"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" акционерлiк қоғамына бюджет кредитiн берудiң негiзгi шарттарын белгiлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 қарашадағы N 1140 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексiне  және "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенiн құру туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 21 қазандағы  Заңына  (бұдан әрi - Келiсiм) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бiрлескен кәсiпорны" акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - қарыз алушы) "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңына сәйкес 041 "Байқоңыр" ғарыштық айлағында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенiн құруға кредит бepу" бағдарламасы бойынша кредит шартын (бұдан әрi - шарт) жасасу арқылы 6585000000 (алты миллиард бес жүз сексен бес миллион) теңге сомасында бюджет кредитi (бұдан әрі - кредит) берiлсiн.
2. Қарыз алушыға кредит берудiң мынадай негiзгі шарттары белгiленсiн:
1) "кредит қарыз алушыға 19 (он тоғыз) жыл мерзiмге жылдық 0,5 (нөл бүтiн оннан бec) пайыз сыйақы ставкасы бойынша беріледi;
2) қарыз алушыға кредит беру мақсаты "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенiн құру" жобасын қаржыландыру болып табылады.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) осы қаулының 1-тармағына сәйкес Келiсiмде айтылған 223 (екi жүз жиырма үш) миллион АҚШ долларына баламалы сомадағы бюджет кредитiнiң қалған бөлiгi қарыз алушыға жыл сайын осы қаулыда айқындалған жағдайларда шарттың тараптары шартқа қосымша келiсiмдерге қол қою жолымен тиiсті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда көзделген сомалар шегiнде берудi қарастыратын шарт жасасуды қамтамасыз етсiн;
2) тиiсті қаржы жылына көзделген республикалық бюджет қаражаты есебiнен "Қазақстан Даму Банкi" акционерлiк қоғамына комиссиялық сыйақы төлеу кредиттi толық өтегенге дейiнгi кредит бойынша қарыз алушының негiзгi борышы сомасының жылдық 0,1 (нөл бүтiн оннан бiр) пайызы мөлшерiнде белгiленсiн.
4. Кредиттiң мақсатты пайдаланылуын бақылау Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об установлении основных условий предоставления бюджетного кредита акционерному обществу "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"»
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2005 года N 1140
В   соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан и  Законом Республики Казахстан от 21 октября 2005 года "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек" (далее - Соглашение) Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить акционерному обществу "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек" (далее - заемщик) в соответствии с  Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год" по программе 041 "Кредитование создания космического ракетного комплекса "Байтерек" на космодроме "Байконур" бюджетный кредит на сумму 6585000000 (шесть миллиардов пятьсот восемьдесят пять миллионов) тенге (далее - кредит) посредством заключения кредитного договора (далее - договор).
2. Установить следующие основные условия предоставления кредита заемщику:
1) кредит предоставляется заемщику на срок 19 (девятнадцать) лет по ставке вознаграждения 0,5 (ноль целых пять десятых) процента годовых;
2) целью предоставления кредита заемщику является финансирование проекта "Создание на космодроме "Байконур" космического ракетного комплекса "Байтерек".
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить заключение договора согласно пункту 1 настоящего постановления, в котором предусмотреть, что оставшаяся часть бюджетного кредита, эквивалентного сумме 223 (двести двадцать три) миллиона долларов США, оговоренного в Соглашении, предоставляется заемщику ежегодно в пределах сумм, предусмотренных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, путем подписания сторонами договора дополнительных соглашений к договору на условиях, определенных настоящим постановлением;
2) установить оплату комиссионного вознаграждения акционерному обществу "Банк Развития Казахстана" за счет средств республиканского бюджета, предусмотренных на соответствующий финансовый год, в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента годовых от суммы основного долга заемщика по кредиту до полного погашения кредита.
4. Контроль за целевым использованием кредита возложить на Министерство образования и науки Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан