"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу, қайта есептеу (айқындау) және арттыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1307 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 мамырдағы № 562 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 617 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.08.2015 № 617 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу, қайта есептеу (айқындау) және арттыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1307 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 603-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу және арттыру қағидаларын бекіту туралы»;
кіріспе және 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-1-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу және арттыру қағидалары бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу, қайта есептеу (айқындау) және арттыру ережесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 мамырдағы
№ 562 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1307 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу (айқындау), қайта
есептеу және арттыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
Осы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу және арттыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 8-1-бабының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеудің (айқындаудың), қайта есептеудің және арттырудың тәртібін айқындайды.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1307 "Об утверждении Правил исчисления, перерасчета (определения) и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2013 года № 562. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 617
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.08.2015 № 617 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1307 «Об утверждении Правил исчисления, перерасчета (определения) и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 603) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил исчисления (определения), перерасчета и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования»;
преамбулу и пункт 1 изложить в следующей редакции:
«В соответствии с подпунктом 3) статьи 8-1 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года «Об обязательном социальном страховании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления (определения), перерасчета и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования.»;
Правила исчисления, перерасчета (определения) и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 2013 года № 562
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2007 года № 1307
Правила
исчисления (определения), перерасчета и повышения
размеров социальных выплат из Государственного
фонда социального страхования 1. Общие положения
Настоящие Правила исчисления (определения), перерасчета и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования (далее — Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 8-1 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года «Об обязательном социальном страховании» (далее - Закон) и определяют порядок исчисления (определения), перерасчета и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования.

1. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) асыраушы - өзінің асырауындағы отбасының еңбек етуге қабілетсіз мүшелерін өз табысы есебінен асыраушы адам;
2) әлеуметтік аударымдарды төлеуші - Заңда белгіленген тәртіппен Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды есептеуді және төлеуді жүзеге асыратын жұмыс беруші немесе өзін-өзі жұмыспен қамтыған адам;
3) әлеуметтік төлемдер - әлеуметтік төлемді алушының пайдасына Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры жүзеге асыратын төлемдер;
4) әлеуметтік төлемді алушы (бұдан әрі - алушы) - әлеуметтік қатер төнгенге дейін Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына ол үшін әлеуметтік аударымдар жүргізілген не өзін-өзі жұмыспен қамтыған адам ретінде оларды өзі төлеген және әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті орган оған қатысты әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы шешім шығарған жеке тұлға, ал міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің өзі үшін әлеуметтік аударымдар жүргізілген қатысушысы болып табылатын адам қайтыс болған жағдайда - қайтыс болған (сот хабар-ошарсыз кетті деп таныған немесе қайтыс болды деп жариялаған) асыраушының асырауында болған отбасы мүшелері;
5) әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі уәкілетті орган - халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы орган және оның аумақтық бөлімшелері;
6) әлеуметтік аударымдарды және әлеуметтік төлемдерді есепке алу жөніндегі уәкілетті ұйым (бұдан әрі - Орталық) - өңірлерде құрылымдық бөлімшелері бар, Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын;
7) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры (бұдан әрі - Қор) — әлеуметтік аударымдарды шоғырландыруды және міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушы болған асыраушысынан айырылған жағдайда, оның асырауындағы отбасы мүшелерін қоса алғанда, оған қатысты әлеуметтік қатер жағдайы басталған міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға төлемдер жүргізетін заңды тұлға;
8) әлеуметтік төлемдер мөлшерін есептеу (айқындау) - Орталықтың және әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті органның міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушының әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген орташа айлық табысы негізінде Заңның 21222323-123-2-баптарында сәйкес белгіленген тәртіппен әлеуметтік қатердің түріне қарай әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеуді жүзеге асыру тәртібі;
9) Орталықтың бөлімшелері - әлеуметтік аударымдарды және әлеуметтік төлемдерді есепке алу жөніндегі уәкілетті ұйымның қалалық, аудандық бөлімшелері.

1. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) кормилец - лицо, содержащее нетрудоспособных членов семьи, состоящих на его иждивении, за счет своего дохода;
2) плательщик социальных отчислений - работодатель или самостоятельно занятое лицо, осуществляющие исчисление и уплату социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования в порядке, установленном Законом;
3) социальные выплаты - выплаты, осуществляемые Государственным фондом социального страхования в пользу получателя социальной выплаты;
4) получатель социальной выплаты (далее - получатель) - физическое лицо, за которого производились либо которое уплачивало в качестве самостоятельно занятого лица социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования до наступления социального риска и в отношении которого уполномоченным органом по назначению социальных выплат  вынесено решение о назначении социальных выплат, а в случае смерти лица, являющегося участником системы обязательного социального страхования, за которого производились социальные отчисления, - члены семьи умершего (признанного судом безвестно отсутствующим или объявленного умершим) кормильца, состоявшие на его иждивении;
5) уполномоченный орган по назначению социальных выплат - центральный исполнительный орган в области социальной защиты населения и его территориальные подразделения;
6) уполномоченная организация по учету социальных отчислений и социальных выплат (далее - Центр) - республиканское государственное казенное предприятие, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, имеющее структурные подразделения в регионах;
7) Государственный фонд социального страхования (далее - Фонд) - юридическое лицо, производящее аккумулирование социальных отчислений и выплаты участникам системы обязательного социального страхования, в отношении которых наступил случай социального риска, включая членов семьи - иждивенцев в случае потери кормильца - участника системы обязательного социального страхования;
8) исчисление (определение) размера социальной выплаты - порядок осуществления расчета размеров социальной выплаты Центром и уполномоченным органом по назначению социальных выплат в зависимости от вида социального риска, исходя из среднемесячного дохода участника системы обязательного социального страхования, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, в порядке, установленном статьями 21222323-123-2 Закона;
9) отделения Центра - городские, районные отделения уполномоченной организации по учету социальных отчислений и социальных выплат.

2. Әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу (айқындау) тәртібі
2. Қордан төленетін әлеуметтік төлемдерді алуға құқығы бар адамдар Заңның 21222323-123-2-баптарында белгіленген құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішпен тұрғылықты жеріндегі Орталықтың бөлімшесіне жүгінеді.
3. Орталықтың бөлімшелері ұсынылған құжаттардың негізінде бес жұмыс күні ішінде:
1) кейіннен әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті органға беру үшін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік төлемдерді алушының іс макетін және осы Қағидаларға 4-8-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік төлемдерді тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы шешімнің жобасын (бұдан әрі - шешімнің жобасы);
2) осы Қағидаларға 9 немесе 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушының міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі және орташа айлық табысы туралы анықтаманы;
3) осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес төлеушіден (төлеушілерден) түскен әлеуметтік аударымдар негізінде есептелген жүктілігіне және босануына, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылған жағдайдағы әлеуметтік төлем мөлшері туралы анықтама (анықтамаларды) қалыптастырады.
4. Әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушының әлеуметтік қатер туған күнге дейінгі әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген орташа айлық табысын және тиісті коэффициенттерді негізге ала отырып жүргізіледі.
Еңбек ету қабілетінен айырылуына, асыраушысынан айырылуына, жұмысынан айырылуына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу кезінде әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген орташа айлық табыс мөлшері әлеуметтік төлемге құқық басталған айдың алдындағы соңғы күнтізбелік жиырма төрт ай ішінде әлеуметтік аударымдар жүргізілген (осы кезеңде әлеуметтік аударымдарда үзілістердің болу-болмауына қарамастан) табыс сомасын жиырма төртке бөлу арқылы мына формула бойынша айқындалады:
ОАТ = (АТ1 + АТ2 + АТ3...... + АТ24) / 24 мұндағы:
ОАТ - қызметкердің орташа айлық табысы;
АТ - әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген ай сайынғы табысы.
Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу кезінде әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген орташа айлық табыс мөлшері әлеуметтік төлемге құқық басталған айдың алдындағы соңғы күнтізбелік он екі ай ішінде әлеуметтік аударымдар жүргізілген (осы кезеңде әлеуметтік аударымдарда үзілістердің болу-болмауына қарамастан) табыс сомасын он екіге бөлу арқылы мына формула бойынша айқындалады:
ОАТ = (АТ1 + АТ2 +АТ3...... + АТ24) / 12 мұндағы:
ОАТ - қызметкердің орташа айлық табысы;
АТ - әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген ай сайынғы табысы.
Әлеуметтік аударымдар жүргізілген табыстар сомасын есептеу үшін ай сайынғы табыс төлеушіден көрсетілген айда келіп түскен әлеуметтік аударымдар сомасын осы айда қолданылған әлеуметтік аударымдар мөлшерлемесіне бөлу және алынған нәтижені жүзге көбейту арқылы мына формула бойынша айқындалады:
ӘА а / S әа х 100, мұндағы:
ӘА а - бір айдағы әлеуметтік аударымдар;
S әа - әлеуметтік аударымдар мөлшерлемесі.

2. Порядок исчисления (определения)
размеров социальных выплат
2. Лица, имеющие право на получение социальных выплат из Фонда, обращаются с заявлением по формам, согласно приложениям 1 или 2 к настоящим Правилам, в отделение Центра по месту жительства с приложением копий документов, установленных статьями 21222323-123-2 Закона.
3. На основании представленных документов отделения Центра в течение пяти рабочих дней формируют:
1) макет дела получателя социальных выплат по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и проект решения о назначении (изменении, отказе в назначении) социальных выплат (далее - проект решения) по форме, согласно приложениям 4 - 8 к настоящим Правилам, для дальнейшей передачи в уполномоченный орган по назначению социальных выплат;
2) справку о стаже участия в системе обязательного социального страхования и среднемесячном доходе участника системы обязательного социального страхования по формам, согласно приложениям 9 или 10 к настоящим Правилам;
3) справку (справки) о размере социальной выплаты на случай потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), исчисленного на основании социальных отчислений, поступивших от плательщика (ов), согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
4. Исчисление (определение), перерасчет размеров социальной выплаты производятся исходя из среднемесячного дохода участника системы обязательного социального страхования, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, до даты наступления социального риска и соответствующих коэффициентов.
При исчислении размеров социальных выплат на случаи потери дохода в связи с утратой трудоспособности, потерей кормильца, потерей работы и в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года среднемесячный размер дохода, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, определяется путем деления суммы доходов, с которых производились социальные отчисления за последние двадцать четыре календарных месяца (независимо от того, были ли в этот период перерывы в социальных отчислениях), предшествующих месяцу, в котором наступило право на социальную выплату на двадцать четыре по следующей формуле:
СМД = (ЕД1 + ЕД2 + ЕД3.......+ ЕД24) / 24, где:
СМД - среднемесячный размер дохода работника;
ЕД - ежемесячный доход, учтенный в качестве объекта исчисления социальных отчислений.
При исчислении размера социальной выплаты на случай потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей) среднемесячный размер дохода, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, определяется путем деления суммы доходов, с которых производились социальные отчисления за последние двенадцать календарных месяцев (независимо от того, были ли в этот период перерывы в социальных отчислениях), предшествующих месяцу, в котором наступило право на социальную выплату на двенадцать по следующей формуле:
СМД =  (ЕД1, +ЕД 2 + ЕД3...... + ЕД12) / 12, где:
СМД - среднемесячный размер дохода работника;
ЕД - ежемесячный доход, учтенный в качестве объекта исчисления социальных отчислений.
Для исчисления суммы доходов, с которых производились социальные отчисления, определяется ежемесячный доход, рассчитываемый путем деления суммы поступивших социальных отчислений от плательщика за указанный месяц на ставку социальных отчислений, действующую в данном месяце, и умножения полученного результата на сто по следующей формуле:
CO м/Scox100, где:
СО м - социальные отчисления за месяц;
S со - ставка социальных отчислений.

5. Еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда төленетін ай сайынғы әлеуметтік төлем мөлшері республикалық бюджет туралы заңда белгіленген жалақының ең төменгі мөлшерінің сексен пайызын шегеріп, әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген табыстың орташа айлық мөлшерін Заңға сәйкес табысты ауыстырудың, еңбек ету қабілетінен айырылуының және қатысу өтілінің тиісті коэффициенттеріне көбейту арқылы мына формула бойынша айқындалады:
ӘТ еа = (ОАТ - 80% ЕТЖ) х ТАК х ҚӨК х ЕАК мұндағы:
ӘТ еа - еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем;
ОАТ - қызметкердің орташа айлық табысы;
ЕТЖ - Қазақстан Республикасының заңнамалық актісімен белгіленетін ең төменгі жалақы;
ТАК - табысты алмастыру коэффициенті;
ҚӨК - қатысу өтілінің коэффициенті;
ЕАК - еңбек ету қабілетінен айырылу коэффициенті.
6. Асыраушысынан айырылған жағдайда төленетін ай сайынғы
әлеуметтік төлем мөлшері республикалық бюджет туралы заңда белгіленген жалақының ең төменгі мөлшерінің сексен пайызын шегеріп, әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген табыстың орташа айлық мөлшерін Заңға сәйкес табысты ауыстырудың, асырауындағылар санының және қатысу өтілінің тиісті коэффициенттеріне көбейту арқылы мына формула бойынша айқындалады:
ӘТ аа = (ОАТ - 80% ЕТЖ) х ТАК х ҚӨК х АСК мұндағы:
ӘТ аа - асыраушысынан айырылуына байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем;
ОАТ - қызметкердің орташа айлық табысы;
ЕТЖ - Қазақстан Республикасының заңнамалық актісімен белгіленетін ең төменгі жалақы;
ТАК - табысты алмастыру коэффициенті;
ҚӨК - қатысу өтілінің коэффициенті;
АСК - асырауындағылар санының коэффициенті.
7. Жұмысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем мөлшері әлеуметтік аударымдар объектісі ретінде ескерілген табыстың орташа айлық мөлшерін Заңға сәйкес тиісті табысты ауыстыру коэффициенттері мен қатысу өтілінің коэффициентіне көбейту арқылы мына формула бойынша айқындалады:
ӘТ жа = (ОАТ - 80% ЕТЖ) х ТАК х ҚӨК мұндағы:
ӘТ жа - жұмысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем;
ОАТ - қызметкердің орташа айлық табысы;
ЕТЖ - Қазақстан Республикасының заңнамалық актісімен белгіленетін ең төменгі жалақы;
ТАК - табысты алмастыру коэффициенті;
ҚӨК - қатысу өтілі коэффициенті.
8. Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлем мөлшері әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген табыстың орташа айлық мөлшерін Заңға сәйкес еңбекке жарамсыздық күндері коэффициентіне көбейту арқылы мына формула бойынша айқындалады:
ӘТ жб = ОАТ х ЕСК мұндағы:
ӘТ жб - жүктілігіне және босануына, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлем;
ОАТ - қызметкердің орташа айлық табысы;
ЕСК - еңбекке жарамсыздық күндері санының коэффициенті.
Еңбекке жарамсыздық күндері санының коэффициенті еңбекке уақытша жарамсыздық парағы берілген күндер санын күнтізбелік отыз күнге бөлу арқылы айқындалады.
Жүктілігіне және босануына, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуына байланысты табысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемді есептеу үшін осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс орнынан әлеуметтік төлемге құқық басталған айдың алдындағы соңғы күнтізбелік он екі айдағы табысы туралы анықтама ұсынылады.

5. Размер ежемесячной социальной выплаты на случай утраты трудоспособности определяется путем умножения среднемесячного размера дохода, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, за минусом восьмидесяти процентов от минимального размера заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете, на соответствующие коэффициенты замещения дохода, утраты трудоспособности и стажа участия согласно Закону по следующей формуле:
СВут = (СМД - 80 % от МЗП) х КЗД х КСУ х КУТ, где:
СВут,- - социальная выплата на случай потери дохода в связи с утратой трудоспособности;
СМД - среднемесячный размер дохода работника;
МЗП - минимальная заработная плата, устанавливаемая законодательным актом Республики Казахстан;
КЗД - коэффициент замещения дохода;
КСУ - коэффициент стажа участия;
КУТ - коэффициент утраты трудоспособности.
6. Размер ежемесячной социальной выплаты на случай потери кормильца определяется путем умножения среднемесячного размера дохода, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, за минусом восьмидесяти процентов от минимального размера заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете, на соответствующие коэффициенты замещения дохода, количества иждивенцев и стажа участия согласно Закону по следующей формуле:
СВпк =(CMД - 80 % от МЗП) х КЗД х КСУ х ККИ, где:
СВпк - социальная выплата на случай потери дохода в связи с потерей кормильца;
СМД - среднемесячный размер дохода работника;
МЗП - минимальная заработная плата, устанавливаемая законодательным актом Республики Казахстан;
КЗД - коэффициент замещения дохода;
КСУ - коэффициент стажа участия;
ККИ - коэффициент количества иждивенцев.
7. Размер социальной выплаты на случай потери работы определяется путем умножения среднемесячного размера дохода, учтенного в качестве объекта социальных отчислений, на соответствующие коэффициенты замещения дохода и коэффициент стажа участия согласно Закону по следующей формуле:
СВпр = (СМД - 80 % от МЗП) х КЗД х КСУ, где:
СВпр - социальная выплата на случай потери дохода в связи с потерей работы;
СМД - среднемесячный размер дохода работника;
МЗП — минимальная заработная плата, устанавливаемая законодательным актом Республики Казахстан;
КЗД - коэффициент замещения дохода;
КСУ - коэффициент стажа участия.
8. Размер социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей) определяется путем умножения среднемесячного размера дохода, учтенного в качестве объекта исчисления социальных отчислений, на соответствующий коэффициент количества дней нетрудоспособности согласно Закону по следующей формуле:
СВбр =СМД х ККД, где:
СВбр - социальная выплата на случай потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей);
СМД - среднемесячный размер дохода работника;
ККД - коэффициент количества дней нетрудоспособности.
Коэффициент количества дней нетрудоспособности определяется путем деления количества дней, на которые выдан лист временной нетрудоспособности, на тридцать календарных дней.
Для расчета социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей) представляется справка с места работы о доходах за последние двенадцать календарных месяцев, предшествующих месяцу, в котором наступило право на социальную выплату, по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.

9. Ауыр босанғанын немесе екі және одан көп бала туғанын растайтын жүктілік және босану бойынша қосымша еңбекке уақытша жарамсыздық парағы негізінде жүктілікке және босануға байланысты төленетін әлеуметтік төлем мөлшері жүктілік және босану бойынша қосымша еңбекке уақытша жарамсыздық парағы берілген еңбекке жарамсыздық күндері санының коэффициентін қолдану арқылы әлеуметтік төлемнің қосымша сомалары түрінде есептеледі.
10. Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін ай сайынғы әлеуметтік төлемдер табыстың орташа айлық мөлшерін табысты алмастыру коэффициентіне көбейту арқылы бойынша формула бойынша айқындалады:
ӘТ бк = ОАТ х ТАК мұндағы:
ӘТ бк - бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем;
ОАТ - қызметкердің орташа айлық табысы;
ТАК - табысты алмастыру коэффициенті.
Баланы (балаларды) асырап алған адамға немесе қорғаншыға әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген табыстың орташа айлық мөлшері баланы (балаларды) асырап алу туралы сот шешімі күшіне енген немесе қорғаншы тағайындалған шешімі қабылданған айдың алдындағы соңғы жиырма төрт ай ішінде әлеуметтік аударымдар жүргізілген (осы кезеңде әлеуметтік аударымдарда үзілістердің болу-болмауына қарамастан) табыстар сомасын жиырма төртке бөлу арқылы мына формула бойынша айқындалады:
ОАТ = (АТ1 + АТ2 + АТ3+...... + АТ24) / 24, мұндағы:
ОАТ - қызметкердің орташа айлық табысы;
АТ - әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі ретінде ескерілген ай сайынғы табыс.
11. Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушының пайдасына бір айдың ішінде бір төлеушіден бірнеше рет әлеуметтік аударымдар түскен жағдайда, аталған айға әлеуметтік төлемді есептеу үшін қолданылатын жиынтық табыс республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақының он еселенген мөлшерінен аспауға тиіс.
Әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушының пайдасына бір айдың ішінде екі және одан да көп төлеушіден әлеуметтік аударымдар түскен жағдайда, әрбір төлеушіден келіп түскен әлеуметтік аударымдар бойынша ай сайынғы табыс республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақының он еселенген мөлшерінен аспайтын мөлшерде есептеледі, кейін олар жинақталады.
12. Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі туралы анықтама негізінде (осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша), әлеуметтік төлемге құқық басталған айдың алдындағы осы кезеңде әлеуметтік аударымдарда үзілістердің болу-болмауына қарамастан Қорға әлеуметтік аударымдар түскен айлардың санын қосу арқылы айқындалады.

9. На основании дополнительного листа временной нетрудоспособности но беременности и родам, подтверждающего осложненные роды или рождение двух и более детей, размер социальной выплаты в связи с беременностью и родами рассчитывается в виде доплаты суммы социальной выплаты с применением коэффициента количества дней нетрудоспособности, на которые выдан дополнительный лист временной нетрудоспособности по беременности и родам.
10. Ежемесячные социальные выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года определяются путем умножения среднемесячного размера дохода на коэффициент замещения дохода по следующей формуле:
СВур = СМД х КЗД, где:
СВур — социальная выплата на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года;
СМД - среднемесячный размер дохода работника;
КЗД - коэффициент замещения дохода.
Для лица, усыновившего (удочерившего) ребенка (детей), или опекуна среднемесячный размер дохода, учтенный в качестве объекта исчисления социальных отчислений, определяется путем деления суммы доходов, с которых производились социальные отчисления за последние двадцать четыре месяца (независимо от того, были ли в этот период перерывы в социальных отчислениях), предшествующих месяцу, в котором вступило в силу решение суда об усыновлении (удочерении) ребенка (детей) или принято решение о назначении опекуном, на двадцать четыре по следующей формуле:
СМД = (ЕД1 + ЕД2 + ЕД3..... + ЕД24)/24,где:
СМД - среднемесячный размер дохода работника;
ЕД — ежемесячный доход, учтенный в качестве объекта исчисления социальных отчислений.
11. В случае неоднократного поступления социальных отчислений в пользу участника системы обязательного социального страхования за один и тот же месяц от одного и того же плательщика, суммарный доход, принимаемый для исчисления социальной выплаты за данный месяц, не должен превышать десятикратного размера минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете.
В случае поступления социальных отчислений за один и тот же месяц в пользу участника системы социального страхования от двух и более плательщиков, ежемесячный доход от каждого плательщика по поступившим социальным отчислениям принимается в размере, не превышающем десятикратного размера минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете, которые впоследствии суммируются.
12. Стаж участия в системе обязательного социального страхования определяется на основании справки о стаже участия в системе обязательного социального страхования (по формам согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам) путем сложения количества месяцев, за которые социальные отчисления поступили в Фонд, предшествующих месяцу, в котором наступило право на социальную выплату, независимо от того, были ли в этот период перерывы в социальных отчислениях.

13. Егер жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда әлеуметтік төлем алушының ай сайынғы табысы әлеуметтік қатер туындаған күнге дейін күнтізбелік он екі ай ішінде республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақының он еселенген мөлшерінен асатын болса, Қордан жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлем мен жүктілікке және босануға байланысты демалысқа, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алған қызметкерлерге берілетін демалысқа төленетін ақы арасындағы айырманы жұмыс беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
14. Осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген жағдайларда, әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті орган жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемдер тағайындау сомалары туралы анықтаманы алушыға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орталық бөлімшесі арқылы жұмыс берушіге ұсыну үшін береді.
15. Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда берілетін әлеуметтік төлемді алушы қайтыс болған жағдайда бала бір жасқа толғанға дейін оның күтімін жүзеге асыратын адамға әлеуметтік төлемді тағайындау туралы шешімнің жобасын бастапқы деректер негізінде Орталықтың бөлімшесі дайындайды және оны әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі бекітеді.
16. Жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі немесе асырауындағылардың саны өзгерген жағдайда әлеуметтік төлемнің жаңа мөлшері алушының өткен жылы құқығы болған арттырулардың барлық пайызын ескере отырып, Заңның 21 және 22-баптарына сәйкес есептеледі.
3. Әлеуметтік төлемдердің мөлшерін қайта есептеу тәртібі
17. Еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемнің мөлшерін қайта есептеу медициналық-әлеуметтік сараптама анықтамасына сәйкес еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі өзгерген күннен бастап жүргізіледі.
18. Асырауындағы адам саны көбейген жағдайда асыраушысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін қайта есептеу әлеуметтік төлемдерді алушы немесе асыраушысы қайтыс болған (сот хабар-ошарсыз кетті деп таныған немесе қайтыс болды деп жариялаған) асырауындағы отбасы мүшесі жазбаша өтініш берген күннен бастап жүргізіледі.
Асырауындағы адам саны азайған жағдайда асыраушысынан айырылған жағдайда берілетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін қайта есептеуді Орталық қайтыс болған асыраушының (сот хабар-ошарсыз кетті деп таныған немесе қайтыс болды деп жариялаған) асырауындағы адамдардың біреуіне асыраушысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемге құқығын жоғалтқан күннен бастап жүргізеді. Бұл ретте әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі уәкілетті органның шешімі негізінде тоқтатылған күннен бастап жаңартылады.

13. В случае, если ежемесячный доход получателя социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей) в течение двенадцати календарных месяцев до даты наступления социального риска превышает десятикратный размер минимальной заработной платы, установленный законом о республиканском бюджете, то разница между социальной выплатой на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей) из Фонда и оплатой отпуска по беременности и родам, отпуска работникам, усыновившим (удочерившим) новорожденного ребенка (детей), осуществляется работодателем в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
14. В случаях, предусмотренных пунктом 13 настоящих Правил, уполномоченный орган по назначению социальных выплат выдает справку о сумме назначенной социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей) получателю по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, через отделение Центра для предоставления работодателю.
15. В случае смерти получателя социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года, проект решения о назначении социальной выплаты лицу, осуществляющему уход за ребенком по достижении им возраста одного года, готовится отделением Центра на основании исходных данных и утверждается территориальным подразделением уполномоченного органа по назначению социальных выплат.
16. В случае изменения степени утраты общей трудоспособности или количества иждивенцев, новый размер социальной выплаты рассчитывается в соответствии со статьями 21 и 22 Закона, с учетом всех процентов повышений  на которые получатель имел право в предыдущие годы.
3. Порядок перерасчета размеров социальных выплат
17. Перерасчет размера социальной выплаты на случай утраты трудоспособности производится со дня изменения степени утраты трудоспособности согласно справки медико-социальной экспертизы.
18. В случае увеличения количества иждивенцев перерасчет размера социальной выплаты на случай потери кормильца производится со дня подачи письменного заявления получателя социальной выплаты или члена семьи, состоявшего на иждивении умершего (признанного судом безвестно отсутствующим или объявленного умершим) кормильца.
В случае уменьшения количества иждивенцев перерасчет размера социальной выплаты на случай потери кормильца производится Центром со дня утраты права на социальную выплату на случай потери кормильца одним из иждивенцев умершего (признанного судом безвестно отсутствующим или объявленного умершим) кормильца. При этом социальная выплата возобновляется со дня приостановления на основании решения уполномоченного органа по назначению.

19. Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемнің мөлшерін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген айлық есептік көрсеткіштің жыл сайынғы өзгеруіне байланысты қайта есептеу туралы шешімді әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі уәкілетті орган осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысанда Орталық бөлімшесі дайындаған шешім жобасы негізінде жүргізеді.
20. «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген бала бір жасқа толғанға дейін оның күтімі бойынша берілетін мемлекеттік жәрдемақының ай сайынғы мөлшері өзгерген кезде бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемнің мөлшері бала бір жасқа толғанға дейін оның күтімі үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақының деңгейіне дейін көтеріледі.
21. Әлеуметтік төлемді есептеу үшін қабылданған кезеңге әлеуметтік төлемге құқық туындаған күннен кейін әлеуметтік аударымдар түскен жағдайда алушыға тағайындалған әлеуметтік төлемнің мөлшеріне қайта есептеу жүргізілмейді.
4. Әлеуметтік төлемдердің мөлшерін арттыру тәртібі
22. Еңбек ету қабілетінен айырылған және асыраушысынан айырылған жағдайларда Қордан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін арттыру Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің негізінде арттыру күні алушы болып табылатын адамдарға жүргізіледі.
23. Еңбек ету қабілетінен айырылған және асыраушысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін арттыру туралы шешімдердің жобаларын әрбір алушы бойынша (осы Қағидаларға 14 және 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша) әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті орган бекітеді және төлемдерді жүзеге асыру үшін оларды Орталықтың бөлімшесіне жібереді.
5. Қорытынды ережелер
24. Қордан әлеуметтік төлемдер ағымдағы ай үшін әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі уәкілетті органның шешімі негізінде төленеді.
25. Орталық төлем айының алдындағы айдың 25-күніне жүктілікке және босануға байланысты, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемдерді қоспағанда, әлеуметтік төлемдерге қаражат қажеттілігін қалыптастырады және Қорға ұсынады.
26. Қор үш күндік мерзімде алушыларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыратын Орталықтың шотына әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыруға қажетті қаражатты аударуды жүргізеді.
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің
мөлшерін есептеу (айқындау),
қайта есептеу және арттыру
қағидаларына
1-қосымша
Ауданның коды _______________________
Қазақстан Республикасы
______________________ облысы бойынша
Бақылау және халықты
әлеуметтік қорғау департаменті
Өтініш
_____________________________________________________________________
(өтініш иесінің Т.А.Ә.)
Туған күні «___» _______ 19__ ж. тұрғылықты мекенжайы: ________
Банктегі шотының № ___________ Банк филиалының № ______________
Байланыс бөлімшесінің № _______________________________________
Менің (ЖСН) ___________________________________________________
Жеке куәлігінің (паспортының) деректері: ______________________
Кім берді _________________ Берілген күні _____________________
Маған _________________________________________________________
(еңбек ету қабілетінен айырылған* жағдайда, асыраушысынан
айырылған жағдайда*, жұмысынан айырылған жағдайда, жүктілікке және
босануға байланысты табысынан айырылған жағдайда, жаңа туған баланы
(балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайда,
бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан
айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдер - керегін жазыңыз)
тағайындауыңызды сұраймын

19. Решение о перерасчете размера социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года в связи с ежегодным изменением месячного расчетного показателя, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, производятся уполномоченным органом по назначению социальных выплат на основании проекта решения, подготовленного отделением Центра по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
20. При изменении размеров ежемесячного государственного пособия по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года, предусмотренного Законом Республики Казахстан «О государственных пособиях семьям, имеющим детей», минимальный размер социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года повышается до уровня государственного пособия по уходу за ребенком по
достижении им возраста одного года.
21. В случае поступления социальных отчислений за период, который был принят для исчисления социальной выплаты, после даты обращения за назначением социальной выплаты перерасчет размера назначенной социальной выплаты получателю не производится.
4. Порядок повышения размеров социальных выплат
22. Повышение размеров социальных выплат из Фонда на случаи утраты трудоспособности и потери кормильца производится на основании решения Правительства Республики Казахстан лицам, являющимся получателями на дату повышения.
23. Проекты решений о повышении размеров социальных выплат на случаи утраты трудоспособности и потери кормильца по каждому получателю (по формам согласно приложениям 14 и 15 к настоящим Правилам) утверждает уполномоченный орган по назначению социальных выплат и передает их в отделение Центра для осуществления выплат.
5. Заключительные положения
24. Социальные выплаты из Фонда выплачиваются за текущий месяц на основании решений уполномоченного органа по назначению социальных выплат.
25. Центр ежемесячно к 25 числу месяца, предшествующему месяцу выплаты, формирует и представляет в Фонд потребность в средствах на социальные выплаты, за исключением социальной выплаты на случай потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей).
26. Фонд в трехдневный срок производит перечисление средств, необходимых для осуществления социальных выплат на счет Центра, который осуществляет социальные выплаты получателям.
Приложение 1
к Правилам исчисления
(определения), перерасчета
и повышения размеров
социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
Код района ___________________
Департамент по контролю и социальной защите
по _______________________________ области
Заявление
От _________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата рождения «___» _______ 19 ___ г., проживающего по адресу:
__________________________________________________________
Счет в банке № _____________ Филиал банка № ________
Отд. связи № ___
Мой (ИНН) __________________________________________
Данные удостоверения личности (паспорта): _________________
Кем выдан ___________ Дата выдачи __________________
Прошу назначить (выделить долю, возобновить) мне
________________________________________________________________
(социальную выплату на случай утраты трудоспособности*, на случай
потери кормильца*, на случай потери работы, на случай потери дохода
в связи с беременностью и родами, на случай потери дохода в связи с
усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), на случай
потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста
одного года - нужное прописать)

1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
5) ____________________________________________________________
6) ____________________________________________________________
7) ____________________________________________________________
(«Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасы
Заңының 21222323-123-2-баптарына сәйкес құжаттар ұсынылды).
Басқа отбасында (қайтыс болған адамның) балалары бар: иә/жоқ
(қажет емесін сызып тастаңыз).
Әлеуметтік төлемдер мөлшерінің өзгеруіне әсер ететін барлық
өзгерістер, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің, анкета деректерінің,
банктік деректердің (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағынан тыс
жерге кету) өзгергені туралы Орталық бөлімшесіне 10 күн ішінде
хабарлауға міндеттенемін.
Орталық бөлімшесіне ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығы үшін
құқықтық жауапкершілікті мойныма аламын.
Өтініш берген күн ___________ Өтініш берушінің қолы ___________
Азамат ________________________________________________ өтініші
(өтініштің құжаттармен қабылданған күні)
«___» ________ 20__ ж. № __________________________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы:
_______________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
_____________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Азамат ________________________________________________ өтініші
№ _______________ тіркелген
Құжаттар қабылдаған күн _______ Шешім қабылдаған күн __________
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы:
_______________________________________________________________
__________________
Ескерту:
* - еңбек ету қабілетінен айырылған немесе асыраушысынан
айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемге өтініш берген
кезде жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін немесе
асырауындағылардың санын көрсету керек.
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің
мөлшерін есептеу (айқындау),
қайта есептеу және арттыру
қағидаларына
2-қосымша
Ауданның коды _______________________
Қазақстан Республикасы
______________________ облысы бойынша
Бақылау және халықты
әлеуметтік қорғау департаменті
Өтініш
_______________________________________________________________
(өтініш иесінің Т.А.Ә.)
Туған күні «___» _______ 19__ ж. тұрғылықты мекенжайы: ________
Маған _________________________________________________________
(ауыр босануыма немесе екі және одан көп бала тууыма
_________________________________ жүктілікке және босануға байланысты
байланысты - қажетін жазу керек)
табысынан айырылған жағдайға әлеуметтік төлемді қайта есептеу
жүргізуді сұраймын.
Ауыр босану немесе екі одан көп бала туу жағдайын растайтын
жүктілік және босану бойынша уақытша еңбекке жарамсыздық парағын қоса
беріп отырмын.
Өтініш берген күн _____________ Өтініш берушінің қолы _________
Азамат ________________________________________________ өтініші
(өтініштің құжаттармен қабылданған күні)
«___» _______ 20__ ж. № ___________________________ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы:
_____________________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
_____________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Азамат ________________________________________________ өтініші
№ _______________ тіркелді
Құжаттар қабылдаған күн ________ Шешім қабылдаған күн _________
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы:
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің
мөлшерін есептеу (айқындау),
қайта есептеу және арттыру
қағидаларына
3-қосымша
Әлеуметтік төлем алушының ісі
Әлеуметтік төлем алушының ісі №
Қазақстан Республикасы
Облыс
Қала (аудан)
Телефон
Төлем түрі
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Банк филиалы
Байланыс бөлімшесі №
Төлеу кестесі
Есепке қабылдау және есептен шығару туралы белгілер
Есепке 20__ ж. «___» ________ қабылданды         Төлем түрі _________________________
Төлем мөлшері ____________ теңге/___________________________________________________/
Істегі парақтардың саны ___________              ____________________________________
М.О.     Бөлімше бастығы ____________________________________________________________
Есептен 20__ ж. «___» _______ шығарылсын         Төлем түрі _________________________
Төлем мөлшері ____________________ теңге         20__ ж. «___» _______ дейін төленді.
Істегі парақтардың саны ________________         Себебі _____________________________
М.О.     Бөлімше бастығы ____________________________________________________________
Есепке 20__ ж. «___» _______ қабылданды          Төлем түрі _________________________
Төлем мөлшері ____________ теңге/___________________________________________________/
Істегі парақтардың саны ___________              ____________________________________
М.О.     Бөлімше бастығы ____________________________________________________________
Есептен 20__ ж. «___» _______ шығарылсын         Төлем түрі _________________________
Төлем мөлшері ____________________ теңге         20__ ж. «___» _______ дейін төленді.
Істегі парақтардың саны ________________         Себебі _____________________________
М.О.     Бөлімше бастығы ____________________________________________________________
Түгендеу жүргізу туралы белгілер
_______________________              _______________________
____ парақ |_______________________| ____ парақ |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                (күні, қолы, лауазымы)
_______________________              _______________________
____ парақ |_______________________| ____ парақ |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                (күні, қолы, лауазымы)
_______________________              _______________________
____ парақ |_______________________| ____ парақ |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                (күні, қолы, лауазымы)
_______________________              _______________________
____ парақ |_______________________| ____ парақ |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                (күні, қолы, лауазымы)
_______________________              _______________________
____ парақ |_______________________| ____ парақ |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                (күні, қолы, лауазымы)
_______________________              _______________________
____ парақ |_______________________| ____ парақ |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                (күні, қолы, лауазымы)
Істерді тексеру туралы белгілер
_______________________                    _______________________
Өкіл |_______________________|             Өкіл |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                      (күні, қолы, лауазымы)
_______________________                    _______________________
Өкіл |_______________________|             Өкіл |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                      (күні, қолы, лауазымы)
_______________________                    _______________________
Өкіл |_______________________|             Өкіл |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                      (күні, қолы, лауазымы)
_______________________                    _______________________
Өкіл |_______________________|             Өкіл |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                      (күні, қолы, лауазымы)
_______________________                    _______________________
Өкіл |_______________________|             Өкіл |_______________________|
(күні, қолы, лауазымы)                      (күні, қолы, лауазымы)
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің
мөлшерін есептеу (айқындау),
қайта есептеу және арттыру
қағидаларына
4-қосымша
Коды ________________
______________ облысы
_________________________ облысы бойынша Бақылау және әлеуметтік
қорғау департаментінің еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда
төленетін әлеуметтік төлемді тағайындау (қайта есептеу)
немесе тағайындаудан бас тарту туралы
20__ жылғы «___» ___________
№ ________ ШЕШІМІ

1) _________________________________________________
2) _________________________________________________
3) _________________________________________________
4) _________________________________________________
5) _________________________________________________
6) _________________________________________________
7) _________________________________________________
(представляются документы в соответствии со статьями 21,
222323-123-2 Закона Республики Казахстан «Об обязательном
социальном страховании»).
Имеются дети (умершего) в другой семье: да/нет (ненужное вычеркнуть).
Обо всех изменениях, влекущих изменения размера социальной выплаты, а также изменении места жительства (в т.ч. выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщать в отделение Центра в течение 10 дней.
Несу правовую ответственность за подлинность представленных в отделение Центра документов.
Дата подачи ___________ Подпись заявителя __________
Заявление гр. ______________________________________
(дата принятия заявления с документами)
принято « __ » ________ 20 ___ г. № ____
Ф.И.О., должность и подпись принявшего документы:
___________________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
__________________________________________________________
(линия отреза)
Заявление гр. ____________________________________________
зарегистрировано за № ______ Дата принятия документов ___________
Дата принятия решения ____________________________________
Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы: ________
Примечание:
* - при заявлении на социальную выплату на случаи утраты
трудоспособности или потери кормильца указать степень утраты общей
трудоспособности или количество иждивенцев.
Приложение 2
к Правилам исчисления
(определения), перерасчета и повышения
размеров социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
Код района ______________
Департамент по контролю и социальной защите
по _______________________ области
Заявление
От._________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата рождения «___» _________ 19 ___ г., проживающей по адресу:
Прошу произвести перерасчет социальной выплаты на случай потери
доходи а связи с беременностью и родами в связи с
__________________________________________________________
(осложненными родами или рождением двух и более детей - нужное
прописать).
Прилагаю: лист временной нетрудоспособности по беременности
и родам, подтверждающий осложненные роды или рождение двух и более
детей.
Дата подачи _________ Подпись заявителя ____________
Заявление гр. ______________________________________
(дата принятия заявления с документами)
принято «__» _______ 20 __ г. № ________
Ф.И.О., должность и подпись принявшего документы:
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
_________________________________________________________
(линия отреза)
Заявление гр. ___________________________________________
Зарегистрировано за № ___ Дата принятия документов ______
Дата принятия решения ___________________________________
Ф.И.О., должность и подпись принявшего документы: ________
Приложение 3
к Правилам исчисления
(определения), перерасчета и повышения
размеров социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
Дело получателя социальных выплат
Дело получателя социальных выплат №
Республика Казахстан
Область
Город (район)
Телефон
Вид выплаты
Фамилия
Имя
Отчество
Филиал банка
Отделение связи №
График выплаты
Отметки о принятии и снятии с учета
Принять на учет с « __ » 20__ г.       Вид выплаты __________________
Размер выплаты _______ тенге /__________/
Количество листов в деле ________        ___________________________
M.Ш. Начальник отделения                 ___________________________
Снять с учета с «__» _____ 20__ г.
Размер выплаты _________ тг.
Количество листов в деле ___________
М.Ш. Начальник отделения
Вид выплаты _____________________
Выплачено по __ _________ 20__ г.
Причина __________________________
__________________________________
Принять на учет с «__» _____ 20__ г.   Вид выплаты _________________
Размер выплаты _______ тенге /___________/
Количество листов в деле _______         ___________________________
М.Ш. Начальник отделения                 ___________________________
Снять с учета с «__» _____ 20__ г.
Размер выплаты _________ тг.
Количество листов в деле___________
М.Ш. Начальник отделения
Вид выплаты _____________________
Выплачено по __ _________ 20__ г.
Причина __________________________
__________________________________
Отметки о проведении инвентаризации
______ листов (дата, подпись, должность)  _______ листов (дата, подпись, должность)
______ листов (дата, подпись, должность)  _______ листов (дата, подпись, должность)
______ листов (дата, подпись, должность)  _______ листов (дата, подпись, должность)
______ листов (дата, подпись, должность)  _______ листов (дата, подпись, должность)
______ листов (дата, подпись, должность)  _______ листов (дата, подпись, должность)
______ листов (дата, подпись, должность)  _______ листов (дата, подпись, должность)
Отметки о проверке дел
Представитель
(дата, подпись, должность)
Представитель
(дата, подпись, должность)
Представитель
(дата, подпись, должность)
Представитель
(дата, подпись, должность)
Представитель
(дата, подпись, должность)
Представитель
(дата, подпись, должность)
Представитель
(дата, подпись, должность)
Представитель
(дата, подпись, должность)
Представитель
(дата, подпись, должность)
Представитель
(дата, подпись, должность)
Приложение 4
к Правилам исчисления
(определения), перерасчета и повышения
размеров социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
Код _________________
Область _____________
РЕШЕНИЕ № ________
от «__» _________ 20__ г.
Департамента по контролю и социальной защите
по ________________ области
о назначении (перерасчете) или отказе в
назначении социальной выплаты
на случай утраты трудоспособности

1. «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан
Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес тағайындалсын:
Тегі __________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты __________________________________________________
Туған жылы _____________________ жынысы _______________________
(күні, айы, жылы)                (әйел, ер)
Тұрғылықты мекенжайы __________________________________________
Жеке куәлігі (паспорт) № __________ 20__ ж. «___» _____________
Кім берді _____________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _______________________________
Өтініш білдірген күні: 20__ ж. «___» _______________
20__ ж. _________ бастап 20__ ж. ________ қоса алғанда ________
теңге орташа айлық табысы ескерілді.
Әлеуметтік қатер басталған күн 20__ ж. «___» __________________
Еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі ______________________ %
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне жалпы қатысу өтілі
20__ ж. «___» ________ ________ ай
Әлеуметтік төлем мөлшері 20__ ж. _________ бастап 20__ ж.
_______ қоса алғанда _________________________________________ сомада
(сомасы санмен және жазумен)
2. ____________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
_________ себебі бойынша әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тартылсын
Департамент директоры ________________________________ (Т.А.Ә.)
Басқарма (бөлім) бастығы _____________________________ (Т.А.Ә.)
Тағайындау жөніндегі маман ___________________________ (Т.А.Ә.)
Шешім жобасын даярлаған:
Орталық бөлімшесінің бастығы _________________________ (Т.А.Ә.)
Орталық бөлімшесінің маманы __________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының директоры _________________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының маманы ____________________________________ (Т.А.Ә.)
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің
мөлшерін есептеу (айқындау),
қайта есептеу және арттыру
қағидаларына
5-қосымша
Коды ________________
______________ облысы
___________________________ облысы бойынша Бақылау және әлеуметтік
қорғау департаментінің асыраушысынан айырылған жағдайда төленетін
әлеуметтік төлем тағайындау (қайта есептеу) немесе
тағайындаудан бас тарту туралы
20__ жылғы «___» ____________
№ ___________ ШЕШІМІ
1. «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан
Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес тағайындалсын:
Тегі __________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты __________________________________________________
Туған жылы _____________________ жынысы _______________________
(күні, айы, жылы)                (әйел, ер)
Тұрғылықты мекенжайы __________________________________________
Жеке куәлігі (паспорт) № ______________ 20__ ж. «___» _________
Кім берді _____________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _______________________________
Өтініш берген күні: 20__ ж. «___» _____________________________
Асыраушының қайтқан күні 20__ ж. «___» ________________________
Отбасының еңбек етуге қабілетсіз мүшелерінің жалпы саны _______
Қайтыс болған асыраушының міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысу өтілі 20__ ж. «___» ________ ________ ай
20__ ж. ________ бастап 20__ ж. ________ қоса алғанда _________
теңге орташа айлық табысы ескеріледі.
Әлеуметтік төлемнің жалпы мөлшері 20__ ж. _________ бастап 20__
ж. ________ қоса алғанда _____________________________________ сомада
(сомасы санмен және жазумен)
Оның ішінде ___________________________________________________
(негізгі алушының Т.А.Ә., мекенжайы)
әлеуметтік төлем мөлшері ____________________________________________
(сомасы санмен және жазумен)
асырауындағы адамға.
Асырауындағы адамдар: 1. ____________________________________________

1. Назначить в соответствии со статьей 21 Закона Республики
Казахстан «Об обязательном социальном страховании»:
Фамилия _________________________________________________
Имя _____________________________________________________
Отчество ________________________________________________
Дата рождения ___________________ пол ___________________
(число, месяц, год)            (жен, муж)
Адрес места жительства __________________________________
Удостоверение личности (паспорт) № ___ от «__» ____ 20__ г.
Кем выдан _______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИНН) ____________
Дата обращения: ____________ 20__ г.
Учтен среднемесячный доход с ___ 20__ г. по ___ 20__ г.
__________________________________ тенге.
Дата наступления социального риска «__» _________ 20__ г.
Степень утраты трудоспособности ___ %
Общий стаж участия в системе обязательного социального
страхования на «__» _____ 20__ г. ______ мес.
Размер социальной выплаты с «__» ____ 20__ г. по «__» _____
20__ г. в сумме __________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
2. Отказать в назначении социальной выплаты
_____________________________________________________________
(указать причину)
Директор департамента              _________________ (Ф.И.О.)
Начальник управления (отдела)      _________________ (Ф.И.О.)
Специалист по назначению           _________________ (Ф.И.О.)
Проект решения подготовлен:
Начальник отделения Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист отделения Центра        _________________ (Ф.И.О.)
Директор облфилиала Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист облфилиала Центра       _________________ (Ф.И.О.)
Приложение 5
к Правилам исчисления
(определения), перерасчета и повышения
размеров социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
Код ______________
Область __________
РЕШЕНИЕ № ________
от «__» _________ 20__ г.
Департамента по контролю и социальной защите
по ________________ области о назначении
(перерасчете) или отказе в назначении
социальной выплаты на случай потери кормильца
1. Назначить в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан
«Об обязательном социальном страховании»:
Фамилия _________________________________________________
Имя _____________________________________________________
Отчество ________________________________________________
Дата рождения ___________________ пол ___________________
(число, месяц, год)            (жен, муж)
Адрес места жительства __________________________________
Удостоверение личности (паспорт) № ___ от «__» ____ 20__ г.
Кем выдан _______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИНН) ____________
Дата обращения:  «__» ____________ 20__ г.
Дата смерти кормильца «__» ___________ 20__ г.
Общее количество нетрудоспособных членов семьи ___________
Стаж участия умершего кормильца в системе обязательного
социального страхования на «__» _____ 200__ г. ______ мес.
Учтен среднемесячный доход с _____ 20__ г. по _____ 20__ г.
_____________________________________________________ тенге.
Общий размер социальной выплаты в сумме _________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
с ___________ 20__ г. по ____________ 20__ г.
В том числе размер социальной выплаты _________________________
(Ф.И.О. основного получателя, адрес)
_____________________ на ________________________________ иждивенцев
(сумма цифрами и прописью)
Иждивенцы 1. _________________________________________________

2. ____________________________________________
2. 20__ ж. ____________ бастап 20__ ж. ___________ қоса алғанда
_______________________________________________________________ үлесі
(үлестік алушының Т.А.Ә.)
20__ ж. _____________ бастап 20__ ж. _____________ қоса алғанда
___________________________________ теңге әлеуметтік төлем мөлшерінде
(сома цифрмен және жазумен)
асырауындағы _____ адамға бөлінсін.
Бөлінген үлес саны бойынша жалғастырылсын
3. ____________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
себебі бойынша әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тартылсын
Департамент директоры ________________________________ (Т.А.Ә.)
Басқарма (бөлім) бастығы _____________________________ (Т.А.Ә.)
Тағайындау жөніндегі маман ___________________________ (Т.А.Ә.)
Шешім жобасын даярлаған:
Орталық бөлімшесінің бастығы _________________________ (Т.А.Ә.)
Орталық бөлімшесінің маманы __________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының директоры _________________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының маманы ____________________________________ (Т.А.Ә.)
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің
мөлшерін есептеу (айқындау),
қайта есептеу және арттыру
қағидаларына
6-қосымша
Коды ________________
______________ облысы
___________________________ облысы бойынша Бақылау және әлеуметтік
қорғау департаментінің жұмысынан айырылған жағдайда төленетін
әлеуметтік төлем тағайындау (қайта есептеу) немесе
тағайындаудан бас тарту туралы
20__ жылғы «___» _____________
№ ___________ ШЕШІМІ
1. «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан
Республикасы Заңының 23-бабына сәйкес тағайындалсын:
Тегі __________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты __________________________________________________
Туған жылы _____________________ жынысы _______________________
(күні, айы, жылы)                (әйел, ер)
Тұрғылықты мекенжайы __________________________________________
Жеке куәлігі (паспорт) № _____________ 20__ ж. «___» __________
Кім берді _____________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _______________________________
Жұмыссыз ретінде 20__ ж. «___» _______________ бастап тіркелген
Өтініш берген күні: 20__ ж. «___» ____________
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне жалпы қатысу өтілі
20__ ж. «___» __________________________ ай
20__ ж. _________ бастап 20__ ж. _________________ қоса алғанда
__________ теңге орташа айлық табысы ескеріледі.
Әлеуметтік төлемнің мөлшері 20__ ж. ____________ бастап 20__ ж.
______________ қоса алғанда __________________________________ сомада
(сомасы санмен және жазумен)
Әлеуметтік төлем ____________________________ айға тағайындалды
(айлар саны)
2. ____________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
________ себебі бойынша әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тартылсын.
Департамент директоры ________________________________ (Т.А.Ә.)
Басқарма (бөлім) бастығы _____________________________ (Т.А.Ә.)
Тағайындау жөніндегі маман ___________________________ (Т.А.Ә.)
Шешім жобасын даярлаған:
Орталық бөлімшесінің бастығы _________________________ (Т.А.Ә.)
Орталық бөлімшесінің маманы __________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының директоры _________________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының маманы ____________________________________ (Т.А.Ә.)
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің
мөлшерін есептеу (айқындау),
қайта есептеу және арттыру
қағидаларына
7-қосымша
Коды ________________
______________ облысы
___________________________ облысы бойынша Бақылау және әлеуметтік
қорғау департаментінің жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы
(балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайларда
төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау (қайта есептеу) немесе
тағайындаудан бас тарту туралы
20__ жылғы «___» ____________
№ ___________ ШЕШІМІ

2. _________________________________________________
2. Выделить долю с _________ 20__ г. по ___________ 20__ г.
________________________________________________________________
(Ф.И.О. долевого получателя)
в размере социальной выплаты с ________ 20__ г. по ________ 20__ г.
____________________________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
на иждивенцев (Ф.И.О.) __________________________________________
Продолжать по числу выделенных долей
3. Отказать а назначении социальной выплаты __________________
(указать причину)
Директор департамента              _________________ (Ф.И.О.)
Начальник управления (отдела)      _________________ (Ф.И.О.)
Специалист по назначению           _________________ (Ф.И.О.)
Проект решения подготовлен:
Начальник отделения Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист отделения Центра        _________________ (Ф.И.О.)
Директор облфилиала Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист облфилиала Центра       _________________ (Ф.И.О.)
Приложение 6
к Правилам исчисления
(определения), перерасчета и повышения
размеров социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
Код ______________
Область __________
РЕШЕНИЕ № ________
от «__» _________ 20__ г.
Департамента по контролю и социальной защите
по ________________ области о назначении
или отказе в назначении социальной
выплаты на случай потери работы
1. Назначить в соответствии со статьей 23 Закона Республики Казахстан
«Об обязательном социальном страховании»:
Фамилия _________________________________________________
Имя _____________________________________________________
Отчество ________________________________________________
Дата рождения ___________________ пол ___________________
(число, месяц, год)            (жен, муж)
Адрес места жительства __________________________________
Удостоверение личности (паспорт) № ___ от «__» ____ 20__ г.
Кем выдан _______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИНН) ____________
Зарегистрирован в качестве безработного с «___» _____ 20__ г.
Дата обращения: ____________ 20__ г.
Общий стаж участия в системе обязательного социального
страхования на «__» _________ 20__ г. ___________ мес.
Учтен среднемесячный доход с ______ 20__ г. по_____ 20__ г.
_______________________________________________ тенге.
Размер социальной выплаты с _____ «__» 200__ г. по _______ «__»
20__ г. в сумме ____________________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
Социальная выплата назначена на ______________________ месяцев
(количество месяцев)
2. Отказать в назначении социальной выплаты _________________
(указать причину)
Директор департамента              _________________ (Ф.И.О.)
Начальник управления (отдела)      _________________ (Ф.И.О.)
Специалист по назначению           _________________ (Ф.И.О.)
Проект решения подготовлен:
Начальник отделения Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист отделения Центра        _________________ (Ф.И.О.)
Директор облфилиала Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист облфилиала Центра       _________________ (Ф.И.О.)
Приложение 7
к Правилам исчисления
(определения), перерасчета и повышения
размеров социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
Код ______________
Область __________
РЕШЕНИЕ № ________
от «__» _________ 20__ г.
Департамента по контролю и социальной защите
по ________________ области о назначении
или отказе в назначении социальной выплаты
на случай потери дохода в связи с беременностью
и родами, усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей)

1. «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан
Республикасы Заңының 23-1-бабына сәйкес тағайындалсын:
Тегі __________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты __________________________________________________
Туған жылы _____________________ жынысы _______________________
(күні, айы, жылы)                 (әйел, ер)
Тұрғылықты мекенжайы __________________________________________
Жеке куәлігі (паспорт) № _____________ 20__ ж. «___» __________
Кім берді _____________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _______________________________
Өтініш берген күні: 20__ ж. «___» _____________________________
Демалыс күндері 20__ ж. ____________ бастап 20__ ж. ___________
Жүктілік және босану, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алу
бойынша уақытша еңбекке жарамсыздық күндері саны ____________________
20__ ж. ________ бастап 20__ ж. ________ қоса алғанда _________
теңге орташа айлық табысы ескерілді.
Әлеуметтік төлем мөлшері 20__ ж. _______________________ бастап
20__ ж. ______________ қоса алғанда __________________________ сомада
(сомасы санмен және жазумен)
Оның ішінде төлеушілерден түскен әлеуметтік аударымдар
негізінде:
Төлеуші _______________________________________________________
20__ ж. ___________ бастап 20__ ж. _______________ қоса алғанда
________________________________ теңге орташа айлық табысы ескерілді.
Әлеуметтік төлемнің мөлшері 20__ ж. ____________ бастап 20__ ж.
_____________ қоса алғанда ___________________________________ сомада
(сомасы санмен және жазумен)
Төлеуші _______________________________________________________
20__ ж. ___________ бастап 20__ ж. _______________ қоса алғанда
_________ теңге орташа айлық табысы ескерілді.
Әлеуметтік төлемнің мөлшері 20__ ж. ____________ бастап 20__ ж.
_____________ қоса алғанда ___________________________________ сомада
(сомасы санмен және жазумен)
Ауыр босануына немесе екі және одан да көп бала тууына қосымша
ақы 20__ ж. ____________ бастап 20__ ж. ________________ қоса алғанда
______________________________________________________________ сомада
(сомасы санмен және жазумен)
2. ____________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
________ себебі бойынша әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тартылсын.
Департамент директоры ________________________________ (Т.А.Ә.)
Басқарма (бөлім) бастығы _____________________________ (Т.А.Ә.)
Тағайындау жөніндегі маман ___________________________ (Т.А.Ә.)
Шешім жобасын даярлаған:
Орталық бөлімшесінің бастығы _________________________ (Т.А.Ә.)
Орталық бөлімшесінің маманы __________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының директоры _________________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының маманы ____________________________________ (Т.А.Ә.)
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдердің
мөлшерін есептеу (айқындау),
қайта есептеу және арттыру
қағидаларына
8-қосымша
Коды ________________
______________ облысы
___________________________ облысы бойынша Бақылау және әлеуметтік
қорғау департаментінің бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне
байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлем
тағайындау (қайта есептеу) немесе тағайындаудан бас тарту туралы
20__ жылғы «___» _____________
№ __________ ШЕШІМІ

1. Назначить в соответствии со статьей 23-1 Закона Республики
Казахстан «Об обязательном социальном страховании»:
Фамилия _________________________________________________
Имя _____________________________________________________
Отчество ________________________________________________
Дата рождения ___________________ пол ___________________
(число, месяц, год)            (жен, муж)
Адрес места жительства __________________________________
Удостоверение личности (паспорт) № ___ от «__» ____ 20__ г.
Кем выдан _______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИНН) ____________
Дата обращения: ____________ 20__ г.
Дата отпуска от _________ 20__ г. по________ 20__ г.
Количество дней временной нетрудоспособности по беременности и родам,
усыновлению (удочерению) новорожденного ребенка (детей)
_______________________________________________________________
Учтен среднемесячный доход с_______ 20__ г. по ______ 20__ г.
__________________________________________________ тенге.
Размер социальной выплаты с «__» ______ 20__ г. по «__» _____ 20__ г.
в сумме ____________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
В том числе на основании социальных отчислений, поступивших от
плательщиков:
Плательщик: ________________________________________________
Учтен среднемесячный доход с_______ 20__ г. по ______ 20__ г.
__________________________________________________ тенге.
Размер социальной выплаты с «__» ______ 20__ г. по «__» _____ 20__ г.
____________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
Плательщик ________________________________________________
Учтен среднемесячный доход с_______ 20__ г. по ______ 20__ г.
__________________________________________________ тенге.
Размер социальной выплаты с «__» ______ 20__ г. по «__» _____ 20__ г.
____________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
Доплата за осложненные роды или рождение двух и более детей с
«__» ______ 20__ г. по «__» _______ 20__ г.
в сумме ____________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
2. Отказать в назначении социальной выплаты /доплаты за
осложненные роды ими рождение двух и более детей
_____________________________________________________________
(указать причину)
Директор департамента              _________________ (Ф.И.О.)
Начальник управления (отдела)      _________________ (Ф.И.О.)
Специалист по назначению           _________________ (Ф.И.О.)
Проект решения подготовлен:
Начальник отделения Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист отделения Центра        _________________ (Ф.И.О.)
Директор облфилиала Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист облфилиала Центра       _________________ (Ф.И.О.)
Приложение 8
к Правилам исчисления
(определения), перерасчета и повышения
размеров социальных выплат из
Государственного фонда
социального страхования
Код ______________
Область __________
РЕШЕНИЕ № ________
от «__» _________ 20__ г.
Департамента по контролю и социальной защите
по ________________ области о назначении
или отказе в назначении социальной выплаты
на случай потери дохода в связи с уходом
за ребенком по достижении им возраста одного года

1. 20__ жылғы «___» ______ бастап 20__ жылғы «___» _______ қоса
алғанда _______________________________________________________ үлесі
(әлеуметтік төлемді үлес алушының Т.А.Ә.)
20__ жылғы «___» _______ бастап 20__ жылғы «___» _________ қоса
алғанда ______________________________________ теңге әлеуметтік төлем
(сомасы санмен және жазумен)
мөлшерінде асырауындағы _____ адамға бөлінсін.
2. 20__ жылғы «___» _______ бастап 20__ жылғы «___» ______ қоса
алғанда _______________________________________________________ үлесі
(әлеуметтік төлемді үлес алушының Т.А.Ә.)
20__ жылғы «___» _______ бастап 20__ жылғы «___» _________ қоса
алғанда ______________________________________ теңге әлеуметтік төлем
(сомасы санмен және жазумен)
мөлшерінде асырауындағы _____ адамға бөлінсін.
Бөлінген үлес саны бойынша жалғастырылсын _____________________
Департамент директоры ________________________________ (Т.А.Ә.)
Басқарма (бөлім) бастығы _____________________________ (Т.А.Ә.)
Тағайындау жөніндегі маман ___________________________ (Т.А.Ә.)
Шешім жобасын даярлаған:
Орталық бөлімшесінің бастығы _________________________ (Т.А.Ә.)
Орталық бөлімшесінің маманы __________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының директоры _________________________________ (Т.А.Ә.)
Орталықтың облыстық
филиалының маманы ____________________________________ (Т.А.Ә.)

1. Выделить долю с «__» ________ 20__ г. по «__» ______ 20__ г.
Гражданину (ке) _______________________________________________
(Ф.И.О. долевого получателя социальной выплаты)
в размере социальной выплаты с «__» ____ 20__ г. по «__» ____ 20__ г.
______________ тенге __________________ на ______________ иждивенцев
(сумма прописью)
2. Выделить долю с «__» ______ 20__ г. по «__» _______ 20__ г.
гр. ___________________________________________________________
(Ф.И.О. долевого получателя социальной выплаты)
в размере социальной выплаты с «__» ____ 20__ г. по «__» ____ 20__ г.
______________ тенге __________________ на ______________ иждивенцев
(сумма прописью)
Продолжать по числу выделенных долей
_____________________________________________________________________
Директор департамента              _________________ (Ф.И.О.)
Начальник управления (отдела)      _________________ (Ф.И.О.)
Специалист по назначению           _________________ (Ф.И.О.)
Проект решения подготовлен:
Начальник отделения Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист отделения Центра        _________________ (Ф.И.О.)
Директор облфилиала Центра         _________________ (Ф.И.О.)
Специалист облфилиала Центра       _________________ (Ф.И.О.)