Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" 2010 жылғы 14 сәуірдегі № 302 және "Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу және келісу қағидасын бекіту туралы" 2011 жылғы 4 наурыздағы № 222 қаулыларына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 тамыздағы № 778 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 сәуірдегі № 302 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 29, 225-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
«Аумақтық даму» деген 2-бөлімде:
«Экономикалық әлеуетті ұтымды аумақтық ұйымдастыру» деген 2.2-кіші бөлімде:
реттік нөмірі 36-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
36
Қазақстан Республикасының аумақтарын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу
ӨДМ бұйрығы
ӨДМ
2013 жылғы желтоқсан
2 800 530
»;
ескертпеде, аббревиатуралардың толық жазылуында «БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі»;
2) «Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу және келісу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 222 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу және келісу қағидасында:
8-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жобалау кезеңі аяқталған соң осы Қағиданың 12-тармағында көрсетілген сараптаманың оң қорытындысын алғаннан кейін және мүдделі мемлекеттік органдармен келісілгеннен кейін уәкілетті орган Бас схеманың негізгі ережелерін қалыптастырады.»;
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Уәкілетті орган Бас схеманың жобасын мемлекеттік кешенді қала кұрылысы сараптамасына міндетті түрде жолдайды.

О внесении изменений и дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2010 года № 302 "Об утверждении Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы" и от 4 марта 2011 года № 222 "Об утверждении Правил разработки и согласования Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2013 года № 778
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2010 года № 302 «Об утверждении Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 29, ст. 225):
в Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по реализации Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2. «Территориальное развитие»:
в подразделе 2.2. «Рациональная территориальная организация экономического потенциала»:
строку, порядковый номер 36, изложить в следующей редакции:
«
36
Разработать Генеральную схему организации территорий Республики Казахстан
Приказ МРР
МРР
Декабрь 2013 года
2 800 530
»;
в примечании, в расшифровке аббревиатур, после строки «МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан» дополнить строкой следующего содержания:
«МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан»;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 222 «Об утверждении Правил разработки и согласования Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан»:
в Правилах разработки и согласования Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
часть вторую пункта 8 изложить в следующей редакции:
«По окончании этапа проектирования, получения положительного заключения экспертизы, указанной в пункте 12 настоящих Правил, и согласования с заинтересованными государственными органами уполномоченным органом формируются основные положения Генеральной схемы.»;
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
«12. Проект Генеральной схемы в обязательном порядке направляется уполномоченным органом на государственную комплексную градостроительную экспертизу.

13. Сараптама өткізілгеннен кейін уәкілетті орган Бас схеманың жобасын мүдделі мемлекеттік органдармен келісілуге жолдайды. Бас схема жобасын немесе оның жекелеген бөлімдерін мемлекеттік органдарда қарау және келісу Бас схеманың жобасы келіп түскен күннен бастап жиырма жұмыс күнінен аспауға тиіс.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

13. После проведения экспертизы проект Генеральной схемы направляется уполномоченным органом на согласование с заинтересованными государственными органами. Рассмотрение и согласование проекта Генеральной схемы или отдельных его разделов в государственных органах не должны превышать двадцати рабочих дней со дня поступления проекта Генеральной схемы.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов