Экспорттаушылардың шығындарын өтеу жолымен отандық өнімді сыртқы нарықтарға шығару бойынша мемлекеттік қолдау көрсетудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1265 Қаулысы. Күші жойылды - 4-тармақты қоспағанда, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 2 тамыздағы № 1017 Қаулысымен
ҚОЛДАНУШЫЛАР НАЗАРЫНА!
Ескерту. 4-тармақтан басқасы күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2012.08.02 № 1017 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
«Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарлама және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 958 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.06.20 N 679 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.06.20 N 679 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі - уәкілетті орган) заңнамада белгіленген тәртіппен:
екі апта мерзімде Индустрия және жаңа технологиялар, Экономикалық даму және сауда, Ауыл шаруашылығы министрліктері өкілдерінің, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының, Қазақстан Республикасының Сауда-өнеркәсіп палатасының және заңды тұлғалардың салалық емес бірлестіктері (бизнес-қауымдастықтар) өкілдерінің қатысуымен Экспорттаушылардың шығындарын өтеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия құрсын;
«Экспорт 2020» экспортты дамыту және жылжыту бағдарламасын іске асыру кезінде экспорттаушылардың шығындарын өтеу бөлігінде оператордың әкімшілік шығыстарын көрсетілген Бағдарламаны жүзеге асыруға республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен бөлінген соманың 1 (бір) пайызынан аспайтын мөлшерде өтеуді көздесін.
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 — 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 сәуірдегі № 302 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 29, 225-құжат) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары мынадай мазмұндағы 22-1-жолмен толықтырылсын:
«

О некоторых вопросах предоставления государственной поддержки по выводу отечественной продукции на внешние рынки путем возмещения затрат экспортеров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1265. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2012 года № 1017, за исключением пункта 4
Вниманию пользователей!
Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.08.2012 № 1017 (вводится в действие со дня первого официального опубликования), за исключением пункта 4.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 958 "О Государственной программе форсированного индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы и признании утратившими силу некоторых указов Президента Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Исключен постановлением Правительства РК от 20.06.2011 № 679 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Исключен постановлением Правительства РК от 20.06.2011 № 679 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Министерству индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) в установленном законодательством порядке:
в двухнедельный срок образовать Межведомственную комиссию по возмещению затрат экспортеров с участием представителей министерств индустрии и новых технологий, экономического развития и торговли, сельского хозяйства, депутатов Парламента Республики Казахстан, Торгово-промышленной палаты Республики Казахстан и неотраслевых объединений юридических лиц (бизнес-ассоциаций);
при реализации Программы развития и продвижения экспорта "Экспорт 2020" в части возмещения затрат экспортеров предусмотреть компенсацию административных расходов оператора в размере не более 1 (одного) процента от выделенных сумм за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на осуществление указанной Программы.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2010 года № 302 "Об утверждении Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 29, ст. 225) следующее дополнение:
План мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденный указанным постановлением, дополнить строкой 22-1 следующего содержания:
"

22-1
Мыналарды:
Экспорттаушылардың шығындарын өтеу жолымен отандық өнімді сыртқы нарықтарға шығару бойынша мемлекеттік қолдау көрсетудің қағидалары мен шарттарын, экспорттау кезінде экспорттаушылардың шығындары өтелетін отандық өнім түрлерінің тізбесін әзірлеу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2010 жылғы қазан
».
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов

22-1
Разработать:
Правила и условия предоставления
государственной поддержки по
выводу отечественной продукции на
внешние рынки путем возмещения
затрат экспортеров;
перечень видов отечественной
продукции, при экспорте которых
возмещаются затраты экспортеров.
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Октябрь
2010 года
".
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов