Қазақстан Республикасының халықаралық келiсiмдерiне сәйкес жүзеге асырылатын қызметтiң негiзгi мәнi бойынша оларды ұйымдардың сатып алуы мемлекеттiк сатып алудың мәнi болып табылмайтын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердiң тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 948 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 56 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.01.31 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының 27-1-бабы 1-тармағының 29) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық келiсiмдерiне сәйкес жүзеге асырылатын қызметтiң негiзгi мәнi бойынша оларды ұйымдардың сатып алуы мемлекеттiк сатып алудың мәнi болып табылмайтын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердiң тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Халықаралық келiсiмдерге сәйкес уәкiлеттi мемлекеттік органдар тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi сатып алу үшiн бөлiнген ақша қаражатының оңтайлы және тиiмдi жұмсалуын бақылауды қамтамасыз етсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 9 қыркүйектегi
N 948 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының халықаралық келiсiмдерiне сәйкес жүзеге асырылатын қызметтiң негiзгi мәнi бойынша оларды ұйымдардың сатып алуы мемлекеттiк сатып алудың мәнi болып табылмайтын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердiң тiзбесi
1. Атасу-Алашанькоу мұнай құбырын жобалау, салу және iске қосу қызметiнiң негiзгi мән-жайы болып табылатын "Қазақстан-Қытай Құбыры" жауапкершiлігі шектеулi серiктестігі 2004 жылғы 8 қыркүйекте жасалған 2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Қытай Халық Республикасының Үкiметi арасындағы Мұнай және газ саласындағы жан-жақты ынтымақтастықты дамыту туралы негіздемелiк келiсiмге  Хаттамаға (бұдан әрi - Негiзгі келiсiмге Хаттама) сәйкес сатып алатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтер:
1) жобалау-iздестiру жұмыстарын, авторлық қадағалауды, жобалау жұмыстарын сараптауды қоса алғанда нормативтiк-техникалық құжаттамаға сәйкес жобалық-сметалық құжаттаманы әзiрлеу;
2) заңнамада белгіленген тәртiппен тиiстi мемлекеттiк сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамада көзделген көлемде және санда Атасу-Алашанькоу мұнай құбырын салу үшiн қажеттi тауарлар, жұмыстар мен қызметтер:
құбыр өнiмi;
тиекті арматура;
сорғы жабдықтары мен агрегаттары;
термошөгіндi манжеттер және оқшауландырғыш материалдар;
дәнекерлеу материалдары мен жабдықтары;
iске қосу және тазалау қондырғыларын қабылдау камералары;
темiр бетондық бұйымдар;
металл прокаты және металл конструкциялары;
электр құбырлары;
жылжымалы және стационарлық дизельдiк электр станциялары;
катодтық қорғау станциялары;
бақылау, басқару және деректер жинау жүйесi жабдықтары;
технологиялық жабдықтарға арналған блок-бокстаp;
талшықты-оптикалық кабель;
байланыс жабдықтары;
периметральды қорғау жүйесiнiң жабдықтары;
өртке қарсы дабыл және өрт сөндiру жүйесiнiң жабдықтары;
күш және бақылау кабельдерi;
мұнай көлемi мен санын коммерциялық есептеу тораптары;
автоматтандырылған сынама алғыштар;
жоғары вольтты жабық және ашық таратушы қондырғыларға арналған электр жабдықтары;
электр трансформаторлары;
қысым реттегіштер;
технологиялық фильтрлер;
арнайы қорғау киiмi мен аяқ киiм;
жанар-жағар май материалдары;
АҚП-ға арналған арнайы машиналар, автокөлiк техникасы;
магистральды мұнай құбыры объектiлерiн, мұнай құбырының жоғары вольтты желiлерiн, жолдарын, мұнай айдау станцияларын, оны сыртқы электрмен жабдықтау және сумен жабдықтауды, технологиялық байланыс жүйелерiн, оны бақылау, басқару және деректер жинау жүйесiн салу;

Об утверждении Перечня товаров, работ и услуг, приобретение которых организациями по основному предмету деятельности, осуществляемое в соответствии с международными соглашениями Республики Казахстан, не является предметом государственных закупок
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 948. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 N 56
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.01.2011 N 56 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29) пункта 1  статьи 27-1 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень товаров, работ и услуг, приобретение которых организациями по основному предмету деятельности, осуществляемое в соответствии с международными соглашениями Республики Казахстан, не является предметом государственных закупок.
2. Уполномоченным в соответствии с международными соглашениями государственным органам обеспечить контроль за оптимальным и эффективным расходованием выделенных для закупок товаров работ и услуг денежных средств.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 сентября 2004 года N 948
Перечень
товаров, работ и услуг, приобретение которых организациями
по основному предмету деятельности, осуществляемое
в соответствии с международными соглашениями
Республики Казахстан, не является
предметом государственных закупок
1. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с  Протоколом к Рамочному соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о развитии всестороннего сотрудничества в области нефти и газа от 17 мая 2004 года, совершенным "8" сентября 2004 года, (далее - Протокол к Рамочному соглашению) товариществом с ограниченной ответственностью "Казахстанско-Китайский Трубопровод", основным предметом деятельности которого являются проектирование, строительство и ввод в эксплуатацию нефтепровода Атасу-Алашанькоу:
1) разработка проектно-сметной документации в соответствии с нормативно-технической документацией, включая проектно-изыскательские работы, авторский надзор, экспертизы проектных работ;
2) товары, работы и услуги, необходимые для строительства нефтепровода Атасу-Алашанькоу, в объемах и количестве, предусмотренных проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательством порядке соответствующие государственные экспертизы:
трубная продукция;
запорная арматура;
насосное оборудование и агрегаты;
термоусадочные манжеты и изолировочные материалы;
сварочные материалы и оборудование;
камеры пуска и приема очистных устройств;
железобетонные изделия;
металлопрокат и металлоконструкции;
электрические провода;
передвижные и стационарные дизельные электростанции;
станции катодной защиты;
оборудование системы контроля, управления и сбора данных;
блок-боксы для технологического оборудования;
волоконно-оптический кабель;
оборудование связи;
оборудование системы периметральной охраны;
оборудование системы противопожарной сигнализации и пожаротушения;
силовые и контрольные кабели;
узлы коммерческого учета количества и качества нефти;
автоматические пробоотборники;
электрооборудование для высоковольтных закрытых и открытых распределительных устройств;
электрические трансформаторы;
регуляторы давления;
технологические фильтры;
специальная защитная одежда и обувь;
горюче-смазочные материалы;
спецмашины, автотранспортная техника для АВП;
строительство объектов магистрального нефтепровода, высоковольтных линий, дорог, нефтеперекачивающих станций, внешнего электроснабжения и водоснабжения, системы технологической связи, системы контроля, управления и сбора данных нефтепровода;

3) жобалауды, тауарларды (материалдар мен жабдықтарды) жеткiзудi және мұнай құбыры объектiлерiн салуды басқару және қадағалау;
4) консультациялық, оның iшiнде заң және қаржы қызметтерi.
Негіздемелiк келiсiмге Хаттама мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 948  қаулысы 2-тармағының орындалуын бақылау үшiн жауапты мемлекеттiк орган:
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі.
2. Қызметiнiң негiзгi мәнi "Байқоңыр" ғарыш айлағының ғарыштық инфрақұрылым объектiлерiнiң базасында жаңа экологиялық қауiпсiз "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенiн құру болып табылатын "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" акционерлiк қоғамы 2005 жылғы 21 қазанда Қазақстан Республикасының  Заңымен ратификацияланған, 2004 жылғы 22 желтоқсанда жасалған Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенiн құру туралы келiсiмге сәйкес сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтер:
1) "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенiнiң (бұдан әрi - "Бәйтерек" ҒЗК) құрамында пайдалану болжанып отырған техникалық және ұшу кешендерiнiң жабдығына тексерiс жүргiзу, бөлшектелетiн жабдықтың құрамын анықтау, жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарының көлемiн анықтау;
2) "Бәйтерек" ҒЗК құрамында пайдалану болжанып отырған техникалық және ұшу кешендерiнiң құрылыс конструкциялары мен инженерлiк-техникалық жүйелерiн зерттеу;
3) "Бәйтерек" ҒЗК-ге техникалық жобаны әзiрлеу, жаңа агрегаттар мен техникалық және старттық кешендердiң жүйелерiн жасау және жұмыс iстеп тұрғандарын жетiлдiру жөнiндегi тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарға техникалық тапсырмалар беру, инвестицияларды негiздеу үшiн бастапқы деректердi беру;
4) ұшу және техникалық кешендердiң, жердегi жабдық жинақтарының, тексеру аппаратурасы мен тасымалдау құралдарының жаңадан құрылатын және жетiлдiрiлетiн технологиялық агрегаттары мен жүйелерiне эскиздiк жобалар және конструкторлық құжаттама шығару;
5) техникалық тапсырмаларды, бағдарламалар мен әдiстемелердi әзiрлеу, "Бәйтерек" ҒЗК құрамында пайдалану болжанып отырған ұшу және техникалық кешендер жабдығының белгiленген көрсеткiштерiн ұзарту жөнiнде жұмыс жүргiзу, жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзу, қорытындылар беру;
6) "Бәйтерек" ҒЗК жұмыстарында iске қосылмаған жабдықты бөлшектеу;
7) кешеннiң құрылыс бөлiгiне бастапқы деректердi беру, ұшу және техникалық кешендердi қайта жаңартуға арналған инвестициялардың негiздемесiн әзiрлеу;

3) управление и надзор за проектированием, поставками товаров (материалов и оборудования) и строительством объектов нефтепровода;
4) консультационные услуги, в том числе юридические и финансовые.
Государственный орган, ответственный за контроль исполнения  Протокола к Рамочному соглашению и пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 948:
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
2. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек", совершенным 22 декабря 2004 года, ратифицированным  Законом Республики Казахстан от 21 октября 2005 года (далее - Соглашение) акционерным обществом "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек", основным предметом деятельности которого является создание нового экологически безопасного космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе объектов космической инфраструктуры космодрома "Байконур":
1) проведение ревизии оборудования технического и стартового комплексов предполагаемого к использованию в составе космического ракетного комплекса "Байтерек" (далее - КРК "Байтерек"),  определение состава демонтируемого оборудования, определение объемов ремонтно-восстановительных работ;
2) обследование строительных конструкций и инженерно-технических систем технического и стартового комплексов, предполагаемых к использованию в составе КРК "Байтерек";
3) разработка технического проекта на КРК "Байтерек", выдача технических заданий на опытно-конструкторские работы по созданию новых агрегатов и систем стартового и технического комплексов и доработке существующих, выдача исходных данных для обоснования инвестиций;
4) выпуск эскизных проектов и конструкторской документации на вновь создаваемые и дорабатываемые технологические агрегаты и системы стартового и технического комплексов, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры и средств транспортирования;
5) разработка технических заданий, программ и методик, проведение работ по продлению назначенных показателей оборудования стартового и технического комплексов, предполагаемых к использованию в составе КРК "Байтерек", проведение ремонтно-восстановительных работ, выдача заключений;
6) демонтаж оборудования, не задействованного в работах КРК "Байтерек";
7) выдача исходных данных на строительную часть комплекса, разработка обоснования инвестиций на реконструкцию стартового и технического комплексов;

8) жобаның жұмыс құжаттамасының негiзiнде iздестiру жұмыстарын жүргiзу;
9) ұшу және техникалық кешендердi қайта жаңарту жөнiндегi құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған жұмыс жобасын әзiрлеу;
10) жетiлдiрiлетiн және жаңадан енгiзiлетiн технологиялық агрегаттар мен жүйелердiң, жердегi жабдық жинақтарының, тексеру аппаратурасының және тасымалдау құралдарының жабдығын жасау әрi жеткiзу;
11) технологиялық агрегаттар мен жүйелерге арналған пайдалану құжаттамасын, жердегi жабдық жинақтарын, тексеру аппаратурасы мен тасымалдау құралдарын шығару, кешендi құжаттаманы шығару;
12) технологиялық жабдықты жасау және жеткiзу;
13) құрылыс жұмыстарын жүргiзу, ұшу және техникалық кешендерде арнаулы техникалық жүйелердi монтаждау;
14) технологиялық жабдықты, жердегi жабдық жинақтарын, тексеру аппаратурасын монтаждау;
15) iске қосу-жөндеу жұмыстарын, ұшу және техникалық кешендердiң жyйелерi мен агрегаттарын автономды және кешендi сынауларды жүргiзу;
16) "Бәйтерек" ҒЗК үшiн қазiргi "Байқоңыр" кешенiндегi байланыс және телекоммуникациялық қамтамасыз ету жүйесiн жете жарақтандыру;
17) "Бәйтерек" ҒЗК өлшеу, ақпарат жинау және өңдеу құралдарының кешенiн құру;
18) темiр жолдарды қайта жаңарту;
19) оттегi-азот зауытын және зымыран отын құрауыштарын сақтау кешенiн қайта жаңарту;
20) 11Г141 және 11Г12 май құю-бейтараптандыру станцияларын қайта жаңарту;
21) бағдарламалық-әдiстемелiк және кешендi пайдалану құжаттамасын әзiрлеу;
22) "Бәйтерек" ҒЗК-нiң экологиялық, қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi және "Бәйтерек" ҒЗК-нi құру мен пайдалану кезiнде зымыран тасығыштан бөлiнетiн бөлiктердiң ұшу трассалары мен құлайтын аудандарын қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстар;
23) регламенттiк жұмыстарды, техникалық және ұшу кешендерi жабдығын, өлшеу, ақпарат жинау және өңдеу құралдарының кешенiн, айдау блогын жер үстi басқару кешенiн және "Бәйтерек" ҒЗК инфрақұрылымының басқа да объектiлерiн ұстау және ағымдағы пайдалану жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу;
24) ғарыштық мақсаттағы зымыранмен жұмыстарға технологиялық жабдық дайындау;
25) техникалық және ұшу кешендерiндегi ғарыштық мақсаттағы зымыранды жинау және сынау жөнiндегi жұмыстарды қамтамасыз ету;
26) зымыран отынының құрауыштарын сатып алу және тасымалдау;
27) iске қосқаннан кейiнгi жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары;
28) "Бәйтерек" ҒЗК-нiң құрылыс ғимараттарының, техникалық және технологиялық жабдықтарының белгiленген көрсеткiштерi мен ресурсын ұзарту жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу.
Келiсiмнiң және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 9 қыркүйектегi N 948  қаулысының 2-тармағының орындалуын бақылауға жауапты мемлекеттiк орган:
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі.
Ескерту. Тізбе 2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.03.31.  N 223 қаулысымен.

8) проведение изыскательских работ под рабочую документацию проекта;
9) разработка рабочего проекта на строительно-монтажные работы по реконструкции стартового и технического комплексов;
10) изготовление и поставка оборудования дорабатываемых и вновь вводимых технологических агрегатов и систем, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры и средств транспортирования;
11) выпуск эксплуатационной документации на технологические агрегаты и системы, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры и средств транспортирования, выпуск комплексной документации;
12) изготовление и поставка технологического оборудования;
13) проведение строительных работ, монтаж специальных технических систем на стартовом и техническом комплексах;
14) монтаж технологического оборудования, комплектов наземного оборудования, поверочной аппаратуры;
15) проведение пуско-наладочных работ, автономных и комплексных испытаний систем и агрегатов стартового и технического комплексов;
16) дооснащение существующей на комплексе "Байконур" системы связи и телекоммуникационного обеспечения для КРК "Байтерек";
17) создание комплекса средств измерения, сбора и обработки информации КРК "Байтерек";
18) реконструкция железнодорожных путей;
19) реконструкция кислородно-азотного завода и комплекса хранения компонентов ракетного топлива;
20) реконструкция заправочно-нейтрализационных станций 11Г141 и 11Г12;
21) разработка программно-методической и комплексной эксплуатационной документации;"
22) работы по обеспечению экологической безопасности КРК "Байтерек" и по обеспечению трасс полета и районов падения отделяющихся частей ракеты-носителя при создании КРК "Байтерек" и его эксплуатации;
23) проведение регламентных работ, работ по содержанию и текущей эксплуатации оборудования технического и стартового комплексов, комплекса средств измерения, сбора и обработки информации, наземного комплекса управления разгонным блоком и других объектов инфраструктуры КРК "Байтерек";
24) подготовка технологического оборудования к работам с ракетой космического назначения;
25) обеспечение работ по сборке и испытаниям ракеты космического назначения на техническом и стартовом комплексе;
26) приобретение и транспортировка компонентов ракетного топлива;
27) послепусковые ремонтно-восстановительные работы;
28) проведение работ по продлению назначенных показателей и ресурса строительных сооружений, технического и технологического оборудования КРК "Байтерек".
Государственный орган, ответственный за контроль исполнения Соглашения и пункта 2  постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 948:
Министерство образования и науки Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Перечень дополнен пунктом 2 постановлением Правительства РК от 31 марта 2006 года N  223 .

3. Қызметiнiң негiзгi мәнi 2001 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Газ саласындағы ынтымақтастық туралы келiсiм (бұдан әрi - Келiсiм) шеңберiнде табиғи газды сатып алу оның маркетингi, тасымалдау және қайта өңдеу болып табылатын "ҚазРесейГаз" бiрлескен кәсiпорны - жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi Келiсiмге сәйкес сатып алатын тауарлар, жұмыстар және қызметтер:
1) Қарашығанақ кен орнының табиғи газы;
2) Қазақстан Республикасында тұтынуға арналған газдың көлемiн қоса алғанда, Ресей Федерациясының газ өңдеу зауыттарында Қарашығанақ кен орнының табиғи газын тасымалдау және өңдеу жөнiндегi жұмыстар мен қызметтер;
3) Қазақстан Республикасының iшкi нарығын айырбастау операцияларының шеңберiнде басым қамтамасыз ету мақсатында басқа көздерден алынатын табиғи газ және оны тасымалдау жөнiндегi қызметтер.
Келiсiмнiң және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 9 қыркүйектегi N 948 қаулысының 2-тармағының орындалуын бақылауға жауапты мемлекеттiк орган:
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi.
Ескерту. Тізбе 3-тармақпен толықтырылды   - ҚР Үкіметінің 2006.12.29. N  1320 қаулысымен.
4. Қазақстан-Қытай мұнай құбырының екінші кезеңін пайдалануға беру мақсатында жүзеге асырылатын Атырау - Кеңқияқ - Құмкөл - Атасу - Алашанькоу бағыты бойынша магистральдық мұнай құбырлары жүйесін (бұдан әрі - Атырау - Алашанькоу мұнай құбыры) және олардың объектілерін қайта жаңарту және салу үшін»"Қазақстан-Қытай Құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, "МұнайТас" Солтүстік Батыс Құбыржол компаниясы" акционерлік қоғамы,»"КазТрансОйл" акционерлік қоғамы 2007 жылғы 18 тамызда жасалған 2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Мұнай және газ саласындағы жан-жақты ынтымақтастықты дамыту туралы негізгі келісімге Хаттамаға сәйкес қызметтің негізгі мәні бойынша сатып алатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтер:
1) жобалық-зерттеу жұмыстарын, авторлық қадағалауды, жобалық жұмыстардың сараптамаларын қоса алғанда, нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті мемлекеттік сараптамалардан өткен жобалық-сметалық құжаттамада көзделген көлемде және мөлшерде Атырау - Кеңқияқ - Құмкөл - Атасу - Алашанькоу бағыты бойынша магистральдық мұнай құбырлары жүйесін салу және қайта жаңарту үшін қажетті тауарлар, жұмыстар мен қызметтер:
құбыр өнімі;
тиекті арматура;
сорғы жабдығы мен агрегаттары;
термошөгінді манжеттер және оқшауландырғыш материалдар;
дәнекерлеу материалдары мен жабдығы;
тазалау қондырғыларын іске қосу және қабылдау камералары;
темір-бетон бұйымдары;
металл прокаты және металл конструкциялары;
электр сымдары;
жылжымалы және тұрақты дизельді электр станциялары;
катодтық қорғау станциялары;
бақылау, басқару және деректер жинау жүйесінің жабдығы;
технологиялық жабдыққа арналған блок бокстар;
талшықты-оптикалық кабель;
байланыс жабдығы;
периметральды қорғау жүйесінің жабдығы;
өртке қарсы дабыл және өрт сөндіру жүйесінің жабдығы;
күш және бақылау кабельдері;
мұнайдың мөлшері мен сапасын коммерциялық есептеу тораптары;
автоматтандырылған сынама алғыштар;
жоғары вольтты жабық және ашық таратушы қондырғыларға арналған электр жабдығы;
электр трансформаторлары;
қысым реттегіштер;
технологиялық фильтрлер;
арнайы қорғау киімі мен аяқ киім;
жанар-жағар май материалдары;
АҚП-ға арналған арнайы машиналар, автокөлік техникасы;
магистральдық мұнай құбыры объектілерін, жоғары вольтты желілерді, жолдарды, мұнай айдау станцияларын, сыртқы электрмен жабдықтауды және сумен жабдықтауды, технологиялық байланыс жүйесін, мұнай құбырын бақылау, басқару және деректер жинау жүйесін салу;

3. Товары, работы и услуги, приобретаемые в соответствии с   Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в газовой отрасли от 28 ноября 2001 года (далее - Соглашение) совместным предприятием - товариществом с ограниченной ответственностью "КазРосГаз", основным предметом деятельности которого является закупка, маркетинг, транспортировка и переработка природного газа в рамках Соглашения:
1) природный газ Карачаганакского месторождения;
2) работы и услуги по транспортировке и переработке природного газа Карачаганакского месторождения на газоперерабатывающих заводах Российской Федерации, включая объемы газа, предназначенные для потребления в Республике Казахстан;
3) природный газ из других источников и услуги по его транспортировке с целью приоритетного обеспечения внутреннего рынка Республики Казахстан в рамках обменных операций.
Государственный орган, ответственный за контроль исполнения  Соглашения и  пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 948:
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Перечень дополнен пунктом 3 постановлением Правительства РК от 29 декабря 2006 года N  1320 .
4. Товары, работы и услуги, приобретаемые товариществом с ограниченной ответственностью "Казахстанско-Китайский Трубопровод", акционерным обществом "Северо-Западная трубопроводная компания "МунайТас", акционерным обществом "КазТрансОйл" по основному предмету деятельности в соответствии с Протоколом к Рамочному соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о развитии всестороннего сотрудничества в области нефти и газа от 17 мая 2004 года, совершенным 18 августа 2007 года для реконструкции и строительства системы магистральных нефтепроводов по маршруту Атырау - Кенкияк - Кумколь - Атасу - Алашанькоу и ее объектов, осуществляемых в целях ввода в эксплуатацию второго этапа нефтепровода Казахстан - Китай (далее - нефтепровод Атырау - Алашанькоу):
1) разработка проектно-сметной документации в соответствии с нормативно-технической документацией, включая проектно-изыскательские работы, авторский надзор, экспертизы проектных работ;
2) товары, работы и услуги, необходимые для строительства и реконструкции системы магистральных нефтепроводов по маршруту Атырау - Кенкияк - Кумколь - Атасу - Алашанькоу, в объемах и количестве, предусмотренных проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательством порядке соответствующие государственные экспертизы:
трубная продукция;
запорная арматура;
насосное оборудование и агрегаты;
термоусадочные манжеты и изолировочные материалы;
сварочные материалы и оборудование;
камеры пуска и приема очистных устройств;
железобетонные изделия;
металлопрокат и металлоконструкции;
электрические провода;
передвижные и стационарные дизельные электростанции;
станции катодной защиты;
оборудование системы контроля, управления и сбора данных;
блок-боксы для технологического оборудования;
волоконно-оптический кабель;
оборудование связи;
оборудование системы периметральной охраны;
оборудование системы противопожарной сигнализации и пожаротушения;
силовые и контрольные кабели;
узлы коммерческого учета количества и качества нефти;
автоматические пробоотборники;
электрооборудование для высоковольтных закрытых и открытых распределительных устройств;
электрические трансформаторы;
регуляторы давления;
технологические фильтры;
специальная защитная одежда и обувь;
горюче-смазочные материалы;
спецмашины, автотранспортная техника для АВП;
строительство объектов магистрального нефтепровода, высоковольтных линий, дорог, нефтеперекачивающих станций, внешнего электроснабжения и водоснабжения, системы технологической связи, системы контроля, управления и сбора данных нефтепровода;

3) жобалауды, тауарларды (материалдар мен жабдықтарды) жеткізуді және мұнай құбыры объектілерін салуды басқару және қадағалау;
4) Атырау - Кеңқияқ - Құмкөл - Атасу - Алашанькоу бағыты бойынша магистральдық мұнай құбырлары жүйесін жобалауға, салуға және пайдалануға беруге байланысты консультациялық, оның ішінде заң және қаржы қызметтері;
Негізгі келісімнің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 948 қаулысының 2-тармағының орындалуын бақылауға жауапты мемлекеттік орган:
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі.
Ескерту. Тізбе 4-тармақпен толықтырылды   - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1043 қаулысымен.

3) управление и надзор за проектированием, поставками товаров (материалов и оборудования) и строительством объектов нефтепровода;
4) консультационные услуги, в том числе юридические и финансовые, связанные с проектированием, строительством и вводом в эксплуатацию системы магистральных нефтепроводов по маршруту Атырау - Кенкияк - Кумколь - Атасу - Алашанькоу;
Государственный орган, ответственный за контроль исполнения Рамочного соглашения и пункта 2  постановления Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 948:
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1043 .