Әкiмшiлiк заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiнде ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 сәуірдегі № 506 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 қыркүйектегі № 970 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 № 970 қаулысымен.
Әкімшілік заңнаманы жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес құрамда Әкiмшiлiк заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 23 сәуірдегі
№ 506 қаулысымен
бекітілген
Әкімшілік заңнаманы жетілдіру мәселелері жөніндегі
ведомствоаралық комиссияның
құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Әділет министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Заңнама департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік) төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Азаматтық және әкімшілік істер жөніндегі қадағалаушы сот алқасының судьясы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Азаматтық және әкімшілік істер жөніндегі қадағалаушы сот алқасының судьясы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма мүшесі, басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
«Ғ. Сапарғалиев атындағы Мемлекет және құқық ғылыми-зерттеу институты» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, заң ғылымдарының докторы (келісім бойынша)
Еуразиялық өнеркәсіптік қауымдастығының сарапшысы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 23 сәуірдегі
№ 506 қаулысымен
бекiтiлген
Әкiмшiлiк заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi
ведомствоаралық комиссия туралы ереже

О создании Межведомственной комиссии по вопросам совершенствования административного законодательства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2012 года № 506. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2014 года № 970
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
В целях совершенствования административного законодательства Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Межведомственную комиссию по вопросам совершенствования административного законодательства (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2012 года № 506
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам совершенствования
административного законодательства
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
Министр юстиции Республики Казахстан, председатель
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента законодательства Министерства юстиции Республики Казахстан, секретарь
заместитель Генерального прокурора Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию)
ответственный секретарь Агентства Республики Казахстан по статистике
ответственный секретарь Агентства Республики Казахстан по делам религий
ответственный секретарь Министерства нефти и газа Республики Казахстан
ответственный секретарь Министерства финансов Республики Казахстан
вице-министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
ответственный секретарь Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию)
ответственный секретарь Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
судья надзорной судебной коллегии по гражданским и административным делам Верховного Суда Республики Казахстан (по согласованию)
судья надзорной судебной коллегии по гражданским и административным делам Верховного Суда Республики Казахстан (по согласованию)
член правления заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан (по согласованию)
директор товарищества с ограниченной ответственностью «Научно-исследовательский институт государства и права им. Г. Сапаргалиева», доктор юридических наук (по согласованию)
эксперт Евразийской промышленной ассоциации (по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2012 года № 506
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам
совершенствования административного законодательства

1. Жалпы ережелер
1. Әкiмшiлiк заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актілерiн және өзге де нормативтiк құқықтық актілерiн, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi мен құқықтары
3. Комиссияның негiзгі мiндеттерi және функциялары:
1) қолданыстағы әкiмшiлiк заңнаманы талдау қорытындылары бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне енгізу үшiн ұсынылатын өзгерiстер мен толықтыруларды қарау;
3) мемлекеттiк органдардың әкiмшiлiк заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi ұсыныстарын қарау;
4) әкiмшiлiк заңнаманы жетiлдiру жөнiндегі ұсыныстарды әзірлеу және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзу;
5) Комиссияның құзыретiне кіретін өзге де мiндеттердi және функцияларды жүзеге асыру болып табылады.
4. Өзiнiң мiндеттерi мен функцияларына сәйкес Комиссияның:
1) орталық атқарушы және басқа да мемлекеттiк органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауға;
2) әкiмшiлiк заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi ұсыныстар мен ұсынымдарды Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзуге;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары мен ұйымдарының өкiлдерiн (келiсiм бойынша) Комиссияның құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша Комиссияның отырыстарына шақыруға және тыңдауға;
4) заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк және басқа да ұйымдардан Комиссияның мiндеттерiн iске асыру үшiн қажеттi материалдарды сұратуға және алуға;
5) уақытша және тұрақты жұмыс iстейтiн сараптау және жұмыс топтарын ұйымдастыруға;
6) Комиссияға жүктелген мiндеттердi және функцияларды жүзеге асыру үшiн қажеттi өзге де құқығы бар.
3. Комиссия қызметiн ұйымдастыру
5. Комиссияның төрағасы оның қызметiне басшылық етедi, отырыстарда төрағалық етедi, жұмысты жоспарлайды, шешiмдердiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасары орындайды.
6. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
7. Жұмыс органы Комиссия жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар комиссия отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса Комиссия мүшелеріне жіберілуі тиіс.

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам совершенствования административного законодательства (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и права Комиссии
3. Основными задачами и функциями Комиссии являются:
1) выработка предложений по итогам анализа действующего административного законодательства;
2) рассмотрение предлагаемых для внесения изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях;
3) рассмотрение предложений государственных органов по вопросам совершенствования административного законодательства;
4) выработка и внесение на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложений по совершенствованию административного законодательства;
5) осуществление иных задач и функций, относящихся к компетенции Комиссии.
4. В соответствии со своими задачами и функциями Комиссия имеет право:
1) взаимодействовать с центральными исполнительными и другими государственными органами и организациями;
2) вносить в Правительство Республики Казахстан предложения и рекомендации по вопросам совершенствования административного законодательства;
3) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей государственных органов и организаций Республики Казахстан (по согласованию) по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
4) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
5) организовывать временно и постоянно действующие экспертные и рабочие группы;
6) иные права, необходимые для осуществления возложенных на Комиссию задач и функций.
3. Организация деятельности Комиссии
5. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
6. Рабочим органом Комиссии является Министерство юстиции Республики Казахстан.
7. Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Комиссии за три рабочих дня до проведения заседания Комиссии с приложением проекта протокола.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
8. Комиссияның отырыстары күнтiзбелiк жылғы айдың екiншi жұмасында, қажет болғанда, Комиссия төрағасы белгiлейтiн өзге де күндерде өткiзіледi. Комиссияның отырысы Комиссия мүшелерi жалпы санының кемiнде жартысы қатысқан кезде заңды деп саналады.
Ескерту. Ереже 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.05.2013 № 541 Қаулысымен.
9. Отырыстың күн тәртiбiн, сондай-ақ оның өткiзiлетiн орны мен уақытын Комиссия төрағасы Комиссия мүшелерiнiң келiсiмi бойынша белгiлейдi.
10. Комиссия шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оларға комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру Комиссия отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен жүргізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, оны білдірген жағдайда ол жазбаша түрде баяндалуға және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген комиссияның есеп-хатына қоса берілуі тиіс.
Комиссия отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтарының негізінде үш жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, Комиссия хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын Комиссия мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Комиссия мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
11. Комиссияның құзыретiне қатысты қажеттi материалдарды әзiрлеу үшiн ұйымдар, жоғары оқу орындары, сондай-ақ ғалымдар мен бiлiктiлігі жоғары мамандар тартылуы мүмкiн.
11-1. Дауыс беру парақтарымен қоса Комиссия материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды Комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады.
Ескерту. Ереже 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
12. Комиссия өз қызметiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде тоқтатады.

Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
8. Заседания Комиссии проводятся во вторую пятницу месяца календарного года, при необходимости, и иные дни, определяемые председателем Комиссии. Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее половины от общего числа членов Комиссии.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 29.05.2013 № 541.
9. Повестка дня заседания, а также место и время его проведения определяются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
10. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Голосование проводится путем заполнения на заседании Комиссии листа голосования по форме согласно приложению к Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее – Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету Комиссии, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседаний Комиссии и на основании листов голосования в течение трех рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь Комиссии направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Комиссии для согласования.
Члены Комиссии после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
11. Для разработки необходимых материалов, относящихся к компетенции Комиссии, могут привлекаться организации, высшие учебные заведения, а также ученые и высококвалифицированные специалисты.
11-1. Учет и хранение материалов и протокольных решений Комиссии с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган Комиссии.
Сноска. Положение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
12. Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.