Жер қойнауын пайдаланудың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 6 қазандағы N 1024 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шарттарды жасасу мерзiмдерi туралы лицензиялардың шарттарының бұзылуына байланысты Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығына арналған бұрын берiлген лицензиялар қайтарылып алынсын.
2. "Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған лицензияларды қайта ресімдеу және оларға өзгерiстер енгiзу, жер қойнауын пайдалану құқығына арналған лицензияларды қайтарып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 14 наурыздағы N 348 қаулысына мынадай өзгерiс енгізілсін:
көрсетiлген қаулыға 2-қосымшада:
реттiк нөмiрi 5-жол алынып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi осы қаулының орындалуы жөнiндегi қажеттi шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2003 жылғы 6 қазандағы
N 1024 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығына
арналған қайтарылып алынатын лицензиялардың тiзбесi
___________________________________________________________________
N | Лицензия  |Жер қойнауын|Лицензияның атауы,       |Ескерту
|(сериясы,  |пайдаланушы |жер қойнауын пайдалану   |(лицензиялық
| нөмiрi,   |            |объектілерінің орналасқан|шарттардың
| берiлген  |            |жері (лицензияны беру    |бұзылуы)
|  күнi)    |            |сәтіндегі жағдай бойынша)|
___________________________________________________________________
1  Сериясы MГ  "Целинный   Көкшетау облысының Айыртау Өндіруге
N 808       тау-кен-    ауданында Грачевское кен   арналған
(уран)      химия       орнының уран рудаларын     келісім-шарт
1996 жылғы  комбинаты"  өндiру                     жасалмаған
8 қаңтар    мемлекеттік                            (6.1-тармақша)
холдинг ком.
паниясының
N 5 руда
басқармасы
2  Сериясы АИ  "Қазатом.   Солтүстiк-Қазақстан        Өндiруге
N 1528      өнеркәсіп"  облысының Уәлиханов        арналған
1999 жылғы  ұлттық      ауданында Семiзбай кен     келісім-шарт
4 наурыз    атом        орнының уранын өндiру      жасалмаған
компаниясы"                            (5-тармақ)
жабық
акционерлік
қоғамы
3  Сериясы МГ  "Концерн    Ақтөбе облысының Ленинск   Өндiруге
N 1264      ЕЛРОВО"     ауданында Жосалы кен       арналған
(никель,    ашық        орнының силикатты          келісім-шарт
кобальт)    үлгідегі    никель-кобальт             жасалмаған
1997 жылғы  акционерлік рудаларын өндіру           (6.1-тармақша)
5 наурыз    қоғамы
4  Сериясы ГКИ "Полигон    Шығыс-Қазақстан            Өндiруге
N 1385      ресурстары" облысындағы Балықты        арналған
(алтын,     жауапкер.   аймағының алтынын,         келісім-шарт
түсті және  шілігі      түстi және сирек           (6.1-тармақша)

О некоторых вопросах недропользования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2003 года N 1024
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Отозвать ранее выданные лицензии на право пользования недрами в Республике Казахстан в связи с нарушениями условий лицензий о сроках заключения контрактов на проведение операций по недропользованию согласно прилагаемому перечню.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2001 года N 348 "О переоформлении и внесении изменений в лицензии на право недропользования, отзывах лицензий на право недропользования" следующее изменение:
в приложении 2 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 5, исключить.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан принять необходимые меры по исполнению настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 октября 2003 г. N 1024
Перечень отзываемых лицензий на право пользования
недрами в Республике Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N !Лицензия (серия,!Недропользова-!Наименование лицензии,!Примеча-
п/!  номер, дата   !тель          !местонахождение объек-!ния (на-
п !    выдачи)     !              !тов недропользования  !рушения
!                !              !(по состоянию на мо-  !лицен-
!                !              !мент выдачи)          !зионных
!                !              !                      !условий)
-------------------------------------------------------------------
1  Серия МГ N 808   Рудоуправление Добыча урановых руд    Не заклю-
(уран) от        N 5 Государст- Грачевского месторож-  чен конт-
8 января 1996    венной холдин- дения в Айыртауском    ракт на
года             говой компании районе Кокшетауской    добычу
"Целинный      области                (подпункт
горно-химичес-                        6.1)
кий комбинат"
2  Серия АИ N 1528  Закрытое ак-   Добыча урана месторож- Не заклю-
от 4 марта 1999  ционерное об-  дения Семизбай в Вали- чен конт-
года             щество "На-    хановском районе       ракт на
циональная     Северо-Казахстанской   добычу
атомная ком-   области                (пункт 5)
пания "Каз-
атомпром"
3  Серия МГ N 1264  Акционерное    Добыча силикатных ни-  Не заклю-
(никель, ко-     общество       кель-кобальтовых руд   чен конт-
бальт) от 5      открытого типа Джусалинского место-   ракт на
марта 1997 года  "Концерн       рождения в Ленинском   добычу
ЕЛРОВО"        районе Актюбинской     (подпункт
области                6.1)
4  Серия ГКИ N 1385 Товарищество с Разведка на золото,    Не заклю-
(золото, цветные ограниченной   цветные и редкие       чен конт-
и редкие металлы)ответственнос- металлы Балыктинской   ракт на
от 19 февраля    тью "Ресурсы   зоны в Восточно-       добычу
1998 года        полигона"      Казахстанской области  (подпункт

сирек       шектеулі    кездесетiн металдарын      (7.1-тармақша)
кездесетiн  серіктес.   барлау
металдар)   тігі
1998 жылғы
19 ақпан
5  Сериясы АИ  "РЭП        Қарағанды облысындағы      Өндiруге
N 1532      барлау      Төменгi Қайрақты           арналған
1999 жылғы  пайдалану   байыту фабрикасының        келісім-шарт
10 қыркүйек кәсіпорны"  техногенді минералды пайда (7.1-тармақша)
жауапкер.   болуларын өндіру           (5-тармақ)
шiлiгi
шектеулі
сертектес.
тiгi
___________________________________________________________________

7.1)
5  Серия АИ N 1532  Товарищество с Добыча техногенных ми- Не заклю-
от 10 сентября   ограниченной   неральных образований  чен конт-
1999 года        ответственнос- Нижне-Кайрактинской    ракт на
тью "Разведоч- обогатительной фабрики добычу
ное эксплуата- в Карагандинской       (пункт 5)
ционное пред-  области
приятие РЭП"
-------------------------------------------------------------------