"Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 шілдедегі № 1048 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 қазандағы № 1176 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 шілдедегі № 1048 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Үйлестіру кеңесі экономиканың орнықты әрі теңгерімді өсуі және елдің бәсекеге қабілеттілік деңгейін арттыру жөнінде ұсынымдар әзірлеу мақсатында құрылды.";
5-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) үдемелі индустриялық-инновациялық даму жолымен экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру;";
6-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) қазақстандық бизнестің шетелдік нарықтарға шығу үдерісін нысаналы жүйелік қолдауды ұйымдастыруға;";
5) және 6) тармақшалар алынып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Үйлестіру кеңесін төраға басқарады, ол оның қызметіне басшылық етеді, отырыстарына төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Төраға болмаған уақытта оның функцияларын Үйлестіру кеңесі төрағасының орынбасары атқарады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Үйлестіру кеңесінің жұмыс органы Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі болып табылады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Үйлестіру кеңесінің отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі және егер оған оның мүшелерінің жалпы санының кемінде жартысы қатысса, заңды болып саналады. Үйлестіру кеңесінің мүшелері отырыстарға ауыстыру құқығынсыз қатысады.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы үдемелі индустриялық дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесінің құрамы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 14 қазандағы
№ 1175 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 9 шілдедегі
№ 1048 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасын
үдемелі индустриялық дамыту жөніндегі
үйлестіру кеңесінің
құрамы
Исекешев - Қазақстан Республикасы
Әсет Өрентайұлы Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар
министрі, төраға
Paу - Қазақстан Республикасының
Альберт Павлович Индустрия және жаңа технологиялар
бірінші вице-министрі, төрағаның
орынбасары
Кәрібжанов - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат
Айдан Табониязұлы қоры" акционерлік қоғамының
басқарма төрағасының орынбасары,
төрағаның орынбасары (келісім
бойынша)
Бекенов - Қазақстан Республикасы Индустрия
Берік Темірғалиұлы және жаңа технологиялар
министрлігі Стратегиялық
жоспарлау департаменті
директорының орынбасары, хатшы
Бобров - Қазақстан Республикасы
Владимир Яковлевич Парламентінің Мәжілісі
төрағасының орынбасары (келісім
бойынша)
Пішембаев - Қазақстан Республикасының
Мейрам Құдайбергенұлы Парламенті Мәжілісінің депутаты
(келісім бойынша)
Ыбыраев - Қазақстан Республикасы
Азамат Болатұлы Премьер-Министрінің Кеңсесі
Басшысының орынбасары
Жәмішев - Қазақстан Республикасының Қаржы
Болат Бидахметұлы министрі
Аман - Қазақстан Республикасы Ауыл
Евгений Иосифович шаруашылығы министрлігінің
жауапты хатшысы
Өзібеков - Қазақстан Республикасы Жер
Өмірзақ Өзібекұлы ресурстарын басқару агенттігінің
төрағасы
Бектұров - Қазақстан Республикасының Көлік
Азат Ғаббасұлы және коммуникация вице-министрі
Құсайынов - Қазақстан Республикасының
Марат Әпсеметұлы Экономикалық даму және сауда
вице-министрі
Нұрымбетов - Қазақстан Республикасының Еңбек
Біржан Бидайбекұлы және халықты әлеуметтік қорғау
вице-министрі
Орынханов - Қазақстан Республикасының Білім
Мұрат Қадесұлы және ғылым вице-министрі
Сарсенов - Қазақстан Республикасының
Сәкен Сейітжаппарұлы Байланыс және ақпарат
вице-министрі
Смайылов - Қазақстан Республикасының Төтенше
Жанболат Амангелдіұлы жағдайлар вице-министрі
Толымбаев - Қазақстан Республикасының Мұнай
Берік Зиябекұлы және газ вице-министрі
Тұрмағамбетов - Қазақстан Республикасының
Мәжит Әбдіқалықұлы Қоршаған ортаны қорғау
вице-министрі
Әлімқұлов - Қазақстан Республикасы
Еркеғали Амантайұлы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
(Монополияға қарсы агенттік)
төрағасының орынбасары
Жарқынбаев - Қазақстан Республикасы Статистика
Жасер Әзімханұлы агенттігі төрағасының орынбасары
Арынов - "KAZNEX INVEST" экспорт және
Ерлан Асатайұлы инвестициялар ұлттық агенттігі"
акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Байсейітов - "Центр Кредит банкі" акционерлік
Бақытбек Рымбекұлы қоғамы директорлар кеңесінің
төрағасы (келісім бойынша)
Есентүгелов - "Қазақстан Республикасының
Арыстан Есентүгелұлы Үкіметі жанындағы Ұлттық талдау
орталығы" акционерлік қоғамының
директорлар кеңесінің төрағасы
тәуелсіз-директор (келісім
бойынша)
Бектұрғанов - "Парасат" үлттық ғылыми-
Нұралы Сұлтанұлы технологиялық холдингі"
акционерлік қоғамы төрағасы
(келісім бойынша)
Бопиева - "Экономикалық зерттеулер
Жәмила Қадырқызы институты" акционерлік қоғамының
президентінің міндетін атқарушы
(келісім бойынша)
Құсайынов - "Қазақстанның Даму банкі"
Нұрлан Жетпісұлы акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Қабашев - "Альянс Банк" акционерлік
Мақсат Рақымжанұлы қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Қажыкен - "Қазақстан индустриясын дамыту
Мейрам Зекешұлы институты" акционерлік қоғамының
президенті (келісім бойынша)
Құлсейітов - "Ұлттық инновациялық қор"
Айдын Жеңісұлы акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Мәжібаев - "RESMI" компаниялар тобы"
Қайрат Қуанышбайұлы акционерлік қоғамы директорлар
кеңесінің төрағасы (келісім
бойынша)
Мырзахметов - "Атамекен" Қазақстанның ұлттық
Абылай Исабекұлы экономикалық палатасының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Смирнов - "Ресей жинақ банкі" акционерлік
Олег Евгеньевич қоғамы еншілес банкінің басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Тен - "Caspian Group" акционерлік
Александр Эрикович қоғамы директорлар кеңесінің
төрағасы (келісім бойынша)
Құрманғалиева - "Зерде" ұлттық
Бикеш Қайдарқызы инфокоммуникациялық холдингі"
акционерлік қоғамының басқарма
төрағасының орынбасары (келісім
бойынша)
Мусина - "ҚазАгро" ұлттық басқарушы
Лилия Сәкенқызы холдингі" акционерлік қоғамының
басқарма төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Оразғұлов - "Нұр Отан" халықтық-демократиялық
Расул Қабдоллаұлы партиясы" қоғамдық бірлестігінің
Орталық аппараты басшысының
орынбасары (келісім бойынша)
Якупбаева - "Қазақстан қаржыгерлері
Юлия Константиновна қауымдастығы" заңды тұлғалар
бірлестігінің кеңесі төрағасының
орынбасары (келісім бойынша)
Беклемишев - "Белкамит" бірлескен кәсіпорны"
Павел Иннокентьевич акционерлік қоғамының бас
директоры (келісім бойынша)
Радостовец - "Тау-кен өндіру металлургиясы
Николай Владимирович және тау-кен кәсіпорындары
республикалық қауымдастығы" заңды
тұлғалар бірлестігінің атқарушы
директоры (келісім бойынша)
Есімбеков - "Самұрық-Казына" ұлттық әл-ауқат
Сабыр Сайлаубекұлы қоры" акционерлік қоғамының
инвестициялық жобалар
департаментінің директоры
(келісім бойынша)
Кравченко - "Беккер және К" жауапкершілігі
Иван Михайлович шектеулі серіктестігінің бас
директоры (келісім бойынша)
Ким - "G4 City" жауапкершілігі шектеулі
Вячеслав Ореонович серіктестігінің бас директоры
(келісім бойынша)
Сембин - "СИТИК Қазына Эдвайзер"
Асқар Болатұлы жауапкершілігі шектеулі
серіктестігінің директоры
(келісім бойынша)
Ысқақов - "Самұрық-Қазына Инвест"
Диас Жұмағазыұлы жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі бас директорының
орынбасары (келісім бойынша)

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 1048 "Об образовании Координационного совета по форсированному индустриальному развитию Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2011 года № 1176. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 1048 "Об образовании Координационного совета по форсированному индустриальному развитию Республики Казахстан" следующие изменения:
в Положении о Координационном совете по форсированному индустриальному развитию Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Координационный совет образован в целях выработки рекомендаций по устойчивому и сбалансированному росту экономики и повышения уровня конкурентоспособности страны.";
в пункте 5:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) повышению конкурентоспособности экономики путем форсированного индустриально-инновационного развития;";
в пункте 6:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) организации целенаправленной системной поддержки процесса выхода казахстанского бизнеса на зарубежные рынки;";
подпункты 5) и 6) исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Координационный совет возглавляет председатель, который руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует его работу, осуществляет общий контроль над реализацией его решений.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя Координационного совета.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Рабочим органом Координационного совета является Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Заседания Координационного совета проводятся по мерe необходимости и считаются правомочными, если на них присутствует не менее половины от общего числа его членов. Члены Координационного совета участвуют в заседаниях без права замены.";
Состав Координационного совета по форсированному индустриальному развитию Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 октября 2011 года № 1176
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2009 года № 1048
Состав
Координационного совета
по форсированному индустриальному развитию
Республики Казахстан
Исекешев - Заместитель Премьер-Министра Республики
Асет Орентаевич Казахстан - Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан,
председатель
Paу - первый вице-министр индустрии и новых
Альберт Павлович технологий Республики Казахстан,
заместитель председателя
Карибжанов - заместитель Председателя правления
Айдан Табониязович акционерного общества "Фонд
национального благосостояния "Самрук-
Казына", заместитель председателя
(по согласованию)
Бекенов - заместитель директора Департамента
Берик Темиргалиевич стратегического планирования
Министерства индустрии и новых
технологий Республики Казахстан,
секретарь
Бобров - заместитель Председателя Мажилиса
Владимир Яковлевич Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)
Пшембаев - депутат Мажилиса Парламента Республики
Мейрам Кудайбергенович Казахстан (по согласованию)
Ибраев - заместитель Руководителя Канцелярии
Азамат Болатович Премьер-Министра Республики Казахстан
Жамишев - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Аман - ответственный секретарь Министерства
Евгений Иосифович сельского хозяйства Республики
Казахстан
Узбеков - Председатель Агентства Республики
Умарзак Узбекович Казахстан по управлению земельными
ресурсами
Бектуров - вице-министр транспорта и коммуникаций
Азат Габбасович Республики Казахстан
Кусаинов - вице-министр экономического развития и
Марат Апсеметович торговли Республики Казахстан
Нурымбетов - вице-министр труда и социальной защиты
Биржан Бидайбекулы населения Республики Казахстан
Орунханов - вице-министр образования и науки
Мурат Кадесович Республики Казахстан
Сарсенов - вице-министр связи и информации
Сакен Сейтжаппарович Республики Казахстан
Смаилов - вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Жанболат Амангельдинович Республики Казахстан
Толумбаев - вице-министр нефти и газ Республики
Берик Зиябекович Казахстан
Турмагамбетов - вице-министр охраны окружающей среды
Мажит Абдыкаликович Республики Казахстан
Алимкулов - заместитель Председателя Агентства
Еркегали Амантаевич Республики Казахстан по защите
конкуренции (Антимонопольное агентство)
Жаркинбаев - заместитель Председателя Агентства
Жасер Азимханович Республики Казахстан по статистике
Аринов - председатель правления акционерного
Ерлан Асатаевич общества "Национальное агентство по
экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
(по согласованию)
Байсеитов - председатель Совета директоров
Бахытбек Рымбекович акционерного общества "Банк Центр
Кредит" (по согласованию)
Есентугелов - член Совета директоров - независимый
Арыстан Есентугелович директор акционерного общества
"Национальный аналитический центр при
Правительстве Республики Казахстан"
(по согласованию)
Бектурганов - председатель акционерного общества
Нуралы Султанович "Национальный научно-технологический
холдинг "Парасат" (по согласованию)
Бопиева - исполняющий обязанности президента
Жамила Кадыровна акционерного общества "Институт
экономических исследований"
(по согласованию)
Кусаинов - председатель правления акционерного
Нурлан Жетписович общества "Банк развития Казахстана"
(по согласованию)
Кабашев - председатель правления акционерного
Максат Рахимжанович общества "Альянс Банк"
(по согласованию)
Кажыкен - президент акционерного общества
Мейрам Зекешевич "Казахстанский институт развития
индустрии" (по согласованию)
Кульсеитов - председатель правления акционерного
Айдын Женисович общества "Национальный инновационный
фонд" (по согласованию)
Мажибаев - председатель Совета директоров
Кайрат Куанышбаевич акционерного общества "Группа компаний
"RESMI" (по согласованию)
Мырзахметов - председатель правления Национальной
Аблай Исабекович экономической палаты Казахстана
"Атамекен" (по согласованию)
Смирнов - председатель правления дочернего банка
Олег Евгеньевич акционерного общества "Сбербанк России"
(по согласованию)
Тен - председатель Совета директоров
Александр Эрикович акционерного общества "Caspian Group"
(по согласованию)
Курмангалиева - заместитель председателя правления
Бикеш Кайдаровна акционерного общества "Национальный
инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
(по согласованию)
Мусина - заместитель председателя правления
Лилия Сакеновна акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "КазАгро"
(по согласованию)
Уразгулов - заместитель руководителя центрального
Расул Кабдуллович аппарата общественного объединения
"Народно-Демократическая партия "Нуp
Отан" (по согласованию)
Якупбаева - заместитель председателя Совета
Юлия Константиновна объединения юридических лиц "Ассоциация
финансистов Казахстана"
(по согласованию)
Беклемишев - генеральный директор акционерного
Павел Иннокентьевич общества "Совместное предприятие
"Белкамит" (по согласованию)
Радостовец - исполнительный директор объединения
Николай Владимирович юридических лиц "Республиканская
Ассоциация горнодобывающих и горно-
металлургических предприятий"
(по согласованию)
Есимбеков - директор Департамента инвестиционных
Сабр Сайлаубекович проектов акционерного общества
"Фонд национального благосостояния
"Самрук-Казына" (по согласованию)
Кравченко - генеральный директор товарищества
Иван Михайлович с ограниченной ответственностью
"Беккер и К" (по согласованию)
Ким - генеральный директор товарищества
Вячеслав Ореонович с ограниченной ответственностью "G4
City" (по согласованию)
Сембин - директор товарищества с ограниченной
Аскар Болатович ответственностью "Алматы СИТИК Казына
Эдвайзер" (по согласованию)
Искаков - заместитель генерального директора
Диас Жумагазыевич товарищества с ограниченной
ответственностью "Самрук-Казына Инвест"
(по согласованию)