Алматы қаласын және Алматы облысын энергиямен жабдықтаудың жекелеген мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 тамыздағы N 660 Қаулысы
Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.23 N 1652 Қаулысымен.
Алматы қаласының және Алматы облысының электр және жылу желілерін басқару жүйесін ретке келтіру, сондай-ақ оны энергиямен үздіксіз жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.23 N 1652 Қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің, Алматы қаласы және Алматы облысы әкімдерінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" (бұдан әрі - "Самұрық-Қазына" АҚ) және "Алатау Жарық компаниясы" (бұдан әрі - Қоғам) акционерлік қоғамдарының:
Алматы қаласының және Алматы облысының коммуналдық меншігіндегі электр желілерін заңнамада белгіленген тәртіппен бұдан әрі ретімен Қоғамға беру үшін кейіннен "Самұрық-Қазына" АҚ-ның жарғылық капиталына беріп, республикалық меншікке беру туралы;
Қоғамның "Алматы жылу желілері" акционерлік қоғамы акцияларының 100 % пакетін кейіннен Алматы қаласының коммуналдық меншігіне беріп, республикалық меншікке өтеусіз беруі туралы ұсыныстарына келісім берілсін.
1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.23 N 1652 Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі, Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдері, "Самұрық-Қазына" АҚ заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағынан туындайтын іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етсін.
2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.23 N 1652 Қаулысымен.
3. Алматы қаласының әкімі "Алматы жылу желілері" акционерлік қоғамымен бірлесіп, "Алматы жылу желілері" акционерлік қоғамының құрылыстарын қалпына келтіру және жаңғырту жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) әзірлеп әрі бекітсін және мүдделі мемлекеттік органдарға оны іске асыру үшін инвестициялар тарту жөнінде ұсыныстар берсін.
4. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Алматы қаласының әкімімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Іс-шаралар жоспарын орындауға байланысты бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру үшін нысаналы даму трансферттерін бөлу жөніндегі ұсыныстарды жыл сайын беруді қамтамасыз етсін.

Отдельные вопросы энергоснабжения города Алматы и Алматинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2007 года N 660
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.10.2009 № 1652.
В целях упорядочения системы управления электрическими и тепловыми сетями города Алматы и Алматинской области, а также обеспечения его бесперебойного энергоснабжения Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.10.2009 № 1652.
1. Согласиться с предложениями Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, акимов города Алматы и Алматинской области, акционерных обществ "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (далее - АО "Самрук-Казына") и "Алатау Жарық Компаниясы" (далее - Общество):
о передаче в установленном законодательством порядке электрических сетей, находящихся в коммунальной собственности города Алматы и Алматинской области, в республиканскую собственность с последующей передачей в уставный капитал АО "Самрук-Казына" для дальнейшей последовательной передачи Обществу;
о безвозмездной передаче Обществом 100 % пакета акций акционерного общества "Алматинские тепловые сети" в республиканскую собственность с последующей передачей в коммунальную собственность города Алматы.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.10.2009 № 1652.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, акимам города Алматы и Алматинской области, АО "Самрук-Казына" обеспечить в установленном законодательством порядке выполнение мероприятий, вытекающих из пункта 1 настоящего постановления.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.10.2009 № 1652.
3. Акиму города Алматы совместно с акционерным обществом "Алматинские тепловые сети" разработать и утвердить план мероприятий по восстановлению и модернизации сооружений акционерного общества "Алматинские тепловые сети" (далее - План мероприятий) и представить заинтересованным государственным органам предложения по привлечению инвестиций для его реализации.
4. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан совместно с акимом города Алматы в установленном законодательством порядке обеспечить ежегодное представление в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан предложений по выделению целевых трансфертов на развитие для реализации бюджетных инвестиционных проектов, связанных с выполнением Плана мероприятий.

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан