2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасында бірлескен бақылау өткізілетін автомобиль өткізу пункттерін салу туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 22 қыркүйектегі N 877 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасында бірлескен бақылау өткізілетін автомобиль өткізу пункттерін салу туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің төрағасы Қозы-Көрпеш Жапарханұлы Кәрбозовқа қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасында бірлескен бақылау өткізілетін автомобиль өткізу пункттерін салу туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2008 жылғы 22 қыркүйектегі
N 877 Қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен  Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасында бірлескен бақылау өткізілетін автомобиль өткізу пункттерін салу туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасында бірлескен бақылау өткізілетін автомобиль өткізу пункттерін салу туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 4-бабының 2-тармағына сәйкес
мына төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 1-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап
1. Тараптар қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасында бірлескен бақылау өткізуге арналған автомобиль өткізу пункттерін (бұдан әрі - автомобиль өткізу пункттері) салу жөніндегі іс-қимылдарды үйлестіру мақсатында ынтымақтастықты жүзеге асырады. Автомобиль өткізу пункттері орналасатын жерлер жергілікті жер рельефінің физикалық-географиялық жағдайын, инфрақұрылым мен жол желісінің дамуын негізге ала отырып, Тараптар мемлекеттерінің уәкілетті органдарының консультациялары жолымен айқындалады.

О подписании Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о строительстве на казахстанско-российской государственной границе автомобильных пунктов пропуска, на которых проводится совместный контроль, от 3 октября 2006 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2008 года № 877
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о строительстве на казахстанско-российской государственной границе автомобильных пунктов пропуска, на которых проводится совместный контроль, от 3 октября 2006 года.
2. Уполномочить Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Карбузова Козы-Корпеша Жапархановича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о строительстве на казахстанско-российской государственной границе автомобильных пунктов пропуска, на которых проводится совместный контроль, от 3 октября 2006 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 сентября 2008 года № 877
проект
Протокол
о внесении изменений и дополнений в Соглашение между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской
Федерации о строительстве на казахстанско-российской
государственной границе автомобильных пунктов пропуска, на
которых проводится совместный контроль, от 3 октября 2006 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, далее именуемые Сторонами, в соответствии с пунктом 2 статьи 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о строительстве на казахстанско-российской государственной границе автомобильных пунктов пропуска, на которых проводится совместный контроль, от 3 октября 2006 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение следующие изменения:
1) Статью 1 изложить в следующей редакции:
" Статья 1
1. Стороны осуществляют сотрудничество с целью координации действий по строительству на казахстанско-российской государственной границе автомобильных пунктов пропуска, предназначенных для проведения совместного контроля (далее - автомобильные пункты пропуска). Места дислокации автомобильных пунктов пропуска определяются исходя из физико-географических условий рельефа местности, развитости инфраструктуры и дорожной сети путем консультаций уполномоченных органов государств Сторон.

2. Тараптар мемлекеттерінің Қазақстан Республикасында және Ресей Федерациясында автомобиль өткізу пункттерін абаттандыруды    жүзеге асыратын атқарушы билік органдары Тараптар мемлекеттерінің осы Келісімді іске асыруға жауапты уәкілетті органдары болып табылады.
3. Осы Келісім Тараптар мемлекеттерінің уәкілетті органдарының
арасында техникалық ынтымақтастықты жүзеге асырудың жалпы тәртібін
айқындайды.
Тараптар мемлекеттерінің уәкілетті органдары техникалық ынтымақтастықтың жекелеген мәселелері бойынша қосымша келісімдер жасай алады.
4. Қазақстан Тарабы Қазақстан Республикасының аумағында
1-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша автомобиль өткізу пункттерін салуды
жүзеге асырады.
Ресей Тарабы Ресей Федерациясының аумағында 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша автомобиль өткізу пункттерін салуды жүзеге асырады.
5. Көрсетілген қосымшалар осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып
табылады.";
2) Келісімге 1, 2-қосымшалар осы Хаттамаға 1, 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
3) 3-баптың 2-4-тармақтары алынып тасталсын.
2-бап
Осы Хаттама Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны алған күнінен бастап күшіне енеді.
Осы Хаттаманың әрекеті Келісімнің әрекет ету мерзіміне қолданылады.
Осы Хаттаманың ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер туындаған жағдайда Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінетін болады.
200__ жылғы "___" _______ ________ қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдеріндегі екі түпнұсқа данада жасалды, әрі екі мәтіннің бірдей күші бар.
Қ аза қ стан Республикасыны ң       Ресей Федерациясыны ң
Ү кіметі ү шін                   Ү кіметі ү шін
2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы
Қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасында бірлескен
бақылау өткізілетін автомобиль өткізу пункттерін салу
туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы хаттамаға
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей
Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан-ресей
мемлекеттік шекарасында бірлескен бақылау жүргізілетін
автомобильдік өткізу пункттерін салу туралы келісімге
1-қосымша
Қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасында бірлескен бақылау
өткізуге арналған автомобиль өткізу пункттерінің тізбесі
Р/с
N
Өткізу
пункті-
нің
атауы
Абаттан-
дыруды
аяқтау
мерзімі
Шекаралас
өткізу
пункті
Болжамды жобалық өткізу
мүмкіндігі, авт./тәулік
жалпы жүк жолау-
шылар
жеңіл
1 2 3 4 5 6 7 8
1.
Шарбақты
2004 ж.
Құлынды

2. Уполномоченными органами государств Сторон, ответственными за реализацию настоящего Соглашения являются органы исполнительной власти государств Сторон, осуществляющие обустройство автомобильных пунктов пропуска в Республике Казахстан и Российской Федерации.
3. Настоящее Соглашение определяет общий порядок осуществления технического сотрудничества между уполномоченными органами государств Сторон.
Уполномоченные органы государств Сторон могут заключать дополнительные соглашения по отдельным вопросам технического сотрудничества.
4. Казахстанская Сторона осуществляет на территории Республики Казахстан строительство автомобильных пунктов пропуска по перечню согласно приложению 1.
Российская Сторона осуществляет на территории Российской Федерации строительство автомобильных пунктов пропуска по перечню согласно приложению 2.
5. Указанные приложения являются неотъемлемой частью настоящего Соглашения.";
2) Приложения 1, 2 к Соглашению изложить в редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему Протоколу;
3) Пункты 2-4 статьи 3 исключить.
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Действие настоящего Протокола распространяется на срок действия Соглашения.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Протокола Стороны обращаются к тексту на русском языке.
Совершено в городе ______________ "____" ___________ 200_ г. в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском и русском языках, при этом оба текста имеют одинаковую силу.
За Правительство                           За Правительство
Республики Казахстан                     Российской Федерации
Приложение 1
к Протоколу о внесении изменений и дополнений в
Соглашение между Правительством Республики Казахстан
и Правительством Российской Федерации о строительстве
на казахстанско-российской государственной границе
автомобильных пунктов пропуска, на которых проводится
совместный контроль, от 3 октября 2006 года
"Приложение 1
к Соглашению между Правительством Республики
Казахстан и Правительством Российской Федерации о
строительстве на казахстанско-российской
государственной границе автомобильных пунктов
пропуска, на которых проводится совместный контроль
Перечень
автомобильных пунктов пропуска на казахстанско-российской
государственной границе, предназначенных для
проведения совместного контроля
п/п
Наименование
пункта
пропуска
Срок
завершения
обустройства
Сопредельный
пункт пропуска
Предполагаемая проектная пропускная
способность, авт./сутки
общая
грузовая
пассажирские
легковые
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Шарбакты
2004 г.
Кулунда