"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 9 сәуiрдегi N 2940 Жарлығына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 474 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 9 сәуiрдегi N 2940 Жарлығына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентiнiң
1996 жылғы 9 сәуiрдегi N 2940 Жарлығына
толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қаулы етемін:
1. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен жоғары және үкiметаралық деңгейлердегi кездесулер мен келiссөздер барысында қол жеткен уағдаластықтарды iске асыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 9 сәуiрдегi N 2940  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1996 ж., N 14, 109-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
кiрiспедегi "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен уағдаластықтарын" деген сөздерден кейiн, тақырыптағы және 1 және 2-тармақтардағы "уағдаластықтарды" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың шешiмдерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
1 және 2-тармақтардағы "iске асырудың тәртiбi жөнiндегi Ереже" деген сөздер "iске асыру ережесi" деген сөздермен ауыстырылсын, "Ережеде белгiленген" деген сөздер өзгерiссiз қалдырылсын;
2 және 3-тармақтардағы ", мемлекеттiк комитеттерi" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақтағы "мемлекеттiк органдар" және "мемлекеттiк органдардың басшылары" деген сөздерден кейiн "және бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың қазақстандық бөлігінің тең төрағалары" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтағы "мемлекеттiк органдардың басшылары" деген сөздерден кейiн "және бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың Қазақстандық бөлiгiнiң тең төрағалары" деген сөздермен толықтырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен жоғары және үкiметаралық деңгейлердегi кездесулер мен келiссөздер барысында қол жеткен уағдаластықтарды iске асыру тәртiбi туралы ережеде:
тақырыпта және 1-тармақта:
"тәртiбi туралы Ереже" деген сөздер "ережесi" деген сөзбен ауыстырылсын, "Осы Ереже" деген сөздер өзгерiссiз қалдырылсын;
"уағдаластықтарды" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың шешiмдерiн" деген сөздермен толықтырылсын;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 9 апреля 1996 года N 2940"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года N 474
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 9 апреля 1996 года N 2940".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ Президент Республики Казахстан О внесении дополнений и изменений в Указ Президента
Республики Казахстан от 9 апреля 1996 года N 2940
Постановляю:
1. Внести в  Указ Президента Республики Казахстан от 9 апреля 1996 года N 2940 "О вопросах реализации международных договоров Республики Казахстан и договоренностей, достигнутых в ходе встреч и переговоров на высшем и межправительственном уровнях" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 14, ст. 109) следующие дополнения и изменения:
в преамбуле после слов "договоренностей Республики Казахстан", в заголовке и в пунктах 1 и 2 после слова "уровнях" дополнить словами ", а также решений международных организаций, членом которых является Республика Казахстан";
в пунктах 1 и 2 слова "Положение о порядке" и "установленного Положением" заменить словами "Правила" и "установленного Правилами";
в пунктах 2 и 3 слова ", государственным комитетам" исключить;
в пункте 3 после слов "подотчетным Президенту Республики Казахстан" дополнить словами "и сопредседателям казахстанской части совместных межправительственных комиссий";
в пункте 4 после слов "подотчетных Президенту Республики Казахстан" дополнить словами "и сопредседатели казахстанской части совместных межправительственных комиссий";
в Положении о порядке реализации международных договоров Республики Казахстан и договоренностей, достигнутых в ходе встреч и переговоров на высшем и межправительственном уровнях, утвержденном вышеназванным Указом:
в заголовке и пункте 1:
слова "Положение о порядке" и "Настоящее Положение устанавливает" заменить соответственно словами "Правила" и "Настоящие Правила устанавливают";
после слова "уровнях" дополнить словами ", а также решений международных организаций, членом которых является Республика Казахстан";

мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. "Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың шешiмдерi" (бұдан әрi - халықаралық ұйымдардың шешiмдерi) деген ұғыммен халықаралық ұйымдар органдарының олардың жарғылық құжаттарында көзделген тәртiппен қабылдаған шешiмдерi түсiндiріледi";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Шарттарда және уағдаластықтарда, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiнде айқындалған мәселелер өздерiнiң құзiретiне енетін Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен өзге де орталық атқарушы органдары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар (бұдан әрi - Қазақстан Республикасының органдары) және бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың қазақстандық бөлiгiнiң тең төрағалары аталған шарттар мен уағдаластықтар, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерi бойынша Қазақстан тарапы қабылдаған мiндеттемелердiң орындалуын тiкелей қамтамасыз етедi. Осы мақсатта аталған органдар белгiленген уағдаластықтар бар шарттың немесе құжаттың мәтiнiн алғаннан кейiн екі апта мерзiмде солар бойынша қабылданған мiндеттемелердi орындау жөнiнде нақты іс-шаралар әзiрлейдi және оларды iске асыру жөнiнде Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне ұсыныстар енгiзедi.
5. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасының мүдделi органдарының ұсыныстарын қорытындылауды қамтамасыз етедi және екi апта мерзiмде нақты мерзiмдер мен тiкелей орындаушыларды көрсете отырып, жасалған шарттарды, қол жеткiзiлген уағдаластықтарды, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiн iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi өкiмiнің жобасын әзiрлейдi және оны белгiленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне енгiзедi";
6-тармақ алынып тасталсын;
7-тармақтағы "Үкiметiнiң қаулысымен" деген сөздер "Премьер-Министрінің өкiмiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
8, 10, 11, 12-тармақтардағы "қол жеткен уағдаластықтарды", "уағдаластықтарды", "қол жеткен уағдаластықтарын" деген сөздерден кейiн сондай-ақ халықаралық ұйымдардың шешiмдерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақтың үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың қазақстандық бөлiгi өз жұмысында "Шет елдермен ынтымақтастық жөнiндегi бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың (комитеттердiң, кеңестердiң) қазақстандық бөлiгi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 1304  қаулысымен бекiтiлген Шет елдермен ынтымақтастық жөнiндегi бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердiң) қазақстандық бөлiгi туралы ереженi басшылыққа алады".

дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Под понятием "решения международных организаций, членом которых является Республика Казахстан" (далее - решения международных организаций) понимаются решения органов международных организаций, принятые в порядке, предусмотренном их уставными документами";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Министерства и иные центральные исполнительные органы Республики Казахстан, а также государственные органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан (далее - органы Республики Казахстан) и сопредседатели казахстанской части совместных межправительственных комиссий, в компетенцию которых входят вопросы, определенные договорами или договоренностями, а также решениями международных организаций непосредственно обеспечивают выполнение обязательств, принятых казахстанской стороной по упомянутым договорам и договоренностям, а также решениям международных организаций. В этих целях указанные органы в двухнедельный срок после получения текста договора или документа с зафиксированными договоренностями разрабатывают конкретные мероприятия по выполнению принятых по ним обязательств и вносят предложения по их реализации в Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
5. Министерство иностранных дел Республики Казахстан обеспечивает обобщение предложений от заинтересованных органов Республики Казахстан и в двухнедельный срок разрабатывает проект распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан об утверждении плана мероприятий по реализации заключенных договоров, достигнутых договоренностей, а также решений международных организаций с указанием конкретных сроков и непосредственных исполнителей и вносит его в установленном порядке в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан";
пункт 6 исключить;
в пункте 7 слова "постановлением Правительства" заменить словами "распоряжением Премьер-Министра";
в пунктах 8, 10, 11, 12 после слов "договоренностей" дополнить словами ", а также решений международных организаций";
абзац третий пункта 10 изложить в следующей редакции:
"В своей работе казахстанская часть совместных межправительственных комиссий руководствуется Положением о казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) по сотрудничеству с зарубежными странами, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года N 1304 "Об утверждении Положения о казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) по сотрудничеству с зарубежными странами".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан