Қазақстан Республикасының зейнетақы жүйесін одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу үшін комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 қыркүйектегі № 1004 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 475 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 07.08.2017 № 475 қаулысымен
Қазақстан Республикасының зейнетақы жүйесін одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының зейнетақы жүйесін одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу үшін комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 1004 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының зейнетақы жүйесін одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлейтін комиссияның құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 N 970 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі төрағасының орынбасары, төрағаның орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі, хатшы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің басшысы
"Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамының басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы төралқасының мүшесі (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 1004 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының зейнетақы жүйесін одан әрі дамыту мәселелері жөнінде ұсыныстар әзірлейтін комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының зейнетақы жүйесін одан әрі дамыту мәселелері жөнінде ұсыныстар әзірлейтін комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.

О создании Комиссии для выработки предложений по дальнейшему развитию пенсионной системы Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2011 года № 1004. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 475
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.08.2017 № 475.
В целях выработки предложений по дальнейшему развитию пенсионной системы Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Комиссию для выработки предложений по дальнейшему развитию пенсионной системы Республики Казахстан (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 сентябри 2011 года № 1004
Состав
Комиссии для выработки предложений
по дальнейшему развитию пенсионной системы
Республики Казахстан
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Министр национальной экономики Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан, заместитель председателя (по согласованию)
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, секретарь
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
заместитель Министра обороны Республики Казахстан
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
заместитель председателя правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
руководитель Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель председателя правления акционерного общества "Институт экономических исследований" (по согласованию)
член президиума Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан (по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 сентября 2011 года № 1004
Положение
о Комиссии для выработки предложений по дальнейшему развитию
пенсионной системы Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комиссия для выработки предложений по дальнейшему развитию пенсионной системы Республики Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.

2. Комиссия қызметінің мақсаты Қазақстан Республикасының зейнетақы жүйесін (бұдан әрі - ЗЖ) одан әрі дамыту бойынша ұсыныстар дайындау болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның міндеттері мен функциялары
4. Комиссияның негізгі міндеттері мен функциялары:
1) ЗЖ-ны одан әрі дамыту жөніндегі саясатты қалыптастыру;
2) зейнетақы заңнамасы саласындағы нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру;
3) ЗЖ-ны дамыту саласында Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының қызметін үйлестіру;
4) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының, ЗЖ-ны дамыту саласындағы жинақтаушы зейнетақы қорларының, сақтандыру ұйымдарының бірлескен іс-қимылын перспективалы жоспарлау;
5) ЗЖ-ны одан әрі дамытуға бағытталған құқықтық, экономикалық, ұйымдастырушылық және ғылыми-техникалық сипаттағы шараларды жүзеге асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
5. Комиссияны төраға басқарады.
Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, оның отырыстарына төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды, шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметіне дербес жауапты болады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасары атқарады.
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Жұмыс органы комиссия жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар комиссия отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса комиссия мүшелеріне жіберілуі тиіс.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 N 970 қаулысымен.
7. Комиссия отырысы өткізілгеннен кейін комиссия хатшысы хаттама ресімдейді. Хатшы Комиссия мүшесі болып табылмайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
8. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
9. Комиссия отырыстары қажеттілігіне қарай, тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі және онда Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде жартысы қатысса заңды болып саналады.
10. Комиссия шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оларға комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру комиссия отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен өткізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiр білдіруге құқығы бар, оны бiлдiрген жағдайда, ол жазбаша түрде жазылуы және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген комиссия отырысының есеп-хатына қоса берілуі тиiс.
Комиссияның отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтары негізінде үш жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, комиссия хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын комиссия мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Комиссия мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.

2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений по дальнейшему развитию пенсионной системы Республики Казахстан (далее - ПС).
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и функции Комиссии
4. Основными задачами и функциями Комиссии является выработка предложений по вопросам:
1) формирования политики по дальнейшему развитию ПС;
2) совершенствования нормативно-правовой базы в области пенсионного законодательства;
3) координации деятельности государственных органов Республики Казахстан в сфере развития ПС;
4) перспективного планирования совместных действий государственных органов Республики Казахстан, накопительных пенсионных фондов, страховых организаций по развитию ПС;
5) осуществления мер правового, экономического, организационного и научно-технического характера, направленных на дальнейшее развитие ПС.
3. Организация деятельности Комиссии
5. Комиссию возглавляет председатель.
Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией решений и несет персональную ответственность за ее деятельность. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
6. Рабочим органом Комиссии является Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Рабочий орган осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Комиссии за три рабочих дня до проведения заседания Комиссии с приложением проекта протокола.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
7. После проведения заседания Комиссии секретарь Комиссии оформляет протокол. Секретарь не является членом Комиссии.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
8. Исключен постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, не реже одного раза в квартал, и считаются правомочными, если на них присутствует не менее половины от общего числа членов Комиссии.
10. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Голосование проводится путем заполнения на заседании Комиссии листа голосования по форме согласно приложению к настоящей Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее – Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету Комиссии, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседаний Комиссии и на основании листов голосования в течение трех рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь Комиссии направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Комиссии для согласования.
Члены Комиссии после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
10-1. Дауыс беру парақтарымен қоса, комиссия материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады.
Ескерту. Ереже 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
4. Комиссияның қызметін тоқтату
11. Комиссияның қызметін тоқтатуға Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негіз болып табылады.

Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
10-1. Учет и хранение материалов и протокольных решений Комиссии с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган Комиссии.
Сноска. Положение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
4. Прекращение деятельности Комиссии
11. Основанием для прекращения деятельности Комиссии является решение Правительства Республики Казахстан.