Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Еуразиялық экономикалық қоғамдастық заңнамасы негiздерiнiң мәртебесi және оларды әзiрлеу тәртібi туралы шартқа қол қою туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 18 маусымдағы N 670 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Еуразиялық экономикалық қоғамдастық заңнамасы негіздерiнiң мәртебесi және оларды әзiрлеу тәртiбi туралы шартқа қол қою туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Еуразиялық экономикалық қоғамдастық заңнамасы негiздерiнiң мәртебесi және оларды әзiрлеу тәртiбi туралы шартқа қол қою туралы
Қаулы етемін:
1. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық заңнамасы негіздерiнiң мәртебесi және оларды әзiрлеу тәртiбi туралы шарттың жобасы мақұлдансын.
2. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық заңнамасы негіздерiнiң мәртебесi және оларды әзiрлеу тәртiбi туралы шартқа қол қойылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Жоба
Еуразиялық экономикалық қоғамдастық заңнамасы негiздерінiң мәртебесi және оларды әзiрлеу тәртiбi туралы
ШАРТ
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттер,
2000 жылғы 10 қазандағы Еуразиялық экономикалық қауымдастық құру туралы шартты және 1999 жылғы 26 қазандағы Кеден одағы және Бiртұтас экономикалық кеңiстiктi қалыптастыруды құқықтық қамтамасыз ету туралы келiсiмдi басшылыққа ала отырып,
Еуразиялық экономикалық қауымдастық (бұдан әрi - ЕурАзЭҚ) шеңберiнде тиiмдi интеграциялық өзара iс-қимылды қамтамасыз ететiн келiсiлген құқықтық саясатты жүргізуге ұмтыла отырып,
ЕурАзЭҚ шеңберiндегi құқық қатынастарын реттеудiң бiрiздендiрiлген тәртiбiн әзiрлеу қажеттілiгiн мойындай отырып,
мына төмендегілер туралы уағдаласты:
1-бап
Реттеудiң мән-жайы
Осы Шартпен Тараптар Еуразиялық экономикалық қоғамдастық заңнамасы негiздерiнiң (бұдан әрi - ЕурАзЭҚ) мәртебесiн айқындайды, оларды әзiрлеудiң, қараудың, қабылдаудың, өзгертудiң, олардың қолданылуын тоқтата тұрудың және тоқтатудың бiрiздендiрiлген тәртiбiн белгілейдi.
ЕурАзЭҚ заңнамасының негіздерi деп Тараптар үшiн бiрыңғай құқықтық қатынастардың базалық салаларындағы құқықтық реттеу нормаларын белгiлейтiн және Тараптар жасасу жолымен қабылданатын ЕурАзЭҚ-тың құқықтық кесiмдерi (бұдан әрi - ЕурАзЭҚ) заңнамасы негіздерiн қабылдау туралы келiсiм) ұғынылады.
2-бап
ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн әзiрлеу қағидаттары
ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн әзiрлеу кезiнде мынадай қағидаттар сақталуға тиiс:
а) ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң халықаралық құқықтың жалпыға бiрдей нормалары мен қағидаттарына сәйкестiгi;
б) ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн қолданудың құқықтық, әлеуметтiк-экономикалық және өзге де салдарларын жан-жақты пысықтау.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Договора о статусе Основ законодательства Евразийского экономического сообщества и порядке их разработки"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2004 года N 670
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Договора о статусе Основ законодательства Евразийского экономического сообщества и порядке их разработки".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ Президента Республики Казахстан О подписании Договора о статусе Основ законодательства Евразийского экономического сообщества и порядке их разработки
Постановляю:
1. Одобрить проект Договора о статусе Основ законодательства Евразийского экономического сообщества и порядке их разработки.
2. Подписать Договор о статусе Основ законодательства Евразийского экономического сообщества и порядке их разработки.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
ДОГОВОР
о статусе Основ законодательства
Евразийского экономического сообщества
и порядке их разработки
Государства-члены Евразийского экономического сообщества, именуемые в дальнейшем Сторонами,
руководствуясь  Договором об учреждении Евразийского экономического сообщества от 10 октября 2000 года и  Соглашением о правовом обеспечении формирования Таможенного союза и Единого экономического пространства от 26 октября 1999 года,
стремясь проводить согласованную правовую политику, обеспечивающую эффективное интеграционное взаимодействие в рамках Евразийского экономического сообщества (далее - ЕврАзЭС),
признавая необходимость разработки унифицированного порядка регулирования правоотношений в рамках ЕврАзЭС,
договорились о нижеследующем:
Статья 1
Предмет регулирования
Настоящим Договором Стороны определяют статус Основ законодательства Евразийского экономического сообщества (далее - Основы законодательства ЕврАзЭС), устанавливают унифицированный порядок их разработки, рассмотрения, принятия, изменения, приостановления и прекращения действия.
Под Основами законодательства ЕврАзЭС понимаются правовые акты ЕврАзЭС, которые устанавливают единые для Сторон нормы правового регулирования в базовых сферах правоотношений, и которые принимаются путем заключения Сторонами (далее - соглашения о принятии Основ законодательства ЕврАзЭС).
Статья 2
Принципы разработки Основ законодательства ЕврАзЭС
При разработке Основ законодательства ЕврАзЭС должны соблюдаться следующие принципы:
а) соответствие Основ законодательства ЕврАзЭС общепризнанным нормам и принципам международного права;
б) всесторонняя проработка правовых, социально-экономических и иных последствий действия Основ законодательства ЕврАзЭС.

3-бап
ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн әзiрлеу, қарау, қабылдау, өзгерту, олардың қолданылуын тоқтата тұру және тоқтату
ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн әзiрлеу, қарау, қабылдау, өзгерту, олардың қолданылуын тоқтата тұру және тоқтату қоса берiлiп отырған осы Шарттың ажырамас бөлiгi болып табылатын ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерін әзiрлеу, қарау, қабылдау, өзгерту, олардың қолданылуын тоқтата тұру және тоқтату тәртiбiне сәйкес жүзеге асырылады.
4-бап
ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiн қабылдау туралы келiсiмдердiң күшiне ену тәртiбi
ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн қабылдау туралы келiсiм Тараптардың олардың күшіне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi орындауы туралы соңғы жазбаша хабарламаны депозитарийге тапсырған күннен бастап күшiне енедi.
5-бап
ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң құқықтық қолданылуын бақылау
Тараптардың мемлекеттiк органдары өз құзыреті шегiнде олардың ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiне сәйкестiгiн тексеру мақсатында заңнамалық және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдер жобаларына құқықтық сараптама жүргiзу және Тараптардың парламенттерi мен үкiметтерiне тиiстi ақпарат ұсыну жолымен ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң құқықтық қолданылуын бақылауды жүзеге асырады.
ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiнiң Хатшылығы, ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесiн, ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясын және ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiн ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң құқықтық қолданылуы туралы хабардар етедi.
6-бап
Ақпарат алмасу
Тараптар ұлттық ақпараттық ресурстарды пайдалана отырып, ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiнiң Хатшылығы мен ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблея Бюросының Хатшылығы арқылы ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң құқықтық қолданылуы туралы ақпарат алмасуды жүзеге асырады.
7-бап
Күшіне енуі
Осы Шарт соңғы бекiту грамотасын депозитарийге тапсырған күннен бастап бекiтiлуге жатады және күшiне енедi.
8-бап
Қосылу
Осы Шарт ЕурАзЭҚ-қа енген кез келген мемлекеттiң оған қосылуы үшiн ашық. Осы Шартқа қосылу туралы құжат депозитарийге сақтауға тапсырылады.
Қосылған мемлекеттер үшiн осы Шарт қосылу туралы құжатты депозитарийге тапсырған күннен бастап күшiне енедi.
9-бап
Басқа халықаралық шарттармен ара қатынасы
Осы Шарт қатысушылары болып табылатын басқа да халықаралық шарттардан туындайтын Тараптардың құқықтары мен мiндеттемелерiн қозғамайды.
10-бап
Өзгерістер енгiзу
Осы Шартқа өзгерiстер Тараптардың өзара келiсiмi бойынша енгізiледi және осы Шарттың ажырамас бөлiктерi болып табылатын хаттамалармен ресiмделедi және осы Шарттың 7-бабында көзделген тәртiппен күшiне енедi.

Статья 3
Разработка, рассмотрение, принятие, изменение, приостановление и прекращение действия Основ законодательства ЕврАзЭС
Разработка, принятие, изменение, приостановление и прекращение действия Основ законодательства ЕврАзЭС осуществляются в соответствии с прилагаемым Порядком разработки, рассмотрения, принятия, изменения, приостановления и прекращения действия Основ законодательства ЕврАзЭС, являющимся неотъемлемой частью настоящего Договора.
Статья 4
Порядок вступления в силу соглашений о принятии Основ законодательства ЕврАзЭС
Соглашения о принятии Основ законодательства ЕврАзЭС вступают в силу со дня сдачи депозитарию последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для их вступления в силу.
Статья 5
Контроль за правоприменением Основ законодательства ЕврАзЭС
Государственные органы Сторон в пределах своей компетенции осуществляют контроль за правоприменением Основ законодательства ЕврАзЭС путем проведения правовой экспертизы проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в целях проверки их соответствия Основам законодательства ЕврАзЭС и представления соответствующей информации парламентам и правительствам Сторон.
Секретариат Интеграционного Комитета ЕврАзЭС информирует Межгосударственный Совет ЕврАзЭС, Межпарламентскую Ассамблею ЕврАзЭС и Интеграционный Комитет ЕврАзЭС о правоприменении Основ законодательства ЕврАзЭС.
Статья 6
Информационный обмен
Стороны, используя национальные информационные ресурсы, осуществляют обмен информацией о правоприменении Основ законодательства ЕврАзЭС через Секретариат Интеграционного Комитета ЕврАзЭС и Секретариат Бюро Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС.
Статья 7
Вступление в силу
Настоящий Договор подлежит ратификации и вступает в силу со дня сдачи депозитарию последней ратификационной грамоты.
Статья 8
Присоединение
Настоящий Договор открыт для присоединения к нему любого государства, вступившего в ЕврАзЭС. Документ о присоединении к настоящему Договору сдается на хранение депозитарию.
Для присоединившегося государства настоящий Договор вступает в силу со дня сдачи депозитарию документа о присоединении.
Статья 9
Соотношение с другими международными договорами
Настоящий Договор не затрагивает прав и обязательств Сторон, вытекающих из других международных договоров, участниками которых они являются.
Статья 10
Внесение изменений
Изменения в настоящий Договор вносятся по взаимному согласию Сторон и оформляются протоколами, которые будут являться неотъемлемыми частями настоящего Договора и вступать в силу в порядке, предусмотренном статьей 7 настоящего Договора.

11-бап
Дауларды шешу
Осы Шартты түсiндiру және орындау кезiнде Тараптар арасында даулар туындаған жағдайда, олар Тараптар арасындағы келiссөздер немесе консультациялар жолымен шешiлетiн болады.
12-бап
Қолданылу мерзiмі
Осы Шарт белгiленбеген мерзiмге жасалады. Тараптардың әрқайсысының ЕурАзЭҚ шеңберiнде өзiнiң мiндеттемелерiн алдын ала реттей отырып, бұл туралы депозитарийге кемiнде он екi ай бұрын жазбаша хабарлау жолымен осы Шарттан шығуға құқығы бар.
"___"________ 200 __ жылғы ________ қаласында орыс тілінде бір түпнұсқалық данада жасалды.
Түпнұсқалық данасы Тараптардың әрқайсысына оның расталған көшірмесін жіберетін ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетінде сақталады.
Беларусь Республикасы үшін
Қазақстан Республикасы үшін
Қырғыз Республикасы үшін
Ресей Федерациясы үшін
Тәжікстан Республикасы үшін
Жоба
200 __ жылғы ____ ______
Еуразиялық экономикалық қауымдастық
заңнамасы негіздерінің мәртебесі және
оларды әзірлеу тәртібі туралы шартқа
қосымша
ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерін әзiрлеу, қарау, қабылдау, өзгерту, олардың қолданылуын тоқтата тұру және тоқтату
ТӘРТIБI
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртiп ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн әзiрлеудi, қарауды, қабылдауды, өзгертуді, олардың қолданылуын тоқтата тұруды және тоқтатуды ұйымдастыру жүйесiн белгілейдi.
2. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн әзiрлеу, қарау және қабылдау мынадай тәртiппен жүзеге асырылады:
ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын әзiрлеу жөнiндегі дайындық ұйымдастыру-құқықтық iс-шараларын жүргізу;
жұмыс топтарының ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобаларын әзiрлеу;
ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобаларын Тараптар үкiметтерiнiң қарауы;
ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобаларын ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының қарауы;
ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiнiң қарауы;
ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын мемлекет басшыларының деңгейiнде ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесiнiң қарауы және оларды қабылдауы.
3. ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiн өзгерту, олардың қолданылуын тоқтата тұру және тоқтату оларды әзiрлеуге, қарауға және қабылдауға арналған осы Тәртiпте көзделген рәсiмдерге сәйкес жүзеге асырылады.
ІІ. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын әзiрлеу жөнiндегi дайындық ұйымдастыру-құқықтық iс-шаралары
4. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын әзiрлеу жөнiндегi дайындық ұйымдастыру-құқықтық iс-шаралары:
а) ЕурАзЭҚ интеграциялық процестердi дамыту нәтижелерiн талдауды және қорытындылауды, құқықтық регламенттеу қажеттiлiгiн анықтауды, тиiстi құқық қатынастары салаларындағы құқықтық реттеу тетiгiн оңтайландыру және бiрiздендiру жөнiндегi ұсыныстарды дайындауды;
б) ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетi жанындағы кеңестер мен комиссиялардың, сондай-ақ ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн әзiрлеу жөнiндегi ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеяның тұрақты комиссияларының заң жобалау ұсыныстарын қарауды;
в) Тараптардың ұлттық нормативтiк құқықтық кесiмдерiн салыстырмалы-құқықтық талдауды, құқық қолдану практикасын талдауды;
г) Тараптардың заң шығару қызметiнiң жоспарларын зерделеудi;
д) ЕурАзЭҚ шеңберiнде жасалған халықаралық шарттар бойынша мiндеттемелердiң және ЕурАзЭҚ органдары шешiмдерi орындалуын талдауды;
e) ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесiнiң тапсырмаларына ЕурАэЭҚ Парламентаралық ассамблеясы мен ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiнің ұсынымдарына сәйкес өткiзiлген басқа да iс-шараларды қамтиды.

Статья 11
Разрешение споров
В случае возникновения споров между Сторонами при толковании и выполнении настоящего Договора они будут разрешаться путем переговоров или консультаций между Сторонами.
Статья 12
Срок действия
Настоящий Договор заключается на неопределенный срок. Каждая из Сторон имеет право выйти из настоящего Договора путем письменного уведомления об этом депозитария не менее чем за двенадцать месяцев, предварительно урегулировав свои обязательства в рамках ЕврАзЭС.
Совершено в _____ "__"______ 200_ г. в одном подлинном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр хранится в Интеграционном Комитете ЕврАзЭС, который направит каждой Стороне его заверенную копию.
За Республику Беларусь
За Республику Казахстан
За Кыргызскую Республику
За Российскую Федерацию
За Республику Таджикистан
Проект
Приложение к Договору о статусе Основ
законодательства Евразийского
экономического сообщества и порядке
их разработки
от ____ ____________ 200__ года
ПОРЯДОК
разработки, рассмотрения, принятия, изменения, приостановления и прекращения действия Основ законодательства ЕврАзЭС
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок устанавливает систему организации разработки, рассмотрения, принятия, изменения, приостановления и прекращения действия Основ законодательства ЕврАзЭС.
2. Разработка, рассмотрение и принятие Основ законодательства ЕврАзЭС осуществляются в следующем порядке:
проведение подготовительных организационно-правовых мероприятий по разработке проектов Основ законодательства ЕврАзЭС;
разработка рабочими группами проектов Основ законодательства ЕврАзЭС;
рассмотрение проектов Основ законодательства ЕврАзЭС правительствами Сторон;
рассмотрение проектов Основ законодательства ЕврАзЭС Межпарламентской Ассамблеей ЕврАзЭС;
рассмотрение проектов Основ законодательства ЕврАзЭС Интеграционным Комитетом ЕврАзЭС;
рассмотрение проектов Основ законодательства ЕврАзЭС и их принятие Межгосударственным Советом ЕврАзЭС на уровне глав государств.
3. Изменение, приостановление и прекращение действия Основ законодательства ЕврАзЭС осуществляются в соответствии с процедурами, предусмотренными настоящим Порядком для их разработки, рассмотрения и принятия.
II. Подготовительные организационно-правовые мероприятия по разработке проектов Основ законодательства ЕврАзЭС
4. Подготовительные организационно-правовые мероприятия по разработке проектов Основ законодательства ЕврАзЭС включают:
а) анализ и обобщение результатов развития интеграционных процессов в ЕврАзЭС, выявление необходимости правовой регламентации, подготовку предложений по оптимизации и унификации механизма правового регулирования в соответствующих сферах правоотношений;
б) рассмотрение законопроектных предложений советов и комиссий при Интеграционном Комитете ЕврАзЭС, а также постоянных комиссий Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС по разработке проектов Основ законодательства ЕврАзЭС;
в) сравнительно-правовой анализ национальных нормативных правовых актов Сторон, анализ правоприменительной практики;
г) изучение планов законотворческой деятельности Сторон;
д) анализ выполнения обязательств по международным договорам, заключенным в рамках ЕврАзЭС, и решений органов ЕврАзЭС;
е) другие мероприятия, проводимые в соответствии с поручениями Межгосударственного Совета ЕврАзЭС, рекомендациями Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС и Интеграционного Комитета ЕврАзЭС.

5. Осы Тәртiптiң 4-тармағында көрсетiлген iс-шараларды өз құзыретi шегiнде ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының тұрақты комиссиялары, ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясы Бюросының Хатшылығы, ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiнiң Хатшылығы, ЕурАзЭҚ-тың қосалқы органдары, сондай-ақ ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетi жанындағы кеңестер мен комиссиялар жүзеге асырады.
6. Iс-шараларды өткiзу нәтижелерi бойынша ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясы Бюросының Хатшылығы ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобаларын және ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiн қабылдау туралы келiсiмдi әзiрлеу жөнiнде ұсыныстар жасайды.
7. ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобасын әзiрлеу жөнiндегi ұсыныстар құқық қатынастарының тиiстi саласында өзiне ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiн әзiрлеу қажеттiлігі негiздемесiн де қамтиды.
8. ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобаларын әзiрлеу жөнiндегi ұсыныстар Тараптардың үкiметтерiмен келiсiлуге тиiс, содан кейiн ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының қарауына енгiзiледi және ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының заң шығару қызметi бағдарламасына енгiзiледi.
III. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнің жобаларын әзiрлеу жөнiндегi жұмыс топтарының ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын әзірлеуi
9. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын әзiрлеудi ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының заң шығару қызметiнiң бағдарламасына сәйкес ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын әзiрлеу жөнiндегi жұмыс топтары (бұдан әрi - жұмыс топтары) жүзеге асырады.
10. Жұмыс топтарының құрамын Тараптардың және ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының ұсыныстарын ескере отырып, ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетi қалыптастырады.
11. Жұмыс топтарының құрамына:
а) ЕурАзЭҚ-тың Парламентаралық Ассамблеясы тұрақты комиссияларының мүшелерi;
б) ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетi жанындағы кеңестер мен комиссиялардың мүшелерi;
в) ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының жанындағы ғылыми-сараптама кеңесiнiң мүшелерi;
г) ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының Бюросы Хатшылығының және ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетi Хатшылығының қызметкерлерi;
д) Тараптар мемлекеттiк органдарының қызметкерлерi;
е) қызмет заң шығару құқық қолдану және ғылыми-зерттеу қызметiмен байланысты ғылыми және басқа да ұйымдардың қызметкерлерi кiре алады.
12. Жұмыс топтарының басшылары және олардың орынбасарлары жұмыс топтары мүшелерiнiң iшiнен сайланады.
13. Жұмыс топтарының қызметiн ақпараттық, құқықтық, материалдық-техникалық және ұйымдық қамтамасыз етудi ЕурАзЭҚ-тың Парламентаралық Ассамблеясы Бюросының Хатшылығы жүзеге асырады.
14. ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобаларын әзiрлеудi қаржыландыру ЕурАзЭҚ бюджетiнде ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiнiң Хатшылығы мен ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының Бюросы Хатшылығының қызметiн қамтамасыз етуге көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.
IV. ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобаларын қарау

5. Мероприятия, указанные в пункте 4 настоящего Порядка, осуществляют в пределах своей компетенции постоянные комиссии Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС, Секретариат Бюро Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС, Секретариат Интеграционного Комитета ЕврАзЭС, вспомогательные органы ЕврАзЭС, а также советы и комиссии при Интеграционном Комитете ЕврАзЭС.
6. По результатам проведения мероприятий Секретариат Бюро Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС формирует предложения по разработке проектов Основ законодательства ЕврАзЭС и Соглашения о принятии Основ законодательства ЕврАзЭС.
7. Предложения по разработке проекта Основ законодательства ЕврАзЭС в соответствующей сфере правоотношений включают в себя и обоснование необходимости разработки Основ законодательства ЕврАзЭС.
8. Предложения по разработке проектов Основ законодательства ЕврАзЭС подлежат согласованию с правительствами Сторон, после чего вносятся на рассмотрение Межпарламентской Ассамблеи ЕврАЗЭС и включаются в программу законотворческой деятельности Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС.
III. Разработка проектов Основ законодательства ЕврАзЭС рабочими группами по разработке проектов Основ законодательства ЕврАзЭС
9. Разработка проектов Основ законодательства ЕврАзЭС осуществляется рабочими группами по разработке проектов Основ законодательства ЕврАзЭС (далее - рабочие группы) в соответствии с программой законотворческой деятельности Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС.
10. Состав рабочих групп формируется Интеграционным Комитетом ЕврАзЭС с учетом предложений Сторон и Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС.
11. В состав рабочих групп могут входить:
а) члены постоянных комиссий Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС;
б) члены советов и комиссий при Интеграционном Комитете ЕврАзЭС;
в) члены научно-экспертных советов при Межпарламентской Ассамблее ЕврАзЭС;
г) сотрудники Секретариата Бюро Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС и Секретариата Интеграционного Комитета ЕврАзЭС;
д) сотрудники государственных органов Сторон;
е) сотрудники научных и других организаций, деятельность которых связана с законотворческой, правоприменительной и научно-исследовательской деятельностью.
12. Руководители рабочих групп и их заместители избираются из числа членов рабочих групп.
13. Информационное, правовое, материально-техническое и организационное обеспечение деятельности рабочих групп осуществляет Секретариат Бюро Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС.
14. Финансирование разработки проектов Основ законодательства ЕврАзЭС осуществляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете ЕврАзЭС на обеспечение деятельности Секретариата Интеграционного Комитета ЕврАзЭС и Секретариата Бюро Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС.
IV. Рассмотрение проектов Основ законодательства ЕврАзЭС

15. Жұмыс топтары әзiрлеген ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобаларын ЕурАзЭҚ-тың Парламентаралық Ассамблеясы Бюросының Хатшылығы ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiнiң Хатшылығы арқылы Тараптардың үкiметтерiне жiбередi.
16. Тараптардың үкiметтерi ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң жобалары жөнiндегi қорытындыларды ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiнiң Хатшылығы арқылы ЕурАзЭҚ-тың Парламентаралық Ассамблеясы Бюросының Хатшылығына жiбередi.
V. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының қарауы
17. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясының Регламентiнде белгiленген тәртiппен ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясы қарайды.
18. ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясы ЕурАзЭҚ Заңнамасы негiздерiнiң әрбiр жобасына қатысты мынадай шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:
а) мақұлдау және оны ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетiнiң қарауына жiберу;
б) ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобасын жұмыс тобына пысықтауға жiберу.
VI. ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерінің жобаларын ЕурАзЭҚ Интеграциялық Комитетінің қарауы
19. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетi рәсiмдерiнiң ережелерiнде белгiленген тәртiппен ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетi қарайды.
20. ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетi ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң әрбiр жобасына қатысты мынадай шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:
а) ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобасын мақұлдау және оны мемлекет басшыларының деңгейiнде ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесiнiң қарауына енгiзу;
б) ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобасын ЕурАзЭҚ Парламентаралық Ассамблеясына пысықтауға жiберу.
VII. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын мемлекет басшыларының деңгейiнде ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесiнiң қарауы және оларды қабылдауы
21. ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобаларын мемлекет басшыларының деңгейiнде ЕурАзЭҚ-тың Мемлекетаралық Кеңесi рәсiмдерiнiң Ережелерінде белгіленген тәртiппен ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесi қарайды.
22. ЕурАзЭҚ заңнамасы негіздерiнiң әрбiр жобасын қараудың нәтижелерi бойынша ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесi мемлекет басшыларының деңгейiнде мынадай шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:
а) Тараптарға ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiн қабылдау туралы келiсiмге қол қоюды ұсыну;
б) ЕурАзЭҚ заңнамасы негiздерiнiң жобасын ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық Комитетiне пысықтауға жiберу.

15. Разработанные рабочими группами проекты Основ законодательства ЕврАзЭС Секретариат Бюро Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС направляет через Секретариат Интеграционного Комитета ЕврАзЭС в правительства Сторон.
16. Правительства Сторон направляют заключения по проектам Основ законодательства ЕврАзЭС в Секретариат Бюро Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС через Секретариат Интеграционного Комитета ЕврАзЭС.
V. Рассмотрение проектов Основ законодательства ЕврАзЭС Межпарламентской Ассамблеей ЕврАзЭС
17. Проекты Основ законодательства ЕврАзЭС рассматриваются Межпарламентской Ассамблеей ЕврАзЭС в порядке, установленном Регламентом Межпарламентской Ассамблеи ЕврАзЭС.
18. Межпарламентская Ассамблея ЕврАзЭС принимает относительно каждого проекта Основ законодательства ЕврАзЭС одно из следующих решений:
а) одобрить и направить его на рассмотрение Интеграционного Комитета ЕврАзЭС;
б) направить проект Основ законодательства ЕврАзЭС рабочей группе на доработку.
VI. Рассмотрение проектов Основ законодательства ЕврАзЭС Интеграционным Комитетом ЕврАзЭС
19. Проекты Основ законодательства ЕврАзЭС рассматриваются Интеграционным Комитетом ЕврАзЭС в порядке, установленном Правилами процедуры Интеграционного Комитета ЕврАзЭС.
20. Интеграционный Комитет ЕврАзЭС принимает относительно каждого проекта Основ законодательства ЕврАзЭС одно из следующих решений:
а) одобрить проект Основ законодательства ЕврАзЭС и внести его на рассмотрение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС на уровне глав государств;
б) направить проект Основ законодательства ЕврАзЭС в Межпарламентскую Ассамблею ЕврАзЭС на доработку.
VII. Рассмотрение проектов Основ законодательства ЕврАзЭС и их принятие Межгосударственным Советом ЕврАзЭС на уровне глав государств
21. Проекты Основ законодательства ЕврАзЭС рассматриваются Межгосударственным Советом ЕврАзЭС на уровне глав государств в порядке, установленном Правилами процедуры Межгосударственного Совета ЕврАзЭС.
22. По результатам рассмотрения каждого проекта Основ законодательства ЕврАзЭС Межгосударственный Совет ЕврАзЭС на уровне глав государств принимает одно из следующих решений:
а) предложить Сторонам подписать соглашение о принятии Основ законодательства ЕврАзЭС;
б) направить проект Основ законодательства ЕврАзЭС в Интеграционный Комитет ЕврАзЭС на доработку.