ден 1000 км-ге дейiнгi
қашықтыққа 206 евро,
1000-ден 1500 км-ге дейiнгi
қашықтыққа 293 евро,
1500-ден 2000 км-ге дейiнгi
қашықтыққа 455 евро,
2000 км-ден астам
қашықтыққа 599 евро
Ауданы мынадай кеден қоймасын құруға
арналған лицензия бергені үшін алынатын
алымдар:
1000 м 2 дейінгіні қоса алғанда              9000 евро
1000-нан 2000 м 2 дейінгіні қоса алғанда     14000 евро
2000 м 2 астамды қоса алғанда                19000 евро
Уақытша сақтау қоймасын құруға арналған     8000 евро
лицензия бергені үшін алымдар
Кеден брокері ретіндегі қызметті жүзеге     5000 евро
асыруға арналған лицензия бергені үшін
алымдар
Кеден тасымалдаушысы ретіндегі қызметті     5000 евро
жүзеге асыруға арналған лицензия бергені
үшін алымдар
Кедендік ресімдеу жөніндегі маманның        200 евро
біліктілік аттестатын бергені үшін
алымдар
Алдын ала шешім қабылдағаны үшін төлем      50 евро
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 8 шілдедегі
N 669 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
кейбір күші жойылған шешімдерінің тізбесі
1. "Кеден төлемдерінің ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 7 қарашадағы N 1479  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1995 ж., N 35, 441-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 28 тамыздағы N 1061  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 35, 336-құжат).
3.  Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2008.02.20.  N 171 Қаулысымен.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 7 қарашадағы N 1479 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қаңтардағы N 63  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 2, 26-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 7 қарашадағы N 1479 қаулысына өзгерістер енгізу туралы"  Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 сәуірдегі N 415  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 11, 104-құжат).

от 50 до 100 км,
18 евро на расстояние
от 100 до 200 км,
81 евро на расстояние
от 200 до 400 км,
117 евро на расстояние
от 400 до 600 км,
134 евро на расстояние
от 600 до 800 км,
206 евро на расстояние
от 800 до 1000 км,
293 евро на расстояние
от 1000 до 1500 км,
455 евро на расстояние
от 1500 до 2000 км,
599 евро на расстояние
свыше 2000 км
Сборы за выдачу лицензии на
учреждение таможенного склада
площадью:
До 1000 м 2 включительно                9 000 евро
от 1000 м 2 до 2000 м 2
включительно                          14 000 евро
свыше 2000 м 2 включительно            19 000 евро
Сборы за выдачу лицензии на
учреждение склада временного
хранения                               8 000 евро
Сборы за выдачу лицензии на
осуществление деятельности в
качестве таможенного брокера           5 000 евро
Сборы за выдачу лицензии на
осуществление деятельности в
качестве таможенного перевозчика       5 000 евро
Сборы за выдачу квалификационного
аттестата специалиста по
таможенному оформлению                   200 евро
Плата за предварительное решение          50 евро
--------------------------------------------------------------------
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 июля 2003 года N 669
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1.  Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 1995 года N 1479 "О ставках таможенных платежей" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 35, ст. 441).
2.  Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 1996 года N 1061 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 35, ст. 336).
3.  Утратил силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года  N 171 .
4.  Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2000 года N 63 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 1995 года N 1479" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 2, ст. 26).
5.  Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2002 года N 415 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 1995 года N 1479" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 11, ст. 104).