Алматы қаласының энергетикалық кешенінің тиесілі жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 653 Қаулысы
Алматы қаласының энергетикалық кешенінің тиесілі жұмыс істеуін оның объектілерінің стратегиялық мәнін ескере отырып, қамтамасыз ету, сондай-ақ Алматы қаласы мен Алматы облысын электр және жылу энергиясымен жабдықтауда үзілістерге жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамымен (келісім бойынша) бірлесіп, "ҚазТрансГаз" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Қоғам) энергетика компаниясы - "Алматы Пауэр Консолидейтед" жабық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - АПК) мүлкін, сондай-ақ бұрын банктік қарыз алу шарттары бойынша кепіл мүлкі ретінде "Қазақстанның Халық банкі" акционерлік қоғамына берілген жылжымайтын мүлік объектілері - "Қазақстан" және "Алматы" қонақ үйлерінің ғимараттарын сатып алу жөніндегі шараларды қабылдасын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу, Мемлекеттік және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитеті, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі тиісті, оның ішінде заңнаманың талаптарына сәйкес осы қаулының 1-тармағынан туындайтын мәмілелерді келісу жөніндегі шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, Алматы қаласының әкімдігі заңнамада белгіленген тәртіппен сатып алынған мүлікті тиімді пайдалану, үздіксіз өндірістік циклді қамтамасыз ету және алдағы жылыту маусымына дайындық, сондай-ақ салық берешегін және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті өтеу үшін Алматы қаласының энергетикалық кешенін дамыту бағдарламасын Қоғаммен келіссін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О мерах по обеспечению надлежащего функционирования энергетического комплекса города Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 653
В целях обеспечения надлежащего функционирования энергетического комплекса города Алматы, с учетом стратегического значения его объектов, а также недопущения перебоев в снабжении электрической и тепловой энергией города Алматы и Алматинской области, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке совместно с акционерным обществом "Национальная компания "КазМунайГаз" (по согласованию) принять меры по приобретению акционерным обществом "КазТрансГаз" (далее - Общество) имущества энергетической компании - закрытого акционерного общества "Алматы Пауэр Консолидейтед" (далее - АПК), а также объектов недвижимости - зданий гостиниц "Казахстан" и "Алматы", ранее предоставленных акционерному обществу "Народный Банк Казахстана" в качестве залогового имущества по договорам банковского займа.
2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, комитетам финансового контроля и государственных закупок, государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, Комитету по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий обеспечить принятие соответствующих мер, в том числе по согласованию сделок, вытекающих из пункта 1 настоящего постановления, в соответствии с требованиями законодательства.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, акимату города Алматы в установленном законодательством порядке согласовать с Обществом программу развития энергетического комплекса города Алматы для эффективного использования приобретенного имущества, обеспечения непрерывного производственного цикла и подготовки к предстоящему отопительному сезону, а также погашения налоговой задолженности и
задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
4. Настоящее постановление вводится действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан