Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі жөніндегі үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазандағы № 1219 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 862 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.10.2015 № 862 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 399 бұйрығын қараңыз.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 15-бабының 23) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі жөніндегі үлгілік ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 28 қазандағы
№ 1219 қаулысымен
бекітілген
Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы үлгілік ереже
1. Жалпы ережелер
1. Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы үлгілік ереже (бұдан әрі – Үлгілік ереже) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 15-бабының 23) тармақшасына сәйкес әзірленді және өндірістік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардағы еңбек қауіпсіздігі және еңбек қорғау қызметінің (бұдан әрі – Қызмет) жұмысын регламенттейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2. Қызмет өз жұмысында мемлекеттік еңбек инспекциясымен, басқа да мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарымен, ұйым құрылым бөлімшелері мен мамандары және ұйым қызметкерлерінің өкілдері, сондай-ақ еңбекті қорғау жөніндегі қоғамдық инспекторлармен өзара іс-қимыл жасайды.
2. Қызметтің негізгі міндеттері
3. Қызметтің негізгі міндеттері:
1) өндірісте қауіпсіз және салауатты еңбек жағдайларын жасау және қамтамасыз ету бойынша құқықтық, әлеуметтік-экономикалық, ұйымдық-техникалық, санитарлық-эпидемиологиялық, оңалту, емдеу-алдын алу және өндірістік жарақаттану және кәсіптік аурулардың алдын алу жөніндегі іс-шаралар кешенін әзірлеу және жүзеге асыру;

Об утверждении Типового положения о службе безопасности и охраны труда в организации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года № 1219. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 862
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2015 № 862 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра здравоохранения и социального развития РК от 27.05.2015 г. № 399.
В соответствии с подпунктом 23) статьи 15 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Типовое положение о службе безопасности и охраны труда в организации.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2011 года № 1219
Типовое положение
о службе безопасности и охраны труда в организации
1. Общие положения
1. Типовое положение о службе безопасности и охраны труда в организации (далее – Типовое положение) разработано в соответствии с подпунктом 23) статьи 15 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и регламентирует деятельность службы безопасности и охраны труда в организациях, осуществляющих производственную деятельность (далее – Служба).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Служба в своей работе взаимодействует с государственной инспекцией труда, с другими государственными органами надзора и контроля, со структурными подразделениями и специалистами организации и с представителями работников, а также общественными инспекторами по охране труда организации.
2. Основные задачи Службы
3. Основными задачами Службы являются:
1) разработка и осуществление комплекса правовых, социально-экономических, организационно-технических, санитарно-эпидемиологических, реабилитационных, лечебно-профилактических мероприятий по созданию и обеспечению безопасных и здоровых условий труда на производстве и предупреждению производственного травматизма и профессиональных заболеваний;

2) өндірістік учаскелердің еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау талаптарын сақтау бөлігінде нормативтік құжаттарды әзірлеуді ұйымдастыру;
3) ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғауды, қызметкерлердің еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің талаптарын орындауын ішкі бақылауды жүзеге асыру болып табылады.
2-1. Қызметтің құқықтары мен міндеттері
Ескерту. Ереже 2-1-бөліммен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
3-1. Қызмет:
1) өндірістік, тұрмыстық және басқа да үй-жайларға кедергісіз кіруге және тексеріп қарауға;
2) ұйымның құрылымдық бөлімшелерінде қауіпсіз және салауатты еңбек жағдайларын жасау, өндірістік жарақаттану және кәсіптік аурулардың алдын алу жөніндегі профилактикалық іс-шаралардың әзірленуін және орындалуын бақылауды жүзеге асыруға;
3) ұйымның құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне анықталған еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау талаптарын бұзушылықтарды жою жөнінде шаралар қабылдау туралы орындалуы үшін міндетті нұсқаулар беруге құқылы.
3-2. Қызмет:
1) ай сайын ұйымда өндірістік жарақаттану мен кәсіптік аурулардың жай-күйі мен себептеріне талдау жүргізуге және олардың алдын алу іс-шараларын әзірлеуге;
2) еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша ұйымның қызметкерлерін оқытуды, олардың білімін тексеруді ұйымдастыруға;
3) ұйымдарда өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру тәртібінің сақталуын қамтамасыз етуге міндетті.
3. Қызметті ұйымдастыру
4. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 339-бабына сәйкес еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі өз мәртебесі бойынша негізгі өндірістік қызметтерге теңестіріледі және ұйымның бірінші басшысына немесе ол уәкілеттік берген адамға тікелей бағынады.
Қызметті ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбек қорғау қызметін бастық басқарады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
5. Өндірістің ерекшелігін, қызметкерлер санын, еңбек жағдайын, өндіріс зияндылығын және басқа факторларды ескере отырып, осы Үлгілік ереже негізінде жұмыс беруші тиісті ұйымның еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау ережесін әзірлейді және бекітеді, қолданыстағы заңнамаға сәйкес оның құрылымын, санын, негізгі міндеттерін, мамандардың функцияларын және құқығын айқындайды.

2) организация разработки на производственных участках нормативных документов, в части соблюдения требований безопасности и охраны труда;
3) организация и координирование работы по безопасности и охране труда в структурных подразделениях организации и осуществление внутреннего контроля по безопасности и охране труда, за соблюдением работниками требований нормативных правовых актов по безопасности и охране труда.
2-1. Права и обязанности Службы
Сноска. Типовое положение дополнено разделом 2-1 в соответствии  с постановлением Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3-1. Служба вправе:
1) беспрепятственно посещать и осматривать производственные, бытовые и другие помещения;
2) осуществлять контроль за разработкой и выполнением профилактических мероприятий по созданию безопасных и здоровых условий труда, предупреждению производственного травматизма и профессиональных заболеваний в структурных подразделениях организации;
3) выдавать работникам структурных подразделений организации обязательные для выполнения указания о принятии мер по устранению выявленных нарушений по безопасности и охране труда.
3-2. Служба обязана:
1) ежемесячно проводить анализ состояния и причин производственного травматизма и профессиональных заболеваний в организации и разрабатывать мероприятия по их предупреждению;
2) организовывать обучение, проверку знаний по вопросам безопасности и охраны труда работников организации;
3) обеспечивать в организациях соблюдение порядка расследования несчастных случаев на производстве.
3. Организация Службы
4. В соответствии со статьей 339 Трудового кодекса Республики Казахстан по своему статусу служба безопасности и охраны труда приравнивается к основным производственным службам и подчиняется непосредственно первому руководителю организации или лицу, им уполномоченному.
Службу возглавляет начальник Службы безопасности и охраны труда организации.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
5. На основе настоящего типового Положения с учетом специфики производства, численности работников, условий труда, вредности производства и других факторов работодатель разрабатывает и утверждает Положение о службе безопасности и охраны труда соответствующей организации, определяет ее структуру, численность, основные задачи, функции и права ее специалистов в соответствии с действующим законодательством.

4. Қызметтің функциялары
6. Қызметтің негізгі міндеттері сәйкес мынадай функцияларды орындауды:
1) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен;
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен;
3) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен;
4) ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінен қызметтің құзырына жататын мәселелер жөніндегі ақпаратты және материалдарды белгіленген Тәртіппен сұратады және алады;
5) ұйымда еңбек қауіпсіздігі жағдайының жай-күйін бақылайды, еңбекті қорғауды басқару жүйесін әзірлеуді, енгізуді және тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
6) өндірістік учаскелерде еңбек жағдайларына жедел талдау жүргізеді, қатерлерді бағалайды және еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі талаптарға анықталған сәйкессіздіктерді жою жөнінде шаралар қабылдайды;
7) ұйым басшыларына салауатты және қауіпсіз еңбек жағдайларын жасау бойынша жұмысын ұйымдастырылуын жақсарту жөніндегі ұсыныстар әзірлейді және енгізеді;
8) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен;
9) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен;
10) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен;
11) оқу бағдарламаларын келіседі және қағидалар мен нормативтердің талаптарына сәйкес қызметкерлерді еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша, оның ішінде жаңа жабдықтарды және жаңа технологиялық процестерді енгізу кезінде оқытуға қатысады;
12) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау, салауатты және қауіпсіз еңбек пен тұрмыс жағдайларын жасау туралы, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру көлемі туралы, денсаулық сақтауды жақсарту туралы мәселелерін талқылау кезінде ұйымдық шарт жасасу жөніндегі келіссөздерге қатысады;
13) қабылдау комиссиясының өндірістік мақсаттағы салынған объектіні пайдалануға қабылдап алу жөніндегі жұмысына қатысады;
14) ұйымды еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі нормативтік-техникалық әдебиетпен қамтамасыз ету, еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау кабинеттерін қажетті оқу құралдарымен, макеттермен, анықтамалық әдебиетпен, плакаттармен, техникалық құралдармен жабдықтау жөнінде шаралар қабылдайды;

4. Функции Службы
6. В соответствии с основными задачами Служба выполняет следующие функции:
1) исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
2) исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
3) исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
4) запрашивает в установленном порядке и получает от структурных подразделений организации информацию и материалы по вопросам, относящимся к компетенции службы;
5) наблюдает за состоянием условий безопасности труда, обеспечивает разработку, внедрение и эффективное функционирование системы управления охраной труда в организации;
6) проводит оперативный анализ условий труда на производственных участках, оценку рисков и принимает меры по ликвидации обнаруженных несоответствий с требованиями по безопасности и охране труда;
7) разрабатывает и вносит руководству организации предложения по улучшению организации работы по созданию здоровых и безопасных условий труда;
8) исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
9) исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
10) исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
11) согласовывает программы обучения и участия в обучении работников по безопасности и охране труда в соответствии с требованиями правил и нормативов, в том числе при внедрении нового оборудования и новых технологических процессов;
12) участвует в переговорах по заключению коллективного договора при обсуждении вопросов безопасности и охраны труда, о создании здоровых и безопасных условий труда и быта, об объеме финансирования мероприятий по безопасности и охране труда, об улучшении охраны здоровья;
13) принимает участие в работе приемочной комиссии по приемке в эксплуатацию построенного объекта производственного назначения;
14) принимает меры по обеспечению организации нормативно-технической литературой по безопасности и охране труда, укомплектованию кабинетов безопасности и охраны труда необходимыми учебными пособиями, макетами, справочной литературой, плакатами, техническими средствами;

15) кәсіпорын жетекшісінің тапсырмасы бойынша қызметтің құзырына жататын мәселелер жөніндегі қызметкерлердің хаттарын, өтініштерін және шағымдарын қарайды;
16) өндірісте кәсіптік аурулар мен жазатайым оқиғалардың алдын-алу жөніндегі іс-шараларды, сондай-ақ мүгедектерге арналған оңалту іс-шараларын әзірлеуге қатысады;
17) құрылымдардың еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі жұмысында әдістемелік көмек көрсетеді;
18) мыналардың:
мемлекеттік еңбек инспекциясының және өзге де мемлекеттік қадағалау және бақылау органдарының еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бөлігіндегі шешімдерінің орындалуын;
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі ережелердің, нормалардың, стандарттардың енгізілуін;
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау мәселелері жөніндегі ұйымның бұйрықтары мен өкімдерінің орындалуын;
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау кабинеттері жұмысының ұйымдастырылуын және де жұмыстың озық тәжірибесінің енгізілуін;
арнайы киім, арнайы аяқ киім және басқа жеке қорғану құралдарын сатып алудың, сақтаудың, жуудың, химиялық тазалаудың, кептірудің, шаңнан арылтудың, зиянсыздандыру мен жөндеудің ұйымдастырылуын;
тиісті қызметтердің құрал-жабдықтарды, машиналар мен механизмдерді қажетті сынақтардан және техникалық куәландырулардан уақытында өткізуін, қауіпті және зиянды өндірістік факторлардың параметрлерін өлшеу кестесінің сақталуын;
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі қолданыстағы нормалардың, ережелер мен нұсқаулықтардың, өндіріс процесінде еңбек қауіпсіздігі стандарттарының, сондай-ақ қайта құрылған өндірістік объектілердің жобаларының сақталуын ішкі бақылауды жүзеге асырады;
19) жұмыс берушінің келісімі бойынша (не оның рұқсаты бойынша) ақпараттарды, мәліметтерді, бекітілген есептер немесе өзге де құжаттарды қағаз және электронды түрде немесе олардың міндеттеріне сәйкес көшірмелерін мемлекеттің еңбек инспекциясына ұсынады;
20) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істейтін қызметкерлерді кезекті медициналық байқаулардан және тексерулерден өткізуді ұйымдастыру үшін аты-жөні бойынша адамдардың тұлғалардың тізімін құрастыруда ұйымдардың бөлімшелеріне әдістемелік көмек көрсетеді;
21) басқа қызметтермен бірлесіп, еңбек жағдайлары бойынша өндірістік объектілерді аттестаттау жүргізуді Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген оларды аттестаттау тәртібіне сәйкес ұйымдастырады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.06.01 № 731 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі
мен еңбекті қорғау қызметі туралы
үлгілік ережеге қосымша
Кімге ____________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
_________________________
(бөлімшенің атауы)
Еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау қызметінің
НҰСҚАМАСЫ
20 жылғы «___» ________ № _____

15) по поручению руководителя предприятия рассматривает письма, заявления и жалобы работников по вопросам, относящимся к компетенции службы;
16) участвует в разработке мероприятий по предупреждению профессиональных заболеваний и несчастных случаев на производстве, а также в разработке реабилитационных мероприятий для инвалидов;
17) оказывает методическую помощь подразделениям в работе по безопасности и охране труда;
18) осуществляет внутренний контроль за:
выполнением решений государственной инспекции труда и иных государственных органов надзора и контроля в части безопасности и охраны труда;
внедрением правил, норм, стандартов по безопасности и охране труда;
выполнением приказов и распоряжений организации по вопросам безопасности и охраны труда;
организацией работы кабинетов безопасности и охраны труда, и внедрением передового опыта работы;
организацией приобретения, хранения, стирки, химической чистки, сушки, обеспыливания, обезвреживания и ремонта спецодежды, спецобуви и других средств и индивидуальной защиты;
своевременным проведением соответствующими службами необходимых испытаний и технических освидетельствований состояния оборудования, машин и механизмов, соблюдение графиков замеров параметров опасных и вредных производственных факторов;
соблюдением действующих норм, правил и инструкций по безопасности и охране труда, стандартов безопасности труда в процессе производства, а также в проектах новых реконструируемых производственных объектов;
19) по согласованию с работодателем (либо по его разрешению) предъявляет в государственную инспекцию труда информацию, сведения, установленные отчеты или иные документы на бумажных и электронных носителях либо копии в соответствии с ее задачами;
20) оказывает методическую помощь подразделениям организации в составлении поименного списка лиц, подлежащих периодическим медицинским осмотрам и обследованиям работников, занятых на работах с вредными и тяжелыми условиями труда в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
21) организовывает совместно с другими службами проведение аттестации производственных объектов по условиям труда в соответствии с порядком их аттестации, установленном Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 01.06.2012 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение
к Типовому положению о службе
безопасности и охраны труда
в организации
Кому ______________________
(Ф.И.О., должность)
___________________________
(наименование подразделения)
УКАЗАНИЯ
службы безопасности и охраны труда организации
№ ____ от "___" __________ 20___ года

Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 339-бабы 4-тармағына сәйкес еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау талаптарының мынадай бұзушылықтарын жоюды талап етемін:
р/с №
Анықталған бұзушылықтар мен оларды жою жөніндегі талаптар
Орындау мерзімі
Ескертулер
1
2
3
4
Нұсқамаларды орындау туралы жазбаша хабарды онда көрсетілген мерзімнен 3 күн өткеннен кейін Еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау қызметіне ұсыну керек.
Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі
және еңбек қорғау қызметінің бастығы    ________________
(қолы) (Т. А. Ә.)
Нұсқаманы алдым:          ___________________
(қолы) (Т. А. Ә.)

В соответствии с пунктом 4 статьи 339 Трудового кодекса Республики Казахстан требую устранить следующие нарушения требований безопасности и охраны труда:
№ п/п
Выявленные нарушения и
требования по их устранению
Сроки
исполнения
Примечания
1
2
3
4
О выполнении указания по истечении 3 дней после указанных в нем сроков представить письменное сообщение в Службу безопасности и охраны труда.
Начальник Службы
безопасности и охраны труда          _________     _________
(подпись)     (Ф.И.О.)
Указание получил:                    _________     _________
(подпись)      (Ф.И.О.)