Тұрғын үй құрылысы объектілерін салуды аяқтаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 шілдедегі N 1163 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қарашадағы N 1085 қаулысында:
көрсетілген қаулымен мақұлданған Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарында:
"Жылжымайтын мүлік нарығындағы проблемаларды шешу" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жылжымайтын мүлік нарығындағы проблемаларды шешу үшін "Самұрық-Қазына" қорының оның жарғылық капиталына жүз пайыз қатысатын "Самұрық-Қазына" жылжымайтын мүлік қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Жылжымайтын мүлік қоры) құрылатын болады. Жылжымайтын мүлік қоры құрылысы аяқталған немесе салынып жатқан тұрғын үй құрылысы объектілерінде тұрғын мен тұрғын емес үй-жайларды сатып алады. Бұл ретте Жылжымайтын мүлік қоры сатып алатын тұрғын мен тұрғын емес үй-жайлардың құнын анықтау бойынша негізгі тәсілдерді "Самұрық-Қазына" қоры әзірлейтін және Үкімет мақұлдайтын болады.
"Самұрық-Қазына" қорының Басқармасы Жылжымайтын мүлік қорының жылжымайтын мүлікті сатып алу ережесін бекітеді. Бұл ретте Жылжымайтын мүлік қоры көрсетілген Ереженің талаптарына сәйкес қатаң түрде тұрғын үй құрылысы объектілерін іріктейді, құрылыс салушыларды, қаржыландырудың жалпы сомасын, бір шаршы метр үшін бағасын анықтайды және Жылжымайтын мүлік қорының Директорлар кеңесі, "Самұрық-Қазына" қорының Басқармасы бекітетін және Үкімет мақұлдайтын көрсетілген объектілер тізбесін қалыптастырады.";
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулысында:

О некоторых вопросах завершения строительства объектов жилищного строительства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2009 года № 1163
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2008 года № 1085 "О Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы":
в Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы, одобренном указанным постановлением:
в разделе "Решение проблем на рынке недвижимости":
дополнить абзацем следующего содержания:
"Для решения проблем на рынке недвижимости будет создано акционерное общество "Фонд недвижимости "Самрук-Казына" (далее - Фонд недвижимости), со стопроцентным участием Фонда "Самрук-Казына" в его уставном капитале. Фондом недвижимости будут приобретаться жилые и нежилые помещения в завершенных строительством или в строящихся объектах жилищного строительства. При этом основные подходы по определению стоимости приобретаемых Фондом недвижимости жилых и нежилых помещений будут разработаны Фондом "Самрук-Казына" и одобрены Правительством.
Правлением Фонда "Самрук-Казына" будут утверждены Правила закупа недвижимости Фондом недвижимости. При этом Фонд недвижимости, строго в соответствии с условиями указанных Правил, отбирает объекты жилищного строительства, определяет застройщиков, общую сумму финансирования, цену за один квадратный метр и формирует перечень указанных объектов, который утверждается Советом директоров Фонда недвижимости, Правлением Фонда "Самрук-Казына" и одобряется Правительством.";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 января 2009 года № 6 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы":

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
"III. Жылжымайтын мүлік нарығындағы проблемаларды шешу" деген бөлімде:
"Қосымша шаралар" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 13-2-жолмен толықтырылсын:
"
13-2.
"Самұрық-Қазына" жылжымайтын мүлік қоры" акционерлік қоғамы сатып алатын тұрғын үй құрылысы объектілерінің тізбесін Үкіметтің мақұлдауына енгізу
ҚІжТКША,
Әділетмині,
Қаржымині,
"Самұрық-Қазына"
ҰӘҚ" АҚ
Үкімет
қаулылары
2009 жылғы шілде-желтоқсан
";
3) "Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін қолдау және жылжымайтын мүлік нарығындағы ахуалды тұрақтандыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 ақпандағы N 148 қаулысында:
көрсетілген қаулымен мақұлданған "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ мен екінші деңгейдегі банктер арасындағы Жылжымайтын мүлік нарығындағы проблемаларды шешу бойынша өзара іс-қимыл туралы келісімде (бұдан әрі - Келісім):
8-бөлім мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Қордың ұсыныстары негізінде Үкіметтің шешімі бойынша осы Келісімде көзделгеннен өзгеше банктік салымды орналастырудың өзге де талаптары айқындалуы мүмкін.".
РҚАО-ның ескертпесі!
2-тармаққа өзгерту енгізу көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.28 № 653, 2010.06.28 № 659 Қаулыларымен (жариялануға жатпайды).
2. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы ұсынған "Самұрық-Қазына" жылжымайтын мүлік қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Жылжымайтын мүлік қоры) сатып алатын тұрғын үй құрылысы объектілерінің тізбесі мақұлдансын:
1) "Қоса салынған қоғамдық үй-жайларымен және автотұрағымен Астана қаласында Есіл өзенінің сол жақ жағалауында (N 19 көшенің оңтүстігіне қарай) орналасқан тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Саsріаn Sеrvісе Kаzаkhstаn" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 105600 (бір жүз бес мың алты жүз) теңге есебінен 1967011200 (бір миллиард тоғыз жүз алпыс жеті миллион он бір мың екі жүз) теңге;
2) "Астана қаласындағы Кенесары көшесі мен Сембинов көшесінің бұрышындағы "Хан тәңірі" көп пәтерлі тұрғын үй кешені" объектісі (А5, Б1, Б2, Б3, В, Д блоктары)" құрылыс салушы - "АRUАNА Ltd" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 96000 (тоқсан алты мың) теңге есебінен 934416000 (тоғыз жүз отыз төрт миллион төрт жүз он алты мың) теңге;

в Плане мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "III. Решение проблем на рынке недвижимости":
подраздел "Дополнительные меры" дополнить строкой, порядковый номер 13-2, следующего содержания:
"
13-2.
Внесение на одобрение
Правительства перечня
объектов жилищного
строительства,
приобретаемых
акционерным обществом
"Фонд недвижимости
"Самрук-Казына"
АДСиЖКХ,
МЮ, МФ,
АО "ФНБ
"Самрук-
Казына"
Постановления
Правительства
Июль -
декабрь
2009 года
";
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года № 148 "О некоторых мерах по поддержке субъектов малого и среднего предпринимательства и стабилизации ситуации на рынке недвижимости":
в Соглашении о взаимодействии между акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и банками второго уровня по решению проблем на рынке недвижимости (далее - Соглашение), одобренном указанным постановлением:
раздел 8 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. На основании предложений Фонда, по решению Правительства могут быть определены иные условия размещения банковского вклада, чем предусмотрены настоящим Соглашением.".
Примечание РЦПИ!
В пункт 2 предусмотрены изменения постановлениями Правительства РК от 28.06.2010 № 653 и от 28.06.2010 № 659 (не подлежат опубликованию).
2. Одобрить, предложенный акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", перечень объектов жилищного строительства, приобретаемых акционерным обществом "Фонд недвижимости "Самрук-Казына" (далее - Фонд недвижимости):
1) объект "Жилой комплекс со встроенными общественными помещениями и автостоянкой, расположенный на левом берегу реки Есиль (южнее улицы № 19) в городе Астане", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Caspian Service Kazakhstan", сумма финансирования 1967011200 (один миллиард девятьсот шестьдесят семь миллионов одиннадцать тысяч двести) тенге из расчета 105600 (сто пять тысяч шестьсот) тенге за один квадратный метр;
2) объект "Многоквартирный жилой комплекс "Хан Тенгри" (блоки А5, Б1, Б2, Б3, В, Д) по улице Кенесары - угол улицы Сембинова в городе Астане", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "ARUANA Ltd", сумма финансирования 934416000 (девятьсот тридцать четыре миллиона четыреста шестнадцать тысяч) тенге из расчета 96000 (девяносто шесть тысяч) тенге за один квадратный метр;

3) "Инфинити 1, 2" тұрғын үй кешені", "Грация 2, 4" тұрғын үй кешені", "АСИ 33/23" тұрғын үй кешені" объектілері, құрылыс салушы - "Альянсқұрылысинвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 105600 (бір жүз бес мың алты жүз) теңге есебінен 6610394000 (алты миллиард алты жүз он миллион үш жүз тоқсан төрт мың) теңге;
4) "Қоса салынған қоғамдық үй-жайларымен және автотұрағымен Астана қаласында Есіл өзенінің сол жақ жағалауында (N 19 көшенің оңтүстігіне қарай) орналасқан жер учаскесіндегі көп пәтерлі тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы — "Аstаnа Саріtаl buіldіng рrоjесt" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 100800 (бір жүз мың сегіз жүз) теңге есебінен 791736000 (жеті жүз тоқсан бір миллион жеті жүз отыз алты мың) теңге;
5) "Қоса салынған үй-жайларымен және тұрағымен Астана қаласында Момышұлы - Мирзоян көшелерінің қиылысында орналасқан жер учаскесіндегі көп пәтерлі тұрғын үй" объектісі, құрылыс салушы - "Құрылысмонолит - Астана Концерні" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 96000 (тоқсан алты мың) теңге есебінен 600672000 (алты жүз миллион алты жүз жетпіс екі мың) теңге;
6) "Қала романсы" ("Француз романсы") тұрғын үй кешені" объектісі (1В және 1Г кіреберістері), құрылыс салушы - "Базисинвестқұрылыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 120000 (бір жүз жиырма мың) теңге есебінен 2452368000 (екі миллиард төрт жүз елу екі миллион үш жүз алпыс сегіз мың) теңге;
7) "Солтүстік шұғыласы" тұрғын үй кешені" объектісі (1-кіреберіс), құрылыс салушы - "Еurаsіа Соnstruсtіоn" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 120000 (бір жүз жиырма мың) теңге және бір машина орны үшін 2000000 (екі миллион) теңге есебінен 2084484000 (екі миллиард сексен төрт миллион төрт жүз сексен төрт мың) теңге;
8) "Сулы-нулы жасыл желек" әкімшілік тұрғын үй кешені" объектісі (2, 3-кіреберістер), құрылыс салушы - "ИНВЕСТҚҰРЫЛЫС-МА" акционерлік қоғамы, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 120000 (бір жүз жиырма мың) теңге және бір машина орны үшін 2000000 (екі миллион) теңге есебінен 4134408000 (төрт миллиард бір жүз отыз төрт миллион төрт жүз сегіз мың) теңге;
9) "Қоса салынған үй-жайларымен және гараждармен Есіл өзенінің сол жақ жағалауындағы әкімшілік тұрғын үй кешені" объектісі ("Зүмаржат орамы"), құрылыс салушы - "НОМАРХ ЛТД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 224000 (екі жүз жиырма төрт мың) теңге және жер учаскесі үшін 215000000 (екі жүз он бес миллион) теңге есебінен 25161920000 (жиырма бес миллиард бір жүз алпыс бір миллион тоғыз жүз жиырма мың) теңге;

3) объекты "Жилой комплекс "Инфинити 1, 2", "Жилой комплекс "Грация 2, 4", "Жилой комплекс "АСИ 33/23", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Альянстройинвест", сумма финансирования 6610394000 (шесть миллиардов шестьсот десять миллионов триста девяносто четыре тысячи) тенге из расчета 105600 (сто пять тысяч шестьсот) тенге за один квадратный метр;
4) объект "Многоквартирный жилой комплекс со встроенными общественными помещениями и автостоянкой на земельном участке, расположенном на левом берегу реки Ишим (южнее улицы 19) в городе Астане", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Astana Capital building project", сумма финансирования 791736000 (семьсот девяносто один миллион семьсот тридцать шесть тысяч) тенге из расчета 100800 (сто тысяч восемьсот) тенге за один квадратный метр;
5) объект "Многоквартирный жилой дом со встроенными помещениями и паркингом на земельном участке, расположенном на пересечении улиц Момышулы - Мирзояна в городе Астане", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Концерн Строймонолит - Астана", сумма финансирования 600672000 (шестьсот миллионов шестьсот семьдесят две тысячи) тенге из расчета 96000 (девяносто шесть тысяч) тенге за один квадратный метр;
6) объект "Жилой комплекс "Городской романс" ("Французский романс") (пятно 1В и 1Г), застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Базисинвестстрой", сумма финансирования 2452368000 (два миллиарда четыреста пятьдесят два миллиона триста шестьдесят восемь тысяч) тенге из расчета 120000 (сто двадцать тысяч) тенге за один квадратный метр;
7) объект "Жилой комплекс "Северное сияние" (пятно 1), застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Eurasia Construction", сумма финансирования 2084484000 (два миллиарда восемьдесят четыре миллиона четыреста восемьдесят четыре тысячи) тенге из расчета 120000 (сто двадцать тысяч) тенге за один квадратный метр и 2000000 (два миллиона) тенге за одно машиноместо;
8) объект "Административно-жилой комплекс "На Водно-Зеленом Бульваре" (пятна 2, 3), застройщик - акционерное общество "ИНВЕСТСТРОЙМА", сумма финансирования 4134408000 (четыре миллиарда сто тридцать четыре миллиона четыреста восемь тысяч) тенге из расчета 120000 (сто двадцать тысяч) тенге за один квадратный метр и 2000000 (два миллиона) тенге за одно машиноместо;
9) объект "Административно-жилой комплекс со встроенными помещениями и гаражами на левом берегу р. Ишим" ("Изумрудный квартал"), застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "НОМАРХ ЛТД", сумма финансирования 25161920000 (двадцать пять миллиардов сто шестьдесят один миллион девятьсот двадцать тысяч) тенге, из расчета 224000 (двести двадцать четыре тысячи) тенге за один квадратный метр и 215000000 (двести пятнадцать миллионов) тенге за земельный участок;

10) «Есіл» тұрғын үй кешені» объектісі, құрылыс салушы - «ЛАД-Строй» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метр үшін 100800 (бір жүз мың сегіз жүз) теңге және бір машина орны үшін 777600 (жеті жүз жетпіс жеті мың алты жүз) теңге есебінен 2940030240 (екі миллиард тоғыз жүз қырық миллион отыз мың екі жүз қырық) теңгеден аспайды;
11) "Сана" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "ГражданПромСтрой" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, өзіндік құнымен сатып алуға арналған қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 73754 (жетпіс үш мың жеті жүз елу төрт) теңге есебінен 863006000 (сегіз жүз алпыс үш миллион алты мың) теңгеден аспайды;
12) "Әл Арқа" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Айкен ҚК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 91200 (тоқсан бір мың екі жүз) теңге есебінен 702604800 (жеті жүз екі миллион алты жүз төрт мың сегіз жүз) теңге;
13) "Хан Тәңірі" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Элитстрой Девелопмент" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 132000 (бір жүз отыз екі мың) теңге есебінен 16051728000 (он алты миллиард елу бір миллион жеті жүз жиырма сегіз мың) теңге;
14) "Өмірұзақ" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Өмірұзақ және Ко" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, банктік салым сомасы 2800000000 (екі миллиард сегіз жүз миллион) теңгеден аспайды;
15) "Премьера" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Премьера" ТК сауықтыру компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 114000 (бір жүз он төрт мың) теңге есебінен 14342454000 (он төрт миллиард үш жүз қырық екі миллион төрт жүз елу төрт мың) теңге;
16) "Ертегі әлемі" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Эксклюзив" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, банктік салым сомасы бір шаршы метрі үшін 91200 (тоқсан бір мың екі жүз) теңге есебінен 748440096 (жеті жүз қырық сегіз миллион төрт жүз қырық мың тоқсан алты) теңгеден аспайды;
17) "Тамаша" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Rоmul" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, банктік салым сомасы бір шаршы метрі үшін 96000 (тоқсан алты мың) теңге есебінен 2114714880 (екі миллиард бір жүз он төрт миллион жеті жүз он төрт мың сегіз жүз сексен) теңгеден аспайды;
18) "Тілендиев" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Rоmul" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, банктік салым сомасы 7479840000 (жеті миллиард терт жүз жетпіс тоғыз миллион сегіз жүз қырық мың) теңгеден аспайды;
РҚАО-ның ескертпесі!
19) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.28 № 653 Қаулысымен (жариялануға жатпайды).

10) объект "Жилой комплекс "Ишим", застройщик товарищество с ограниченной ответственностью "Лад-Строй", сумма финансирования не более 2940030240 (два миллиарда девятьсот сорок миллионов тридцать тысяч двести сорок) тенге, из расчета 100800 (сто тысяч восемьсот) тенге за один квадратный метр и 777600 (семьсот семьдесят семь тысяч шестьсот) тенге за одно машиноместо;
11) объект "Жилой комплекс "Сана", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "ГражданПромСтрой", сумма финансирования на закуп по себестоимости не более 863006000 (восемьсот шестьдесят три миллиона шесть тысяч) тенге, из расчета 73754 (семьдесят три тысячи семьсот пятьдесят четыре) тенге за один квадратный метр;
12) объект "Жилой комплекс "Аль Арка", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "СК Айкен", сумма финансирования 702604800 (семьсот два миллиона шестьсот четыре тысячи восемьсот) тенге, из расчета 91200 (девяносто одна тысяча двести) тенге за один квадратный метр;
13) объект "Жилой комплекс "Хан Тенгри", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Элитстрой Девелопмент", сумма финансирования 16051728000 (шестнадцать миллиардов пятьдесят один миллион семьсот двадцать восемь тысяч) тенге, из расчета 132000 (сто тридцать две тысячи) тенге за один квадратный метр;
14) объект "Жилой комплекс "Омирузак", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Омирузак и Ко", сумма банковского вклада не более 2800000000 (два миллиарда восемьсот миллионов) тенге;
15) объект "Жилой комплекс "Премьера", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Компания по реабилитации ЖК "Премьера", сумма финансирования 14342454000 (четырнадцать миллиардов триста сорок два миллиона четыреста пятьдесят четыре тысячи) тенге, из расчета 114000 (сто четырнадцать тысяч) тенге за один квадратный метр;
16) объект "Жилой комплекс "Сказочный мир", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Эксклюзив", сумма банковского вклада не более 748440096 (семьсот сорок восемь миллионов четыреста сорок тысяч девяносто шесть) тенге, из расчета 91200 (девяносто одна тысяча двести) тенге за один квадратный метр;
17) объект "Жилой комплекс "Замечательный", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Romul", сумма банковского вклада не более 2114714880 (два миллиарда сто четырнадцать миллионов семьсот четырнадцать тысяч восемьсот восемьдесят) тенге, из расчета 96000 (девяносто шесть тысяч) тенге за один квадратный метр;
18) объект "Жилой комплекс "Тлендиева", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Romul", сумма банковского вклада не более 7479840000 (семь миллиардов четыреста семьдесят девять миллионов восемьсот сорок тысяч) тенге;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 19) предусмотрено исключить в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.06.2010 № 653 (не подлежит опубликованию).

19) "Сармат - 1, 2" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Мереке Сервис — 6" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, үй-жайларды өзіндік құнымен сатып алуға арналған қаржыландыру сомасы 5808460000 (бес миллиард сегіз жүз сегіз миллион төрт жүз алпыс мың) теңге. Бұл ретте бір шаршы метрінің құны расталған қазақстандық қамтудың әрбір 1 (бір) пайызы үшін бір шаршы метрінің өзіндік құнын 2,5 (екі жарым) пайызға арттыруды ескере отырып ұлғайтылуы мүмкін, бірақ бір шаршы метрі үшін 150000 (бір жүз елу мың) теңгеден аспайды;
РҚАО-ның ескертпесі!
20) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.28 № 653 Қаулысымен (жариялануға жатпайды).
20) "Көкшіл орам — 1, 2" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Мереке Сервис НС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, үй-жайларды өзіндік құнымен сатып алуға арналған қаржыландыру сомасы 7274193000 (жеті миллиард екі жүз жетпіс төрт миллион бір жүз тоқсан үш мың) теңге. Бұл ретте бір шаршы метрінің құны расталған қазақстандық қамтудың әрбір 1 (бір) пайызы үшін бір шаршы метрінің өзіндік құнын 2,5 (екі жарым) пайызға арттыруды ескере отырып ұлғайтылуы мүмкін, бірақ бір шаршы метрі үшін 150000 (бір жүз елу мың) теңгеден аспайды;
РҚАО-ның ескертпесі!
21) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.28 № 653 Қаулысымен (жариялануға жатпайды).
21) "Күн қала - 1, 2" тұрғын үй кешені", "Гүлдер" тұрғын үй кешені", "Мереке-2" тұрғын үй кешені", "Достар 3" тұрғын үй кешені", "Байқоныс" тұрғын үй кешені", "Зерде" тұрғын үй кешені" объектілері, құрылыс салушылар - тиісінше "Мереке Сервис - 7", "Мереке Сервис - 2", "Мереке Сервис - 3", "Мереке Сервис - 4", "Мереке Сервис - 1", "Мереке Сервис - 5" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, мемлекеттік сараптаманың қорытындысымен расталған үй-жайларды өзіндік құнымен сатып алуға арналған қаржыландыру сомасы, бірақ бір шаршы метрі үшін 119113 (бір жүз он тоғыз мың бір жүз он үш) теңге есебінен 6039090213 (алты миллиард отыз тоғыз миллион тоқсан мың екі жүз он үш) теңгеден аспайды;
22) "Ақжайық" тұрғын үй кешені, құрылыс салушы - "Дүние Құрылыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы құны бір шаршы метрі үшін 120000 (бір жүз жиырма мың) теңге және бір машина орны үшін 2000000 (екі миллион) теңге есебінен 4762056000 (төрт миллиард жеті жүз алпыс екі миллион елу алты мың) теңгеден аспайды;

19) объект "Жилой комплекс "Сармат - 1, 2", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Мереке Сервис-6", сумма финансирования на закуп помещений по себестоимости 5808460000 (пять миллиардов восемьсот восемь миллионов четыреста шестьдесят тысяч) тенге. При этом стоимость одного квадратного метра может быть увеличена с учетом повышения себестоимости одного квадратного метра на 2,5 (два с половиной) процента за каждый 1 (один) процент подтвержденного казахстанского содержания, но не более 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге за один квадратный метр;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 20) предусмотрено исключить в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.06.2010 № 653 (не подлежит опубликованию).
20) объект "Жилой комплекс "Лазурный квартал - 1, 2", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Мереке Сервис НС", сумма финансирования на закуп помещений по себестоимости 7274193000 (семь миллиардов двести семьдесят четыре миллиона сто девяносто три тысячи) тенге. При этом стоимость одного квадратного метра может быть увеличена с учетом повышения себестоимости одного квадратного метра на 2,5 (два с половиной) процента за каждый 1 (один) процент подтвержденного казахстанского содержания, но не более 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге за один квадратный метр;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 21) предусмотрено исключить в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.06.2010 № 653 (не подлежит опубликованию).
21) объекты "Жилой комплекс "Солнечный город - 1, 2", "Жилой комплекс "Гульдер", "Жилой комплекс "Мереке-2", "Жилой комплекс "Достар 3", "Жилой комплекс "Байконыс", "Жилой комплекс "Зерде", застройщики - товарищество с ограниченной ответственностью "Мереке Сервис - 7", "Мереке Сервис - 2", "Мереке Сервис - 3", "Мереке Сервис - 4", "Мереке Сервис - 1", "Мереке Сервис - 5" соответственно, сумма финансирования на закуп помещений по себестоимости, подтвержденной заключением государственной экспертизы, но не более 6039090213 (шесть миллиардов тридцать девять миллионов девяносто тысяч двести тринадцать) тенге из расчета не более 119113 (сто девятнадцать тысяч сто тринадцать) тенге за один квадратный метр;
22) жилой комплекс "Ақжайық", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Дүние Құрылыс", сумма финансирования не более 4762056000 (четыре миллиарда семьсот шестьдесят два миллиона пятьдесят шесть тысяч) тенге, из расчета стоимости 120000 (сто двадцать тысяч) тенге за один квадратный метр и 2000000 (два миллиона) тенге за одно машиноместо;

23) «Ертегі әлемі» тұрғын үй кешені» объектісі (1, 2-кіреберіс), құрылыс салушы - «Шар-Құрылыс» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, бір шаршы метр үшін 93820 (тоқсан үш мың сегіз жүз жиырма) теңге есебінен өзіндік құны бойынша сатып алуға арналған қаржыландыру сомасы 2265411000 (екі миллиард екі жүз алпыс бес миллион төрт жүз он бір мың) теңгеден аспайды;
24) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.02.25 N 182 Қаулысымен;
25) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.02.25 N 182 Қаулысымен;
26) «Фаворит» тұрғын үй кешені» объектісі, құрылыс салушы - «Dicoldi Partners» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 96000 (тоқсан алты мың) теңге есебінен 650677440 (алты жүз елу миллион алты жүз жетпіс жеті мың төрт жүз қырық) теңгеден аспайды;
27) «Запад» тұрғын үй кешені» объектісі, құрылыс салушы - «Эра» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 96000 (тоқсан алты мың) теңге есебінен 353710080 (үш жүз елу үш миллион жеті жүз он мың сексен) теңгеден аспайды;
28) «Әйгерім» тұрғын үй кешені» объектісі, құрылыс салушы - «Астана Гюнель Арман» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 96000 (тоқсан алты мың) теңге есебінен 928065600 (тоғыз жүз жиырма сегіз миллион алпыс бес мың алты жүз) теңгеден аспайды;
РҚАО-ның ескертпесі!
29) тармақшаға өзгерту енгізу көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.28 № 653 Қаулысымен (жариялануға жатпайды).
29) «Ақ Шаңырақ» тұрғын үй кешені» объектісі, құрылыс салушы - «Прайс Астана Строй» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 96000 (тоқсан алты мың) теңге есебінен 1873645440 (бір миллиард сегіз жүз жетпіс үш миллион алты жүз қырық бес мың төрт жүз қырық) теңгеден аспайды.
РҚАО-ның ескертпесі!
2-тармақты 30) тармақшамен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.28 № 653 Қаулысымен (жариялануға жатпайды).
31) «Лесная поляна» тұрғын үй алабы (4, 5-кезектер), құрылыс салушы - «Альянсстройинвест» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 81600 (сексен бір мың алты жүз) теңге есебінен 1976025600 (бір миллиард тоғыз жүз жетпіс алты миллион жиырма бес мың алты жүз) теңгеден аспайды;
32) "Ақкент" тұрғын үй кешені" объектісі, құрылыс салушы - "Ауt Ноusing Соmрlех" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, қаржыландыру сомасы бір шаршы метрі үшін 168 000 (бір жүз алпыс сегіз мың) теңге есебінен 12 000 000 000 (он екі миллиард) теңгеден аспайды.

23) объект "Жилой комплекс "Сказочный мир" (пятно 1, 2), застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Шар-Құрылыс", сумма финансирования на закуп по себестоимости не более 2265411000 (два миллиарда двести шестьдесят пять миллионов четыреста одиннадцать тысяч) тенге, из расчета 93820 (девяносто три тысячи восемьсот двадцать) тенге за один квадратный метр;
24) исключен постановлением Правительства РК от 25.02.2011 № 182;
25) исключен постановлением Правительства РК от 25.02.2011 № 182;
26) объект "Жилой комплекс "Фаворит", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Dicoldi Partners", сумма финансирования не более 650677440 (шестьсот пятьдесят миллионов шестьсот семьдесят семь тысяч четыреста сорок) тенге, из расчета 96000 (девяносто шесть тысяч) тенге за один квадратный метр;
27) объект "Жилой комплекс "Запад", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Эра", сумма финансирования не более 353710080 (триста пятьдесят три миллиона семьсот десять тысяч восемьдесят) тенге, из расчета 96000 (девяносто шесть тысяч) тенге за один квадратный метр;
28) объект "Жилой комплекс "Айгерим", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Астана Гюнель Арман", сумма финансирования не более 928065600 (девятьсот двадцать восемь миллионов шестьдесят пять тысяч шестьсот) тенге, из расчета 96000 (девяносто шесть тысяч) тенге за один квадратный метр;
Примечание РЦПИ!
В подпункт 29) предусмотрены изменения постановлением Правительства РК от 28.06.2010 № 653 (не подлежит опубликованию).
29) объект "Жилой комплекс "Ак Шанырак", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Прайс Астана Строй", сумма финансирования не более 1873645440 (один миллиард восемьсот семьдесят три миллиона шестьсот сорок пять тысяч четыреста сорок) тенге, из расчета 96000 (девяносто шесть тысяч) тенге за один квадратный метр.
Примечание РЦПИ!
Пункт 2 предусмотрено дополнить подпунктом 30) в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.06.2010 № 653 (не подлежит опубликованию).
31) жилой массив "Лесная поляна" (4, 5 очереди), застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Альянсстройинвест", сумма финансирования не более 1976025600 (Один миллиард девятьсот семьдесят шесть миллионов двадцать пять тысяч шестьсот) тенге из расчета 81600 (Восемьдесят одна тысяча шестьсот) тенге за один квадратный метр;
32) объект "Жилой комплекс "Аккент", застройщик - товарищество с ограниченной ответственностью "Ayt Housing Complex", сумма финансирования не более 12 000 000 000 (двенадцать миллиардов) тенге, из расчета 168 000 (сто шестьдесят восемь тысяч) тенге за один квадратный метр.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.12.09 N 2058, 2009.12.31 № 2329, 2010.05.15 № 419, 2010.12.13 N 1351, 2011.02.25 N 182, 2011.07.03 № 772, 2011.12.13 № 1513 Қаулыларымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
3-тармақты жаңа редакцияда енгізу көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.28 № 653 Қаулысымен (жариялануға жатпайды).
3. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы ұсынған "Альянс банкі" акционерлік қоғамына 16500000000 (он алты миллиард бес жүз миллион) теңге сомасында мерзімді банктік салымды орналастыру шарттары мақұлдансын:
1) нысаналы мақсаты - "Ауt Ноusіng Соmрlех" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі - құрылыс салушы) "Ахселькент" тұрғын үй кешенінің құрылысын аяқтауға кредит беру және "Ахселькент" тұрғын үй кешенінде тұрғын үй сатып алуға халыққа кейіннен ипотекалық кредит беру;
2) орналастыру - бір жолғы, бір траншпен;
3) кредиттің мерзімі - тараптардың келісімі бойынша 2 (екі) жылға ұзарту мүмкіндігімен, кредит бойынша бірінші транш есептелген күннен бастап 8 (сегіз) жыл;
4) кредит бойынша сыйақы ставкасы - жылдық 7 % (жеті пайыз);
5) негізгі борышты төлеу бойынша жеңілдікті кезең - кредит бойынша бірінші транш есептелген күнінен бастап 48 (қырық сегіз) ай;
6) кредит бойынша оператор - "Самұрық-Қазына" жылжымайтын мүлік қоры" акционерлік қоғамы.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің  2011.12.13 № 1513 Қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
3-1-тармақпен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.28 № 653 Қаулысымен (жариялануға жатпайды).
Ескерту. 3-1-тармаққа өзгеріс көзделген - ҚР Үкіметінің  2011.12.13 № 1513 Қаулысымен.
4. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 09.12.2009 № 2058; от 31.12.2009 № 2329; от 15.05.2010 № 419; от 13.12.2010 № 1351; от 25.02.2011 № 182; от 03.07.2011 № 772; от 13.12.2011 № 1513.
Примечание РЦПИ!
Пункт 3 предусмотрен в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2010 № 653 (не подлежит опубликованию).
3. Одобрить предложенные акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" условия размещения срочного банковского вклада в сумме 16500000000 (шестнадцать миллиардов пятьсот миллионов) тенге в акционерном обществе "Альянс банк":
1) целевое назначение - кредитование завершения строительства товариществом с ограниченной ответственностью "Ayt Housing Complex" (далее - застройщик) жилого комплекса "Ахселькент" и последующее ипотечное кредитование населения на покупку жилья в жилом комплексе "Ахселькент";
2) размещение - единовременно, одним траншем;
3) срок кредита - 8 (восемь) лет с даты зачисления первого транша по кредиту с возможностью пролонгации на 2 (два) года по согласованию сторон;
4) ставка вознаграждения по кредиту - 7 % (семь процентов) годовых;
5) льготный период по выплате основного долга - 48 (сорок восемь) месяцев с даты зачисления первого транша по кредиту;
6) оператор по кредиту - акционерное общество "Фонд недвижимости "Самрук-Қазына".
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.12.2011 № 1513.
Примечание РЦПИ!
Постановление предусмотрено дополнить пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.06.2010 № 653 (не подлежит опубликованию).
Сноска. В пункт 3-1 предусмотрено изменение постановлением Правительства РК от 13.12.2011 № 1513.
4. Акционерному обществу "Фонд национального благосостояния Самрук-Қазына" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов