Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 1 қарашадағы N 1342 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 485 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан метрология институты Республикалық мемлекеттiк кәсiпорынды (ҚазМетрИн)" құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 1 қарашадағы N 1342  қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақта:
екiншi абзацтағы "мемлекеттiк кәсiпорынға қатысты субъектiнiң функциясын жүзеге асыратын мемлекеттiк меншiк құқығын" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк кәсiпорын мемлекеттiк ғылыми метрологиялық орталық болып анықталсын.";
2-тармақта:
үшiншi абзацтағы ", сату және уақытша пайдалануға беру" деген сөздер алынып тасталсын;
төртiншi абзацтағы "метрология бойынша оларды тiркеу" деген сөздер "өлшем бiрлiгін қамтамасыз ету мен сертификаттау саласында аккредиттеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"метрология саласында қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмыстарын орындау;
шамалар бiрлiктерiнiң мөлшерлерiн мемлекеттiк эталондардан кәсiпорын эталондарына беру;
өлшемдер бiрлiгін қамтамасыз ету мәселелерi бойынша жеке және заңды тұлғаларды ақпараттық қамтамасыз ету;
уақыт пен жиiлiктiң, заттар мен материалдардың құрамы мен қасиеттерiнiң стандартты үлгiлерiнiң, заттар мен материалдардың физикалық константалары және қасиеттерi туралы стандартты анықтамалық деректердiң мемлекеттiк қызметтерiнiң iс-әрекетiне байланысты жұмыстарды жүргiзу.".
2. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 года N 1342
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года N 485
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 года N 1342 "О создании Республиканского государственного предприятия "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в абзаце втором слова ", осуществляющим по отношению к государственному предприятию функции субъекта права государственной собственности" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"Определить государственное предприятие государственным научным метрологическим центром.";
в пункте 2:
в абзаце третьем слова ", реализации и прокату" исключить;
в абзаце четвертом слова "аккредитации по метрологии" заменить словами "аккредитации в области обеспечения единства измерений и сертификации";
дополнить абзацами следующего содержания:
"выполнение прикладных научно-исследовательских работ в области метрологии;
передача размеров единиц величин от государственных эталонов эталонам предприятий;
информационное обеспечение физических и юридических лиц по вопросам обеспечения единства измерений;
проведение работ, связанных с деятельностью государственных служб времени и частоты, стандартных образцов состава и свойств веществ и материалов, стандартных справочных данных о физических константах и свойствах веществ и материалов.".
2. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан