Керосинді әкетуге уақытша тыйым салуды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қазандағы № 1139 Қаулысы
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.24 № 180, 2011.03.31 N 331 Қаулыларымен.
2008 жылғы 25 қаңтардағы Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеудің бірыңғай шаралары туралы келісімнің 9-бабына және 2009 жылғы 9 маусымдағы Үшінші елдерге қатысты бірыңғай кедендік аумақта тауарлардың сыртқы саудасын қозғайтын шараларды енгізу және қолдану тәртібі туралы келісімнің 8-бабына сәйкес, мұнай өнімдерінің ішкі нарығында күрделі тапшылықты болдырмау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Арнайы бензиндерден (КО СЭҚ ТН 2710 11 210 0 - 2710 11 250 0) басқа, керосинді (КО СЭҚ ТН коды 2710 19 21 0 0 - 2710 19 250 0) әкетуге алты ай мерзімге тыйым салынсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.02.24 № 180, 2011.03.31 N 331 Қаулыларымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағының орындалуы бойынша бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген тыйым салуды енгізу туралы кеден одағына қатысушы мемлекеттерді, сондай-ақ Кеден одағы комиссиясының Хатшылығын хабардар етсін;
2) Кеден одағы комиссиясының қарауына осы қаулының 1-тармағында көрсетілген шараларды кеден одағына қатысушы басқа да мемлекеттердің қабылдауы туралы ұсыныс енгізсін.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетінің Хатшылығына Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу жөніндегі шаралар туралы күнтізбелік он төрт күн ішінде хабарласын.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік үш күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

О введении временного запрета на вывоз керосина
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2010 года № 1139
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.02.2011 № 180; от 31.03.2011 № 331.
В соответствии со статьей 9 Соглашения о единых мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран от 25 января 2008 года и статьей 8 Соглашения о порядке введения и применения мер, затрагивающих внешнюю торговлю товарами, на единой таможенной территории в отношении третьих стран от 9 июня 2009 года, в целях недопущения критического недостатка на внутреннем рынке нефтепродуктов Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести сроком на шесть месяцев запрет на вывоз керосина (код ТН ВЭД ТС 2710 19 210 0 - 2710 19 250 0), кроме специальных бензинов (код ТН ВЭД ТС 2710 11 210 0 - 2710 11 250 0).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.02.2011 № 180; от 31.03.2011 № 331.
2. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль по исполнению пункта 1 настоящего постановления.
3. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан в установленном порядке:
1) проинформировать государства-участники таможенного союза, а также Секретариат Комиссии таможенного союза о введении указанного в пункте 1 настоящего постановления запрета;
2) внести на рассмотрение Комиссии таможенного союза предложения о применении мер, указанных в пункте 1 настоящего постановления, другими государствами-участниками таможенного союза.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в течение четырнадцати календарных дней уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах по регулированию внешнеторговой деятельности.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении трех календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов