Қазақстан Ренспубликасының Үкіметі мен Дания Корольдігінің Үкіметі арасындағы Дипломаттық паспорттардың иелерін визалық талаптардан өзара босату туралы ноталар алмасу нысанындағы келісімді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қарашадағы № 1187 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2010 жылғы 10 маусымда Астана және Копенгаген қалаларында жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Дания Корольдігінің Үкіметі арасындағы Дипломаттық паспорттардың иелерін визалық талаптардан өзара босату туралы ноталар алмасу нысанындағы келісім бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
(2010 жылғы 26 қарашада күшіне енді -
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары Бюллетені,
2011 ж., N 1, 6-құжат)
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
СЫРТҚЫ ІСТЕР
МИНИСТРЛІГІ
13-1/5955            Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
министрлігі Дания Корольдігінің Сыртқы істер
министрлігіне өзінің ілтипатын білдіреді және
келесі мазмұндағы: «Қазақстан Републикасы
Елшілігінің 2009 жылғы 14 ақпандағы нотасына
жауап ретінде Дания Корольдігінің Сыртқы істер
министрлігі Дания Үкіметінің қазақстандық барлық
дипломаттық паспорттардың иелеріне 2010 жылғы 6
сәуірден бастап Данияға визасыз кіру құқығын
беру шешімі туралы хабарлауды өзіне мәртебе
санайды. Өзаралық қағидатын назарға ала отырып,
Сыртқы істер министрлігі даниялық дипломаттық
паспорттардың иелері үшін Қазақстанға кірген
кезде сәйкес артықшылықты күтеді» 2010 жылғы 31
наурыздағы № 36.D.268 нотасын алғанын растауды
мәртебе санайды.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
министрлігі өзаралық қағидатын назарға ала
отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Дания
Корольдігінің Үкіметі арасындағы дипломаттық
паспорттардың иелерін визалық талаптардан өзара
босату туралы нотамен алмасу нысанындағы
төмендегі мазмұндағы Келісімді жасасуды ұсынуды
өзіне мәртебе санайды:
ДАНИЯ КОРОЛЬДІГІНІҢ
СЫРТҚЫ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
Копенгаген қаласы
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі Дания
Корольдігінің азаматтарын - жарамды дипломаттық
паспорттардың иелерін Қазақстан Республикасының
аумағына келу, кету және транзитпен өту
мақсатында виза алу қажеттілігінен бірінші
кірген сәттен бастап 6 (алты) айдың ішінде 90
(тоқсан) күннен аспайтын кезеңге босатады.
2. Дания Корольдігінің Үкіметі Қазақстан
Республикасының азаматтарын - жарамды
дипломаттық паспорттардың иелерін Дания
Корольдігінің аумағына келу, кету, және
транзитпен өту үшін виза алу қажеттілігінен
бірінші кірген сәттен бастап 6 (алты) айдың
ішінде 90 (тоқсан) күннен аспайтын кезеңге
босатады.

Об утверждении Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Королевства Дании о взаимном освобождении владельцев дипломатических паспортов от визовых требований
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2010 года № 1187
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Королевства Дании о взаимном освобождении владельцев дипломатических паспортов от визовых требований, совершенное в городах Астане и Копенгагене 10 июня 2010 года.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
(Вступило в силу 26 ноября 2010 года -
Бюллетень международных договоров РК, 2011 г., № 1, ст. 6)
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
СЫРТҚЫ ICTEP
МИНИСТРЛІГІ
Министерство иностранных дел Республики
13-1/5955             Казахстан свидетельствует свое уважение
Министерству иностранных дел Королевства
Дании и имеет честь подтвердить получение
ноты № 36.D.268 от 31 марта 2010 года
следующего содержания:
"В ответ на ноту Посольства Республики
Казахстан от 14 февраля 2009 года
Министерство иностранных дел Королевства
Дании имеет честь сообщить о решении
Правительства Дании предоставить с 6 апреля
2010 года право безвизового въезда в Данию
всем владельцам казахстанских дипломатических
паспортов. Принимая во внимание принцип
взаимности, Министерство иностранных дел
ожидает аналогичных привилегий для датских
владельцев дипломатических паспортов при
въезде в Казахстан".
Министерство иностранных дел Республики
Казахстан имеет честь предложить от имени
Правительства Республики Казахстан принимая
во внимание принцип взаимности, заключить
Соглашение в форме обмена нотами между
Правительством Республики Казахстан и
Правительством Королевства Дании о взаимном
освобождении владельцев дипломатических
паспортов от визовых требований следующего
содержания:
1. Правительство Республики Казахстан
освобождает граждан Королевства Дании,
владельцев действительных дипломатических
паспортов, от необходимости получения визы с
целью въезда, выезда и следования транзитом
по территории Республики Казахстан на период
не превышающий 90 (девяносто) дней в течении
6 (шести) месяцев с момента первого въезда.
2. Правительство Королевства Дании
освобождает граждан Республики Казахстан
владельцев действительных дипломатических
паспортов от необходимости получения визы с
целью въезда, выезда и следования транзитом
по территории Королевства Дании на период не
превышающий 90 (девяносто) дней в течение
6 (шести) месяцев с момента первого въезда.