Қазақстан Республикасының бiлiм беру, мәдениет және спорт ұйымдарын, су құрылысын, әскери бөлiм мен шекара заставасын атау мен қайта атау, сондай-ақ темiр жол станциясы атауының орыс тiлiндегi транскрипциясын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 мамырдағы N 480 Қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы ұйымдарды, темiр жол станцияларын, әуежайларды, сондай-ақ физикалық-географиялық объектiлердi атау мен қайта атаудың және олардың атауларының транскрипциясын өзгертудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 наурыздағы N 281  қаулысына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бiлiм беру, мәдениет және спорт ұйымдарына, әскери бөлiм мен шекара заставасына есiмдер берiлсiн.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес бiлiм беру ұйымдары мен су құрылысы қайта аталсын және темiр жол станциясы атауының орыс тiлiндегi транскрипциясы өзгертiлсiн.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 31 мамырдағы
N 480 қаулысына
1-қосымша
Белгiлi қоғам қайраткерлерiнiң, ғалымдардың, жазушылардың, ақындардың, күйшi-композиторлардың, суретшiлердiң, спорт шеберлерiнiң, педагогтардың, Кеңес Одағы Батырларының есiмдерi берiлген бiлiм беру, мәдениет және спорт ұйымдары, әскери бөлiм мен шекара заставасының тiзбесi
Ақмола облысы бойынша
Бұланды ауданының N 1 Макин орта мектебiне - халық композиторы Балуан Шолақтың есiмi;
Щучье ауданының Мәдениет орта мектебiне - профессор Есмағамбет Ысмайыловтың есiмi;
Ақтөбе облысы бойынша
Байғанин ауданы Қопа ауылының Ақтан негiзгi мектебiне - Ақтан жыраудың есiмi;
Алға аудандық балалар кiтапханасына - ақын Iзтай Мәмбетовтiң есiмi;
Алматы облысы бойынша
Қарасай ауданы Қаскелең қаласының орта мектебiне - педагог Әбдiрахман Байжановтың есiмi;
Көксу ауданының N 4 Теректi орта мектебiне - үш дәрежелi "Даңқ" орденiнiң иегерi Темiрғали Исабаевтың есiмi;
Атырау облысы бойынша
Атырау қаласының дарынды балаларға арналған мектеп-интернатына - ақын, халық жазушысы Жұбан Молдағалиевтiң есiмi;
Атырау қаласының Кiшi өнер академиясына - Қазақстан Республикасының Халық қаhарманы, халық әртiсi, композитор Нұрғиса Тiлендиевтiң есiмi;
Құрманғазы ауданының аудандық Мәдениет үйiне - күйшi-композитор Смағұл Көшекбаевтың есiмi;
Мақат ауданы Доссор кентiнiң N 4 орта мектебiне - педагог Ораз Сарғұнановтың есiмi;
Батыс Қазақстан облысы бойынша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Шекара қызметiнiң "Жақсыбай" шекара заставасына - батальон комиссары, КСРО Жоғарғы Кеңесiнiң 1-шақырылымының депутаты Хаби Халиуллиннiң есiмi;
Қарағанды облысы бойынша
Қарағанды қаласының N 57 мектеп-лицейiне - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген мұғалiмi Сламия Саттаровтың есiмi;
Қызылорда облысы бойынша
Жалағаш ауданы Жалағаш кентiнiң N 246 мектебiне - қоғам және мәдениет қайраткерi Шекер Ермағанбетованың есiмi;
Маңғыстау облысы бойынша
Маңғыстау ауданы Шетпе ауылының N 3 орта мектебiне - этнограф-ғалым Алшын Меңдалыұлының есiмi;
Ақтау қаласының облыстық музыкалық драма театрына - халық әртiсi Нұрмұхан Жантөриннiң есiмi;
Жаңаөзен қаласының N 4 орта мектебiне - Сүгiр Бегендiкұлының есiмi;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Бородулиха ауданының Петропавл орта мектебiне - математик-ғалым, профессор Төлеубай Амановтың есiмi;
Тарбағатай ауданының Ақжар балалар және жасөспiрiмдер спорт мектебiне - спорт шеберi Бақытхан Сайхановтың есiмi;
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Тайынша ауданы Келлер орта мектебiне - Кеңес Одағының батыры Иван Бережнойдың есiмi;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Ордабасы ауданының Бадам орта мектебiне - педагог Айтбай Шерiмқұловтың есiмi;
Ордабасы ауданының Шұбарсу орта мектебiне - педагог Балтабай Нұрлыбековтың есiмi;
Шымкент қаласының ұлттық қолданбалы өнер мектеп-интернатына - суретшi Батырбек Өтептiң есiмi;
Алматы қаласы бойынша
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Аэроұтқыр әскерлерiнiң 46-шы мотоатқыштар бригадасына - Райымбек батырдың есiмi;
дарынды балаларға арналған республикалық мамандандырылған қазақ тiлi мен әдебиетiн тереңдете оқытатын орта мектеп-интернатқа - Абайдың есiмi;
Алматы қаласының N 75 орта мектебiне - ақын Шәкәрiм Құдайбердiұлының есiмi;
Астана қаласы бойынша
Астана қаласының N 17 мектеп-гимназиясына - Кеңес Одағының батыры Ақан Құрмановтың есiмi;
Астана қаласының N 6 гимназиясына - Кеңес Одағының батыры Юрий Гуровтың есiмi;
Астана қаласының N 50 қазақ орта мектебiне - Райымбек батырдың есiмi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2006 жылғы 31 мамырдағы
N 480 қаулысына
2-қосымша
Қайта аталған бiлiм беру ұйымдарының, су құрылысының, атауының орыс тiлiндегi транскрипциясы өзгертiлуге тиiс темiр жол станциясының тiзбесi
Ақмола облысы бойынша
Аршалы ауданының Вячеслав су қоймасы - Астана су қоймасы;
Алматы облысы бойынша
Сарқанд қаласының Ленин атындағы мектеп-гимназиясы - N 1 мектеп-гимназиясы;
Атырау облысы бойынша
Мақат ауданы Доссор кентiнiң В. Белинский атындағы орта мектебi - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген мұғалiмi Бержан Қанатбаев атындағы орта мектеп;
Жамбыл облысы бойынша
Мойынқұм ауданы Мойынқұм ауылдық округiнiң Фурманов атындағы орта мектебi - Мағжан Жұмабаев атындағы орта мектеп;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Жарма ауданы Новореченск ауылының Чапаев атындағы орта мектебi - Кеңес Одағының батыры Кенжебек Шәкенов атындағы орта мектеп;
Тарбағатай ауданы Құйған ауылының Қазақстанның 40 жылдығы атындағы орта мектебi - Құйған орта мектебi;
Тарбағатай ауданы Ахметбұлақ ауылының Қазақстанның 30 жылдығы атындағы орта мектебi - қоғам және мемлекет қайраткерi Дiнмұхамед Қонаев атындағы орта мектеп;
Батыс Қазақстан тасымалдау бөлімшесі бойынша
Станция Яик - Жайық станциясы.

О наименовании и переименовании организаций образования, культуры и спорта, гидросооружения, воинской части и пограничной заставы, а также об изменении транскрипции на русском языке названия железнодорожной станции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2006 года N 480
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года N 281 "Об утверждении порядка наименования и переименования организаций, железнодорожных станций, аэропортов, а также физико-географических объектов Республики Казахстан и изменения транскрипции их названий" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Присвоить имена организациям образования, культуры и спорта, воинской части и пограничной заставе согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Переименовать организации образования, гидросооружение и изменить транскрипцию названия на русском языке железнодорожной станции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2006 года N 480
Перечень организаций образования, культуры и спорта,
воинской части и пограничной заставы, которым присвоены
имена известных общественных деятелей, ученых, писателей,
поэтов, кюйши-композиторов, художников, мастеров спорта,
педагогов, Героев Советского Союза
по Акмолинской области
Макинской средней школе N 1 Буландинского района - имя Балуана Шолака - народного композитора;
Мадениетской средней школе Щучинского района - имя Есмагамбета Исмаилова - профессора;
по Актюбинской области
основной школе Актан Копинского аула Байганинского района - имя Актана жырау;
Алгинской районной детской библиотеке - имя Изтая Мамбетова - поэта;
по Алматинской области
средней школе города Каскелен Карасайского района - имя Абдрахмана Байжанова - педагога;
Теректинской средней школе N 4 Коксуского района - имя Темиргали Исабаева - кавалера ордена "Славы" трех степеней;
по Атырауской области
школе-интернату для одаренных детей города Атырау - имя Жубана Молдагалиева - поэта, народного писателя;
Малой академии искусства города Атырау - имя Нургисы Тлендиева - Халық қаһарманы Республики Казахстан, народного артиста, композитора;
районному Дому культуры Курмангазинского района - имя Смагула Кушекбаева - кюйши-композитора;
средней школе N 4 поселка Доссор Макатского района - имя Ораза Саргунанова - педагога;
по Западно-Казахстанской области
пограничной заставе "Жаксыбай" Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - имя Хаби Халиуллина - комиссара батальона, депутата I созыва Верховного Совета СССР;
по Карагандинской области
школе-лицею N 57 города Караганды - имя Сламия Саттарова - заслуженного учителя Республики Казахстан;
по Кызылординской области
школе N 246 Жалагашского поселка Жалагашского района - имя Шекер Ермаганбетовой - общественного и культурного деятеля;
по Мангистауской области
средней школе N 3 аула Шетпе Мангистауского района - имя Алшына Мендалыулы - ученого-этнографа;
областному музыкально-драматическому театру города Актау - имя Нурмухана Жантурина - народного артиста;
средней школе N 4 города Жанаозен - имя Сугира Бегендикулы;
по Восточно-Казахстанской области
Петропавловской средней школе Бородулихинского района - имя Тулеубая Аманова - ученого-математика, профессора;
Акжарской детско-юношеской спортивной школе Тарбагатайского района - имя Бакытхана Сайханова - мастера спорта;
по Северо-Казахстанской области
Келлеровской средней школе Тайыншинского района - имя Ивана Бережного - Героя Советского Союза;
по Южно-Казахстанской области
средней школе Бадам Ордабасынского района - имя Айтбая Шеримкулова - педагога;
средней школе Шубарсу Ордабасынского района - имя Балтабая Нурлыбекова - педагога;
школе-интернату национально-прикладного искусства города Шымкента - имя Батырбека Отепа - художника;
по городу Алматы
46-й мотострелковой бригаде Аэромобильных войск Вооруженных Сил Республики Казахстан - имя Райымбека батыра;
республиканской специализированной средней школе-интернату для одаренных детей с углубленным изучением казахского языка и литературы - имя Абая;
средней школе N 75 города Алматы - имя Шакарима Кудайбердиулы - поэта;
по городу Астане
школе-гимназии N 17 города Астаны - имя Акана Курманова - Героя Советского Союза;
гимназии N 6 города Астаны - имя Юрия Гурова - Героя Советского Союза;
казахской средней школе N 50 города Астаны - имя Райымбека батыра.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2006 года N 480
Перечень
переименованных организаций образования,
гидросооружения, а также транскрипция
названия на русском языке железнодорожной станции,
которая подлежит изменению
по Акмолинской области
Вячеславское водохранилище Аршалынского района - в Астанинское водохранилище;
по Алматинской области
школу-гимназию имени Ленина города Сарканд - в школу-гимназию
по Атырауской области
среднюю школу имени В. Белинского поселка Доссор Макатского района - в среднюю школу имени Бержана Канатбаева - заслуженного учителя Республики Казахстан;
по Жамбылской области
среднюю школу имени Фурманова Мойынкумского аульного округа Мойынкумского района - в среднюю школу имени Магжана Жумабаева;
по Восточно-Казахстанской области
среднюю школу имени Чапаева аула Новореченск Жарминского района - в среднюю школу имени Кенжебека Шакенова - Героя Советского Союза;
среднюю школу имени 40 лет Казахстана аула Куйган Тарбагатайского района - в среднюю школу Куйган;
среднюю школу имени 30 лет Казахстана аула Ахметбулак Тарбагатайского района - в среднюю школу имени Динмухамеда Кунаева - общественного и государственного деятеля;
по Западно-Казахстанскому отделению перевозок
Станцию Яик - на станцию Жайык.