Телефон үшін абоненттік ақы тарифтерiнің арттырылуына өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 949 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.04.14. N 512 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.12.08. N 1284 қаулысымен.
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегi Заңын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қалалық телекоммуникация желілерiнiң абоненттерi болып табылатын әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға телефон үшiн абоненттiк ақы тарифтерiнiң арттырылуына өтемақы төлеу ережесi (бұдан әрi - Ереже) бекiтiлсiн.
2. Облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
қолданыстағы тұрғын үй көмегін көрсету тәртiбiне, қалалық телекоммуникациялар желiлерiне қосылған телефон үшiн абоненттiк ақының ұлғаю сомасын тұрғын үй ұстауға, коммуналдық қызметтердi және байланыс қызметтерiн тұтыну ақысы жөнiндегі шығыстардың құрылымына енгiзу бөлiгiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізсiн және жергiлiктi өкiлдi органдарға бекiтуге ұсынсын;
Ережеге сәйкес тұрғын үй көмегiнiң уақытылы төленуiн қамтамасыз етсiн.
2-1. (алынып тасталды)
2-2. (алынып тасталды)
2-3. (алынып тасталды)
Ескерту. 2-1 - 2-3-тармақтар алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.04.25. N 386 қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 9 қыркүйектегі
N 949 қаулысымен
бекiтiлген
Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттерi
болып табылатын, әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға
телефон үшін абоненттік ақы тарифтерiнiң
арттырылуына өтемақы төлеу ережесi
Ескерту. Мәтінге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.04.25. N 386 қаулысымен.
1. Негiзгі ережелер
Осы Қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға телефон үшiн абоненттiк ақы тарифтерiнiң арттырылуына өтемақы төлеу ережесi (одан әрi - Ереже) "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шiлдедегі Заңына сәйкес әзiрлендi және телефон үшiн абоненттік ақы тарифтерiнің арттырылуы бөлiгiнде байланыс қызметтерiн өтеу тәртiбiн белгiлейдi.
1. Осы Ережеде мынадай негiзгі ұғымдар пайдаланылады:
1) қалалық телекоммуникация желiсiнiң абонентi (бұдан әрi - абонент) - қалалық телекоммуникация желілерiнiң байланыс қызметтерiн, осы мақсаттар үшiн абоненттiк нөмiр немесе сәйкестендiру коды бөлiнген кезде осындай қызметтер көрсету туралы шарт негiзiнде пайдаланушы жеке тұлға;

О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 949. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.04.2009 № 512 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
Сноска. Заголовок в новой редакции - постановлением Правительства РК от 8 декабря 2004 года N 1284 .
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций (далее - Правила).
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
внести изменения и дополнения в действующий порядок оказания жилищной помощи в части включения суммы увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети телекоммуникаций, в структуру расходов по оплате содержания жилища, потребления коммунальных услуг и услуг связи и представить на утверждение в местные представительные органы;
обеспечить своевременную выплату жилищной помощи в соответствии с Правилами.
2-1. (Пункт 2-1 исключен - постановлением Правительства РК от 25 апреля 2005 г. N 386 )
2-2. (Пункт 2-2 исключен - постановлением Правительства РК от 25 апреля 2005 г. N 386 )
2-3. (Пункт 2-3 исключен - постановлением Правительства РК от 25 апреля 2005 г. N 386 )
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 сентября 2004 года N 949
Правила
компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон
социально защищаемым категориям граждан, являющимся абонентами
городских сетей телекоммуникаций <*>
Сноска. По всему тексту: после слов "целевые", "Целевые" и "целевых" дополнено словами "текущие" и "текущих" соответственно - постановлением Правительства РК от 25 апреля 2005 г. N 386 .
1. Основные положения
Настоящие Правила компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" и определяют порядок компенсации услуг связи, в части повышения тарифов абонентской платы за телефон.
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) абонент городских сетей телекоммуникаций (далее - абонент) - физическое лицо, пользователь услугами связи городской сети телекоммуникаций на основании договора об оказании таких услуг при выделении для этих целей абонентского номера или кода идентификации;

2) әкiмшi - "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне қалалық телекоммуникация желілерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшiн абоненттік ақы тарифтерiнің арттырылуына өтемақы төлеуге ағымдағы мақсатты трансферттер" республикалық бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi;
3) тұрғын үй көмегiн ағымдағы мақсатты және төлеу жөнiндегi қалалық (аудандық) уәкiлеттi органдар (бұдан әрi - қалалық (аудандық) уәкілетті органдар) - халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi қалалық (аудандық) атқарушы органдар;
4) қалалық телекоммуникациялар желiсiнiң абоненттерi болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшiн абоненттік ақы тарифтерiнiң арттырылуына өтемақы төлеу (бұдан әрi - телефон үшiн абоненттiк ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеу) - тұрғын үй ұстауға және коммуналдық қызметтерді тұтынуға төлеу жөнiндегi тұрғын үй көмегiнiң құрамына кiретiн, телефон үшін абоненттік ақы тарифтерiнің арттырылу шығындарын өтеуге арналған және қолданылып жүрген тариф пен 2004 жылғы қыркүйектегі жағдай бойынша қалыптасқан тариф арасындағы айырма ретiнде белгіленетін ақшалай өтемақы; <*>
5) тұрғын үй көмегiн тағайындау және төлеу жөнiндегi облыстық уәкілеттi орган (Астана және Алматы қалаларындағы қалалық) (бұдан әрi - облыстық уәкілеттi орган) - халықты әлеуметтік қорғау жөнiндегi (облыстық, республикалық маңызы бар қала, астана) атқарушы орган (Астана және Алматы қалаларындағы қалалық).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.08. N 1284 қаулысымен, 2005.04.25. N 386 қаулысымен.
2. Телефон үшiн абоненттiк ақы
тарифтерiнiң арттырылу өтемақысы
2. Абоненттерге телефон үшiн абоненттiк ақы тарифтерiнiң арттырылу өтемақысы қолданылып жүрген тариф пен 2004 жылғы қыркүйектегі жағдай бойынша қалыптасқан тариф арасындағы айырма ретінде белгіленетiн телефон үшiн абоненттік ақының арттырылған айырмасын тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтынуға арналған шығыстардың сомасына қосу жолымен жүзеге асырылады. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.08. N 1284 қаулысымен.
3. Телефон үшiн абоненттiк ақы тарифтерi арттырылуының өтемақысы үшiн абонент тұрғын үй көмегiн тағайындау үшін қажеттi құжаттармен тұрғылықты тұратын жерi бойынша қалалық (аудандық) уәкiлеттi органға өтiнiшпен барады.
Тұрғын үй көмегiн тағайындау үшiн жергiлiктi өкiлдi органдар бекiтетiн құжаттардың негiзгі пакетiне қалалық (аудандық) телекоммуникациялар желiсiнiң абонентi болып табылу фактiсiн растайтын (шарт не түбiртек - телекоммуникация көрсеткен қызметтерi үшiн есеп) құжатты қоса бередi.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.04.25. N 386 қаулысымен.

2) администратор - администратор республиканской бюджетной программы "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций";
3) городские (районные) уполномоченные органы по назначению и выплате жилищной помощи (далее - городские (районные) уполномоченные органы) - городские (районные) исполнительные органы по социальной защите населения;
4) компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций (далее - компенсация повышения тарифа абонентской платы за телефон) - денежная компенсация, входящая в состав жилищной помощи по оплате содержания жилища и потребления коммунальных услуг, предназначенная для возмещения затрат повышения тарифов абонентской платы за телефон и определяемая как разница между действующим тарифом и тарифом, сложившимся по состоянию на сентябрь 2004 года;
5) областной уполномоченный орган по назначению и выплате жилищной помощи (городской в городах Астане и Алматы)(далее - областной уполномоченный орган) - областной (города республиканского значения, столицы) исполнительный орган по социальной защите населения (городской в городах Астане и Алматы). <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями и дополнениями - постановлениями Правительства РК от 8 декабря 2004 года N 1284 ; от 25 апреля 2005 г.  N 386 .
2. Компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон
2. Абонентам компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон осуществляется путем включения разницы увеличения абонентской платы за телефон, определяемой как разницу между действующим тарифом и тарифом, сложившимся по состоянию на сентябрь 2004 года, в сумму расходов на содержание жилища и потребления коммунальных услуг. <*>
Сноска. Пункт 2 с дополнениями - постановлением Правительства РК от 8 декабря 2004 года N 1284 .
3. Для компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон абонент обращается в городские (районные) уполномоченные органы по месту жительства с необходимыми для назначения жилищной помощи документами.
К основному пакету документов, утверждаемых местными представительными органами для назначения жилищной помощи, абонент прилагает документ, подтверждающий факт того, что он является абонентом городской сети телекоммуникаций (договор либо квитанция - счет за услуги телекоммуникации). <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями и дополнениями - постановлением Правительства РК от 25 апреля 2005 г. N 386 .

4. Тұрғын үй көмегiнiң абоненттiк ақы тарифiнiң арттырылу бөлiгіндегi мөлшерi телефон үшiн абоненттiк ақының көбеюi айырмасынан асырылмайды.
5. Қалалық (аудандық) уәкілеттi органдар eceпті айдан кейiнгi айдың 5-не дейiнгі мерзiмде телефон үшiн абоненттік ақы тарифiнiң арттырылуына өтемақы төлеуге ақшалай қаражат қажеттілігін жасайды және облыстық уәкiлетті органға жiбередi.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.04.25. N 386 қаулысымен.
6. Облыстық уәкілетті орган үш күндiк мерзiмде ақшалай қаражатқа жиынтық қажеттiлiктi әкiмшiге жiбередi.
6-1. Телефон үшін абоненттiк ақы тарифінің арттырылуына өтемақы төлеу бюджет және тұрғын үй заңнамаларына сәйкес жүзеге асырылады. <*>
Ескерту. 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.12.08. N 1284 қаулысымен.
7. Телефон үшiн абоненттік ақы тарифінің арттырылуына өтемақы төлеуге қаражатты аумақтық қазынашылық органдарына аудару кезiнде уәкiлетті орган төлеуге арналған шотты төлемдердiң кезеңi мен сомалары көрсетiлген абоненттердiң тiзiмiмен қоса ұсынады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.12.08. N 1284 қаулысымен.
8. Қалалық (аудандық) уәкілеттi органдар тоқсан сайын есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 5-күнiне облыстық уәкілеттi органдарға телефон үшін абоненттік ақы тарифiнің арттырылуына төленген өтемақы сомалары бойынша ақпарат ұсынады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.12.08. N 1284 қаулысымен, өзгеріс енгізілді - 2005.04.25. N 386 қаулысымен.
9. Облыстық уәкілетті органдар есептi тоқсаннан кейiнгі айдың 10-күнiнен кешіктірмей әкімшіге ағымдағы мақсатты трансферттер қаражатының пайдаланылуы туралы тоқсан сайынғы ақпаратты ұсынады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.12.08. N 1284 қаулысымен.
10. Әкімшi қажеттілiкті алғаннан кейiнгi 3 күн iшiнде ақы төлеуге арналған шоттың негізiнде және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі берген деректемелер бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілiктi атқарушы органдарына қалалық телекоммуникация желiлерінің абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеуге арналған ағымдағы мақсатты трансферттердiң сомасын аударады. Аудару белгiленген тәртіппен бекiтiлген "Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерiнің арттырылуына өтемақы төлеуге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер" республикалық бюджеттік бағдарламасын қаржыландыру жоспарына және қаулының 2-2-тармағына сәйкес тарифтiң арттырылуына өтемақы төлеуге арналған ағымдағы мақсатты трансферттерді облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлуге сәйкес жүргiзiледi.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.12.08. N 1284 қаулысымен.

4. Размер жилищной помощи в части повышения тарифа абонентской платы не может превышать разницы увеличения абонентской платы за телефон.
5. Городские (районные) уполномоченные органы в срок до 5 числа, следующего за отчетным месяцем, составляют потребность в денежных средствах на выплату компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон и направляют в областной уполномоченный орган. <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями и дополнениями - постановлением Правительства РК от 25 апреля 2005 г. N 386 .
6. Областной уполномоченный орган в трехдневный срок направляет сводную потребность в денежных средствах Администратору.
6-1. Выплата компенсации повышения тарифа абонентской платы за телефон осуществляется в соответствии с бюджетным и жилищным законодательствами. <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 6-1 - постановлением Правительства РК от 8 декабря 2004 года N 1284 .
7. При перечислении средств компенсации повышения тарифа абонентской платы за телефон в территориальные органы казначейства уполномоченный орган представляет счет к оплате с приложением списка абонентов с указанием периода и суммы выплат. <*>
Сноска. Пункт 7 в новой редакции - постановлением Правительства РК от 8 декабря 2004 года N 1284 .
8. Городские (районные) уполномоченные органы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в областные уполномоченные органы информацию по выплаченным суммам компенсации повышения тарифа абонентской платы за телефон. <*>
Сноска. Пункт 8 в новой редакции - постановлением Правительства РК от 8 декабря 2004 года N 1284 . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 апреля 2005 г. N 386 .
9. Областные уполномоченные органы не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют ежеквартальную информацию администратору об использовании средств целевых текущих трансфертов. <*>
Сноска. Пункт 9 в новой редакции - постановлением Правительства РК от 8 декабря 2004 года N 1284 .
10. Администратор в течение 3-х дней после получения потребности на основании счета к оплате и по реквизитам, представленным Министерством финансов Республики Казахстан, перечисляет местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы суммы целевых  текущих трансфертов на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций. Перечисление производится в соответствии с утвержденным в установленном порядке планом финансирования республиканской бюджетной программы "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций", и распределением целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифа с соответствии с пунктом 2-2 постановления. <*>
Сноска. Пункт 10 в новой редакции - постановлением Правительства РК от 8 декабря 2004 года N 1284 .