2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қосылу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 28 наурыздағы № 290 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Келісімге қосымша болып табылатын Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесінің (бұдан әрі – Ереже) 2-бөлімінің 2.4-тармағына қатысты Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасының (бұдан әрі – ТМД СЭҚ ТН) 1507-1515 тауар позициялары бойынша тауарлардың шығарылған елін айқындау кезінде алдыңғы төрт белгінің кем дегенде бірінің деңгейінде көрсетілген тауар позициясының өзгеруінен көрінетін жеткілікті өңдеу/қайта өңдеу өлшемінің негізгі шартын қолдану құқығын өзіне қалдыратынын мәлімдейді.
Қазақстан Республикасы Ереженің 2-бөлімі 2.4-тармағының б) және в) тармақтарында жазылған шарттарды қолдану кезінде ТМД СЭҚ ТН 1516 тауар позициясы бойынша тауарларды өндіру кезінде пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиістігіне сүйенетін болады. ТМД СЭҚ ТН 1517 және 2106 90 980 тауар позициялары бойынша тауарларды өндіру кезінде (тамаққа пайдалану үшін жарамды жануарлар немесе өсімдік майларынан немесе майлардан немесе олардың фракцияларынан жасалған майлылығы 15 %-дан астам сүт майларын құрайтын қоспалар немесе дайын өнімдер) ТМД СЭҚ ТН 1511 және 1513 тауар позициялары материалдарының құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс.
Аталған ескертпе Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы өзара саудада қолданылмайды» деген ескертпемен 2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында жасалған 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қосылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетін 2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында жасалған 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға Қазақстан Республикасының ескертпемен қосылатыны туралы хабардар етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында
тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге
өзгерістер енгізу туралы
хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге қатысушы мемлекеттердің үкіметтері
төмендегілер туралы келісті:

О присоединении к Протоколу о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2013 года № 290
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присоединиться к Протоколу о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года, совершенному 18 октября 2011 года в городе Санкт-Петербурге, с оговоркой «Республика  Казахстан в отношении пункта 2.4 раздела 2 Правил определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств (далее – Правила), являющихся приложением к Соглашению, заявляет, что оставляет за собой право при определении страны происхождения товаров по товарным позициям Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств (далее - ТН ВЭД СНГ) 1507-1515 применять основное условие критерия достаточной обработки/переработки, которое выражается в изменении указанной товарной позиции на уровне хотя бы одного из первых четырех знаков.
Республика Казахстан при применении условий, изложенных в подпунктах б) и в) пункта 2.4 раздела 2 Правил, будет исходить из того, что при производстве товаров по товарной позиции ТН ВЭД СНГ 1516 стоимость используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. При производстве товаров по товарным позициям ТН ВЭД СНГ 1517 и из 2106 90 980 (пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел, или их фракций, содержащие более 15 мас. % молочных жиров) стоимость материалов товарных позиций ТН ВЭД СНГ 1511 и 1513 не должна превышать 50 % цены конечной продукции.
Данная оговорка не применяется во взаимной торговле между Республикой Беларусь, Республикой Казахстан и Российской Федерацией».
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить Исполнительный комитет Содружества Независимых Государств о присоединении Республики Казахстан к Протоколу о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года, совершенному в городе Санкт-Петербурге 18 октября 2011 года, с оговоркой.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения
страны происхождения товаров в Содружестве Независимых
Государств от 20 ноября 2009 года
(Вступил в силу 25 мая 2013 года -
Бюллетень международных договоров РК 2013 г., № 3, ст. 33)
Правительства государств – участников Соглашения о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года, далее именуемые Сторонами,
согласились о нижеследующем:

1-бап
Орындалған жағдайда тауар орын алған елден шыққан деп есептелетін шарттардың өндірістік және технологиялық операциялардың тізбесіне (2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын Тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесіне 1-қосымша) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1. «0206» деген СЭҚ ТН коды бар жол мынадай редакцияда жазылсын:
0206
Ірі қара малдың, шошқаның, қойлардың, ешкілердің, жылқылардың, есектердің, қашырлардың немесе лошактардың жас, тоңазытылған немесе мұздатылған тағамдық қосалқы өнімдері
0201-0206 позициялардан басқа кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
2. Мынадай мазмұндағы «2106 90 980-нен» деген СЭҚ ТН коды бар жолмен толықтырылсын:
2106 90 980-нен
Тамаққа пайдалану үшін жарамды жануарлар немесе өсімдік майларынан немесе майлардан немесе олардың фракцияларынан жасалған майлылығы 15%-дан астам сүт майларын құрайтын қоспалар немесе дайын өнімдер
0405, 1501-1516 позицияларының материалдарынан дайындау.
Алайда 1511 және 1513 тауар позицияларының пайдаланылатын материалдарының құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауы тиіс
3. «28 тобынан» деген СЭҚ ТН коды бар жол мынадай редакцияда жазылсын:
28-топтан
Бейорганикалық химия өнімдері: бейорганикалық немесе органикалық бағалы металдар, сирек кездесетін жер металдары, радиоактивті элементтер немесе 2811 29 100, 2818 20 000. 2821 20 000, 2833 22 000 кіші субпозициялардағы және 2844 10-нан, 2844 20-дан субпозицияларындағы тауарлардан басқа изотоптар, олар үшін қолданылатын қағидалар бұдан әрі жазылған
Оларды дайындау кезінде пайдаланылатын барлық материалдар өнім позициясынан өзгеше позицияларда жіктелуі тиіс. Алайда бірдей позициялардың материалдары олардың құны түпкілікті өнім бағасының 20%-ынан аспайды деген шартпен пайдаланыла алады
4. «2844 10» деген СЭҚ ТН коды бар жол мынадай редакцияда жазылсын:
2844 10
Табиғи уран және оның қосындылары
Қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндіріс жағдайларында 2844 30 позициясының материалынан (уран, уранмен қосылған – 235 және оның қосындылары) жасау (уран изотопы бойынша байыту – 235)
5. Мынадай мазмұндағы «5704-тен» деген СЭҚ ТН коды бар жолмен толықтырылсын:
5704-тен
Тоқыма еден жабындыларынан дайындалған дайын бұйымдар: дәретхана және жуынатын бөлмелерге арналған, автомобиль, әмбебап кілемшелер
Қалып бойынша дайындамаларды пішу, тігін операцияларын орындау. Бұл ретте 5704 позициясының пайдаланылатын материалдарының құны түпкілікті өнім бағасының 30%-ынан аспауы тиіс

Статья 1
Внести в Перечень условий, производственных и технологических операций, при выполнении которых товар считается происходящим из той страны, в которой они имели место (приложение 1 к Правилам определения страны происхождения товаров, являющихся неотъемлемой частью Соглашения о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года), следующие изменения:
1. Строку с кодом ТН ВЭД «0206» изложить в следующей редакции:
0206
Пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней, овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие, охлажденные или замороженные
Изготовление из материалов любых позиций, кроме позиций 0201–0206
2. Дополнить строкой с кодом ТН ВЭД «из 2106 90 980» следующего содержания:
из 2106 90 980
Пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел или их фракций, содержащие более 15 мас.% молочных жиров
Изготовление из материалов позиций 0405, 1501–1516.
Однако стоимость используемых материалов товарных позиций 1511 и 1513 не должна превышать 50 % цены конечной продукции
3. Строку с кодом ТН ВЭД «из группы 28» изложить в следующей редакции:
из группы 28
Продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов, кроме товаров подсубпозиций из 2811 29 100, 2818 20 000, 2821 20 000, 2833 22 000 и субпозиций из 2844 10, из 2844 20, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором все используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы одной и той же позиции могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 20 % цены конечной продукции
4. Строку с кодом ТН ВЭД «2844 10» изложить в следующей редакции:
из 2844 10
Уран природный и его соединения
Изготовление (обогащение по изотопу уран-235) из материала (уран, обедненный ураном-235, и его соединения) позиции 2844 30 в условиях специализированного производства в соответствии с технологией переработки
5. Дополнить строкой с кодом ТН ВЭД «из 5704» следующего содержания:
из 5704
Готовые изделия из текстильных напольных покрытий: коврики для туалетной и ванной комнат, автомобильные, универсальные
Раскрой заготовок по лекалам, выполнение швейных операций. При этом стоимость используемых материалов позиции 5704 не должна превышать 30 % цены конечной продукции

6. Мынадай мазмұндағы «7019 32 000» деген СЭҚ ТН коды бар жолмен толықтырылсын:
7019 32 000
Жұқа маталар (вуальдар)
Оны дайындау кезінде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауы тиіс
7. «8456-8466» деген СЭҚ ТН коды бар жол мынадай редакцияда жазылсын:
8456-8466
8456-8466 тауарлық позицияларының машиналары және жабдықтары; құралды немесе бөлшектерді бекітуге арналған тетіктерді қоса алғанда, 8456-8465 тауарлық позициялардың машиналары мен жабдықтары үшін ғана немесе негізінен соларға арналған бөлшектер және керек-жарақтар, өзі ашылатын бұранда кескіш ұштары, бөлгіш ұштары және станоктарға арналған өзге арнайы керек-жарақтар; қол құралдарының барлық типтеріне арналған жұмыс құралдарын бекіту үшін керек-жарақтар
Оларды дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауы тиіс
8. «8521» СЭҚ ТН коды бар жол мынадай редакцияда жазылсын:
8521-ден
DVD ойнатқыштарынан басқа, бейнетюнермен қосылған немесе қосылмаған бейнежазғыш немесе бейнекөрсеткіш аппаратура
Оларды дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауы тиіс
9. «8544» СЭҚ ТН коды бар жол мынадай редакцияда жазылсын:
8544
Оқшауланған өткізгіштер (эмальданған немесе анодталған кәбілдерді қоса алғанда), кәбілдер (коаксилді кәбілдерді қоса алғанда) және басқа қосу құралдары бар және оларсыз оқшауланған электр өткізгіштер; 8544 70 000 тауар позицияларынан басқа, ол үшін қолданылатын қағидалар бұдан әрі жазылады
Оларды дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауы тиіс
10. Мынадай мазмұндағы «8544 70 000» деген СЭҚ ТН коды бар жолмен толықтырылсын:
8544 70 000
Талшықты-оптикалық кәбілдер
Кез келген позициялар материалдарынан дайындау. Алайда пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауы тиіс
2-бап
Осы Хаттама қол қойылған күнінен бастап уақытша қолданылады және депозитарийдің оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді оған қол қойған Тараптардың орындағаны туралы үшінші хабарламаны алған күнінен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Мемлекетішілік рәсімдерді кешірек орындаған Тараптар үшін осы Хаттама депозитарий тиісті құжаттарды алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында орыс тілінде бір түпнұсқа данада жасалды. Түпнұсқа данасы осы Хаттамаға қол қойған әрбір мемлекетке оның куәландырылған көшірмесін жіберетін Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетінде сақталады.
Армения
Республикасының
Үкіметі
үшін
Қазақстан
Республикасының
Үкіметі
үшін
Беларусь
Республикасының
Үкіметі
үшін
Түркіменстан
Республикасының
Үкіметі
үшін
Өзбекстан
Республикасының
Үкіметі
Үшін
Украина
Үкіметі
үшін
Молдова
Республикасының
Үкіметі
үшін
Ресей Федерациясының
Үкіметі
үшін
Қырғыз
Республикасының
Үкіметі
үшін
Әзербайжан
Республикасының
Үкіметі
үшін
Тәжікстан
Республикасының
Үкіметі
үшін

6. Дополнить строкой с кодом ТН ВЭД «7019 32 000» следующего содержания:
7019 32 000
Тонкие ткани (вуали)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
7. Строку с кодом ТН ВЭД «8456-8466» изложить в следующей редакции:
8456-8466
Машины и оборудование товарных позиций 8456–8465; части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для машин и оборудования товарных позиций 8456–8465, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к станкам; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8. Строку с кодом ТН ВЭД «8521» изложить в следующей редакции:
из 8521
Аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером, кроме DVD-проигрывателей
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
9. Строку с кодом ТН ВЭД «8544» изложить в следующей редакции:
из 8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кроме товаров позиции 8544 70 000, для которой применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
10. Дополнить строкой с кодом ТН ВЭД «8544 70 000» следующего содержания:
8544 70 000
Кабели волоконно-оптические
Изготовление из материалов любых позиций. Однако стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50 % цены конечной продукции
Статья 2
Настоящий Протокол временно применяется с даты подписания и вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием третьего уведомления о выполнении подписавшими его Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Для Сторон, выполнивших внутригосударственные процедуры позднее, настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием соответствующих документов.
Совершено в городе Санкт-Петербурге 18 октября 2011 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За
Правительство
Республики Армения
За
Правительство
Республики Казахстан
За
Правительство
Республики Беларусь
За
Правительство
Республики Туркменистан
За
Правительство
Республики Узбекистан
За
Правительство
Украины
За
Правительство
Республики Молдова
За
Правительство
Российской Федерации
За
Правительство
Кыргызской Республики
За
Правительство
Азербайджанской Республики
За
Правительство
Республики Таджикистан