Мемлекеттік орман қорының учаскелерінде орман пайдаланушылар жүзеге асыратын сүрек дайындау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 7 шілдедегі N 580 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 21 қарашадағы № 1474 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 2012.11.21 № 1474 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.30 № 1731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң, бірақ 2012.01.30 ерте емес қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік орман қорының учаскелерінде орман пайдаланушылар жүзеге асыратын сүрек дайындау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.30 № 1731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң, бірақ 2012.01.30 ерте емес қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланушылар жүзеге асыратын сүрек дайындау жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 қазандағы N 1018 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 40, 421-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 7 шілдедегі
N 580 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік орман қорының учаскелерінде орман
пайдаланушылар жүзеге асыратын сүрек дайындау
жөніндегі қызметті лицензиялау ережесі
Ескерту. Ереже алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.12.30 № 1731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң, бірақ 2012.01.30 ерте емес қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 7 шілдедегі
N 580 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік орман қорының учаскелерінде орман пайдаланушылар жүзеге асыратын сүрек дайындау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.30 № 1731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң, бірақ 2012.01.30 ерте емес қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.03.07 № 305 Қаулысымен.
Мемлекеттік орман қорының учаскелерінде сүрек дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін жеке және заңды тұлғаларға қойылатын біліктілік талаптары:

Об утверждении квалификационных требований к деятельности по заготовке древесины на участках государственного лесного фонда, осуществляемой лесопользователями
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 2007 года № 580. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2012 года № 1474
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.11.2012 № 1474 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительста РК от 30.12.2011 № 1731 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после первого официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к деятельности по заготовке древесины на участках государственного лесного фонда, осуществляемой лесопользователями.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительста РК от 30.12.2011 № 1731 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после первого официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2003 года N 1018 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности по заготовке древесины на участках государственного лесного фонда, осуществляемой лесопользователями, и внесении дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 40, ст. 421).
3. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 9 августа 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 июля 2007 года N 580
Правила
лицензирования деятельности по заготовке древесины
на участках государственного лесного фонда,
осуществляемой лесопользователями
Сноска. Правила исключены постановлением Правительста РК от 30.12.2011 № 1731 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после первого официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 июля 2007 года N 580
Квалификационные требования
предъявляемые к деятельности по заготовке древесины на участках
государственного лесного фонда, осуществляемой
лесопользователями
Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительста РК от 30.12.2011 № 1731 (вводится в действие по истечении 21 календарного дня после первого официального опубликования, но не ранее 30.01.2012); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.03.2012 № 305.
Квалификационные требования физическим и юридическим лицам для осуществления деятельности по заготовке древесины на участках государственного лесного фонда, включают наличие:

1) мамандығы бойынша (орман шаруашылығы) жоғары кәсіби білімі немесе тиісті орта кәсіби білімі және мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілі бар инженер-техник қызметкердің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа берілмеген жағдайда дипломның және тиісті оқудан өткені туралы, инженер-техник қызметкердің болуын растайтын құжаттардың және инженер-техник қызметкердің жұмыс өтілін растайтын еңбек кітапшасының нотариалды куәландырылған көшірмелері, өтініш беруші мен инженер-техник қызметкердің арасындағы еңбек келісімін растайтын бұйрықтардың немесе еңбек келісім шарттарының көшірмелері);
2) ағаш құлату, бұтақтар кесу, сүректі сүйрей тасу, сүректі тиеу және тасып әкету жөніндегі жұмыстарды жүргізуге оқытылған персоналдың салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда (тиісті оқудан өткені туралы құжаттардың көшірмелері, өтініш беруші мен персонал арасындағы еңбек келісімін растайтын бұйрықтардың немесе еңбек келісім шарттарының нотариалды куәландырылғаны көшірмелері);
3) ағаш кесудің белгіленген жыл сайынғы көлемін және ағаш кесу жұмыстарын жүргізу кезінде «Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 ақпандағы № 141 қаулысымен бекітілген ағаш өсіру-экологиялық талаптардың орындалуын қамтамасыз ететін сүректі құлатуға, сүйрей тасуға, тиеуге және тасып әкетуге арналған техника мен машинаның меншік құқығында материалдық-техникалық базаның (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда техниканың техникалық паспорттарының және жыл сайынғы техникалық байқаудан өткені туралы құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері);
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1726 қаулысымен бекiтілген Ормандағы өрт қауіпсіздігі қағидаларында көзделген өрт сөндіру жабдықтары мен құралдарының болуын;
5) еңбекті қорғау мен қауіпсіздік техникасы үшін жауапты маманның (бірінші басшы қойып, мөрмен бекітілген бұйрық) болуын қамтиды.

1) инженерно-технического работника, имеющего высшее профессиональное образование по специальности (лесное хозяйство), или соответствующее среднее профессиональное образование и стаж работы по специальности не менее трех лет (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки копии диплома и документов о прохождении соответствующего обучения, подтверждающих наличие инженерно-технического работника и трудовой книжки, подтверждающей стаж работы инженерно-технического работника, копии приказов или трудовых контрактов, подтверждающих трудовое соглашение между заявителем и инженерно-техническим работником);
2) персонала, обученного для производства работ по валке деревьев, обрубке сучьев, трелевке, погрузке и вывозке древесины (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки копии документов о прохождении соответствующего обучения, копии приказов или трудовых контрактов, подтверждающих трудовое соглашение между заявителем и персоналом);
3) материально-технической базы на праве собственности техники и машины для валки, трелевки, погрузки и вывозки древесины, обеспечивающих выполнение установленного ежегодного объема рубок и лесоводственно-экологических требований при проведении лесосечных работ, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2005 года № 141 "Об утверждении Правил рубок леса на участках государственного лесного фонда" (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки копии технических паспортов на технику и документов о прохождении ежегодного технического осмотра);
4) пожарного оборудования и средств тушения, предусмотренных Правилами пожарной безопасности в лесах, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1726;
5) специалиста, ответственного за охрану труда и технику безопасности (приказ, подписанный первым руководителем и скрепленный печатью).