Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1405 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 22 қаңтардағы N 42 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.03.20. N 225 (2007 жылғы 1 сәуiрден бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын жетiлдiру және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi қызметiнiң мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 шiлдедегi  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервтерiн пайдалану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1405  қаулысына  мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервтерiн пайдалану ережесiнде:
1-тармақтың үшiншi абзацы "оларды" деген сөздiң алдынан "заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға қаражат бөлудi қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
15-тармақ ", соңғылары болмаған жағдайда бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган өтiнiштi қарамай қайтарады." деген сөздермен толықтырылсын;
17-тармақта:
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе" деген сөздерден кейiн "тиiстi" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бұл ретте Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның тиiсiнше Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның резервiнен шұғыл шығындарға ақша бөлу туралы шешiмiнiң жобасына осы мемлекеттiк орган ақша бөлу туралы оң қорытындының көшiрмесiн қоса бередi.";
5-бөлiмнiң тақырыбындағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шұғыл шығындарға арналған резервiн" деген сөздер "Резервтi" деген сөзбен ауыстырылсын;
19-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Сот шешiмдерi бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, орталық мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволарының және аумақтық бөлiмшелерiнiң мiндеттемелерiн орындау сот атқару құжаттары болған жағдайда Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң сот шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған резервiнен қамтамасыз етiледi.";
екiншi және үшiншi абзацтардағы "мемлекеттiк органдар" деген сөздерден кейiн ", олардың ведомстволары және аумақтық бөлiмшелерi" деген сөздермен толықтырылсын;
21-тармақтағы "мемлекеттiк органдардың" деген сөздерден кейiн ", олардың ведомстволарының және аумақтық бөлiмшелерiнiң" деген сөздермен толықтырылсын;
6-бөлiмнiң тақырыбындағы "Жергiлiктi атқарушы органдардың шұғыл шығындарға арналған резервiн" деген сөздер "Резервтi" деген сөзбен ауыстырылсын;
22-тармақта:
"шешiмдерi бойынша" деген сөздерден кейiн "тиiстi" деген сөзбен толықтырылсын;
"жергiлiктi атқарушы органдардың шұғыл шығындарға арналған" деген сөздер "сот шешiмдерi бойынша тиiстi жергiлiктi атқарушы органның мiндеттемелерiн орындауға арналған облыстық немесе аудандық деңгейдегi атқарушы органдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1405
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2007 года N 42. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225
Сноска. Постановление Правительства РК от 22 января 2007 года N 42 утратило силу постановлением Правительства РК от 20 марта 2007 года N  225  (порядок введения в действие см.  п. 3 ).
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства Республики Казахстан и деятельности Национального Банка Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1405 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов" следующие дополнения и изменения:
в Правилах использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, утвержденных указанным постановлением:
абзац третий пункта 1 дополнить словами ", за исключением выделения средств на формирование или увеличение уставных капиталов юридических лиц";
пункт 15 дополнить словами ", в случае отсутствия последних, уполномоченный орган по исполнению бюджета возвращает ходатайство без рассмотрения";
в пункте 17:
после слов "Республики Казахстан или" дополнить словом "соответствующего";
дополнить абзацем следующего содержания:
"При этом к проекту решения Правительства Республики Казахстан или соответствующего местного исполнительного органа о выделении денег соответственно из резерва Правительства Республики Казахстан или соответствующего местного исполнительного органа на неотложные затраты данный государственный орган прилагает копию положительного заключения о выделении денег.";
в заголовке раздела 5 слова "на неотложные затраты Правительства Республики Казахстан" исключить;
в пункте 19:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"19. Исполнение обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов, их ведомств и территориальных подразделений по решениям судов обеспечивается из резерва Правительства Республики Казахстан на исполнение обязательств по решениям судов при наличии судебных исполнительных документов.";
в абзаце втором после слов "государственные органы," дополнить словами "их ведомства и территориальные подразделения,";
в абзаце третьем после слов "государственные органы" дополнить словами ", их ведомства и территориальные подразделения";
в пункте 21 после слов "государственных органов" дополнить словами ", их ведомств и территориальных подразделений";
в заголовке раздела 6 слова "на неотложные затраты местных исполнительных органов" исключить;
в пункте 22:
после слов "Исполнение обязательств" дополнить словом "соответствующих";
слова "на неотложные затраты местных исполнительных органов" заменить словами "исполнительных органов областного или районного уровней на исполнение обязательств соответствующего местного исполнительного органа по решениям судов";
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"23. Сот шешiмдерi бойынша тиiстi жергiлiктi атқарушы органның мiндеттемелерiн орындауға арналған облыстық немесе аудандық деңгейдегi атқарушы органдардың резервiнен ақша бөлу туралы тиiстi жергiлiктi атқарушы орган шешiмiнiң жобасын заңнамада белгiленген тәртiппен тиiстi атқарушы орган дайындайды.
Бұл ретте мүдделi жергiлiктi атқарушы органдар осы Ереженiң 22-тармағының сақталғанын растайтын материалдардың көшiрмелерiн сот шешiмдерi бойынша тиiстi жергiлiктi атқарушы органның мiндеттемелерiн орындауға арналған облыстық немесе аудандық деңгейдегi атқарушы органдардың резервiнен ақша бөлу туралы шешiмнiң жобасына қоса бередi.";
7-бөлiмнiң тақырыбында:
"облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң кассалық алшақтығын" деген сөздер "облыстық бюджеттердiң, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiнiң қолма-қол ақша тапшылығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң" деген сөздерден кейiн "ол ағымдағы қаржы жылында болжанған жағдайда" деген сөздермен толықтырылсын;
24-тармақта:
"облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң кассалық алшақтығын" деген сөздер "облыстық бюджеттердiң, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiнiң қолма-қол ақша тапшылығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"кассалық алшақтық пайда болған жағдайда" деген сөздер "ағымдағы қаржы жылында қолма-қол ақша тапшылығы болжанған жағдайда" деген сөздермен ауыстырылсын;
25-26-тармақтардағы "облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң кассалық алшақтығын" деген сөздер "ол ағымдағы қаржы жылында болжанған жағдайда облыстық бюджеттердiң, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiнiң қолма-қол ақша тапшылығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
27-тармақта:
"кассалық алшақтығын" деген сөздер "қолма-қол ақша тапшылығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң" деген сөздерден кейiн "ол ағымдағы қаржы жылында болжанған жағдайда" деген сөздермен толықтырылсын;
28-тармақта:
"облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң кассалық алшақтығын" деген сөздер "облыстық бюджеттердiң, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiнiң қолма-қол ақша тапшылығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Yкiметінiң" деген сөздерден кейiн "ол ағымдағы қаржы жылында болжанған жағдайда" деген сөздермен толықтырылсын;
8-бөлiмнiң тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Ағымдағы қаржы жылында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнiң қолма-қол ақша тапшылығы болжанған жағдайда оны жабуға облыстық деңгейдегi атқарушы органдардың резервiн пайдалану тәртiбi";
29-тармақта:
"кассалық алшақтығын" деген сөздер "қолма-қол ақша тапшылығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"кассалық алшақтық пайда болған жағдайда" деген сөздер "ағымдағы қаржы жылында олардың бюджеттерiнде қолма-қол ақша тапшылығы болжанған жағдайда" деген сөздермен ауыстырылсын;
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"23. Проект решения соответствующего местного исполнительного органа о выделении денег из резерва исполнительных органов областного или районного уровней на исполнение обязательств соответствующего местного исполнительного органа по решениям судов подготавливается соответствующим исполнительным органом в установленном законодательством порядке.
При этом к проекту решения о выделении денег из резерва исполнительных органов областного или районного уровней на исполнение обязательств соответствующего местного исполнительного органа по решениям судов заинтересованные местные исполнительные органы прилагают копии материалов, подтверждающих соблюдение пункта 22 настоящих Правил.";
в заголовке раздела 7:
слова "кассового разрыва областного бюджета, бюджета" заменить словами "дефицита наличности областных бюджетов, бюджетов";
дополнить словами "в случае прогноза его в текущем финансовом году";
в пункте 24:
слова "кассового разрыва областного бюджета, бюджета" заменить словами "дефицита наличности областных бюджетов, бюджетов";
слова "столицы при образовании у них кассового разрыва" заменить словами "столицы в случае прогноза в текущем финансовом году дефицита наличности их бюджетов";
в пунктах 25, 26 слова "кассового разрыва областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы" заменить словами "дефицита наличности областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы в случае прогноза его в текущем финансовом году";
в пункте 27:
слова "кассового разрыва" заменить словами "дефицита наличности";
после слова "столицы" дополнить словами "в случае прогноза его в текущем финансовом году";
в пункте 28:
слова "кассового разрыва областного бюджета, бюджета" заменить словами "дефицита наличности областных бюджетов, бюджетов";
после слова "столицы" дополнить словами "в случае прогноза его в текущем финансовом году";
заголовок раздела 8 изложить в следующей редакции:
"8. Порядок использования резерва исполнительных органов областного уровня на покрытие дефицита наличности бюджетов районов (города областного значения) в случае прогноза его в текущем финансовом году";
в пункте 29:
слова "кассового разрыва" заменить словами "дефицита наличности";
слова "при образовании у них кассового разрыва" заменить словами "в случае прогноза в текущем финансовом году дефицита наличности их бюджетов";
пункт 30 изложить в следующей редакции:

"30. Ағымдағы қаржы жылында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнiң қолма-қол ақша тапшылығы болжанған жағдайда оны жабуға арналған облыстық деңгейдегi атқарушы органдардың резервiнен ақша бөлу үшiн аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкiмдерi бюджеттi атқару жөнiндегi облыстық уәкiлеттi органға тиiстi негiздемелермен және есептеулермен бiрге облыстық деңгейдегi атқарушы органның резервiнен ақша бөлу туралы өтiнiш бередi.";
31-тармақтағы "облыстың жергiлiктi атқарушы органының резервiнен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнiң кассалық алшақтығын жабуға" деген сөздер "ол ағымдағы қаржы жылында болжанған жағдайда аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнiң қолма-қол ақша тапшылығын жабуға арналған облыстық деңгейдегi атқарушы органдардың резервiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
32 және 33-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Ағымдағы қаржы жылында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнiң қолма-қол ақша тапшылығы болжанған жағдайда оны жабуға арналған облыстық деңгейдегi атқарушы органдардың резервiнен бюджеттiк кредит беру қаржы жылы шегiнде алты айға дейiнгi мерзiмге жүзеге асырылады және жергiлiктi бюджеттердi нақтылауды талап етпейдi.
33. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң өтiнiшi бойынша оң қорытынды берiлген кезде ағымдағы қаржы жылында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнiң қолма-қол ақша тапшылығы болжанған жағдайда оны жабуға арналған облыстық деңгейдегi жергiлiктi атқарушы органдардың резервiнен ақша бөлу туралы шешiмнiң жобасын бюджеттi атқару жөнiндегi облыстық уәкiлеттi орган облыс әкiмдiгiнiң қарауына енгiзедi.";
38-тармақта "мақсатсыз" деген сөзден кейiн "және тиiмсiз" деген сөздермен толықтырылсын;
39-тармақта "мақсатты" деген сөзден кейiн "және тиiмдi" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

"30. Для выделения денег из резерва исполнительных органов областного уровня на покрытие дефицита наличности бюджетов районов (городов областного значения) в случае прогноза его в текущем финансовом году акимы районов (городов областного значения) представляют в областной уполномоченный орган по исполнению бюджета ходатайства о выделении денег из резерва исполнительного органа областного уровня с соответствующими обоснованиями и расчетами.";
в пункте 31 слова "местного исполнительного органа области на покрытие кассового разрыва бюджетов районов (городов областного значения)" заменить словами "исполнительных органов областного уровня на покрытие дефицита наличности бюджетов районов (городов областного значения) в случае прогноза его в текущем финансовом году";
пункты 32 и 33 изложить в следующей редакции:
"32. Бюджетное кредитование из резерва исполнительных органов областного уровня на покрытие дефицита наличности бюджетов районов (городов областного значения) в случае прогноза его в текущем финансовом году осуществляется на срок до шести месяцев в пределах финансового года и не требует уточнения местных бюджетов.
33. При положительном заключении по ходатайству акима района (города областного значения) проект решения о выделении денег из резерва исполнительных органов областного уровня на покрытие дефицита наличности бюджетов районов (городов областного значения) в случае прогноза его в текущем финансовом году вносит на рассмотрение акимата области областной уполномоченный орган по исполнению бюджета.";
в пункте 38 после слов "Ответственность за нецелевое" дополнить словами "и неэффективное";
в пункте 39 после слов "Контроль за целевым" дополнить словами "и эффективным".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан