Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 24 қыркүйектегі № 998 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 130-бабына және 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Шығыс Қазақстан облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының «Верх-Уба орман шаруашылығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - мекеме) жалпы алаңы 43,0 гектар жер учаскелері мемлекеттік орман қорының жерлері санатынан өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатына арналмаған жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Шығыс Қазақстан облысының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерінің су-электр станциясын жобалау және салу үшін «Есо Energy» жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі - серіктестік) берілуін қамтамасыз етсін.
3. Серіктестік Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізумен байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін, алынған сүректі мекеменің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 998 қаулысына
қосымша
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық
қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығы
мақсатына арналмаған өзге де жерлер санатына ауыстырылатын
орман коры жерлерінің экспликациясы
Р/с
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы алаңы, гектар
оның ішінде:
орманды жерлер
алаңдар
жайылым
шабындық
жолдар
селдір ормандар
тік баурайлар
ұсақ тау жыныстары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
Шығыс Қазақстан облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының «Верх-Уба орман шаруашылығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
43,0
22,88
-
-
-
-
16,52
1,8
1,8
ЖИЫНЫ:
43,0
22,88
-
-
-
-
16,52
1,8
1,8

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2013 года № 998
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки коммунального государственного учреждения «Верх-Убинское лесное хозяйство» Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области (далее – учреждение) общей площадью 43,0 гектара из категории земель государственного лесного фонда в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму Восточно-Казахстанской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление товариществу с ограниченной ответственностью «Eco Energy» (далее – товарищество) земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, для проектирования и строительства гидроэлектростанции.
3. Товариществу в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс учреждения.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2013 года № 998
Экспликация
земель лесного фонда, переводимых в категорию земель
промышленности, транспорта, связи, для нужд космической
деятельности, обороны, национальной безопасности и иного
несельскохозяйственного назначения
№ п/п
Наименование землепользователя
Общая площадь, гектаров
В том числе:
покрытая лесом
прогалины
пастбища
сено-
косы
дороги
редины естественные
крутые склоны
каменистая россыпь
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
Коммунальное государственное учреждение «Верх-Убинское лесное хозяйство» Управления природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области
43,0
22,88
-
-
-
-
16,52
1,8
1,8
ИТОГО:
43,0
22,88
-
-
-
-
16,52
1,8
1,8