Қоса қаржыландыруды талап ететін концессиялық жобалардың тізбесін қалыптастыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 қазандағы N 955 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 17 қарашадағы № 918 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.11.2022 № 918 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 58-бабының 15-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қоса қаржыландыруды талап ететін концессиялық жобалардың тізбесін қалыптастыру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 16 қазандағы
N 955 қаулысымен
бекітілген
Қоса қаржыландыруды талап ететін концессиялық жобалардың тізбесін қалыптастыру ережесі
1. Осы Қоса қаржыландыруды талап ететін концессиялық жобалардың тізбесін қалыптастыру ережесі Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 58-бабының 15-1) тармақшасына сәйкес әзірленді әрі республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қоса қаржыландыруды талап ететін концессиялық жобалардың тізбесін қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Қоса қаржыландыруды талап ететін концессиялық жобалар тізбесі (бұдан әрі - жобалар тізбесі) - бұл мемлекеттік қолдау түрінің бірімен бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыруды ұсыну ұйғарылып отырған концессияға берілуі мүмкін объектілер тізбесі.
3. Тиісті саланың уәкілетті мемлекеттік органдары және облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары концессия саласындағы заңнамада көзделген тәртіппен экономикалық жоспарлау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға концессияға берілуі мүмкін және қоса қаржыландыруды талап ететін объектілер бойынша ұсыныстар енгізеді.
4. Мыналар:
1) техникалық-экономикалық негіздеменің болуы;
2) техникалық-экономикалық негіздеменің экономикалық сараптамасының оң қорытындысы;
3) концессиялық жобаны бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен және республикалық меншіктің қолданыстағы объектілері бойынша республикалық меншікке билік ету құқығын жүзеге асыру жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу;
4) бюджет комиссиясының оң шешімі жобалар тізбесін қалыптастыруға негіз болып табылады.

Об утверждении Правил формирования перечня концессионных проектов, требующих софинансирования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2008 года № 955. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2022 года № 918.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.11.2022 № 918 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15-1) статьи 58 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования перечня концессионных проектов, требующих софинансирования.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2008 года № 955
Правила
формирования перечня концессионных
проектов, требующих софинансирования
1. Настоящие Правила формирования перечня концессионных проектов, требующих софинансирования разработаны в соответствии с подпунктом 15-1) статьи 58 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок формирования перечня концессионных проектов, требующих софинансирования за счет средств республиканского и местных бюджетов.
2. Перечень концессионных проектов, требующих софинансирования (далее - перечень проектов) - это список объектов, возможных к передаче в концессию, по которым одним из видов государственной поддержки предполагается предоставление софинансирования за счет бюджетных средств.
3. Уполномоченные государственные органы соответствующей отрасли и местные исполнительные органы области (города республиканского значения, столицы) вносят предложения по объектам, возможным к передаче в концессию и требующим софинансирования, в уполномоченный государственный орган по экономическому планированию в порядке, предусмотренном законодательством в области концессии.
4. Основанием для формирования перечня проектов является:
1) наличие технико-экономического обоснования;
2) положительное заключение экономической экспертизы технико-экономического обоснования;
3) согласование концессионного проекта с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета и уполномоченным государственным органом по осуществлению права распоряжения республиканской собственностью по существующим объектам республиканской собственности;
4) положительное решение бюджетной комиссии.

5. Жобалар тізбесін қалыптастыруды және бекітуді бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) тізбесінің құрамында бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган жүзеге асырады.

5. Формирование и утверждение перечня проектов осуществляются центральным или местным уполномоченным органом по бюджетному планированию в составе перечня бюджетных программ (подпрограмм).