Концессиялық жобаларды қоса қаржыландыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 қазандағы N 945 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 220 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 220 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 152-1-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Концессиялық жобаларды қоса қаржыландыру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 қазандағы
N 945 қаулысымен
бекітілген
Концессиялық жобаларды қоса қаржыландыру ережесі
1. Осы Концессиялық жобаларды қоса қаржыландыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 152-1-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және концессиялық жобаларды республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қоса қаржыландыру тәртібін айқындайды.
2. Концессиялық жобаларды қоса қаржыландыру - бұл концессия объектілерін құру (салу) және реконструкциялау үшін белгілі бір шығындар көлемін қаржыландыру үшін бюджеттік қаражатын бөлу.
3. Концессиялық жобаларды қоса қаржыландыруды тиісті бюджеттік бағдарламаның әкімшісі концессия объектісін құру (салу) және реконструкциялау кезеңінде жүзеге асырады.
4. Концессиялық жобаларды қоса қаржыландырудың жалпы көлемдері қоса қаржыландыруды талап ететін концессиялық жобалар тізбесін ескере отырып жасалған тиісті концессия шарттарымен белгіленеді.
5. Концессиялық жобаларды қоса қаржыландырудың жылдық көлемдері Қазақстан Республикасының республикалық бюджет туралы заңдарымен және мәслихаттардың тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттерді бекіту туралы шешімдерімен айқындалады.
6. Концессиялық жобаларды қоса қаржыландыруға республикалық және жергілікті бюджеттерден қаражат бөлу тиісті бюджеттік бағдарламаларды төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес жүзеге асырылады.
7. Төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларын тиісті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері концессия шарттарының талаптарын ескере отырып, бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде әзірлейді.
8. Төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларында белгіленген мерзімдерде бюджеттен қаражат алу үшін концессионерлер бюджет қаражатын бөлуге арналған өтінімді және бұрын алынған қаражаттың игерілуі туралы есепті тиісті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне ұсынады.
Өтінімдер тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес бюджеттен қаражат бөлу болжанып отырған ай басталғанға дейін 15 күннен кешіктірмейтін мерзімде беріледі.

Об утверждении Правил софинансирования концессионных проектов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2008 года № 945. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.02.2009 № 220 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии с пунктом 3 статьи 152-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила софинансирования концессионных проектов.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2008 года № 945
Правила
софинансирования концессионных проектов
1. Настоящие Правила софинансирования концессионных проектов (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 152-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок софинансирования концессионных проектов за счет средств республиканского и местных бюджетов.
2. Софинансирование концессионных проектов - это выделение бюджетных средств для финансирования определенного объема затрат для создания (строительства) и реконструкции объектов концессии.
3. Софинансирование концессионных проектов осуществляется администратором соответствующей бюджетной программы в период создания (строительства) и реконструкции объекта концессии.
4. Общие объемы софинансирования концессионных проектов определяются соответствующими договорами концессии , которые заключаются с учетом перечня концессионных проектов , требующих софинансирования.
5. Годовые объемы софинансирования концессионных проектов определяются законами Республики Казахстан о республиканском бюджете и решениями маслихатов об утверждении местных бюджетов на соответствующие финансовые годы.
6. Выделение средств из республиканского и местных бюджетов на софинансирование концессионных проектов осуществляется согласно планам финансирования по платежам соответствующих бюджетных программ.
7. Планы финансирования по платежам формируются администраторами соответствующих бюджетных программ с учетом условий договоров концессии в порядке и сроки, установленные бюджетным законодательством .
8. Концессионеры для получения средств из бюджета в сроки, установленные планами финансирования по платежам, представляют соответствующим администраторам бюджетных программ заявки на выделение бюджетных средств и отчеты об освоении средств, полученных ранее.
Заявки представляются в сроки не позднее, чем за 15 дней до начала месяца, в котором предполагается выделение средств из бюджета согласно планам финансирования по платежам соответствующих администраторов бюджетных программ.

9. Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен концессиялық жобаларды қоса қаржыландыруға концессионердің өтінімдерін қанағаттандыру бюджеттік бағдарламаның тиісті әкімшісінің төлемдер бойынша қаржыландырудың жылдық жоспарында көзделген сомалар шегінде жүзеге асырылады.
10. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі шеңберінде концессиялық жобаларды қоса қаржыландыру жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламаның тиімді, нәтижелі және нысаналы іске асырылуы үшін жауапты болады.

9. Удовлетворение заявок концессионера на софинансирование концессионного проекта за счет средств республиканского и местных бюджетов осуществляется в пределах сумм, предусмотренных годовым планом финансирования по платежам, соответствующего администратора бюджетной программы.
10. Администратор бюджетной программы несет ответственность за эффективную, результативную и целевую реализацию бюджетной программы, в рамках которой осуществляется софинансирование концессионных проектов.