Тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің қызметін лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 1653 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 667 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 667 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің қызметіне қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің қызметін жүзеге асыру бойынша лицензиар болып Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Сауда комитеті айқындалсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.02.2014 № 149 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1653 қаулысымен
бекітілген
Тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің
қызметiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға
сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесi
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.02.2014 № 149 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Бiлiктiлiк талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Тауар биржалары қызметiне
1
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тауар биржаларының электрондық сауда жүйелеріне қойылатын жалпы талаптарға сай келетін тауар биржасының электрондық сауда жүйесi
Қабылдау-беру және пайдалануға беру актісі туралы; негізгі құралдардың үзінді көшірмесінің болуы туралы;
техникалық тапсырма туралы; электрондық сауда жүйесінің сипаттамасы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес)
2
Құпиялылық (жасырын) режимiн, сондай-ақ тауар биржасында коммерциялық құпияны құрайтын, оның iшiнде электрондық жеткiзгiштердегi мәлiметтердiң сақталуын қамтамасыз ету бойынша қажеттi құралдармен жарақтандырылған құрылымдық бөлiмше
Құрылымдық бөлімше туралы ережені бекіту туралы бұйрық және құпия ақпаратқа рұқсаты бар адамдарға рұқсат беру туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (1-қосымшаға сәйкес)
3
Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен биржа саудасының үлгi қағидалары негiзiнде әзiрленген биржа саудасы қағидалары
Биржа саудасы қағидаларын бекіту туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес).
4
Басшылық лауазымындағы тауар биржасы қызметкерлерінде:
жоғары бiлiмi;
тауар биржалары саласында және/ (немесе) қаржы ұйымдарында кемiнде үш жыл жұмыс өтiлi;
басшылық лауазымын атқармайтын тауар биржасы қызметкерлерінде:
жоғары немесе орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмі
Штаттық кестеге сәйкес басшылық лауазымындағы қызметкерлердің білімі және жұмыс өтілі туралы; басшыны тағайындау туралы;
штаттық кестеге сәйкес тауар биржасының басшылық лауазымын атқармайтын қызметкерлердің білімі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (1-қосымшаға сәйкес)
5
Сауданы ұйымдастыру жөнiндегi және клиенттермен жұмыс жөнiндегi құрылымдық бөлiмшелер
Сауданы ұйымдастыру жөніндегі және клиенттермен жұмыс жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімше туралы ережені бекіту туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны(1-қосымшаға сәйкес)
6
Клирингтiк орталық не клирингтiк орталық қызметтерiн пайдалану туралы шарт
Клирингтік орталықты құру туралы бұйрық не клирингтік орталық қызметтерін пайдалану туралы шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес)
7
Кемінде жеті биржалық брокермен және/(немесе) биржалық дилермен ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шарттары
Ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шарттары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес)
8
Тауар биржасы туралы және оның сауда-саттықтарды өткiзу тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ биржалық сауда-саттық нәтижелерін орналастыру үшін арнайы бөлімді қамтитын мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өз интернет-ресурсы
Интернет-ресурсты пайдалануға беру туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес)
9
Мына: тауар биржасы мүшелерінің бастапқы және жыл сайынғы жарналары, биржа мүлкін пайдалану, сондай-ақ биржалық мәмілелерді тіркеу және ресімдеу, заңнамада тыйым салынбаған басқа түсімдер төлемдерінің бекітілген мөлшерлері
Тауар биржасы мүшелерінің бастапқы және жыл сайынғы жарналары, биржа мүлкін пайдалану, сондай-ақ биржалық мәмілелерді тіркеу және ресімдеу, заңнамада тыйым салынбаған басқа түсімдер төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (1-қосымшаға сәйкес)
биржалық брокерлер (бұдан әрi - брокерлер) және (немесе) биржалық дилерлер (бұдан әрi - дилерлер) қызметiне
10
Ұйымның бiрiншi басшысында:
жоғары бiлiмi;
биржа қызметі саласында және/(немесе) қаржы ұйымдарында кемiнде үш жыл жұмыс өтiлi;
ұйым қызметкерлерiнде (биржа саудасымен айналысатын):
жоғары немесе орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмі
Штаттық кестеге сәйкес бірінші басшының білімі және жұмыс өтілі туралы;
штаттық кестеге сәйкес, қызметкерлердің білімі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (2-қосымшаға сәйкес)
11
Брокерлiк және (немесе) дилерлiк қызметтер көрсету туралы шарттардың бекiтiлген нысандары
Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметтер көрсету туралы шарттар нысандарын бекіту туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (2-қосымшаға сәйкес)
12
Клиенттерге брокерлiк және (немесе) дилерлiк қызметтер көрсетудiң бекiтiлген регламентi
Клиенттерге брокерлік және (немесе) дилерлік қызмет көрсетудің регламентін бекіту туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (2-қосымшаға сәйкес)
Тауар биржаларының, биржалық
брокерлер мен биржалық дилерлердің
қызметiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары
және оларға сәйкестiктi растайтын
құжаттар тiзбесiне
1-қосымша
Тауар биржалары қызметіне қойылатын біліктілік
талаптарына сәйкестігі туралы
мәліметтер нысаны

О некоторых вопросах лицензирования деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2012 года № 1653. Утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 667
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 667 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Определить лицензиаром по осуществлению деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров Комитет торговли Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 25.02.2014 № 149 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2012 года № 1653
Квалификационные требования
к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых
дилеров и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительства РК от 25.02.2014 № 149 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Квалификационные требования включают
наличие:
Документы
к деятельности товарных бирж
1
Электронной торговой системы товарной
биржи, отвечающей общим требованиям,
установленным Правительством Республики
Казахстан к электронным торговым системам
товарных бирж
Форма сведений, содержащая информацию:
об акте приема-передачи и вводе в
эксплуатацию;
о наличии выписки основных средств;
о техническом задании;
об описании электронной торговой
системы (согласно приложению 1)
2
Структурного подразделения, оснащенного
необходимыми средствами по обеспечению
режима секретности (конфиденциальности), а
также сохранности сведений, составляющих
коммерческую тайну на товарной бирже, в
том числе на электронных носителях
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении положения о
структурном подразделении и приказе о
допуске лиц, имеющих доступ секретной
информации (согласно приложению 1)
3
Правил биржевой торговли, разработанных на
основе типовых правил биржевой торговли,
утвержденных Правительством Республики
Казахстан
Форма сведений, содержащая информацию
об утверждении правил биржевой
торговли (согласно приложению 1)
4
У сотрудников товарной биржи, занимающих
руководящие должности:
высшего образования;
стажа работы в сфере товарных бирж и/(или)
в финансовых организациях не менее трех
лет;
у сотрудников товарной биржи, не
занимающих руководящие должности:
высшего или послесреднего образования
Форма сведений, содержащая информацию:
об образовании и стаже работы
сотрудников, занимающих руководящие
должности, в соответствии со штатным
расписанием; о назначении
руководителя;
об образовании сотрудников, не
занимающих руководящие должности, в
соответствии со штатным расписанием;
(согласно приложению 1)
5
Структурных подразделений по организации
торговли и по работе с клиентами
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении положения о
структурном подразделении по
организации торговли и по работе с
клиентами (согласно приложению 1)
6
Клирингового центра, либо договора об
использовании услуг клирингового центра
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе о создании клирингового
центра, либо о договоре об
использовании услуг клирингового
центра (согласно приложению 1)
7
Договоров намерения о сотрудничестве или
оказании услуг не менее чем с семью
биржевыми брокерами и (или) биржевыми
дилерами
Форма сведений, содержащая информацию
о договорах намерения о сотрудничестве
или оказании услуг
(согласно приложению 1)
8
Собственного интернет-ресурса на
государственном и русском языках,
содержащего информацию о товарной бирже и
порядке проведения ею торгов, а также
специальный раздел для размещения
результатов биржевых торгов
Форма сведений, содержащая информацию
о введении в эксплуатацию
интернет-ресурса
(согласно приложению 1)
9
Утвержденных размеров платежей:
вступительных и ежегодных взносов членов
товарной биржи, за пользование имуществом
биржи, а также регистрацию и оформление
биржевых сделок, других поступлений, не
запрещенных законодательством
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении размеров
платежей: вступительных и ежегодных
взносов членов товарной биржи, за
пользование имуществом биржи, а также
регистрацию и оформление биржевых
сделок, других поступлений, не
запрещенных законодательством
(согласно приложению 1)
к деятельности биржевых брокеров (далее – брокеров) и (или) биржевых дилеров (далее –
дилеров)
10
У первого руководителя организации:
высшего образования;
стажа работы в сфере биржевой деятельности
и/(или) в финансовых организациях не менее
трех лет;
у сотрудников организации (занятых
биржевой торговлей):
высшего или послесреднего образования
Форма сведений, содержащая информацию:
об образовании и стаже работы первого
руководителя, в соответствии со
штатным расписанием;
об образовании сотрудников, в
соответствии со штатным расписанием
(согласно приложению 2)
11
Утвержденных форм договоров об оказании
брокерских и (или) дилерских услуг
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении форм
договоров об оказании брокерских и
(или) дилерских услуг
(согласно приложению 2)
12
Утвержденного регламента оказания
брокерских и (или) дилерских услуг
клиентам
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении регламента
оказания брокерских и (или) дилерских
услуг клиентам (согласно приложению 2)
Приложение 1
к квалификационным требованиям
к деятельности товарных бирж,
биржевых брокеров и биржевых
дилеров и перечня документов,
подтверждающих соответствие им
Форма сведений
о соответствии квалификационным требованиям
к деятельности товарных бирж

1. Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тауар биржаларының электрондық сауда жүйесiне қойылатын жалпы талаптарға сай келетін тауар биржасының электрондық сауда жүйесi:
қабылдау-беру актісінің нөмірі мен күні ____________________;
пайдалануға енгізу туралы актінің нөмірі мен күні_____________.
Мына құжаттардың болуы:
Негізгі құралдардан үзінді көшірмелер ____;
Техникалық тапсырма ____;
Электрондық сауда жүйесінің сипаттамасы ____.
2. Құпиялылық (жасырын) режимін, сондай-ақ тауар биржасында коммерциялық құпияны құрайтын, оның ішінде электрондық жеткізгіштердегі мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету бойынша қажетті құралдармен жарақтандырылған құрылымдық бөлімше:
құрылымдық бөлімше туралы ережені бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ___________________;
құпия ақпаратқа рұқсаты бар тұлғаларға рұқсат беру туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ___________________.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен биржа саудасының үлгі қағидасы негізінде әзірленген биржа саудасының қағидасы:
биржа саудасы қағидасының бекітілген күні ______________.
4. Штаттық кестеге сәйкес тауар биржасының басшылық лауазымындағы қызметкерлері:
Т.А.Ә. ____________________________________;
Жоғары білімі:
диплом нөмірі ________________________________;
дипломның берілген күні _______________________;
дипломның берілген орны _______________________;
диплом берген оқу орнының атауы ________________;
басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні және басшыны тағайындау туралы құрылтайшылар шешімінің (қатысушылардың жалпы жиналысының хаттамасы) нөмірі мен күні ______;
тауар биржалары саласында және/немесе қаржы ұйымдарындағы еңбек өтілі ______________;
Жұмыс орны____________________________;
Кезеңі _________________________________;
Лауазымдары ___________________.
5. Штаттық кестеге сәйкес тауар биржасының басшылық лауазымын атқармайтын қызметкерлері:
Т.А.Ә. ____________________________________;
Жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімі:
диплом нөмірі ________________________________;
дипломның берілген күні _______________________;
дипломның берілген орны _______________________;
диплом берген оқу орнының атауы ________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні, лауазымы ___________.
6. Сауданы ұйымдастыру жөніндегі және клиенттермен жұмыс жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімшелер:
құрылымдық бөлімше туралы ережені бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _____________________________;
құрылымдық бөлімшені құру туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________________.
7. Клирингтік орталық не клирингтік орталықтың көрсетілетін қызметтерін пайдалану туралы шарт:
клирингтік орталықты құру туралы бұйрықтың нөмірі мен күні немесе клирингтік орталықтың көрсетілетін қызметтерін пайдалану туралы шарттың нөмірі мен күні __________________;
клирингтік компанияның атауы ____________________________.

1. Электронной торговой системы товарной биржи, отвечающей
общим требованиям, установленным Правительством Республики
Казахстан к электронным торговым системам товарных бирж:
номер и дата акта о приеме-передачи __________________________;
номер и дата акта о вводе в эксплуатацию _____________________;
Наличие следующих документов:
Выписка из основных средств ____;
Техническое задание ______;
Описание электронной торговой системы ____.
2. Структурного подразделения, оснащенного необходимыми
средствами по обеспечению режима секретности
(конфиденциальности), а также сохранности сведений,
составляющих коммерческую тайну на товарной бирже, в том числе
на электронных носителях:
номер и дата приказа об утверждении положения о структурном
подразделении ___________________;
номер и дата приказа о допуске лиц, имеющих доступ к секретной
информации ____________________________.
3. Правил биржевой торговли, разработанных на основе типовых
правил биржевой торговли, утвержденных Правительством
Республики Казахстан:
дата утверждения правил биржевой торговли ______________.
4. У сотрудников товарной биржи, занимающих руководящие
должности, согласно штатному расписанию:
ФИО __________________________________;
Высшего образования:
номер диплома __________________________;
дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом _____________;
номер и дата приказа о принятии на работу в качестве
руководителя и номер и дата решения учредителей (Протокол
общего собрания участников) о назначении
руководителя _________________;
стаж работы в сфере товарных бирж и/(или) в финансовых организациях ____;
Место работы ____________________________;
Период _________________________________;
Занимаемые должности ___________________.
5. У сотрудников товарной биржи, не занимающих руководящие
должности, согласно штатному расписанию:
ФИО ___________________________________;
Высшего или послесреднего образования:
номер диплома __________________________;
дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом _____________;
номер и дата приказа о принятии на работу, должность _________.
6. Структурных подразделений по организации торговли и по
работе с клиентами:
номер и дата приказа об утверждении положения о структурном
подразделении ___________________;
номер и дата приказа о создании структурного подразделения ___.
7. Клирингового центра, либо договора об использовании услуг
клирингового центра:
номер и дата приказа о создании клирингового центра или номер и
дата договора об использовании услуг клирингового центра _____;
наименование клиринговой компании ____________________________.

8. Кемінде жеті биржалық брокермен және/немесе биржалық дилермен ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шарттары:
ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шартын жасасқан заңды тұлғаның атауы _______________________;
ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шартының нөмірі мен күні _______________________________.
9. Тауар биржасы туралы және олардың сауда-саттықты өткізу тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ биржалық сауда-саттық нәтижелерін орналастыруға арналған арнайы бөлімді қамтитын мемлекеттік және орыс тілдеріндегі жеке интернет-ресурсы:
интернет-ресурстың мекенжайы _____________________.
10. Мына: тауар биржасы мүшелерінің бастапқы және жыл сайынғы, биржа мүлкін пайдаланғаны, сондай-ақ биржалық мәмілелерді, заңнамада тыйым салынбаған басқа түсімдерді тіркегені және ресімдегені үшін бекітілген төлемдер мөлшері:
төлемдер мөлшерін бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні_______________.
Тауар биржаларының, биржалық
брокерлер мен биржалық дилерлердің
қызметiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары
және оларға сәйкестiктi растайтын
құжаттар тiзбесiне
2-қосымша
Биржалық брокерлер және биржалық дилерлер қызметіне қойылатын
біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы
мәліметтер нысаны
1. Штаттық кестеге сәйкес, ұйымның бірінші басшысының:
Т.А.Ә. ____________________________________;
Жоғары білімі:
диплом нөмірі ________________________________;
дипломның берілген күні _______________________;
дипломның берілген орны _______________________;
диплом берген оқу орнының атауы ________________;
басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні_________________;
директорды тағайындау туралы құрылтайшылар шешімінің нөмірі мен күні_________________;
тауар биржалары саласында және/немесе қаржы ұйымдарындағы еңбек өтілі ______________.
Жұмыс орны____________________________.
Кезеңі _________________________________.
Атқаратын лауазымдары ___________________.
2. Штаттық кестеге сәйкес (биржалық саудамен айналысатын) ұйым қызметкерлерінің:
Т.А.Ә. ____________________________________;
Жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімі:
диплом нөмірі ________________________________;
дипломның берілген күні _______________________;
дипломның берілген орны _______________________;
диплом берген оқу орнының атауы ________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні, лауазымы _________.
3. Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметтер көрсету туралы шарттардың бекітілген нысандары:
шарттың/шарттардың нысандарын бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _________________________________.

8. Договоров намерения о сотрудничестве или оказании услуг не
менее чем с семью биржевыми брокерами и (или) биржевыми
дилерами:
наименование юридического лица, с которым заключен договор
намерения о сотрудничестве или оказании услуг ________________;
номер и дата договора намерения о сотрудничестве или оказании
услуг _________________________________.
9. Собственного интернет-ресурса на государственном и русском
языках, содержащего информацию о товарной бирже и порядке
проведения ею торгов, а также специальный раздел для размещения
результатов биржевых торгов:
адрес интернет-ресурса _____________________________________.
10. Утвержденных размеров платежей: вступительных и ежегодных
взносов членов товарной биржи, за пользование имуществом биржи,
а также регистрацию и оформление биржевых сделок, других
поступлений, не запрещенных законодательством:
номер и дата приказа об утверждении размеров платежей:
___________________________________________________.
Приложение 2
к квалификационным требованиям
к деятельности товарных бирж,
биржевых брокеров и биржевых
дилеров и перечня документов,
подтверждающих соответствие им
Форма сведений
о соответствии квалификационным требованиям к деятельности биржевых
брокеров и биржевых дилеров
1. У первого руководителя организации, согласно штатному
расписанию:
ФИО __________________________________;
высшего образования:
номер диплома __________________________;
дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом ____________;
номер и дата приказа о принятии на работу в качестве
руководителя _________________;
номер и дата решения учредителей о назначении
директора _________________;
стаж работы в сфере товарных бирж и/(или) в финансовых
организациях ______________;
Место работы ____________________________;
Период _________________________________;
Занимаемые должности ___________________.
2. У сотрудников организации (занятых биржевой торговлей),
согласно штатному расписанию:
ФИО __________________________________;
высшего или послесреднего образования:
номер диплома __________________________;
дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом _____________;
номер и дата приказа о принятии на работу, должность _________.
3. Утвержденных форм договоров об оказании брокерских услуг и
(или) дилерских услуг:
номер и дата приказа об утверждении формы договора/договоров
__________.

4. Клиенттерге брокерлік және (немесе) дилерлік қызметтер көрсетудің бекітілген регламенті:
регламентті/регламенттерді бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1653 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. «Тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 1942 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 56, 481-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 1942 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 4 қыркүйектегі № 894 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 51, 470-құжат).
3. «Тауар биржалары саласындағы қызметті лицензиялау ережесін және тауар биржалары, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 1942 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 желтоқсандағы № 1435 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы 2012 ж. № 5, 99-құжат).

4. Утвержденного регламента оказания брокерских и (или)
дилерских услуг клиентам:
номер и дата приказа об утверждении регламента/регламентов
______________.
Приложение
с постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2012 года № 1653
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 1942 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров»
(САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 56, ст. 481).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2010 года № 894 «О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 1942» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 51, ст. 470)
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2011 года № 1435 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 1942 «Об утверждении Правил лицензирования деятельности в сфере товарных бирж и квалификационных требований к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 5, ст. 99).