Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2013 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған, оларға қатысты мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражат бойынша талаптар тоқтатылатын заңды тұлғалардың және олардың берешек көлемінің тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1527 қаулысы
«2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2013 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2013 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған, оларға қатысты мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражат бойынша, оның ішінде:
1) «Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің орталықтандырылған (директивтік) кредиттерін алу тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 22 шілдедегі № 826 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кепілдігімен берілген орталықтандырылған (директивтік) кредиттер бойынша;
2) «Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің орталықтандырылған (директивтік) кредиттерін алу тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 22 шілдедегі № 826 қаулысының негізінде жергілікті атқарушы органдардың кепілдігімен берілген орталықтандырылған (директивтік) кредиттер бойынша;
3) «Кәсіпорындар мен ұйымдарға өз меншігіндегі айналым қаржыларын толықтыруға бөлінген кредиттерді бөлу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру туралы» Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 7 қаңтардағы № 19 қаулысының негізінде меншікті айналым қаражатын толықтыруға берілген кредиттер бойынша;
4) «Өзара қарыздарды есепке алу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1994 жылғы 4 ақпандағы № 1542 қаулысының негізінде өзара борыштарды республикаішілік есепке алуды жүргізу нәтижелері бойынша берілген кредиттер бойынша;
5) «Экономиканы қайта құру қорының қаражатын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 27 ақпандағы № 95 қаулысының негізінде экономиканы қайта құру қорының қаражаты есебінен берілген кредиттер бойынша;
6) «Экономиканы қайта құру қорының қаражатын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 27 ақпандағы № 95 қаулысының негізінде мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға байланысты республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражат бойынша;

Об определении перечня юридических лиц, ликвидированных по состоянию на 1 января 2013 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в отношении которых прекращаются требования по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, и их объемов задолженности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1527
В соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года «О республиканском бюджете на 2013 – 2015 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень юридических лиц, ликвидированных по состоянию на 1 января 2013 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в отношении которых прекращаются требования по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, и их объемов задолженности на общую сумму 25045438690 (двадцать пять миллиардов сорок пять миллионов четыреста тридцать восемь тысяч шестьсот девяносто) тенге согласно приложению, в том числе:
1) по централизованным (директивным) кредитам, предоставленным под гарантии Правительства Республики Казахстан и Министерства финансов Республики Казахстан, на основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июля 1994 года № 826 «О порядке получения централизованных (директивных) кредитов Национального Банка Республики Казахстан»;
2) по централизованным (директивным) кредитам, предоставленным подгарантии местных исполнительных органов, на основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июля 1994 года № 826 «О порядке получения централизованных (директивных) кредитов Национального Банка Республики Казахстан»;
3) по кредитам, предоставленным на пополнение собственных оборотных средств, на основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 января 1993 года № 19 «Об организации работы по предоставлению предприятиям и организациям кредитов, выделенных на пополнение собственных оборотных средств»;
4) по кредитам, предоставленным по результатам проведения внутриреспубликанского зачета взаимных долгов, на основании постановления Президента Республики Казахстан от 4 февраля 1994 года № 1542 «О зачете взаимных долгов»;
5) по кредитам, предоставленным за счет средств фонда преобразования экономики, на основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 февраля 1993 года № 95 «Об использовании средств Фонда преобразования экономики»;
6) по средствам, отвлеченным из республиканского бюджета в связи с исполнением обязательств по государственным гарантиям, на основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 февраля 1993 года № 95 «Об использовании средств Фонда преобразования экономики»;

7) «Азия Даму Банкінің ауыл шаруашылығы секторына арналған бағдарламалық заемын іске асыру жөніндегі кейбір мәселелер туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 25 сәуірдегі № 473 қаулысының негізінде ауыл шаруашылығы секторы үшін Азия Даму Банкінің бағдарламалық қарызы шеңберінде берілген кредиттер бойынша;
8) «Қазақстан Республикасының 1995 жылға арналған инвестициялық бағдарламасы туралы» Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 19 сәуірдегі № 508 қаулысының, «Қазақстан Республикасының 1996 жылға арналған инвестициялық бағдарламасы туралы» Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1996 жылғы 21 ақпандағы № 141 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасының 1995 – 1997 жылдарға арналған инвестициялық бағдарламаларының шеңберінде берілген кредиттер бойынша;
9) «Жерді суландыру және дренаж жүйлерін жетілдіру жобасы бойынша Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі арасындағы Займ туралы келісімнің күшіне енуіне арналған шарттарды жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 7 қазандағы № 1237 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік қарыздары бойынша берілген кредиттер бойынша;
10) «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне тауарлық кредиттер беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 25 наурыздағы № 336 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасының берілген тауарлық кредиттері бойынша;
11) «Құрылыс өнеркәсібі мен құрылыс материалдары өнеркәсібіне қолдау көрсетудің секторлық бағдарламасын жүзеге асыру» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 4 желтоқсандағы № 1652 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасының мемлекет кепілдік берген қарыздары бойынша;
12) «АКПО» акционерлік қоғамын қаржы-экономикалық сауықтыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 24 ақпандағы № 257, «Жамбыл облысының фосфор саласы ішіндегі кәсіпорындарды дағдарыстан жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 13 ақпандағы № 195 қаулыларының негізінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік Оңалту банкі арқылы берілген кредиттер бойынша талаптар тоқтатылатын заңды тұлғалардың және олардың жалпы сомасы 25045438690 (жиырма бес миллиард қырық бес миллион төрт жүз отыз сегіз мың алты жүз тоқсан) теңге берешек көлемінің тізбесі айқындалсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1527 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес

7) по кредитам, предоставленным в рамках программного займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора, на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2002 года № 473 «О некоторых вопросах по реализации Программного займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора»;
8) по кредитам, предоставленным в рамках инвестиционных программ Республики Казахстан на 1995 – 1997 годы, на основании постановлений Кабинета Министров от 19 апреля 1995 года № 508 «Об инвестиционной программе Республики Казахстан на 1995 год», от 21 февраля 1996 года № 141 «Об инвестиционной программе Республики Казахстан на 1996 год»;
9) по кредитам, предоставленным по государственным займам Республики Казахстан, на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1996 года № 1237 «О мерах по реализации условий для вступления в силу Соглашения о займе между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по Проекту усовершенствование ирригационной и дренажной систем»;
10) по предоставленным товарным кредитам Республики Казахстан, на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 25 марта 1995 года № 336 «О предоставлении Министерству внутренних дел Республики Казахстан товарных кредитов»;
11) по гарантированным государственным займам Республики Казахстан, на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1995 года № 1652 «О реализации секторной программы поддержания стройиндустрии и производства строительных материалов»;
12) по кредитам, переданным через государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан, на основании постановлений Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1997 года «О мерах по финансово-экономическому оздоровлению АО «АКПО», от 13 января 1996 года № 195 «О мерах по выводу из кризиса предприятий фосфорной подотрасли Жамбылской области».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1527
Перечень
юридических лиц, ликвидированных по состоянию на

2013 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған, оларға
қатысты мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді
орындауға бөлінген кредиттер мен қаражат бойынша талаптар
тоқтатылатын заңды тұлғалардың және олардың берешек көлемінің
тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің орталықтандырылған (директивтік) кредиттерін алу тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 22 шілдедегі № 826 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кепілдігімен берілген орталықтандырылған (директивтік) кредиттер бойынша
Р/с
Қарыз алушы кәсіпорынның атауы

1 января 2013 года в соответствии с законодательством
Республики Казахстан, в отношении которых
прекращаются требования по кредитам и средствам,
выделенным на исполнение обязательств по
государственным гарантиям, и их объемов задолженности
1. По централизованным (директивным) кредитам, предоставленным
под гарантии Правительства Республики Казахстан и Министерства
финансов Республики Казахстан, на основании постановления Кабинета
Министров Республики Казахстан от 22 июля 1994 года № 826 «О порядке
получения централизованных (директивных) кредитов Национального Банка
Республики Казахстан»
п/п
Наименование предприятия заемщика