"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" акционерлiк қоғамын құру және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң резервiнен қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 тамыздағы N 878 Қаулысы
2005 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Қытай Халық Республикасының Үкiметі арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қызметiн реттеу туралы келiсiмдi (бұдан әрi - Келiсiм) iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) құрылсын.
2. Қоғам қызметінің негiзгi мәнi мыналар болып белгiленсiн:
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы қазақстандық бөлігінiң инфрақұрылымын құру, дамыту және оның жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету;
оны құру мақсаттарына қол жеткiзу мақсатында қызметiн "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қазақстандық бөлігiнің аумағында жүзеге асыратын мемлекеттiк органдармен және шаруашылық жүргiзушi субъектілермен өзара iс-қимыл жасау;
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын дамытудың ағымдағы, ұзақ мерзiмдi бағдарламаларын әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қазақстандық бөлігінің аумағында Келiсiмде айтылған қызмет түрлерiн жүзеге асыруға әлеуетті инвесторларды тарту;
Келiсiмде айтылған және "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қазақстандық бөлiгiн басқару жөніндегi уәкілетті органмен келісiлген шаруашылық қызмет түрлерiн жүзеге асыру.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгiленген тәртiппен Қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруға 2005 жылға арналған республикалық бюджетте шұғыл шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен 200000000 (екi жүз миллион) теңге бөлсiн.
4. Алматы облысының әкімдігі заңнамада белгіленген тәртіппен географиялық координаттары, орналасу схемасы және шекаралары Келiсiмде келтірілген алаңы 120 (бiр жүз жиырма) гектар жер учаскесін қайтарымды ұзақ мерзімді жер пайдалану құқығында Қоғамға берсін.
5. Қоғам ауыл шаруашылығы алқаптарын алып қоюдан туындаған ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң шығындарын республикалық бюджетке өтеуден босатылсын.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне Қоғам акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығын берсін;
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiмен бiрлесіп:

О создании акционерного общества "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" и выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2005 года N 878.
В целях реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" от 4 июля 2005 года (далее - Соглашение) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности Общества:
создание, развитие и обеспечение функционирования инфраструктуры казахстанской части Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос";
взаимодействие с государственными органами и хозяйствующими субъектами, осуществляющими деятельность на территории казахстанской части Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", в целях достижения целей его создания;
участие в разработке и реализации текущих, долгосрочных программ развития Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос";
привлечение потенциальных инвесторов в осуществление на территории казахстанской части Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" видов деятельности, оговоренных Соглашением;
осуществление видов хозяйственной деятельности, оговоренных Соглашением и согласованных с уполномоченным органом по управлению казахстанской частью Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос".
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить на формирование уставного капитала Общества 200000000 (двести миллионов) тенге из резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты, предусмотренные в республиканском бюджете на 2005 год.
4. Акимату Алматинской области в установленном законодательством порядке предоставить Обществу на праве возмездного долгосрочного землепользования земельный участок площадью 120 (сто двадцать) гектаров, географические координаты, схема размещения и границы которого приведены в Соглашении.
5. Освободить Общество от возмещения в республиканский бюджет потерь сельскохозяйственного производства, вызванных изъятием сельскохозяйственных угодий.
6. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
передать права владения и пользования государственным пакетом акций Общества Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан;
совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить:

1) Қоғамның жарғылық капиталын осы қаулының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен бөлiнетiн қаражаттан 200000000 (екi жүз миллион) теңге мөлшерiнде қалыптастыруды;
2) Қоғамды Қазақстан Республикасының әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеудi;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi белгiленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда, Экономика және бюджеттiк жоспарлау, Сыртқы iстер, Көлiк және коммуникация, Қаржы министрліктерiнің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң (келiсiм бойынша), Алматы облысы әкiмдiгінің өкiлдерiнен және Қоғамның атқарушы органының басшысынан Қоғамның директорлар кеңесiн қалыптастырсын.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.03.14. N  164 қаулысымен.
8. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізілетін өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
9. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2005 жылғы 25 тамыздағы
N 878 қаулысымен
бекiтілген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне
енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттерiне мемлекеттік меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттік пакеттерi мен үлестерi республикалық меншікке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестіктердiң тiзбесiнде:
"Алматы облысы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 38-3-жолмен толықтырылсын:
"38-3. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" AҚ".
2. "Республикалық меншiктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттерi мен мемлекеттік үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетiлген қаулымен бекiтілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерiнің және қатысудың мемлекеттік үлестерiнiң тiзбесi:

1) формирование уставного капитала Общества в размере 200000000 (двести миллионов) тенге из средств, выделяемых из резерва Правительства Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 3 настоящего постановления;
2) государственную регистрацию Общества в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
7. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном порядке сформировать совет директоров Общества из представителей министерств индустрии и торговли, экономики и бюджетного планирования, иностранных дел, транспорта и коммуникаций, финансов Республики Казахстан, Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), акимата Алматинской области и руководителя исполнительного органа Общества. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 марта 2006 года N 164 .
8. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 августа 2005 года N 878
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Алматинская область" дополнить строкой, порядковый номер 38-3, следующего содержания:
"38-3. АО "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
перечень государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденный указанным постановлением:

"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 237-18-жолмен толықтырылсын:
"237-18. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" АҚ (Алматы облысы)".
3. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын құрудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 20 қыркүйектегі N 981  қаулысында :
5-тармақ алынып тасталсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
5. "Тоқыма өнеркәсібі" пилоттық кластерін дамытудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 19 тамыздағы N 858  қаулысында :
3-тармақта "1000000000 (бiр миллиард)" деген сөздер "500000000 (бec жүз миллион)" деген сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2005 жылғы 25 тамыздағы
N 878 қаулысымен
бекiтілген
Ескерту. Қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.

раздел "Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 237-18, следующего содержания:
"237-18. АО "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" (Алматинская область)".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2004 года N 981 "О некоторых вопросах создания Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос":
пункт 5 исключить.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2005 года N 858 "О некоторых вопросах развития пилотного кластера "Текстильная промышленность":
в пункте 3 слова "1000000000 (один миллиард)" заменить словами "500000000 (пятьсот миллионов)".
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 августа 2005 года N 878
Сноска. Приложение утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.