Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 мамырдағы N 460 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 мамырдағы N 370 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 маусымдағы № 645 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.06.08 № 645 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының»" Ғылым туралы " 2001 жылғы 9 шілдедегі және»" Денсаулық сақтау жүйесі туралы " 2003 жылғы 4 маусымдағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. » "Ғылыми ұйымдарды аттестаттау туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 мамырдағы N 460  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 20, 206-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ғылыми ұйымдарды аттестаттау туралы ережеде:
6, 7, 9, 11-тармақтардағы»"ғылыми ұйымдарды",»"Ғылыми ұйымдарды",»"ғылыми ұйымдар" деген сөздерден кейін»"(денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдарды қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдарды аттестаттауды денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның құзыреті шегінде атқарушы, бақылаушы және қадағалаушы функцияларды, сондай-ақ медициналық қызметтердің сапасы бойынша басшылықты жүзеге асыратын медициналық қызмет көрсету саласындағы бақылау жөніндегі мемлекеттік орган ұйымдастырады және өткізеді.";
7-тармақта:
бірінші абзацтағы»"(бұдан әрі - Комиссиялар)" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші абзацта:
"Уәкілетті" деген сөз»"тиісті" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Комиссиялардың" деген сөз»"Аттестаттау комиссияларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Денсаулық саласындағы ғылыми ұйымдарды аттестаттауды өткізу үшін медициналық қызмет көрсету саласындағы бақылау жөніндегі  мемлекеттік орган аттестаттау комиссияларын құрады.";
8, 10, 11-тармақтардағы "Комиссиялардың", "Комиссияға", "Комиссиялар" деген сөздер тиісінше»"Аттестаттау комиссияларының",» "аттестаттау комиссиясына",»"Аттестаттау комиссиялары" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың аттестаттау комиссиясының құрамына:
1) медициналық қызмет көрсету саласындағы бақылау жөніндегі
мемлекеттік органның;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2003 года N 460
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2007 года № 370. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2011 года № 645
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.06.2011 № 645 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 9 июля 2001 года " О науке " и от 4 июня 2003 года " О системе здравоохранения " Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2003 года N 460 "Об утверждении Положения об аттестации научных организаций" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 20, ст. 206) следующие дополнения и изменения:
в  Положении об аттестации научных организаций, утвержденном указанным постановлением:
в пунктах 6, 7, 9, 11 после слова "организаций" дополнить словами: "(за исключением научных организаций в области здравоохранения)";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Аттестацию научных организаций в области здравоохранения организует и проводит государственный орган по контролю в сфере оказания медицинских услуг, осуществляющий в пределах компетенции уполномоченного органа в области здравоохранения исполнительные, контрольные и надзорные функции, а также руководство по качеству медицинских услуг.";
в пункте 7:
в абзаце первом слова "(далее - Комиссии)" исключить;
в абзаце втором:
слово "Уполномоченным" заменить словом "соответствующим";
слово "Комиссий" заменить словами "аттестационных комиссий";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Для проведения аттестации научных организаций в области здравоохранения аттестационные комиссии образуются государственным органом по контролю в сфере оказания медицинских услуг.";
в пунктах 8, 10, 11 слова "Комиссий", "Комиссию", "Комиссии", "Комиссиями" заменить соответственно словами "аттестационных комиссий", "аттестационную комиссию", "аттестационные комиссии", "аттестационными комиссиями";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. В состав аттестационной комиссии научных организаций в области здравоохранения включаются представители:
1) государственного органа по контролю в сфере оказания медицинских услуг;
2) уполномоченного органа в области здравоохранения;

3) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың өкілдері кіреді.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдарды аттестаттауды өткізу кестесін медициналық қызметтер көрсету саласындағы бақылау жөніндегі мемлекеттік орган күнтізбелік жылға бекітеді және аттестаттау өткізгенге дейін үш айдан кешіктірмей ғылыми ұйымдардың назарына жеткізіледі.";
11-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдарды аттестаттау (немесе аттестаттаудан бас тарту) туралы шешімді медициналық қызмет көрсету саласындағы бақылау жөніндегі мемлекеттік орган қабылдайды.";
12-тармақта екінші абзацтағы»"Уәкілетті" деген сөз»"тиісті" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3) научных организаций в области здравоохранения.";
пункт 9 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"График проведения аттестации научных организаций в области здравоохранения утверждается государственным органом по контролю в сфере оказания медицинских услуг на календарный год и доводится до сведения научных организаций не позднее, чем за три месяца до проведения аттестации.";
пункт 11 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Решение об аттестации (или отказе в аттестации) научных организаций в области здравоохранения принимает государственный орган по контролю в сфере оказания медицинских услуг.";
в абзаце втором пункта 12 слово "Уполномоченным" заменить словом "соответствующим".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан