Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы арасындағы Өзара іс-қимыл туралы келісімге Қосымша келісімді мақұлдау туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 қарашадағы N 1747 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 178 қаулысымен мақұлданған Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы арасындағы Өзара іс-қимыл туралы келісімге Қосымша келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қарашадағы N 1085 қаулысында:
көрсетілген қаулымен мақұлданған Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен бақылау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарында:
"Инновациялық, индустриялық және инфрақұрылымдық жобаларды іске асыру" деген бөлімде:
он екінші абзац "шаралар қабылдайды." деген сөздерден кейін мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
"Көрсетілген мақсат үшін "Самұрық-Қазына" қоры білім алушылардың жекелеген санаттарына кредит беруді жүзеге асыру үшін екінші деңгейдегі банктерге 15 млрд. теңге мөлшерінде ақшалай қаражат ұсынатын болады.";
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен бақылау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен бақылау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
VIII. "Халықтың әлеуметтік аз қамтылған топтарын жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және қолдау" деген бөлімде:

Об одобрении Дополнительного соглашения к Соглашению о взаимодействии между Министерством образования и науки Республики Казахстан, Министерством здравоохранения Республики Казахстан и акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и внесении изменения и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2009 года № 1747
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Дополнительного соглашения к Соглашению о взаимодействии между Министерством образования и наук Республики Казахстан, Министерством здравоохранения Республики Казахстан и акционерным обществом «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына», одобренному постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2009 года № 178.
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2008 года № 1085 «О Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы»:
в Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 - 2010 годы, одобренном указанным постановлением:
в разделе «Реализация инновационных, индустриальных и инфраструктурных проектов»:
абзац двенадцатый после слов «высшего образования.» дополнить предложением вторым следующего содержания:
«Для указанных целей Фондом «Самрук-Қазына» будут предоставлены денежные средства в размере 15 мрлд. тенге банкам второго уровня для осуществления кредитования отдельных категорий обучающихся.»;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 января 2009 года № 6 «Об утверждении Плана мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы»:
в Плане мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе VIII «Обеспечение занятости и поддержка социально-уязвимых слоев населения»:

реттік нөмірі 14-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14-1
Күндізгі оқыту нысанында ақылы негізде білім алатын, оқытудың бүкіл кезеңінде "жақсы" және "үздік" деген бағалардың баламасына сәйкес келетін немесе ҰБТ/КТ нәтижелері бойынша 65 балдан төмен емес бағалары бар, көп балалы, толық емес және табысы аз отбасыдан шыққан, жетім немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, мүгедек не ата-аналары мүгедек не зейнеткерлік жасқа жеткен студенттер мен магистранттарға ұзақ мерзімді білім беру кредиттерін ұсыну
БҒМ, ДСМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Үкіметтің қаулылары
2009 жылғы наурыз, қараша
".
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К Мәсімов.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 3 қарашадағы
N 1747 қаулысымен
мақұлданған
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі,
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
арасындағы Өзара іс-қимыл туралы келісіміге (2009 жылғы
17 ақпан) қосымша келісім
Бірлесіп "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі атынан, ______________ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі атынан ________________________ ______________ негізінде әрекет ететін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы атынан ___________________ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қарашадағы N 1085 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын назарға ала отырып, төмендегілер туралы осы Қосымша келісімді жасады:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 178 қаулысымен мақұлданған Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы арасындағы Өзара іс-қимыл туралы келісімге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
мәтінде "студенттерге", "студентке", "студенттің", "студенттердің", "студенттен", "студенттер", "студент" деген сөздер "және/немесе магистранттарға", "және/немесе магистрантқа", "және/немесе магистранттың", "және/немесе магистранттардың", "және/немесе магистранттан", "және/немесе магистранттар", "және/немесе магистрант" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"студент - күндізгі оқыту нысаны бойынша ақылы негізде Қазақстан Республикасының білім беру ұйымында білім алып жатқан және жоғары білімнің, оның ішінде базалық медициналық білімнің кәсіптік оку бағдарламасын игеріп жатқан, осы Келісімде айқындалатын талаптарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының азаматы;";
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"магистрант - күндізгі оқыту нысаны бойынша ақылы негізде Қазақстан Республикасының білім және ғылым ұйымында білім алып жатқан және магистратурада жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік оқу бағдарламасын игеріп жатқан, осы Келісімде айқындалатын талаптарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының азаматы.";

строку, порядковый номер 14-1, изложить в следующей редакции:
"
14-1
Предоставление долгосрочных
образовательных кредитов
студентам и магистрантам,
обучающимся на платной
основе по очной форме
обучения, имеющим оценки,
соответствующие эквиваленту
оценки «хорошо» и «отлично»
за весь период обучения или
не ниже 65 баллов по
результатам ЕНТ/КТ, из числа
многодетных, неполных и
малоимущих семей, сирот или
оставшихся без попечения
родителей, инвалидов либо
родители которых, являются
инвалидами или достигли
пенсионного возраста
МОН, МЗ,
АО «ФНБ
Самрук-
Казына»
(по согла-
сованию)
Постановления
Правительства
Март,
ноябрь
2009 года
".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 ноября 2009 года № 1747
Дополнительное соглашение
к Соглашению о взаимодействии между Министерством образования
и науки Республики Казахстан, Министерством здравоохранения
Республики Казахстан и акционерным обществом
«Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына»
(17 февраля 2009 г.)
Министерство образования и науки Республики Казахстан в лице _______________, Министерство здравоохранения Республики Казахстан в лице _____________, акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» в лице _____________, действующего на основании ___________, совместно именуемые «Стороны», принимая во внимание План совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2008 года № 1085, заключили настоящее Дополнительное соглашение о нижеследующем:
1. Внести в Соглашение о взаимодействии между Министерством образования и науки Республики Казахстан, Министерством здравоохранения Республики Казахстан и акционерным обществом «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына», одобренное постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2009 года № 178, следующие изменения и дополнения:
в тексте после слов «студентов», «студенту», «студентом», «студентами», «студента», «студентам», «студенты», «студент» дополнить словами «и/или магистрантов», «и/или магистранту», «и/или магистрантом», «и/или магистрантами», «и/или магистранта», «и/или магистрантам», «и/или магистранты», «и/или магистрант»;
в пункте 1:
абзац третий изложить в следующей редакции:
«студент - гражданин Республики Казахстан, обучающийся в организации образования Республики Казахстан и осваивающий профессиональную учебную программу высшего образования, в том числе базового медицинского образования, на платной основе по очной форме обучения, соответствующий требованиям, определяемым в настоящем Соглашении;»;
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
«магистрант - гражданин Республики Казахстан, обучающийся в организации образования и науки Республики Казахстан и осваивающий профессиональную учебную программу послевузовского образования в магистратуре, на платной основе по очной форме обучения, соответствующий требованиям, определяемым в настоящем Соглашении.»;

3-тармақтың 1) тармақшасының төртінші абзацы алып тасталсын;
7-тармақта:
1) тармақшадағы "кемінде 15 жыл" деген сөздер "17 жылға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"- толық оқу курсын (бакалавриат/интернатура/магистратура) аяқтағаннан кейін 1 жылға;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) кредитті қайтаруды мүлік кепілімен (заттай кепілгерлік) қамтамасыз ету.";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Кепілге мүлік қою мүмкін болмаған жағдайда "Қаржы орталығы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Орталық) кепілдігі беріледі.";
8-тармақтағы "алдын ала" деген сөздер алып тасталсын.
2. Осы Қосымша келісім кол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді.
Тараптардың қолдары
Қазақстан Республикасы             Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі       Денсаулық сақтау министрлігі
"Самұрық-Қазына" ұлттық
әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы

абзац четвертый подпункта 1) пункта 3 исключить;
в пункте 7:
в подпункте 1) слова «не менее 15 лет» заменить словами «до 17 лет»;
абзац третий подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«- на 1 год после завершения полного курса обучения (бакалавриата/интернатуры/магистратуры);»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) обеспечение возврата кредита залогом имущества (вещное поручительство).»;
абзац второй изложить в следующей редакции:
«При невозможности предоставления залогового имущества предоставляется гарантия акционерного общества «Финансовый центр» (далее - Центр).»;
в пункте 8 слово «предварительными» исключить.
2. Настоящее Дополнительное соглашение вступает в силу с момента его подписания.
Подписи Сторон
Министерство образования и         Министерство здравоохранения
науки Республики Казахстан         Республики Казахстан
Акционерное общество «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Қазына»