Орман қоры жерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 14 маусымдағы N 497 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 130-бабына және Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы Созақ ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Созақ орман мекемесі) орман қоры жерінен алаңы 800,4 гектар жер учаскесі өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және өзге де ауыл шаруашылығы емес мақсаттағы жер санатына ауыстырылсын.
2. Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі заңнамада белгіленген тәртіппен АИ N 886 А және 1337 А сериялы лицензияларға сәйкес Қазақстан Республикасы Оңтүстік Қазақстан облысының Созақ ауданында орналасқан Мойынқүм кен орнының N 1 (Оңтүстік) учаскесінің солтүстік бөлігінде уран өндіру, N 2 (Төртқұдық) учаскесінде уран барлау және өндіру жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыруға арналған 2000 жылғы 3 наурыздағы тіркеу нөмірі N 414 келісім-шартқа сәйкес "Қазақстандық-француздық "Катко" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі - серіктестік) уран барлау және өндіру үшін осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерінің берілуін қамтамасыз етсін.
3. Серіктестік қолданыстағы заңнамаға сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін және кесіп алынған сүректерді Созақ орман мекемесінің теңгеріміне бере отырып, 800,4 гектар алаңда екпе ағаштарды кесіп алу жөнінде шаралар қабылдансын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2007 года N 497
В соответствии со  статьями 130 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и  51  Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки площадью 800,4 гектара из земель лесного фонда Сузакского государственного учреждения по охране лесов и животного мира Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Южно-Казахстанской области (далее - Сузакское лесное учреждение) в категорию земель промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения.
2. Акиму Южно-Казахстанской области в установленном законодательством порядке обеспечить предоставление товариществу с ограниченной ответственностью "Казахстанско-французское совместное предприятие "Катко" (далее - товарищество) земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, под разведку и добычу урана в соответствии с контрактом от 3 марта 2000 года регистрационный номер N 414 на осуществление работ по добыче урана в северной части участка N 1 (Южный), разведке и добыче урана на участке N 2 (Торткудук) месторождения Моинкум, расположенном в Сузакском районе Южно-Казахстанской области Республики Казахстан согласно лицензиям серии АИ N 886 А и 1337 А.
3. Товариществу в соответствии с действующим законодательством возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, и принять меры по вырубке насаждений на площади 800,4 гектара, с передачей древесины, получаемой от вырубки, на баланс Сузакского лесного учреждения.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан