Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiн көрсету құқығына конкурс өткiзу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қыркүйектегі N 1012 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 238 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.05.2017 № 238 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шiлдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiн көрсету құқығына конкурс өткiзу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1012 қаулысымен
бекiтiлген
Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiн көрсету
құқығына конкурс өткiзу ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шiлдедегi Заңына сәйкес әзiрлендi және байланыс саласындағы уәкілетті органның телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiн көрсету құқығына конкурс өткiзу тәртiбiн белгiлейдi.
2. Конкурсты өткiзу мақсаты Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес телекоммуникация қызметтерiнiң оған Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілеген ең аз тiзбесiн кез келген елдi мекенде байланыс қызметiнiң кез келген пайдаланушысына белгiлi бiр мерзiмде белгіленген сапада және осы қызметтiң қолжетiмділiгiн қамтамасыз ететiн баға деңгейiнде көрсету жөнiндегi мiндеттi жүктеу үшiн әмбебап қызмет көрсететiн операторды айқындау болып табылады.
2. Конкурсты өткiзу тәртiбi
3. Конкурсты байланыс саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi - ұйымдастырушы) ашық түрде жүргiзедi.
4. Конкурсты өткiзу мынадай қағидаттарға негiзделуi тиiс:
1) заңдылық;
2) адал бәсекелестiк;
3) әдiлдiк;
4) жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңды мүдделерiнiң теңдігі;
5) конкурсты өткiзу үшін қажет болып табылатын басқа да қағидаттар.
5. Конкурс тендер өткiзу жолымен жүргiзіледi. Конкурстың өткiзiлуi басталғанға дейiн ұйымдастырушы конкурстық өтiнiмдердi қабылдаудың соңғы күнiне дейiн 30 күннен кешiктiрмей, бұқаралық ақпарат құралдарында конкурстың өткiзiлуi туралы хабарландыру жариялайды.
6. Хабарландыру өзiне мынадай мәлiметтердi қамтиды:
1) конкурсты ұйымдастырушының атауы мен орналасқан жерi;
2) конкурсты өткiзу уақыты, күнi және орны;
3) телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiн көрсету үшiн қажетті телекоммуникация қызметтерiнiң ең аз тiзбесi;

Об утверждении Правил проведения конкурса на право оказания универсальных услуг телекоммуникаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1012. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.05.2017 № 238.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса на право оказания универсальных услуг телекоммуникаций.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2004 года N 1012
Правила проведения конкурса на право
оказания универсальных услуг телекоммуникаций
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" и устанавливают порядок проведения уполномоченным органом в области связи конкурса на право оказания универсальных услуг телекоммуникаций (далее - конкурс).
2. Целью проведения конкурса является определение оператора универсального обслуживания для возложения обязанности по оказанию им установленного Правительством Республики Казахстан минимального перечня услуг телекоммуникаций любому пользователю услугами связи в любом населенном пункте в заданный срок с установленным качеством и уровнем цен, обеспечивающими доступность этих услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Порядок проведения конкурса
3. Конкурс проводится уполномоченным органом в области связи (далее - организатор) открытым способом.
4. Проведение конкурса должно основываться на следующих принципах:
1) законности;
2) добросовестной конкуренции;
3) справедливости;
4) равенства прав и законных интересов физических и юридических лиц;
5) другие принципы, являющиеся необходимыми для проведения конкурса.
5. Конкурс проводится путем проведения тендера. До начала проведения конкурса организатор опубликовывает объявление о проведении конкурса в средствах массовой информации не позднее, чем за 30 дней до даты окончательного приема конкурсных заявок.
6. Объявление включает в себя следующие сведения:
1) наименование и местонахождение организатора конкурса;
2) время, дату и место проведения конкурса;
3) минимальный перечень услуг телекоммуникаций, необходимый для оказания универсальных услуг телекоммуникаций;

4) конкурсты өткiзу шарттары;
5) конкурстық құжаттарды алу орны мен тәсiлi;
6) ұйымдастырушының конкурсқа қатысушыларға қоятын бiлiктiлiк талаптары;
7) конкурсты ұйымдастырушы белгiлейтiн өзге де қажетті ақпарат.
3. Конкурстық комиссияның жұмыс тәртiбi
7. Конкурстық комиссия төрағадан, төрағаның орынбасарынан және комиссия мүшелерiнен тұрады.
8. Комиссия мүшелерiнiң құрамын конкурсты ұйымдастырушы бекiтедi. Конкурстық комиссия мүшелерiнiң жалпы саны тақ санды (үштен тоғызға дейiн) құрауы тиiс.
9. Конкурстық комиссияның төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, конкурстық комиссияның отырыстарына төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды және оның шешiмдерiн iске асыруға жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Төраға болмаған кезде оның функциясын орынбасар орындайды.
10. Конкурстық комиссияның отырыстары қажеттiлiгiне қарай өткiзiледi.
11. Конкурстық комиссияның шешiмдерi ашық дауыс берумен қабылданады және егер оған конкурстық комиссия мүшелерiнiң жалпы санының басым көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп саналады.
Дауыстар тең түскен жағдайда, комиссия төрағасы дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады.
12. Конкурстық комиссия шешiмдерi хаттамалармен ресiмделедi.
Конкурстық комиссия отырыстарының хаттамаларын белгіленген тәртiппен оның жұмыс органы дайындайды.
4. Конкурсты өткiзу ерекшелiктерi
13. Конкурсқа қатысуға өтiнiмдер болмаған немесе жеңiмпазды анықтау мүмкiндiгі болмаған жағдайда телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiн көрсетудi комиссия монополияға қарсы саясат саласындағы уәкілетті органмен келiсiм бойынша "Байланыс туралы" Заңмен және басқа да нормативтiк құқықтық кесiмдермен айқындалған шарттарда осы аумақта ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желiлерiнiң қызметтерiн көрсететiн басым байланыс операторына жүктейдi.
5. Қорытынды ережелер
14. Конкурстарды өткiзу процесiнде туындайтын барлық даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешiледi.
15. Конкурсты ұйымдастырушы мен жеңiмпаздың арасында жасалған шарттардың орындалуын бақылауды конкурсты ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.

4) условия проведения конкурса;
5) место и способы получения конкурсных документов;
6) квалификационные требования, предъявляемые организатором к участникам конкурса;
7) иную необходимую информацию, определяемую организатором конкурса.
3. Порядок работы конкурсной комиссии
7. Конкурсная комиссия состоит из председателя, заместителя председателя и членов комиссии.
8. Состав комиссии утверждается организатором конкурса.
Общее количество членов конкурсной комиссии должно составлять нечетное число (от трех до девяти).
9. Председатель конкурсной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях конкурсной комиссии, планирует ее работу и осуществляет общий контроль над реализацией ее решений.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
10. Заседания конкурсной комиссии проводятся по мере необходимости.
11. Решения конкурсной комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за него подано большинство голосов от общего количества членов конкурсной комиссии.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии.
12. Решения конкурсной комиссии оформляются протоколами.
Протоколы заседаний конкурсной комиссии в установленном порядке подготавливаются ее рабочим органом.
4. Особенности проведения конкурса
13. В случае отсутствия заявок на участие в конкурсе или невозможности выявления победителя оказание универсальных услуг телекоммуникаций возлагается комиссией по согласованию с уполномоченным органом в области антимонопольной политики на доминирующего оператора связи, предоставляющего услуги сети телекоммуникаций общего пользования на этой территории, на условиях, определенных Законом "О связи" и другими нормативными правовыми актами .
5. Заключительные положения
14. Все споры, возникающие в процессе проведения конкурсов, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан .
15. Контроль за исполнением договоров, заключенных между организатором конкурса и победителем, осуществляется организатором конкурса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.