"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының кейбір мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 сәуірдегі N 410 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi заңнамада белгіленген тәртіппен "Теңізшевройл" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестігі (бұдан әрі - ТШО) мен "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрі - "Қазақойл" ҰМК) арасында жасалған 1993 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасында сатып алғаны үшiн өтеудi төлеуге қатысты Қарыз туралы шарт және ТШО, "Қазақойл" мен Трансошен Шеврон Компани арасында жасалған 1993 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасында ақша қаражатын беру туралы сұрау салулар төлеміне қатысты Қарыз туралы шарт бойынша берешекті өтеу бойынша ТШО-ның 2003 жылы бөлген ақша қаражатынан 80000000 (сексен миллион) АҚШ долларын "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының (бұдан әрі - Қоғам) иелiгiне жiберiлуiн қамтамасыз етсiн.
2. Қоғамның ТШО мен "Қазақойл" ҰМК арасында жасалған 1993 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасында сатып алғаны үшін өтеудi төлеуге қатысты Қарыз туралы шарт және ТШО, "Қазақойл" мен Трансошен Шеврон Компани арасында жасалған 1993 жылғы 2 сәуiрдегi Қазақстан Республикасында ақша қаражатын беру туралы сұрау салулар төлеміне қатысты Қарыз туралы шарт бойынша 64506697 (алпыс төрт миллион бес жүз алты мың алты жүз тоқсан жеті) АҚШ долларына баламалы сомаға ТШО-ғa борыштарды талап ету құқықтарын мемлекеттің Қоғамның жарғылық капиталына салымының мөлшерiне заңнамада белгiленген тәртiппен енгiзу туралы ұсынысымен келiсiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттiк мүлік және жекешелендiру комитеті осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Г.А.Марченкоға жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Некоторые вопросы закрытого акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года N 410
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить направление 80000000 (восемьдесят миллионов) долларов США из распределений денежных средств товарищества с ограниченной
ответственностью "Тенгизшевройл" (далее - ТШО) в 2003 году по погашению задолженности по Договору о займе, относящемуся к выплате возмещения за приобретение в Республике Казахстан от 2 апреля 1993 года, заключенному между ТШО и закрытым акционерным обществом "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" (далее - ННК "Казахойл"), и Договору о займе, относящемуся к оплате запросов о предоставлении денежных средств в Республике Казахстан от 2 апреля 1993 года, заключенному между ТШО, ННК "Казахойл" и Трансошен Шеврон Компани, в распоряжение закрытого акционерного общества "Национальная компания
"КазМунайГаз" (далее - Общество).
2. Согласиться с предложением Общества о включении в установленном законодательством порядке в размер вклада государства в уставный капитал Общества прав требований долгов к ТШО по Договору о займе, относящемуся к выплате возмещения за приобретение в Республике
Казахстан от 2 апреля 1993 года, заключенному между ТШО и ННК "Казахойл", и Договору о займе, относящемуся к оплате запросов о предоставлении денежных средств Республике Казахстан от 2 апреля 1993 года, заключенному между ТШО, ННК "Казахойл" и Трансошен Шеврон
Компани, на сумму, эквивалентную 64506697 (шестьдесят четыре миллиона пятьсот шесть тысяч шестьсот девяносто семь) долларам США.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Марченко Г.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан