Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1127 қаулысына өзгерістр мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1385 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы  3-тармағының 1) тармақшасына, 4-тармағының 2), 3) және 4) тармақшаларына және 4-1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Смета бойынша тиісті органды ұстауға арналған қаражатты үнемдеу есебiнен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемақылар белгiлеу ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1127 қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) атауында және 1-тармақта:
"үнемдеу" деген сөз алынып тасталсын, "қаражатты" деген сөз "қаражат" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Смета бойынша" деген сөздер "Бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
кiрiспеде "4-тармағының 2) тармақшасына" деген сөздер "3-тармағының 1) тармақшасына, 4-тармағының 2), 3) және 4) тармақшаларына және 4-1-тармағына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекiтілген Смета бойынша тиiстi органды ұстауға арналған қаражатты үнемдеу есебiнен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемақылар белгiлеу ережесінде:
атауында:
"үнемдеу" деген сөз алынып тасталсын, "қаражатты" деген сөз "қаражат" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Смета бойынша" деген сөздер "Бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 1-1 және 1-2-тармақтармен толықтырылсын:
"1-1. Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемақылар белгiлеу бюджеттік бағдарламаны, (кішi бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша тиісті көзделген қаражат есебiнен жүзеге асырылады.
1-2. Мемлекеттiк органдардың қызметкерлерiне сыйлық беру мемлекеттiк орган басшысы - республикалық бюджеттiк бағдарламаның (кiшi бағдарламаның) әкiмшiсi не оны алмастыратын тұлғаның шешiмi бойынша жүргiзіледi деп белгіленсiн.";
8-тармақта:
1) тармақшада "(ата-анасының, зайыбының, аға-iнiсiнiң, әпке-сiңлiсiнiң, балаларының)" деген сөздер "(зайыбының, ата-анасының, балаларының, асыраушыларының, асырап алынғандарының, толық туысты және толық туыс емес ағалары мен әпкелерiнiң, аталарының, әжелерiнiң, немерелерiнiң)" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшада "зиян келтiру" деген сөздерден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1127
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1385
В соответствии с подпунктом 1) пункта 3, подпунктами 2), 3) и 4) пункта 4 и пунктом 4-1 Указа  Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1127 "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по смете" следующие изменения и дополнения:
1) в заголовке и пункте 1:
слово "экономии" исключить;
слова "по смете" заменить словами "по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы)";
в преамбуле слова "подпунктом 2) пункта 4" заменить словами "подпунктом 1) пункта 3, подпунктами 2), 3) и 4) пункта 4 и пунктом 4-1";
2) в Правилах премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по смете, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке:
слово "экономии" исключить;
слова "по смете" заменить словами "по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы)";
дополнить пунктами 1-1 и 1-2 следующего содержания:
"1-1. Премирование, оказание материальной помощи и установление надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан осуществляется за счет средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы).
1-2. Установить, что премирование работников государственных органов производится по решению руководителя государственного органа - администратора республиканской бюджетной программы (подпрограммы) либо лица, его замещающего.";
в пункте 8:
в подпункте 1) слова "(родителей, супругов, братьев, сестер, детей)" заменить словами "(супругов, родителей, детей, усыновителей, усыновленных, полнородных и неполнородных братьев и сестер, дедушек, бабушек, внуков)";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

"6) қызметкердiң зейнеткерлiкке шығуы";
12-тармақта "жеке және жиынтық сметаларына" деген сөздер "бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспарларына" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақтың 2) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"- қосымша ақшалай төлемдер.";
мынадай мазмұндағы тараумен және 15-тармақпен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк органдар орталық аппараттарының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшілерiне бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi органды ұстауға көзделген қаражат есебiнен сыйлықақы төлеу тәртiбi
15. Сыйлық берудiң мөлшерi мен мерзiмдiлiгiн тиiстi органды ұстауға арналған бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспарына сәйкес тоқсандар бөлiгiнде тең үлестермен орталық мемлекеттiк органның басшысы - бюджеттiк бағдарламаның (кiшi бағдарламаның) әкiмшiсi белгiлейдi.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

"6) выхода работника на пенсию.";
в пункте 12 слова "индивидуальные и сводные сметы расходов" заменить словами "планы финансирования бюджетной программы (подпрограммы)";
подпункт 2) пункта 13 дополнить абзацем следующего содержания:
"дополнительные денежные выплаты.";
дополнить главой и пунктом 15 следующего содержания:
"Порядок выплаты премий административным государственным служащим
центральных аппаратов государственных органов за счет средств,
предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану
финансирования бюджетной программы (подпрограммы).
15. Размер и периодичность премирования устанавливается руководителем центрального государственного органа - администратора бюджетной программы (подпрограммы) в соответствии с планом финансирования бюджетной программы (подпрограммы) на содержание соответствующего органа, равными долями в разрезе кварталов.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан