Мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтердің, нысанын және табыс ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 қарашадағы № 1300 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 23 шілдедегі № 573 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 23.07.2015 № 573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 маусымдағы Заңының 4-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының ҮкіметіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді табыс ету нысаны;
2) Мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді табыс ету қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 қарашадағы
№ 1300 қаулысымен
бекітілген
Мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтердің
табыс ету қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтердің табыс ету қағидалары «Темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 маусымдағы Заңының 4-бабының 6) тармақшасына сәйкес әзірленген және мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді (бұдан әрі - мәліметтер) табыс ету тәртібін және мерзімін айқындайды.
2. Мәліметтерді темекі өнімдерінің өндірісін жүзеге асыратын тұлға (бұдан әрі - декларант) тиісті салық органына тапсырады.
3. Мәліметтерді тапсырудың есепті кезеңі күнтізбелік ай болып табылады және мәліметтер есепті айдан кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірілмей тапсырылады.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін ірі салық төлеушілер тізбесіне кіретін салық төлеушілер мәліметтерді Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес табыс етеді.
5. Мәліметтер қағаз немесе электронды тасығыштарда табыс етіледі.
Мәліметтерді толтыру кезінде:
1) қағаз тасығышта - шарикті қаламсаппен немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысы пайдаланыла отырып, толтырылады;
2) электронды тасығышта - электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады.
6. Мәліметтерді толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
7. Мәліметтер акциздер сомасын (теңге) көрсете отырып, заттай көрсеткіштерде (мың/дана) толтырылады.

Об утверждении формы и Правил представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2011 года № 1300. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 573
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года «О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга;
2) Правила представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 ноября 2011 года № 1300
Правила представления сведений,
необходимых для осуществления мониторинга
1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года «О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий» и определяют порядок и сроки представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга (далее - сведения).
2. Сведения представляются лицом, осуществляющим производство табачных изделий (далее – декларант), в соответствующий налоговый орган.
3. Отчетным периодом представления сведений является календарный месяц и сведения представляются не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.
4. Налогоплательщики, вошедшие в перечень крупных налогоплательщиков, утверждаемый Правительством Республики Казахстан, представляют сведения в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
5. Сведения предоставляются на бумажных или электронных носителях.
При составлении сведений:
1) на бумажном носителе – заполняется шариковой ручкой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе – заверяется электронной цифровой подписью.
6. При заполнении сведений не допускаются исправления, подчистки и помарки.
7. Сведения заполняются в натуральных показателях (тысяч/штук) с указанием суммы (тенге) акциза.

8. Көрсеткіштер болмаған кезде мәліметтердің тиісті торкөздері толтырылмайды.
9. Мәліметтерді табыс етпеу салық төлеушінің салық есептілігін тапсыру бөлігінде салық міндеттемесін орындамау болып табылады.
10. «Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына (бұдан әрі - Ұлттық тізілімдер туралы заң) сәйкес мәліметтерді тапсыру кезінде:
СТН - Ұлттық тізілімдері туралы заңның 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы қолданысқа енгізілгенге дейінгі салық төлеушінің тіркеу нөмірі.
ЖСН (БСН) - Ұлттық тізілімдер туралы заңның 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы қолданысқа енгізілген күннен бастап салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі міндетті түрде толтыруға жатады.
2. Мәліметтерді жасау
11. Мәліметтерде темекі өнімдерін ендіру, сату және декларанттардың акциздерді төлеуі көрсетіледі.
12. «Декларант туралы жалпы ақпарат» бөлімінде осы Қағидалардың 10-тармағы ескеріле отырып, декларант мынадай деректерді көрсетеді:
1) СТН - салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) ЖСН (БСН) - салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі;
3) заңды тұлғаның атауы немесе дара кәсіпкердің, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты. Құрылтай құжаттарына сәйкес декларанттың толық атауы немесе дара кәсіпкердің, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
4) Мәліметтер табыс етілетін есепті кезең.
Есепті кезең араб сандарымен көрсетіледі.
13. «Есепті кезеңнің басындағы қалдық» деген 1-бағанда есепті кезеңнің басында декларантта бар фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың қалдығы керсетіледі;
«Өндіріс» деген 2-бағанда есепті кезеңде декларант өндірген фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Өткізу» деген 3-бағанда есепті кезеңде декларант өткізген фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Экспорт барлығы» деген 4-бағанда жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тысқары декларант экспорттайтын (әкететін) фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Ресей Федерациясына экспорт» деген 5-бағанда жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тысқары Ресей Федерациясына декларант экспорттайтын (әкететін) фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Беларусь Республикасына экспорт» деген 6-бағанда жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тысқары Беларусь Республикасына декларант экспорттайтын (әкететін) фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Үшінші мемлекеттерге экспорт» деген 7-бағанда жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тысқары үшінші мемлекеттерге декларант экспорттайтын (әкететін) фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Импорт барлығы» деген 8-бағанда жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына декларант импорттайтын (әкелетін) фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Ресей Федарациясынан импорт» деген 9-бағанда жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан декларант импорттайтын (әкелетін) фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Беларусь Республикасынан импорт» деген 10-бағанда жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан декларант импорттайтын (әкелетін) фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Үшінші мемлекеттерден импорт» деген 11-бағанда жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші мемлекеттерден декларант импорттайтын (әкелетін) фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың саны көрсетіледі;
«Есепті айдың соңындағы қалдық» деген 12-бағанда есепті кезеңнің соңында декларантта бар фильтрлі сигареталардың, фильтрсіз сигареталардың, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, табактың қалдығы көрсетіледі;
«Акциздер есептелді» деген 13-бағанда есепті кезең үшін акциздерді есептеу көрсетіледі;
«Акциздер төленді» деген 14-бағанда есепті кезең үшін акциздерді төлеу көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 7 қарашадағы
№ 1330 қаулысымен
бекітілген
нысан
Мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтердің
табыс ету нысаны
ЖСН (БСН) _____________ СТН ____________
Салық төлеушінің атауы _________________
Есепті кезең ___________________________
(мың дана/мың теңге)
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Өндіріс
Сату
Экспорт
Импорт
Есепті кезеңнің соныңдағы қалдық
Акциздер есептелді
Акциздер төленді
Жалпы
Ресей Федера циясына
Беларусь Республикасына
Үшінші елдерге
Жалпы
Ресей Федера циясына
Беларусь Республикасына
Үшінші елдерге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Фильтрлі сигареталар
Фильтрсіз сигареталар
Папиростар
Сигариллалар
Табак
____________________________________________/ _________/
Басшысының (салық төлеушінің) Т.А.Ә.   қолы
____________________________________________________/ ________/   М.О
Бас бухгалтердің (салық төлеушінің) Т.А.Ә.   қолы
_______________________________________________/ _________/      Ш.О.
Декларацияны қабылдаған адамның Т.А.Ә.   қолы
декларацияның
берілген күні      ________________________
күн, ай, жыл сандармен
салық органында
декларацияның
қабылданған күні   ________________________
күн, ай, жыл сандармен

8. При отсутствии показателей соответствующие ячейки сведений не заполняются.
9. Непредставление сведений является неисполнением налогового обязательства налогоплательщиком в части представления налоговой отчетности.
10. В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров» (далее – Закон о национальных реестрах) подлежат обязательному заполнению при представлении сведений:
1) РНН – регистрационный номер налогоплательщика до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона о национальных реестрах;
2) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес–идентификационный) номер налогоплательщика со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона о национальных реестрах.
2. Составление сведений
11. В сведениях отражаются производство, реализация табачных изделий и уплата акцизов декларантов.
12. В разделе «Общая информация о декларанте» декларант с учетом пункта 10 настоящих Правил указывает следующие данные:
1) РНН – регистрационный номер налогоплательщика;
2) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес–идентификационный) номер налогоплательщика;
3) наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, физического лица. Указывается полное наименование декларанта в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, физического лица;
4) отчетный период, за который представляются сведения.
Отчетный период указывается арабскими цифрами.
13. В графе 1 «Остаток на начало отчетного периода» указывается остаток сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака имеющихся у декларанта на начало отчетного периода.
В графе 2 «Производство» указывается количество произведенных сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде;
В графе 3 «Реализация» указывается количество реализованных сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде;
В графе 4 «Экспорт итого» указывается общее количество экспортируемых (вывозимых) сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
В графе 5 «Экспорт в Российскую Федерацию» указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде в Российскую Федерацию за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
В графе 6 «Экспорт в Республику Беларусь» указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде в Республику Беларусь за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
В графе 7 «Экспорт в третьи страны» указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде в третьи страны за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
В графе 8 «Импорт итого» указывается общее количество импортируемых (ввозимых) сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
В графе 9 «Импорт из Российской Федерации» указывается количество импортируемых (ввозимых) сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде из Российской Федерации на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
В графе 10 «Импорт из Республики Беларусь» указывается количество импортируемых (ввозимых) сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде из Республики Беларусь на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
В графе 11 «Импорт из третьих стран» указывается количество импортируемых (ввозимых) сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде из третьих стран на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
В графе 12 «Остаток на конец отчетного месяца» указывается остаток сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака имеющихся у декларанта на конец отчетного периода;
В графе 13 «Начислено акцизов» указывается начисление акцизов за отчетный период;
В графе 14 «Уплачено акцизов» указывается уплата акцизов за отчетный период.
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 ноября 2011 года № 1300
форма
Форма представления сведений, необходимых для
осуществления мониторинга
ИИН (БИН) ______________________ РНН ______________________
Наименование налогоплателыцика ____________________________
Отчетный период ___________________________________________
(тыс. штук/тыс. тенге)
Оста-
ток на
начало
отчет-
ного
месяца
Произ-
водство
Р
е
а
л
и
з
а
ц
и
я
Экспорт
Импорт
Оста-
ток
на
ко-
нец
отчет-
ного
месяца
Начис-
лено
акци-
зов
Упла-
чено
акци-
зов
И
т
о
г
о
в Рос-
сий-
скую
Феде-
рацию
в Респу-
блику
Бела-
русь
в тре-
тьи
страны
И
т
о
г
о
из
Рос-
сий-
ской
Феде-
рации
из
Респу-
блики
Бела-
русь
из
тре-
тьих
стран
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Сигареты с фильтром
Сигареты без фильтра
Папиросы
Сигары
Сигариллы
Табак
_______________________________/______/    дата подачи
Ф.И.О. Руководителя (Налогоплательщика) подпись м.п.  декларации_______________________
цифрами день, месяц, год
_______________________________________/_______/ м.ш. дата приема
Ф.И.О. Главного бухгалтера              подпись       декларации в
(Налогоплательщика)                                   налоговом органе ________________
цифрами день, месяц, год
_______________________________________________/________/
Ф.И.О. Должностного лица, принявшего декларацию  подпись