Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджеттен халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 ақпандағы № 97 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 82 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2015 № 82 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2013 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджеттен халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері бюджет қаражатының уақтылы және мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 ақпандағы
№ 97 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық
бюджеттен халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджеттен халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің мынадай:
100 «Арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізу»;
101 «Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру» кіші бағдарламаларын қоспағанда, 038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне халықты әлеуметтік қорғауға және көмек көрсетуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша халықты әлеуметтік қорғауға және көмек көрсетуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2014 - 2016 годы областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2014 года № 97. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года № 82
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2015 № 82 (вводится в действие с 01.01.2015 и подлежит официальному опубликованию).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2014 года.
В соответствии с пунктом 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2014 – 2016 годы областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить своевременное и целевое использование бюджетных средств.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2014 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 февраля 2014 года № 97
Правила
использования целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и помощи населению
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2014 – 2016 годы областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы».
2. Правила определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению предусмотренных бюджетом по республиканской бюджетной программе 038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению» за исключением следующих подпрограмм:
100 «Введение стандартов специальных социальных услуг»;
101 «Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе».

3. Ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану бюджет заңнамасына және Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды қаржыландыруды және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыратын еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық уәкілетті орган;
2) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шаралары – өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар және табысы аз адамдар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды мемлекеттік қолдаудың мемлекет Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асыратын шаралары;
3) ассистенттер – шартты ақшалай көмек алу үшін кент, село, селолық округ әкіміне (бұдан әрі – селолық округ әкімі) жүгінген үміткермен консультациялар өткізу, әңгімелесу, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын іске асыру кезеңінде адамды (отбасын) сүйемелдеу, атқарылған жұмыс туралы мониторинг жүргізу және есеп жасау үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі шарт негізінде тартатын адамдар;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек (бұдан әрі – атаулы әлеуметтік көмек) – жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада белгіленген кедейлік шегінен төмен жеке адамдарға (отбасыларға) мемлекет ақшалай нысанда беретін төлем;
5) өтініш берілген күні – барлық қажетті құжаттармен уәкілетті органға немесе селолық округ әкіміне шартты ақшалай көмек тағайындауға өтініш берілген ай;
6) өтініш беруші (үміткер) – «Өрлеу» жобасына қатысу үшін өз атынан және отбасы атынан өтініш білдіретін адам;
7) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар – шартты ақшалай көмек алу үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне өтініш білдірген үміткермен консультациялар өткізу, әңгімелесу, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын іске асыру кезеңінде адамды (отбасын) сүйемелдеу, атқарылған жұмыс туралы мониторинг жүргізу және есеп жасау үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі шарт негізінде тартатын, халықты әлеуметтік қорғау, ауыл шаруашылығы органдары мен ұйымдарының және өзге де ұйымдардың мамандарымен өзара іс-қимыл жасайтын адамдар;
8) шартты ақшалай көмек (бұдан әрі – ШАК) – отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының талаптары бойынша жан басына шаққандағы орташа айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан төмен жеке тұлғаларға немесе отбасыларға мемлекет беретін ақшалай нысандағы төлем;

3. Использование целевых текущих трансфертов осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством и законодательством о государственных закупках Республики Казахстан.
4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) администратор республиканской бюджетной программы – центральный уполномоченный орган в области труда и социальной защиты населения, осуществляющий финансирование мер по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан и мониторинг их реализации;
2) активные меры содействия занятости – меры государственной поддержки граждан Республики Казахстан и оралманов из числа самостоятельно занятого, безработного и малообеспеченного населения, осуществляемые государством в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) ассистенты – лица, привлекаемые отделом занятости и социальных программ на договорной основе для проведения консультаций, собеседований с претендентом, обратившимся к акиму поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа) для получения обусловленной денежной помощи, сопровождения лица (семьи) в период реализации социального контракта активизации семьи, мониторинга и составления отчета о проделанной работе;
4) государственная адресная социальная помощь (далее – адресная социальная помощь) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в областях, городах республиканского значения, столице;
5) дата обращения – месяц подачи заявления за назначением обусловленной денежной помощи в уполномоченный орган или к акиму сельского округа со всеми необходимыми документами;
6) заявитель (претендент) – лицо, обращающееся от себя и от имени семьи для участия в проекте «Өрлеу»;
7) консультанты по социальной работе – лица, привлекаемые отделом занятости и социальных программ на договорной основе для проведения консультаций, собеседований с претендентом, обратившимся в отдел занятости и социальных программ для получения обусловленной денежной помощи, сопровождения лица (семьи) в период реализации социального контракта активизации семьи, проведения мониторинга и составления отчета о проделанной работе, взаимодействующие со специалистами органов и организаций социальной защиты населения, сельского хозяйства и иных организаций;
8) обусловленная денежная помощь (далее – ОДП) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам или семьям с месячным среднедушевым доходом ниже 60 процентов от величины прожиточного минимума на условиях социального контракта активизации семьи;

9) «Өрлеу» жобасы – отбасының еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуы және қажет болған жағдайда, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің (адамның), әлеуметтік бейімделуден өтуі шартымен отбасыға (адамға) шартты ақшалай көмек беру бағдарламасы;
10) жан басына шаққандағы орташа табыс – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
11) отбасының жиынтық табысы – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2009 жылы 28 тамызда № 5757 болып тіркелген) Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеу ережесіне сәйкес есептелетін, шартты ақшалай көмек тағайындауға өтініш берген айдың алдындағы 12 айда ақшалай, сол сияқты заттай нысанда алынған табыстың жалпы сомасы;
12) әлеуметтік келісімшарт – жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын Қазақстан Республикасының жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен айналысатын және табысы аз азаматтары қатарындағы жеке тұлға мен халықты жұмыспен қамту орталығы арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
13) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты – «Өрлеу» жобасына қатысу үшін отбасы атынан әрекет ететін еңбекке қабілетті жеке тұлға мен уәкілетті орган арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
14) арнаулы әлеуметтік қызметтер – «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өмірде қиын жағдайға тап болған еңбекке қабілетті адамға немесе отбасы мүшелеріне туындаған әлеуметтік проблемаларды еңсеру үшін жағдайларды қамтамасыз ететін және оның қоғам өміріне қатысуына басқа азаматтармен тең мүмкіндіктер жасауға бағытталған қызметтер кешені;
15) уәкілетті орган – шартты ақшалай көмек тағайындауды, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын әзірлеуді, жасасуды және сүйемелдеуді жүзеге асыратын республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы;
16) облыстың уәкілетті органы – «Өрлеу» жобасын іске асыруды үйлестіруді және оның мониторингін жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
17) учаскелік комиссия – атаулы әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің шешімімен құрылатын арнайы комиссия.

9) проект «Өрлеу» – программа предоставления обусловленной денежной помощи семье (лицу), при условии участия трудоспособных членов семьи (лица) в активных мерах содействия занятости и прохождения в случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных;
10) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
11) совокупный доход семьи – общая сумма доходов, полученных как в денежной, так и в натуральной форме, за 12 месяцев, предшествующих месяцу обращения за назначением обусловленной денежной помощи, рассчитываемая в соответствии с Правилами исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2009 года № 5757);
12) социальный контракт – соглашение между физическим лицом из числа безработных, самостоятельно занятых и малообеспеченных граждан Республики Казахстан, участвующих в государственных мерах содействия занятости, и центром занятости населения, определяющее права и обязанности сторон;
13) социальный контракт активизации семьи – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи для участия в проекте «Өрлеу», и уполномоченным органом, определяющее права и обязанности сторон;
14) специальные социальные услуги – комплекс услуг, обеспечивающих трудоспособному лицу или членам семьи, находящимся в трудной жизненной ситуации, условия для преодоления возникших социальных проблем и направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества в соответствии с Законом Республики Казахстан «О специальных социальных услугах»;
15) уполномоченный орган – местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, района в городе, города районного значения, осуществляющий назначение обусловленной денежной помощи, разработку, заключение и сопровождение социального контракта активизации семьи;
16) уполномоченный орган области – управление координации занятости и социальных программ местного исполнительного органа области, осуществляющее координацию реализации проекта «Өрлеу» и его мониторинг;
17) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью.

5. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты әлеуметтік қорғауға және көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай бюджеттік кіші бағдарламалар бойынша пайдаланылады:
103 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» (бұдан әрі – 103 кіші бағдарлама);
104 «Өрлеу жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» (бұдан әрі – 104 кіші бағдарлама).
6. Республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімнің, белгіленген тәртіппен бекітілген 038 бюджеттік бағдарлама мен 103 және 104 кіші бағдарламаларды қаржыландырудың жеке жоспарының негізінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды жүргізеді.
2. 2014 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді Ақмола, Шығыс
Қазақстан және Жамбыл облыстарының облыстық бюджеттерінің
«Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге
пайдалану тәртібі
7. Ақмола, Шығыс Қазақстан және Жамбыл облыстарының бюджеттеріне «Өрлеу» жобасы бойынша ШАК-ті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер:
1) ШАК төлеуге;
2) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттердің қызметтеріне ақы төлеуге;
3) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттердің іссапар шығыстарына;
4) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттарды оқытуға;
5) баспа, оның ішінде ақпараттық-түсіндіру сипатындағы өнімдерді шығаруға пайдаланылады.
8. Облыстың уәкілетті органы келіп түсетін нысаналы трансферттерді мынадай бюджеттік бағдарламалар бойынша көздейді:
047 «Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер»;
048 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу».
047 «Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстың уәкілетті органы аудандардың бюджеттеріне, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне аударуды заңнамада белгіленген тәртіппен жүргізеді.
048 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша әлеуметтік жұмыстар жөніндегі консультанттарды оқытуға арналған шығыстар жүргізіледі.
9. Уәкілетті орган келіп түсетін нысаналы трансферттерді 025 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша қарастырады. Аталған бағдарлама бойынша осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген шығыстар (әлеуметтік жұмыстар жөніндегі консультанттардың біліктілігін арттыруға арналған шығыстарды қоспағанда) жүргізіледі.

5. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению используются по следующим бюджетным подпрограммам:
103 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» (далее – подпрограмма 103);
104 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу» (далее – подпрограмма 104).
6. Администратор республиканской бюджетной программы производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на основании Соглашения о результатах по целевым трансфертам, индивидуального плана финансирования бюджетной программы 038 и подпрограмм 103 и 104 по платежам, утвержденного в установленном порядке.
2. Порядок
использования целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета на 2014 – 2015 годы
областными бюджетами Акмолинской, Восточно-Казахстанской
и Жамбылской областей на внедрение обусловленной денежной
помощи по проекту «Өрлеу»
7. Целевые текущие трансферты бюджетам Акмолинской, Восточно-Казахстанской и Жамбылской областей на внедрение ОДП по проекту «Өрлеу» используются на:
1) выплату ОДП;
2) оплату услуг консультантов по социальной работе и ассистентов;
3) командировочные расходы консультантов по социальной работе и ассистентов;
4) обучение консультантов по социальной работе;
5) изготовление печатной продукции, в том числе информационно-разъяснительного характера.
8. Поступающие целевые трансферты уполномоченный орган области предусматривает по бюджетным программам:
047 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу»;
048 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу».
По бюджетной программе 047 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу» производится перечисление уполномоченным органом области целевых текущих трансфертов районным бюджетам, бюджетам городов областного значения в установленном законодательством порядке.
По бюджетной программе 048 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу» производятся расходы на обучение консультантов по социальной работе.
9. Уполномоченный орган поступающие целевые трансферты предусматривает по бюджетной программе 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу». По указанной программе производятся расходы, указанные в пункте 7 настоящих Правил (за исключением расходов на обучение консультантов по социальной работе).

ШАК төлеу осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген мөлшерде 025 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» бюджеттік бағдарламасының тиісті кіші бағдарламалары бойынша жүргізіледі.
10. ШАК отбасының еңбекке қабілетті мүшелерінің (адамның) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуы және қажет болған жағдайда, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің (адамның) әлеуметтік бейімделуден өтуі шартымен беріледі.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын және ШАК төленетін кезеңде атаулы әлеуметтік көмек төлеу тоқтатылады.
11. Отбасының әрбір мүшесіне (адамға) арналған ШАК мөлшері отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Бұл ретте, жан басына шаққандағы табысы кедейлік шегінен төмен отбасына ШАК төлеу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) отбасының жан басына шаққандағы табысы мен облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген кедейлік шегінің арасындағы айырма жергілікті бюджет қаражаты есебінен (025 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» бюджеттік бағдарламасының 015 «Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» кіші бағдарламасы бойынша) қаржыландырылады;
2) облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген кедейлік шегі мен ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма – республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен (025 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» бюджеттік бағдарламасының 011 «Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен» кіші бағдарламасы бойынша) жүзеге асырылады.
ШАК алушылардың шоттарына төлемдер 025 ««Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» бюджеттік бағдарламасының екі кіші бағдарламасы бойынша бір мезгілде жүзеге асырылады.
Жан басына шаққандағы орташа табыс ШАК тағайындауға өтініш берген айдың алдындағы 12 айда алынған жиынтық табысты отбасы мүшелерінің санына және он екі айға бөлу арқылы есептеледі және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзім ішінде қайта қаралмайды.
Отбасының құрамы өзгерген жағдайда, ШАК мөлшері көрсетілген мән-жайлар орын алған сәттен бастап қайта есептеледі, бірақ оны тағайындаған сәттен бұрын емес.
ШАК отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзімге беріледі және ай сайын төленеді.
12. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шаралары инфрақұрылымдар мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту, ауылдық кәсіпкерлікті дамыту, оқыту және ерікті қоныс аудару және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы және жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын өзге де бағдарламалардың шеңберіндегі мемлекеттік қолдау шаралары арқылы отбасының еңбекке қабілетті мүшелерін жұмыспен қамтуды көздейді.

Выплата ОДП производится по соответствующим подпрограммам бюджетной программы 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу» в размерах, указанных в пункте 11 настоящих Правил.
10. ОДП предоставляется семье (лицу) при условии участия трудоспособных членов семьи (лица) в активных мерах содействия занятости и прохождения в случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных.
На период действия социального контракта активизации семьи и выплаты ОДП приостанавливается выплата адресной социальной помощи.
11. Размер ОДП на каждого члена семьи (лицо) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленного в областях (городе республиканского значения, столице).
При этом выплата ОДП семье (лицу), имеющей среднедушевой доход ниже черты бедности, осуществляется в следующем порядке:
1) разница между среднедушевым доходом семьи и чертой бедности, установленной в областях (городе республиканского значения, столице), финансируется за счет средств местного бюджета (по бюджетной программе 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу» подпрограмме 015 «За счет средств местного бюджета»);
2) разница между чертой бедности, установленной в областях (городе республиканского значения, столице), и 60 процентами от прожиточного минимума – за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета (по бюджетной программе 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу» подпрограмме 011 «За счет трансфертов из республиканского бюджета»).
Выплаты на счета получателей ОДП осуществляются одновременно из двух подпрограмм бюджетной программы 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу».
Среднедушевой доход исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного за 12 месяцев, предшествующих месяцу обращения за назначением ОДП, на число членов семьи и на двенадцать месяцев и не пересматривается в течение срока действия социального контракта активизации семьи.
Размер ОДП пересчитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента его назначения.
ОДП предоставляется на срок действия социального контракта активизации семьи и выплачивается ежемесячно.
12. Активные меры содействия занятости предусматривают обеспечение занятости трудоспособных членов семьи через развитие инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства, развитие сельского предпринимательства, обучение и добровольное переселение и меры государственной поддержки в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года, и иных программ, реализуемых за счет средств местного бюджета.

13. Отбасы мүшелерін (адамдарды) әлеуметтік бейімдеу олардың жеке мұқтаждығына байланысты қолданыстағы арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамаға сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді, сондай-ақ жергілікті бюджет қаражаты есебінен қарастырылған әлеуметтік қолдаудың өзге де шараларын көздейді.
14. Үміткер «Өрлеу» жобасына қатысу үшін жеке өзінің немесе отбасының атынан тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға немесе ол болмаған жағдайда селолық округ әкіміне жүгінеді.
15. Уәкілетті орган, селолық округ әкімі не ассистент үміткерге «Өрлеу» жобасына қатысу шарттары туралы консультация береді және үміткер қатысуға келісім берген жағдайда әңгімелесу жүргізеді.
Әңгімелесу жүргізу кезінде:
1) үміткердің ШАК алуға құқығы;
2) отбасы мүшелеріне олардың жеке мұқтаждықтары ескеріле отырып көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің түрлері;
3) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде жұмыспен қамтуға жәрдем көрсету шаралары айқындалады.
Әңгімелесу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес әңгімелесу парағы ресімделеді.
16. Әңгімелесу парағына қол қойған үміткер «Өрлеу» жобасына қатысуға өтініш пен осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша отбасылық және материалдық жағдайы туралы сауалнама толтырады, оған мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) отбасы мүшесіне (қажет болған кезде) қамқоршылықтың (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат;
4) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат немесе мекенжай анықтамасы, немесе селолық округ әкімінің анықтамасы;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоғы туралы мәліметтер.
17. Егер өтініш беруші өтініш берген сәтте мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы алушы болып табылса, сондай-ақ оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған кезде осы Қағидалардың 16-тармағының 3), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
Осы Қағидалардың 16-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді селолық округ әкімі қалыптастырады.
18. Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттар:
селолық округ әкіміне өтініш берген кезде – салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады;
уәкілетті органға өтініш берген кезде – түпнұсқада ұсынылады, олар сканерленеді және өтініш берушіге қайтарылады, ал электрондық құжаттар уәкілетті орган қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.

13. Социальная адаптация членов семьи (лица) предусматривает предоставление специальных социальных услуг в зависимости от их индивидуальной потребности в соответствии с действующим законодательством о специальных социальных услугах, а также иные меры социальной поддержки, предусмотренные за счет средств местного бюджета.
14. Претендент для участия в проекте «Өрлеу» от себя лично или от имени семьи обращается в уполномоченный орган по месту жительства или при его отсутствии к акиму сельского округа.
15. Уполномоченный орган, аким сельского округа либо ассистент, дают консультацию претенденту об условиях участия в проекте «Өрлеу» и при его согласии на участие проводят собеседование.
При проведении собеседования определяется:
1) право претендента на получение ОДП;
2) виды предоставляемых специальных социальных услуг членам семьи, с учетом их индивидуальных потребностей;
3) меры оказания содействия занятости в рамках Дорожной карты занятости 2020.
По результатам собеседования оформляется лист собеседования согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
16. Претендент, подписавший лист собеседования, заполняет заявление на участие в проекте «Өрлеу», анкету о семейном и материальном положении, по формам согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о составе семьи по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над членом семьи (при необходимости);
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства, или адресная справка или справка акима сельского округа;
5) сведения о наличии личного подсобного хозяйства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
17. Представление документов, указанных в подпунктах 3), 4) пункта 16 настоящих Правил, не требуется в случае, если заявитель в момент обращения является получателем государственной адресной социальной помощи и (или) государственного пособия на детей до восемнадцати лет, а также при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем.
Сведения, указанные в подпункте 5) пункта 16 настоящих Правил, составляются акимом сельского округа.
18. Документы, указанные в пункте 16 настоящих Правил, представляются:
при обращении к акиму сельского округа – в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю;
при обращении в уполномоченный орган – в подлинниках, которые сканируются и возвращаются заявителю, а электронные документы удостоверяются электронной цифровой подписью сотрудника уполномоченного органа.

Осы Қағидалардың 16-тармағының 2), 5) тармақшаларында көрсетілген үміткер толтыратын құжаттар түпнұсқада ұсынылады.
Уәкілетті орган құжаттардың электрондық көшірмелері мен мәліметтердің сапасын және олардың өтініш беруші ұсынған құжаттардың түпнұсқасына сәйкестігін қамтамасыз етеді.
19. Өтініш беруші тиісті құжаттарды ұсынғаннан кейін оның қатысуымен уәкілетті органның қызметкері үміткердің және отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сұрау салуды қалыптастырады.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде сұрау салуды жүзеге асырған уәкілетті орган өтінішті осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналға тіркейді, содан кейін өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талон беріледі.
20. Мемлекеттік органдар немесе ұйымдар өтініш беруші туралы сұратылған мәліметтердің жоқ екенін растайтын электрондық құжаттарды ұсынған немесе ақпараттық жүйелердегі мәліметтер өтініш беруші ұсынған мәліметтермен сәйкес келмеген кезде уәкілетті орган екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіні құжаттардың түпнұсқаларын және мемлекеттік органдардың және/немесе ұйымдардың ақпараттық жүйелеріндегі өзі туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге келісімі туралы өтінішті ұсыну қажеттілігі туралы хабардар етеді.
Егер өтініш беруші хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаса, уәкілетті орган осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша себептерін көрсете отырып, «Өрлеу» жобасына қатысуға өтініш қабылдаудан бас тарту туралы оны хабардар етеді.
21. Өтініш беруші құжаттардың түпнұсқалары мен жоғарыда көрсетілген келісім туралы өтінішті ұсынған кезде уәкілетті органның қызметкері құжаттардың түпнұсқаларын сканерлейді және «Ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 372 қаулысына сәйкес келтіру үшін мемлекеттік органдарға немесе ұйымдарға жібереді.
22. Уәкілетті орган немесе селолық округ әкімі құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде іс макетін қалыптастырады және «Өрлеу» жобасына қатысуға үміткер өтініш берушінің материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияларға береді.
23. Учаскелік комиссиялар құжаттар келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтініш берушінің материалдық жағдайына тексеру жүргізеді, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру актісін жасайды, осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша учаскелік комиссияның қорытындысын дайындайды және оны уәкілетті органға немесе селолық округ әкіміне береді.

Документы, заполняемые претендентом, указанные в подпунктах 2), 5) пункта 16 настоящих Правил, предоставляются в подлинниках.
Уполномоченный орган обеспечивает качество и соответствие электронных копий документов и сведений оригиналам, представленным заявителем.
19. После представления заявителем соответствующих документов в его присутствии сотрудник уполномоченного органа формирует запрос по индивидуальному идентификационному номеру претендента и членов семьи в государственные информационные системы в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам.
При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, осуществивший запрос уполномоченный орган регистрирует заявление в журнале по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, после чего заявителю выдается отрывной талон с отметкой о принятии документов.
20. При представлении государственными органами или организациями электронных документов, подтверждающих отсутствие запрашиваемых сведений о заявителе или несоответствие сведений в информационных системах со сведениями, представленными заявителем, уполномоченный орган в течение двух рабочих дней уведомляет заявителя о необходимости представления оригиналов документов и заявления о согласии для приведения в соответствие сведений о нем в информационных системах государственных органов и/или организаций.
Если заявитель в течение трех рабочих дней со дня получения уведомления не представил оригиналы документов, уполномоченный орган уведомляет его об отказе в приеме заявления на участие в проекте «Өрлеу» с указанием причины по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
21. При представлении заявителем оригинала документов и вышеуказанного заявления о согласии сотрудник уполномоченного органа сканирует оригиналы документов и направляет в государственные органы или организации для приведения в соответствие с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2013 года № 372 «Об утверждении Правил приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах».
22. Уполномоченный орган или аким сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения документов формирует макет дела и передает участковым комиссиям для проведения обследования материального положения заявителя, претендующего на участие в проекте «Өрлеу».
23. Участковые комиссии в течение трех рабочих дней со дня поступления документов проводят обследование материального положения заявителя, составляют акт обследования по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, готовят заключение участковой комиссии по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и передают его в уполномоченный орган или акиму сельского округа.

24. Селолық округ әкімі өтініш берушілердің құжаттарын учаскелік комиссияның қорытындысымен қоса, олар қабылданған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға береді.
25. Уәкілетті орган:
1) құжаттарды селолық округ әкімінен немесе учаскелік комиссиядан алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш беруші ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелері бар өтініш берушінің электрондық іс макетін қалыптастырады, отбасының әрбір мүшесіне арналған ШАК-тың айлық мөлшерін айқындайды;
2) ШАК-ке құқығы айқындалғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш берушіні және (немесе) өз бетімен жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар санатына жатқызылған отбасы мүшелерін, табысы аз адамдар қатарындағы еңбекке қабілетті жастағы адамдарды осы Қағидалардың 29-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуға әлеуметтік келісімшарт жасау үшін жұмыспен қамту орталығына жібереді не жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларына жолдама береді.
Бұл ретте, уәкілетті орган жіберілген адамдардың тізімін жұмыспен қамту орталығына береді. Жұмыспен қамту орталығы үміткерлердің тізімін алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей әлеуметтік келісімшарт (келісімшарттар) жасасады және әлеуметтік келісімшарттың (келісімшарттардың) көшірмесін уәкілетті органға жібереді;
3) әлеуметтік келісімшарттың (келісімшарттардың) көшірмесін алғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіні және (немесе) оның отбасы мүшелерін еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы орган бекітетін нысанға сәйкес отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау үшін шақырады;
4) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты жасалған күні осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және ШАК тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, өтініш берушіге осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бас тарту туралы (себептерін көрсете отырып) хабарлама жібереді.
26. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты өтініш берушімен бірлесе отырып әзірленеді, ол мыналарды қамтиды:
1) тараптардың «Өрлеу» жобасына қатысу міндеттемелері;
2) ШАК мөлшері;
3) жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары;
4) әлеуметтік бейімдеу жөніндегі іс-шаралар (отбасы құрамында мұндай бейімдеуді қажет ететін адамдар болған жағдайда).

24. Аким сельского округа передает документы заявителей с приложением заключения участковой комиссии в уполномоченный орган не позднее десяти рабочих дней со дня их принятия.
25. Уполномоченный орган:
1) после получения документов от акима сельского округа или участковой комиссии в течение одного рабочего дня формирует электронный макет дела заявителя, включающий электронные копии заявления, документов, представленных заявителем, определяет месячный размер ОДП на каждого члена семьи;
2) после определения права на ОДП в течение одного рабочего дня направляет заявителя и (или) членов семьи, отнесенных к категории самозанятых, безработных, лиц трудоспособного возраста из числа малообеспеченных, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 29 настоящих Правил, для участия в активных мерах занятости в центр занятости для заключения социального контракта либо предоставляет направление на иные меры содействия занятости, реализуемые за счет средств местного бюджета в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения».
При этом уполномоченный орган передает список направленных лиц в центр занятости. Центр занятости не позднее трех рабочих дней со дня получения списка претендентов заключает социальный (ые) контракт (ы) и направляет копию социального (ых) контракта (ов) в уполномоченный орган;
3) после получения копии социального (ых) контракта (ов) в течении двух рабочих дней приглашает заявителя и (или) членов его семьи для заключения социального контракта активизации семьи согласно форме, утверждаемой центральным исполнительным органом в области труда и социальной защиты населения;
4) в день заключения социального контракта активизации семьи принимает решение о назначении (отказе в назначении) ОДП по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам и в случае принятия решения об отказе в назначении ОДП направляет заявителю уведомление об отказе (с указанием причины) по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
26. Социальный контракт активизации семьи разрабатывается совместно с заявителем, который содержит:
1) обязательства сторон на участие в проекте «Өрлеу»;
2) размер ОДП;
3) меры содействия занятости;
4) мероприятия по социальной адаптации (в случае присутствия в составе семье лиц, нуждающихся в такой адаптации).

27. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты бір жылға, бірақ отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіптік оқуын аяқтамаған және (немесе) жастар практикасынан өткен және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған жағдайда бір жылдан асырмай алты айға ұзарту мүмкіндігімен жасалады.
Отбасының белсенділігін арттыру әлеуметтік келісімшарты ұзартылған жағдайда, ШАК мөлшері қайта қаралмайды.
28. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты екі данада жасалады, оның біреуі өтініш берушіге беріліп, осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу журналына қол қойғызылады, екіншісі – жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде сақталады.
29. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысу:
1) үш жасқа дейінгі балаларға;
2) он алты жасқа дейінгі мүгедек балаға;
3) бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж бірінші және екінші топтағы мүгедектерге, сексен жастан асқан қарттарға күтімді жүзеге асыратын отбасының еңбекке қабілетті мүшелері үшін міндетті шарт болып табылмайды.
30. Уәкілетті орган ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімдердің негізінде алушыға ШАК төлеуге қоюды жүзеге асырады.
31. ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама өтініш беруші уәкілетті органға немесе селолық округ әкіміне өзі келген кезде беріледі.
32. ШАК төлеуді уәкілетті орган алушылардың банктік шотына аудару арқылы жүзеге асырады.
33. Уәкілетті орган республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз ету мақсатында:
қайтыс болғандар мен қайтыс болды деп жарияланғандардың тiзiмдерiн ай сайын салыстырып тексеруді, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң азаматтық хал актiлерiн тiркеу жөнiндегi органдары, селолық округтер әкiмдері ұсынатын «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорында қайтыс болды деп тіркелгендерді және әділет органдары ұсынатын Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерге тұрақты тұруға кеткендердің тiзiмдерiн ағымдағы айдың 25-күнінен кешіктірмей электрондық салыстырып тексеруді;
банктік шоттарында үш және одан да көп ай бойы қозғалыс жоқ ШАК алушылардың тiзiмдерiн соңғы операцияның күнiн көрсете отырып, тоқсан сайын салыстырып тексеруді жүргізеді.
34. Уәкiлеттi орган ШАК төлемдерін осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шешімнің негізінде тоқтата тұрады.
ШАК төлемдерін тоқта тұру мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) «Өрлеу» жобасына қатысушының отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты мен әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттемелерін орындамауы;

27. Социальный контракт активизации семьи заключается на один год с возможностью пролонгации на шесть месяцев, но не более одного года при условии необходимости продления социальной адаптации членов семьи и (или) не завершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.
При пролонгации социального контракта активизации семьи размер ОДП не пересматривается.
28. Социальный контракт активизации семьи заключается в двух экземплярах, один из которых выдается заявителю под роспись в журнале регистрации по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам, второй – хранится в отделе занятости и социальных программ.
29. Участие в активных мерах содействия занятости не является обязательным условием для трудоспособных членов семьи, осуществляющих уход за:
1) детьми до трех лет;
2) ребенком-инвалидом до шестнадцати лет;
3) инвалидами первой и второй групп, престарелыми старше восьмидесяти лет, которые нуждаются в постороннем уходе и помощи.
30. Уполномоченный орган на основании решений о назначении (об отказе в назначении) ОДП осуществляет постановку на выплату ОДП получателю.
31. Уведомление о назначении ОДП выдается заявителю при его личном обращении в уполномоченный орган или к акиму сельского округа.
32. Выплата ОДП осуществляется уполномоченным органом путем перечисления на банковские счета получателей.
33. В целях обеспечения целевого использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета уполномоченным органом производятся:
ежемесячно сверка списков умерших и объявленных умершими, электронная сверка зарегистрированных умершими в Государственной базе данных «Физические лица», представляемых органами по регистрации актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Казахстан, акимами сельских округов и списков, выехавших на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан, представляемых органами юстиции не позднее 25 числа текущего месяца;
ежеквартально сверка списков получателей ОДП, на банковских счетах которых нет движения три и более месяцев, с указанием даты последней операции.
34. Уполномоченный орган приостанавливает выплату ОДП на основании решения по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
Приостановление выплаты ОДП производится в случаях:
1) не выполнения участником проекта «Өрлеу» обязательств по социальному контракту активизации семьи и социальному контракту;

2) жалған мәліметтер беруіне байланысты отбасының белсенділігін арттыру әлеуметтік келісімшартының бұзылуы;
3) алушының банктiк шоты бойынша үш айдан астам қозғалыстардың болмауы;
4) ШАК алушылардың Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерге тұрақты тұруға кету фактісі туралы мәліметтердің, оның ішінде «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорынан анықталуы;
5) қайтыс болған немесе қайтыс болды деп жарияланған адамдар туралы мәліметтердің, оның ішінде «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорынан келіп түсуі;
6) оралманның жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімінің өтіп кетуі;
7) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы ұсынатын хабарсыз кеткен, іздеуде жүрген адамдар фактісінің, оның ішінде «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорынан анықталуы;
8) қамқоршылықтан (қорғаншылықтан) босатылған және шеттетілген адамдар туралы мәліметтердің түсуі.
35. Уәкілетті орган ШАК алушылар бойынша қолда бар деректердiң негiзiнде ШАК төлеуге бюджеттік қаражат қажеттiлiгiн қалыптастырады.
36. Жұмыспен қамту орталығы «Жұмыспен қамту» автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің базасында әлеуметтік келісімшарттардың орындалуына ай сайын және тоқсан сайын мониторинг жүргізеді.
37. Ассистенттер ай сайын, есептіден кейінгі айдың 5-не дейін осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отбасының белсенділігін арттыру әлеуметтік келісімшартын сүйемелдеу туралы есепті уәкілетті органға ұсынады.
38. Уәкілетті орган «Әлеуметтік көмек: АӘК, МБАЖ, ШАК» автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен, әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесінен, Жұмыспен қамту орталығынан алынған ақпараттардың, сондай-ақ ассистенттерден алынған есептердің негізінде жасалған отбасының белсенділігін арттыру келісімшарттары мен әлеуметтік келісімшарттарға, сондай-ақ азаматтардың ШАК-пен қамтылуына ай сайын мониторинг жүргізеді және облыстың уәкілетті органына осы Қағидаларға 16 және 17-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша есептіден кейінгі айдың 10-нан кешіктірмей ұсынады.
39. Республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісі «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны жанындағы әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесі базасында «Өрлеу» жобасының іске асырылуы бойынша ай сайын мониторинг жүргізеді.
40. Ақмола, Шығыс Қазақстан және Жамбыл облыстарының әкімдері жартыжылдық қорытындылары бойынша есептіден кейінгі айдың 30-нан кешіктірмей және жыл қорытындылары бойынша есептіден кейінгі екінші айдың 15-нен кешіктірмей нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және соңғы нәтижелер туралы есепті республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ұсынады.

2) расторжения социального контракта активизации семьи в связи с представлением недостоверных сведений;
3) отсутствия движений по банковскому счету получателя более трех месяцев;
4) выявления сведений о факте выезда получателей ОДП на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан, в том числе из Государственной базы данных «Физические лица»;
5) поступления сведений об умерших или объявленных умершими, в том числе из Государственной базы данных «Физические лица»;
6) истечения срока действия документа, удостоверяющего личность оралмана;
7) выявления факта без вести пропавших лиц, находящихся в розыске, представляемых Генеральной прокуратурой Республики Казахстан, в том числе из Государственной базы данных «Физические лица»;
8) поступления сведений об освобожденных и отстраненных опекунах (попечителях).
35. На основании имеющихся данных по получателям ОДП уполномоченным органом формируется потребность в бюджетных средствах на выплату ОДП.
36. Центр занятости проводит ежемесячный и ежеквартальный мониторинг исполнения социальных контрактов на базе автоматизированной информационной системы «Занятость».
37. Ассистенты ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляют в уполномоченный орган отчет о сопровождении социального контракта активизации семьи по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
38. Уполномоченный орган на основании информаций, полученных из автоматизированной информационной системы «Социальная помощь: АСП, ГДП, ОДП», единой информационной системы социально-трудовой сферы, Центра занятости, а также отчетов, полученных от ассистентов, проводит ежемесячный мониторинг заключенных контрактов активизации семьи и социальных контрактов, а также охват граждан ОДП и представляет в уполномоченный орган области в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным по форме согласно приложениям 16 и 17 к настоящим Правилам.
39. Администратор республиканской бюджетной программы проводит ежемесячный мониторинг реализаций проекта «Өрлеу» на базе единой информационной системы социально-трудовой сферы при Республиканском государственном казенном предприятии «Государственный центр по выплате пенсий».
40. Акимы Акмолинской, Восточно-Казахстанской и Жамбылской областей по итогам полугодия не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным и по итогам года не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным представляют администратору республиканской бюджетной программы отчеты о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов в соответствии с соглашением о результатах по целевым трансфертам.

3. Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық
бюджеттен мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір
сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске
асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану
тәртібі
41. Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-қимыл жоспарын іске асыруға арналған нысаналы трансферттер:
1) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға;
2) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтауға;
3) «Инватакси» қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) жаңалықтар телебағдарламаларының трансляциялануын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз етуге пайдаланылады.
42. Республикалық бюджеттен қаражат бөлу жергілікті бюджеттен қоса қаржыландыру есебінен былайша жүзеге асырылады:
1) 43-тармақтың 1), 2), 4) тармақшалары бойынша іс-шараларды іске асыруға қажетті көлемнің 80 %-ы республикалық бюджеттен, 20 %-ы жергілікті бюджеттен;
2) 43-тармақтың 3) тармақшасы бойынша іс-шараларды іске асыруға қажетті көлемнің 50 %-ы республикалық бюджеттен, 50 %-ы жергілікті бюджеттен.
43. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері келіп түсетін нысаналы трансферттерді мынадай бюджеттік бағдарламалар бойынша:
1) мына:
«Инватакси» қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне трансферттерді одан әрі аудару үшін 045 «Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы;
«Инватакси» қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін облыстық деңгейде шығыстарды қаржыландыру үшін 046 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 256 «Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
2) жаңалықтар телебағдарламаларын трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету үшін 077 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 263 «Облыстың ішкі саясат басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;

3. Порядок использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета на 2014 – 2016 годы областными
бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на реализацию
Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества
жизни инвалидов
41. Целевые трансферты на реализацию плана действия по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, используются на:
1) установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
2) обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3) размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»;
4) обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач.
42. Выделение средств из республиканского бюджета осуществляется с учетом софинансирования из местного бюджета:
1) по подпунктам 1), 2), 4) пункта 43 из республиканского бюджета 80 % от необходимого объема для реализации мероприятий, из местного бюджета – 20 %;
2) по подпункту 3) пункта 43 – из республиканского бюджета 50 % от необходимого объема для реализации мероприятий, из местного бюджета – 50 %.
43. Акимы областей, городов Астаны и Алматы, поступающие целевые трансферты предусматривают по бюджетным программам:
1) по администратору бюджетных программ 256 «Управление координации занятости и социальных программ области» через:
бюджетную программу 045 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» для дальнейшего перечисления трансфертов бюджетам районов, городов областного значения на размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»;
бюджетную программу 046 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» для финансирования расходов на областном уровне на размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»;
2) по администратору бюджетных программ 263 «Управление внутренней политики области» через бюджетную программу 077 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач;

3) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтауға аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне трансферттерді одан әрі аудару үшін 045 «Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы арқылы 268 «Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
4) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтауға аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне трансферттерді одан әрі аудару үшін 076 «Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы арқылы 281 «Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
5) «Инватакси» қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін 045 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 355 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
6) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 046 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 368 «Астана қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
7) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 046 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 385 «Алматы қаласының автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;

3) по администратору бюджетных программ 268 «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области» через бюджетную программу 045 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» для дальнейшего перечисления трансфертов бюджетам районов, городов областного значения на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
4) по администратору бюджетных программ 281 «Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области» через бюджетную программу 076 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» для дальнейшего перечисления трансфертов бюджетам районов, городов областного значения на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
5) по администратору бюджетных программ 355 «Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы» через бюджетную программу 045 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»;
6) по администратору бюджетных программ 368 «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны» через бюджетную программу 046 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
7) по администратору бюджетных программ 385 «Управление автомобильных дорог города Алматы» через бюджетную программу 046 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;

8) жаңалықтар телебағдарламаларын трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету үшін қарастырады 077 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 362 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша көздейді.
44. Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың уәкілетті органдары келіп түсетін нысаналы трансферттерді мынадай бюджеттік бағдарламалар бойынша:
1) «Инватакси» қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 451 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
2) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 458 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
3) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 059 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 483 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
4) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 485 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
5) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 490 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;

8) по администратору бюджетных программ 362 «Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы» через бюджетную программу 077 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач;
44. Уполномоченные органы района, города областного значения, поступающие целевые трансферты предусматривают по бюджетным программам:
1) по администратору бюджетных программ 451 «Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)» через бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»;
2) по администратору бюджетных программ 458 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)» через бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3) по администратору бюджетных программ 483 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)» через бюджетную программу 059 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
4) по администратору бюджетных программ 485 «Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)» через бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
5) по администратору бюджетных программ 490 «Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)» через бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;

6) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 492 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
7) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» бюджеттік бағдарламасы арқылы 495 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша қарастырады.
45. Жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы жергілікті уәкілетті органдар арқылы мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнату және жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау;
2) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы жергілікті уәкілетті органдар арқылы «Инватакси» қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
3) өңірлік бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар арқылы жаңалықтар телебағдарламаларын трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар кешенін жүзеге асырады.
46. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері жартыжылдық қорытындылары бойынша есептіден кейінгі айдың 30-нан кешіктірмей және жыл қорытындылары бойынша есептіден кейінгі екінші айдың 15-нен кешіктірмей нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және соңғы нәтижелер туралы есепті республикалық бағдарлама әкімшісіне ұсынады.
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 - 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысу үшін әңгімелесу парағы
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының Т.А.Ә.
_____________________________________________________________________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде
шартты ақшалай көмек алуға өтініш берген күн ________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) сипаттамасы: ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының жұмыс істемейтін ересек мүшелерінің еңбек қызметі (жұмыс
орны, лауазымы, жұмыстан шығу себептері):
Отбасы мүшелері
Кәсібі
Соңғы жұмыс орны, жұмыстан шығу себептері
Жалпы жұмыс өтілі
Соңғы жұмыс орнындағы жұмыс өтілі
Еңбек дағдылары мен шеберлігі
Жұмыссыздық кезеңінің ұзақтығы
Өтініш беруші
Зайыбы (жұбайы)
Басқа ересектер
Еңбек қызметінің мүмкіндіктері (пікір):
Өтініш беруші: ______________________________________________________
Зайыбы (жұбайы): ____________________________________________________
Отбасының басқа да ересек мүшелері: _________________________________
Отбасы мүшелері арасындағы қарым-қатынас ____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасындағы қиындықтар ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының мүмкіндіктері (әлеуеті) – жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі маманының бағасы _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Проблемалар, мазасыздық (бүгінгі күннің қиындықтары), не кедергі
келтіреді ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) қалауы _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басқа _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тараптардың қолы
Жұмыспен қамту және әлеуметтік               Қатысушы(лар)
бағдарламалар бөлімі
_______________________ (қолы)               _________________ (қолы)
_______________________ (күні)               _________________ (күні)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
2-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысуға
өтініш
_______________________________________________________
(облысы, ауданы, елді мекені)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне
_______________________________________________________
(елді мекені, ауданы)
_______________________________________________________
(көше, үй және пәтер №, телефон)
мекенжайы бойынша тұратын
_______________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
жеке куәлік № _________________________________________
_______________________________________________________
берілген күні _________________________________________
ЖСН ___________________________________________________
Өтініш
Мені (менің отбасымды) жобаға қабылдауды және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек тағайындауды сұраймын.
Осы арқылы жобаға қатысу заңдылығын бағалау үшін менің отбасымның мүшелері туралы ақпаратты (табыс, білім, негізгі қаражат) пайдалануға, сондай-ақ тиісті ақпаратты мемлекеттік органдарда тексеруге, сәйкестікке келтіруге және жаңартуға келісім беремін.
Мен берген ақпараттың құпия екендігі және ол әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру үшін ғана пайдаланылатыны туралы маған хабарланды.
Менің отбасым (мені қоса алғанда) _____ адамнан тұрады.
Отбасы құрамында өзгерістер болған жағдайда, ол туралы он бес жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы маған ескертілді.
Мен атаулы әлеуметтік көмектен (отбасы атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылған жағдайда) бас тартамын және менің табыстарымды (менің отбасымның табыстарын) Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының базасындағы деректермен салыстырып тексеруге келісемін.
«___» __________ 20__ ж. _______________________
(күні)           (өтініш берушінің қолы)
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметтік белгілері үшін
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Құжаттар қабылданды
«___» __________ 20__ ж. ______________________________________________________
(күні)              (құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә. және қолы)
Отбасының тіркеу нөмірі |             |
Өтініш қоса берілген құжаттармен «___» __________ 20__ ж. учаскелік комиссияға берілді.
«___» __________ 20__ ж. қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған учаскелік комиссия мүшесінің Т.А.Ә. және қолы
______________________________________________________________________________;
Өтініш берушінің қолы _________________________________________________________
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттардың қабылданған күні туралы уәкілетті органның белгісі «___» ___________ 20__ ж.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы, қолы
________________________________________________________________________________ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қию сызығы)
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы ескертілдім.
Азамат __________________________________ өтініші қоса берілген ______ данадағы құжаттармен, отбасының _____________ тіркеу нөмірімен «___» ___________ 20__ ж. қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы, қолы
_______________________________________________________________________________
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
3-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысуға өтініш берушінің отбасылық және
материалдық жағдайы туралы сауалнама
Бір мекенжай бойынша тіркелген өтініш беруші мен отбасы мүшелері туралы мәліметтер:
Т.А.Ә.
Туған жылы
Туыстық қатысы
Негізгі қызметі
(жұмыс істеуші, жұмыс істейтін зейнеткер, жасына байланысты зейнеткер, мүгедек, жұмыссыз, бала күтімі бойынша демалыста, үй шаруасындағы әйел, студент, оқушы, мектеп жасына дейінгі бала)
Жұмыс істейтін адамдар үшін жұмыс орны және лауазымы, оқушылар үшін қазіргі уақыттағы оқу орны
15 жастан асқан адамдар үшін білімі (растайтын құжаты бар білімі)
Өтініш беруші
Басқа мекенжай бойынша тіркелген отбасы мүшелері туралы мәліметтер
(зайыбы/жұбайы, кәмелеттік жасқа толмаған балалары)
Мектепке жасына дейінгі балалар мектепке дейінгі ұйымға бара ма _____
_____________________________________________________________________
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің шартты ақшалай көмек алуға өтініш берген айдың алдындағы 12 айдағы табыстары туралы мәліметтер (табыстың барынша дәл санын жазыңыз). Ақпараттық жүйелерден алынған деректер шартты ақшалай көмек сомасын есептеу үшін негіз болып табылады
Р/с
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің табыс түрі
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің 12 айдағы табысы (теңге)*
1.
Еңбек қызметінен түскен табыстар (жалақы, кәсіпкерлік қызметтен түскен табыс, ақшалай үлес)
Әлеуметтік сипаттағы төлемдер (зейнетақылар, жәрдемақылар, өтемақылар, тұрғын-үй коммуналдық шығындарды төлеу жөніндегі жеңілдіктер, шәкіртақылар және т.б.) – қажеттісінің астын сызу
Өзге де табыстар (алименттер, жеке қосалқы шаруашылық өнімдерін сатудан, тұрғын үйді жалға беруден түскен және т.б. – олардың түрлерін көрсету)
* Отбасының тұрғын үй-тұрмыстық жағдайы:
тұрғын алаңы: __________ шаршы метр; меншік нысаны: ________________;
ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны ______________;
тұрғын үйдің сапасы (қалыпты жағдайда, ескі, авариялық жағдайда,
жөнделмеген);
қажеттісінің астын сызу
үйдің материалы (кірпіш, ағаш, қаңқа-қамыстан жасалған, сабан,
іргетасы жоқ сабан, қол астындағы материалдардан салынған, уақытша
баспана, киіз үй);
қажеттісінің астын сызу
тұрғын үйдің жабдықталуы (су құбыры, дәретхана, кәріз, жылу, газ,
жуынатын бөлме, лифт, телефон және т.б.)
қажеттісінің астын сызу
_____________________________________________________________________
Менің отбасымның мүшелеріне меншік құқығында тиесілі жылжымайтын
мүлік пен мүлік, жер учаскесін, шаруа қожалығын, жеке қосалқы
шаруашылықты иеленуі туралы мәліметтер:
Мүліктің түрі
Мүліктің сипаттамасы
(саны, көлемі, үлгісі және т.б.)
Тиесілігі
Отбасы мүшелерінің денсаулық жағдайы, мүгедектіктің, аурулардың болуы
(тексеруден қашан және қайдан өтті, қандай ем қабылдайды,
диспансерлік есепте тұра ма), соңғы жылдары болған операциялар немесе
жарақаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
өтініш беруші _______________________________________________________
зайыбы (жұбайы) _____________________________________________________
балалар _____________________________________________________________
басқа да туысқандар _________________________________________________

6) по администратору бюджетных программ 492 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)» через бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
7) по администратору бюджетных программ 495 «Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)» через бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
45. Местные исполнительные органы осуществляют в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, комплекс мероприятий по:
1) установке дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов через местные уполномоченные органы в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
2) размещению государственного социального заказа на развитие   службы «Инватакси» через местные уполномоченные органы в сфере социальной защиты населения;
3) обеспечению сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач через местные уполномоченные органы по реализации государственной информационной политики через региональные средства массовой информации.
46. Акимы областей, городов Астаны и Алматы по итогам полугодия не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным и по итогам года не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным представляют администратору республиканской бюджетной программы отчеты о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов в соответствии с соглашением о результатах по целевым трансфертам.
Приложение 1
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Лист собеседования
для участия в проекте «Өрлеу»
Ф.И.О. заявителя ____________________________________________________
Ф.И.О. специалиста отдела занятости и социальных программ
____________________________________________
Дата обращения за обусловленной денежной помощью на основе
социального контракта активизации семьи _____________________________
Характеристика семьи (одиноко проживающего гражданина):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Трудовая деятельность взрослых неработающих членов семьи (места
работы, должность, причины увольнения):
Члены семьи
Профессия
Последнее место работы, причины увольнения
Стаж работы общий
Стаж работы на последнем месте
Трудовые навыки и умения
Длительность периода без работы
Заявитель
Супруг (супруга)
Другие взрослые
Возможности трудовой деятельности (мнение):
Заявитель: __________________________________________________________
Супруг
(супруга):___________________________________________________________
Другие взрослые члены семьи: ________________________________________
Отношения между членами семьи _______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сложности в семье ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Возможности (потенциал) семьи – оценка специалиста отдела занятости и социальных программ _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Проблемы, беспокойства (трудности на сегодняшний день), что мешает
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Желания семьи (одиноко проживающего гражданина) _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Другое ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подписи сторон
Отдел занятости и социальных программ
___________________ (подпись)
____________________(дата)
Участник (и)
_________________ (подпись)
_________________(дата)
Приложение 2
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Заявление
на участие в проекте «Өрлеу»
В отдел занятости и социальных программ
_______________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ____________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего по адресу ________________
(населенный пункт, район)
_______________________________________
(улица, № дома и квартиры, телефон)
документ,
уд. личности №______________________
_______________________________________
дата выдачи ________________________
ИИН _______________________________
Заявление
Прошу принять меня (мою семью) в проект и назначить обусловленную денежную помощь на основании социального контракта активизации семьи.
Настоящим выражаю согласие на использование информации о членах моей семьи (доходы, образование, основные средства) для оценки правомочности участия в проекте, а также проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в государственных органах.
Я информирован(а) о том, что предоставляемая мной информация конфиденциальна и будет использоваться исключительно для реализации социальных программ.
Моя семья (включая меня) состоит из _____ человек.
В случае возникновения изменений в составе семьи обязуюсь в течение пятнадцати рабочих дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Я отказываюсь от адресной социальной помощи (в случае если семья является получателем адресной социальной помощи) и согласен (на) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными базы Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения.
"____"__________20__ г. ___________________
(дата)               (подпись заявителя)
Для служебных отметок отдела занятости и социальных программ.
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Документы приняты
"____"__________20__ г. _______________________________________
(дата)      (Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)
| | Регистрационный номер семьи
Заявление с прилагаемыми документами передано в участковую комиссию "__"__________ 20__ г.
Принято "__"________ 20__ г.
___________________________ Ф.И.О. и подпись члена участковой комиссии, принявшего документы;
Подпись заявителя _______________
Отметка уполномоченного органа о дате приема документов от акима поселка, села, сельского округа "__"_________ 20__ г., Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего документы ________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(линия отреза)
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Заявление гр. _________________________с прилагаемыми документами в количестве___ штук, с регистрационным номером семьи ________
принято "____" _____________20__ г.
Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего документы _________
Приложение 3
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Анкета
о семейном и материальном положении
заявителя на участие в проекте «Өрлеу»
Сведения о заявителе и членах семьи, зарегистрированных по одному адресу:
Ф.И.О.
Год рождения
Родственные отношения
Основное занятие (работающий, работащий пенсионер, пенсионер по возрасту, инвалид, безработный, в отпуске по уходу за ребенком, домохозяйка, студент, школьник, дошкольник)
Место работы и должность для работающих, место учебы для учащихся в настоящее время
Образование для лиц старше 15 лет (образование, на которое есть подтверждающий документ)
Заявитель
Сведения о членах семьи, зарегистрированных по другому адресу (супруг/супруга, несовершеннолетние дети):
Посещают ли дети дошкольного возраста дошкольную организацию ________
_____________________________________________________________________
Сведения о доходах заявителя и членов семьи за 12 месяцев, предшествующих месяцу обращения за обусловленной денежной помощью (проставьте максимально точную цифру доходов). Основанием для начисления суммы обусловленной денежной помощи будут являться данные из информационных систем.
п/п
Ф.И.О. заявителя и членов семьи
Вид дохода заявителя и членов семьи
Доход за 12 месяцев (тенге) *
заявителя и членов семьи
Доходы от трудовой деятельности (зарплата, доходы от предпринимательской деятельности, денежное довольствие)
Выплаты социального характера (пенсии, пособия, компенсации, льготы по оплате жилищно-коммунальных услуг, стипендии и т.п.) – нужное подчеркнуть
Прочие доходы (алименты, от реализации продукции личного подсобного хозяйства, сдачи жилья в наем и т.п. - указать их вид)
* Жилищно-бытовые условия семьи:
жилая площадь: __________ кв. м; форма собственности: ______________;
число комнат без кухни, кладовых и коридора _______;
качество жилища (в нормальном состоянии, ветхий, аварийный, без ремонта)
нужное подчеркнуть
материал дома (кирпичный, деревянный, каркасно-камышитовый, саманный, саманный без фундамента, из подручных материалов, времянка, юрта
нужное подчеркнуть
благоустройство жилища (водопровод, туалет, канализация, отопление, газ, ванна, лифт, телефон и т.д ___________________________________
нужное подчеркнуть
Сведения о недвижимости и имуществе, принадлежащем членам моей семьи
на праве собственности, владении земельным участком, крестьянским
подворьем, личным подсобным хозяйством:
Вид имущества
Характеристика имущества (число, размер, марка и т.д.)
Принадлежность
Состояние здоровья членов семьи, наличие инвалидности, заболеваний
(когда и где проходил обследование, какое лечение принимает, состоит
ли на диспансерном учете), перенесенных за последний год операций или
травм: ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
заявитель _____________________________________________________
супруг (супруга) ______________________________________________
дети __________________________________________________________
другие родственники ___________________________________________

16 жасқа дейінгі мүгедек бала (16 жасқа дейінгі мүгедек балалар)
алатын арнаулы әлеуметтік қызметтер:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының материалдық жағдайына Сіздің беретін бағаңыз:
тамақтануға да жетпейді
тамақтануға ғана жетеді
тамақтануға және басты қажеттілік заттарына ғана жетеді
балаларды киіммен, аяқ киіммен және мектеп керек-жарақтарымен
қамтамасыз етуге мүмкіндік жоқ
Өмірдегі қиын жағдайдан шығуды көздейтін қызметтің бағыттары (өтініш
берушінің пікірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сіз жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің қандай белсенді шараларына қатыса
аласыз:
бос тұрған жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру
іске асырылатын инфрақұрылымдық жобалардың шеңберінде жұмыс
орындарына орналастыру
микрокредит беру
кәсіптік оқыту (даярлау, қайта даярлау, біліктілікті арттыру)
әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналастыру
«Жастар практикасына» қатысу
әлеуметтік-экономикалық әлеуеті төмен елді мекендерден
әлеуметтік-экономикалық әлеуеті жоғары елді мекендерге және
экономикалық даму орталықтарына қоныс аударуға қатысу
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________     _______________________     _________________
(күні)                   (Т.А.Ә.)                  (қолы)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
4-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі _____
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
____________________________             ____________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә.)                 (үйінің мекенжайы, тел.)
Р/с
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы ______________________ Күні _____________
Отбасы құрамы туралы мәліметтерді растауға
уәкілетті органның лауазымды адамының Т.А.Ә ___________________
(қолы)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
5-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі __________
Жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоғы туралы мәліметтер
(табыстарды есептеу үшін)
Жеке қосалқы шаруашылық объектісі
Өлшем бірлігі
Саны
Жасы
(үй малы, құс үшін)
Саяжай
Бақша
Жер учаскесі, оның ішінде үй іргесіндегі жер учаскесі
Шартты жер үлесі
Мүліктік пай (берілген жылы)
Үй малы, құс:
ірі қара мал: сиыр, бұқа
жылқы: бие, айғыр
түйе, інген
қой, ешкі
тауық, үйрек, қаз
шошқа
Өтініш берушінің қолы _________________________________________
Күні __________________________________________________________
Кент, село, селолық округ немесе
жеке қосалқы шаруашылықтың көлемі
туралы мәліметтерге қол қоюға уәкілетті органның
өзге де лауазымды адамының Т.А.Ә. ___________   _____________________
(қолы)             (тегі)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
6-қосымша
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың
ақпараттық жүйелеріне
сұрау салу
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі өтініш берушіден шартты ақшалай көмек тағайындауға құжаттарды қабылдаған кезде өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің ЖСН-і бойынша «электрондық үкімет» шлюзі арқылы мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне (бұдан әрі – АЖ) мынадай:

Получение ребенком-инвалидом до 16 лет (детьми-инвалидами до 16 лет)
специальных социальных услуг:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ваша оценка материального положения семьи:
не хватает даже на питание
хватает только на питание
хватает только на питание и предметы первой необходимости
нет возможности обеспечивать детей одеждой, обувью и
школьными принадлежностями
Направления предполагаемой деятельности по выходу из трудной
жизненной ситуации (мнение заявителя)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В каких активных мерах содействия занятости Вы можете принять
участие:
трудоустройство на имеющие вакансии;
трудоустройство на рабочие места в рамках реализуемых
инфраструктурных проектов;
микрокредитование;
профобучение (подготовка, переподготовка, повышение
квалификации);
трудоустройство на социальное рабочее место;
участие в «Молодежной практике»;
участие в переселении из населенных пунктов с низким
потенциалом соцэкономического развития в населенные пункты с высоким
потенциалом соцэкономического развития и центры экономического
развития.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________ ____________________ __________
(дата)         (Ф.И.О.)        (подпись)
Приложение 4
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Регистрационный номер семьи _____
Сведения о составе семьи заявителя
________________________           ____________________________
(Ф.И.О. заявителя)               (домашний адрес, тел.)
№ п/п
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи              _________________________
(подпись)
Приложение 5
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Регистрационный номер семьи __________
Сведения о наличии личного подсобного хозяйства
(для расчета доходов)
Объект личного подсобного хозяйства
Единица измерения
Количество
Возраст (для домашнего скота, птицы)
Дача
Огород
Земельный участок, в т.ч. приусадебный
Условная земельная доля
Имущественный пай (год выдачи)
Домашний скот, птица:
крупный рогатый скот: коровы, быки
лошади; кобылы, жеребцы
верблюды, верблюдицы
овцы, козы
куры, утки, гуси
свиньи
Подпись заявителя ______________________________
Дата ________________________________
Ф.И.О. акима поселка, села,
сельского округа или иного
должного лица органа, уполномоченного
подписывать сведения о размере
личного подсобного хозяйства _______________      ___________________
(подпись)               (фамилия)
Приложение 6
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Запросы в информационные системы государственных органов и
(или) организаций
Отдел занятости и социальных программ при приеме документов от заявителя на назначение обусловленной денежной помощи формирует запросы по ИИН заявителя и членов семьи в информационные системы государственных органов и (или) организаций (далее – ИС) через шлюз «электронного правительства» для получения следующих сведений:

1) жеке басты куәландыратын;
2) өтініш берушінің және асырап алған балаларды, өгей және қамқоршылыққа алынған балаларды қоса алғанда, отбасы мүшелерінің тұрақты және бірге тұратын жері бойынша тіркелгені туралы;
3) барлық балалары Қазақстан Республикасында туылған жағдайда (2007 жылғы 13 тамыздан кейін туылған балалары бойынша) өтініш беруші балаларының ЖСН-і бойынша тууын (қайтыс болғанын) тіркеу туралы;
4) өтініш берушінің (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер) неке қиюын (некені бұзуын) тіркеу туралы;
5) балаға қамқоршылықты (қорғаншылықты) белгілеу туралы;
6) мүгедектікті растау туралы;
7) табыстар туралы (жалақы, әлеуметтік төлемдер, кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар);
8) шәкіртақының болуы туралы;
9) жеке қосалқы шаруашылықтың болуы және саны туралы;
10) дара кәсіпкердің мәртебесі туралы мәліметтерді алу үшін сұрау салуды қалыптастырады.
АЖ-дан сұрау салынған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар «электрондық үкімет» шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың электрондық-цифрлық қолтаңбасымен, сондай-ақ шартты ақшалай көмек тағайындауға сұрау салуды жүзеге асырған жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
7-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысушыға шартты ақшалай көмек тағайындауға
өтініштерді тіркеу журналы
Р/с
Тіркеу нөмірі
Өтініш қабылданған күн
Т.А.Ә.
Мекенжайы
Туған күні
Балалардың саны
Учаскелік комиссияға берілген күні
Учаскелік комиссия қорытындысының қабылданған күні
Тағайындау немесе бас тарту туралы ЖҚӘББ шешімінің күні
Есепке алынатын жиынтық табыс
Тағайындау кезеңі
Сомасы
Хабарламаның № және күні
Ескертпе
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
8-қосымша
«Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмек тағайындауға
өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы
№ _______ хабарлама
«___» _______________ 20__ ж.
Азамат ______________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Өтініш берілген күн «___» _______________ 20__ ж.
_____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
себебі бойынша шартты ақшалай көмек тағайындауға өтінішті қабылдаудан
бас тартылды.
Хабарлама жауапты адамның ЭЦҚ-мен куәландырылды
_____________________________________   _____________________________
(жауапты адамның лауазымы)                  (Т.А.Ә.)
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
_____________________________________   _____________________________
лауазымы                         Т.А.Ә. және қолы
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
9-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысуға өтініш берушінің материалдық жағдайын
учаскелік комиссияның тексеру
АКТІСІ
20__ жылғы «___» __________________
___________________________________
(елді мекен)

1) удостоверяющих личность;
2) о регистрации по постоянному и совместному месту жительства заявителя и членов семьи, включая усыновленных (удочеренных), сводных, и взятых под опеку детей;
3) о регистрации рождения (смерти) по ИИН детей заявителя, при условии рождения всех детей в Республике Казахстан (по детям, рожденным после 13 августа 2007 года);
4) о регистрации заключения (расторжения) брака заявителя (зарегистрированных после 1 июня 2008 года на территории Республики Казахстан);
5) об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
6) о подтверждении инвалидности;
7) о доходах (заработная плата, социальные выплаты, доходы от предпринимательской деятельности);
8) о наличии стипендии;
9) о наличии и количестве личного подсобного хозяйства;
10) о статусе индивидуального предпринимателя.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из ИС, удостоверяются электронно-цифровой подписью соответствующих государственных органов и (или) организаций, шлюз «электронного правительства», а также электронно-цифровой подписью специалиста отдела занятости и социальных программ, осуществившего запрос на назначение обусловленной денежной помощи.
Приложение 7
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Журнал
регистрации заявлений на назначение обусловленной денежной
помощи участнику проекта «Өрлеу»
п/п
Регист-
рацион-
ный
номер
Дата
приема
заяв-
ления
Ф.И.О.
Адрес
Дата
рож-
дения
Кол-во
детей
Дата
пере-
дачи
на участ-
ковую
-
Дата
приня-
тия
заклю-
чения
участ-
ковой
комис-
сии
Дата
реше-
ния
ОЗСП о назна-
чении
или об
отка-
зе
Учиты-
ваемый
сово-
куп-
ный
доход
Период
назна-
чения
Сумма
№ и дата
изве-
щения
Приме-
чание
Приложение 8
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Уведомление № ______
об отказе в приеме заявления на назначение
обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу»
от "_____" _______________ 20 ___г.
Гражданин(ка) ______________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата обращения "___" ________________ 20 _____ г.
____________________________________________________________________
Отказано в приеме заявления на назначение обусловленной денежной помощи по причине:
____________________________________________________________________
(указание причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица
_____________________________________ ______________________________
(должность ответственного лица)                (Ф.И.О.)
Отдел занятости
и социальных программ
__________________________ ____________________________
должность                 Ф.И.О. и подпись
Приложение 9
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
АКТ
обследования участковой комиссией материального
положения заявителя на участие в проекте «Өрлеу»
от "___" ________ 20__ г.
______________________
(населенный пункт)

1. Өтініш берушінің Т.А.Ә. __________________________________________
2. Тұрғылықты жерінің мекенжайы _____________________________________
3. Туған күні және жері _____________________________________________
4. Жұмыс орны, лауазымы _____________________________________________
5. Азаматтың орташа айлық табысы ____________________________________
6. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ____________________
7. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есепке алынады) ________
адам, оның ішінде:
Р/с
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Білімі
Жұмыспен қамту (жұмыс, оқу орны)
Өзін-өзі жұмыспен қамту
Жұмыссыздық себебі
Жұмыссыз ретінде жұмыспен қамту органдарында тіркелгені туралы деректер
Қоғамдық жұмыстарға, кәсіптік даярлауға (қайта даярлау, біліктілікті арттыру) немесе жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқандығы туралы мәліметтер
Еңбекке қабілетті барлығы _______________________________ адам.
Жұмыссыз ретінде тіркелгені _____________________________ адам.
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан
Республикасы Заңының 2-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген
себептер бойынша жұмыспен қамтылмағандар ______________________ адам.
Жұмыспен қамтылмаудың басқа да себептері (іздеуде, бас
бостандығынан айыру орындарында) ______________________________ адам.
Кәмелетке толмаған балалардың саны _________ адам, оның ішінде:
толық мемлекеттің қамтамасыз етуінде оқитындар __________ адам;
ақылы негізде жоғары және орта арнаулы білім беру орындарында
оқитындар __________ адам, оқудың бір жылдық құны ____________ теңге.
8. Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде әлеуметтік
келісімшарттың болуы: ___________ адам:
1. (Т.А.Ә.) ___________________________________________________
2. (Т.А.Ә.) ___________________________________________________
9. «Бота» қоғамдық қорынан берілетін шартты ақшалай жәрдемақыны
алу:
жүкті және бала емізетін әйелдер _________ адам;
4-тен 6 жасқа дейінгі балалар ____________ адам;
мүмкіндіктері шектеулі балалар ___________ адам;
16-дан 19 жасқа дейінгі жастар ___________ адам.
10. Баспана жағдайы (жатақхана, жалдамалы, жекешелендірілген
тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй
немесе өзге)
қажеттісін көрсету
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны _______________
Тұрғын үйді ұстауға жұмсалатын шығыстар айына _______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

1. Ф.И.О. заявителя ___________________________________________
2. Адрес места жительства _____________________________________
3. Дата и место рождения ______________________________________
4. Место работы, должность ____________________________________
5. Среднемесячный доход гражданина  ___________________________
6. Среднедушевой доход семьи  _________________________________
7. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье)
________ человек, в том числе:
Ф.И.О.
Дата
рождения
Родственное
отношение к
заявителю
Образование
Занятость,
место
работы,
(учебы)
Самостоятельная
занятость
Причина
незанятости
Данные о
регистрации в
органах
занятости
в качестве
безработного
Сведения об
участии в
общественных
работах,
профессиональной
подготовке
(переподготовке,
повышении
квалификации) или в
активных
мерах
содействия
занятости
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного _______ человек.
Незанятые по причинам, предусмотренным подпунктом 2) пункта 2
статьи 2 Закона "О государственной адресной социальной помощи" _______ человек.
Другие причины незанятости (в розыске, в местах лишения
свободы) ____________ человек.
Количество несовершеннолетних детей _______ человек, в том
числе:
обучающихся на полном государственном обеспечении _____
человек;
обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях
на платной основе - _______ человек, стоимость обучения в год на
учащегося ________ тенге.
8. Наличие социального контракта в рамках Дорожной карты занятости 2020:___ человек:
1. (Ф.И.О.) _________________________________________________________
2. (Ф.И.О.) _________________________________________________________
9. Получение обусловленных денежных пособий из Общественного
фонда «Бота»:
беременные и кормящие женщины __чел;
дети от 4 до 6 лет __чел;
дети с ограниченными возможностями __чел;
молодежь от 16 до 19 лет ___чел.
10. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное
жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное
нужное указать
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Количество комнат без кухни, кладовой и коридора ____________________
Расходы на содержание жилья в месяц _________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

11. Отбасының табыстары:
Р/с
Табысы бар отбасы мүшелерінің
(оның ішінде өтініш берушінің) Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен жылдағы табыс сомасы
Жеке қосалқы шаруашылық
(аула шаруашылығы, мал және құс), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
12. Мыналардың:
автокөліктің (маркасы, шығарылған жылы, құқық белгілейтін
құжат, оны пайдаланудан түскен табыс) _______________________________
_____________________________________________________________________
өзге тұрғын үйдің, қазіргі уақытта тұратын баспанадан басқа (оны
пайдаланудан түскен табыс) __________________________________________
_____________________________________________________________________
бар-жоғы.
13. Отбасының өзге де табыстары (түрі, сомасы, көзі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Мұқтаждықтың көрнекі белгілері (жиһаздың, тұрғын үйдің,
электр желілерінің жағдайы және т.б.) _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Әл-ауқатының көрнекі белгілері (жерсеріктік антенна
тәрелкесі, ауа баптағыш, қымбат жаңа жөндеу және т.б.) ______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Санитариялық-эпидемиологиялық тұру жағдайлары _____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Учаскелік комиссияның басқа да байқағандары: ______________
_____________________________________________________________________
18. Комиссия төрағасы:
____________________________        ___________________________
Комиссия мүшелері:
____________________________        ___________________________
____________________________        ___________________________
____________________________        ___________________________
____________________________        ___________________________
(қолы)                             (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым:
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы ___________________________________
Тексеру жүргізуден бас тартамын _____________________________________
өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) Т.А.Ә. және
қолы, күні (өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда
толтырылады)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
10-қосымша
Өтініш берушінің «Өрлеу» жобасына қатысуына
учаскелік комиссияның
№ ____ қорытындысы
«___» ____________ 20__ ж.
Учаскелік комиссия Қағидаларға сәйкес отбасының (өтініш
берушінің)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған
құжаттардың және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын
тексеру нәтижелерінің негізінде отбасын жобаға қосу
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ туралы
(қажеттілігі, қажет еместігі)
қорытынды шығарады.
Комиссия төрағасы:
_______________________                    __________________________
Комиссия мүшелері:
_______________________                    __________________________
_______________________                    __________________________
_______________________                    __________________________
_______________________                    __________________________
(қолдары)                                      (Т.А.Ә.)
__________________________ данада қоса берілген құжаттармен қорытынды
«___» ____________ 20__ ж. ______________________________ қабылданды.
_____________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған кент әкімінің немесе жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
11-қосымша
Коды _________________________
______________ облысы (қаласы)
«___» ________________ 20__ ж.
№ __________
Шешім
_____________________ (ауданы) бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі
Іс № ________________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек тағайындау (мөлшерінің өзгеруі,
тағайындаудан бас тарту) туралы
Өтініш беруші _______________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Өтініш беру күні «___» ___________ 20__ ж.

11. Доходы семьи:
Ф.И.О. членов семьи (в т.ч. заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий год
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
12. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации
_____________________
_____________________________________________________________________
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные
доходы от его эксплуатации)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Видимые признаки нуждаемости (состояние мебели, жилья,
электропроводки и т.д.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Видимые признаки благополучия (тарелка спутниковой антенны,
кондиционер, свежий дорогой ремонт и т.д.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Санитарно-эпидемиологические условия проживания
_____________________________________________________________________
17. Другие наблюдения участковой комиссии:
_____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
_________________________ _____________________
Члены комиссии:
_____________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
(подпись)
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
(Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а):
Ф.И.О. и подпись заявителя ___________________________________
От проведения обследования отказываюсь
______________________________________ Ф.И.О. и подпись заявителя
(или одного из членов семьи), дата (заполняется в случае отказа
заявителя от проведения обследования).
Приложение 10
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
заключение
участковой комиссии на участие заявителя в проекте «Өрлеу»
№ __
____ ____________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами, рассмотрев
заявление и прилагаемые к нему документы семьи (заявителя)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования
материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
включения семьи в проект.
Председатель комиссии: ________________ __________________________
Члены комиссии:
_____________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
(подпись)
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
(Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20 __ г.
________________________________________ Ф.И.О., должность, подпись
акима поселка, или работника отдела занятости и социальных программ,
принявшего документы.
Приложение 11
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Код ___________
Область (город) ______________
Решение
№ __________ от "___" ___________ 20__ г.
Отдела занятости и социальных программ по
______________________________ (району)
№ дела ___________
О назначении (изменении размера, отказе в назначении) обусловленной
денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи
Заявитель
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата обращения "___" ___________ 20__ г.

1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде отбасына шартты ақшалай көмек 20__ жылғы ___________ бастап
20__ жылғы ___________ қоса алғанда _________________ теңге сомасында
_____________________________________________________________________
(сомасы жазбаша)
тағайындалсын.
2. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек мөлшері 20__ жылғы ____________ бастап
20__ жылғы ____________________________ қоса алғанда өзгертілсін және
_______________________________________ теңге мөлшерінде белгіленсін.
(сомасы жазбаша)
Негіздеме: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(негіздеме)
_____________________________________________________________________
отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылсын.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің басшысы
_____________________________________          ______________________
(Т.А.Ә.)                                 (қолы)
Әлеуметтік көмек бөлімінің басшысы
_____________________________________          ______________________
(Т.А.Ә.)                                 (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман
_____________________________________          ______________________
(Т.А.Ә.)                                 (қолы)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
12-қосымша
«Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмек
тағайындаудан бас тарту туралы
№ _____ хабарлама
«___» __________________ 20__ ж.
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _______________________________________
Өтініш берушінің туған күні ___________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ___________
______________________________________________________________ себебі
(себебін көрсету)
бойынша «Өрлеу» жобасы шеңберінде Сізге шартты ақшалай көмек
тағайындаудан бас тартылғанын назарыңызға жеткізеді.
Құжаттарды қайтару күні «___» _______________ 20__ ж.
Хабарлама жоба жөніндегі жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің жауапты адамының ЭЦҚ-мен куәландырылды.
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
_______________________________          ____________________________
лауазымы                            Т.А.Ә. және қолы
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
13-қосымша
«Өрлеу» жобасы бойынша отбасының белсенділігін арттырудың
әлеуметтік келісімшартын тіркеу журналы
Р/с
Тіркеу нөмірі
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
Мекенжайы
Сомасы
Өтініш берушінің қолы
Ескертпе
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
14-қосымша
___________________________________________ (ауданы) бойынша
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің
«___» ___________ 20__ ж.
№ __________ шешімі
Iс № __________
Шартты ақшалай көмек төлеуді тоқтата тұру ___________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________________________________________
Туған күнi «___» __________________ 19__ ж.
Төлем 20__ ж. «___» ____________ бастап _____________________________
(себебiн көрсету)
_____________________________________________________________________
себебi бойынша тоқтатыла тұрсын.
Негiздеме ___________________________________________________________
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы:
_________________________________________      ______________________
(Т.А.Ә.)                                (қолы)
Әлеуметтік көмек бөлімінің басшысы:
_________________________________________      ______________________
(Т.А.Ә.)                                (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау
жөніндегі маман:
_________________________________________      ______________________
(Т.А.Ә.)                                (қолы)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
15-қосымша
Ассистенттің «Өрлеу» жобасы бойынша атқарған жұмысы туралы ай
сайынғы есебі
______________________                         ______________________
Есеп қандай ай үшін                            есепті дайындау күні
Жүргізілген әңгімелесулер
Отбасы, отағасының Т.А.Ә.
Мекенжайы
Отбасы мүшелерінің саны
Еңбекке қабілетті адамдардың саны
Балалардың саны
Әңгімелесу жүргізілген күн
Өтініш беруге дайын ба?
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Жүргізілген мониторинг
Отбасы (адам)
Шарттардың орындалуы (иә/жоқ)
Шарттарды орындау/орындамау бойынша ескерту
1
2
Қосымша түсініктемелер (егер бар болса) _____________________________
_____________________________________________________________________
Есепті дайындаған адамның Т.А.Ә. және қолы __________________________
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
16-қосымша
Жасалған отбасының белсенділігін арттыру әлеуметтік
келісімшарттары мен әлеуметтік келісімшарттар туралы есеп
Өңірлердің атауы
ШАК алуға өтініш берген дер, барлығы адам
соның ішінде
Бір отбасына жасалған отбасының белсенділігін арттыру әлеуметтік келісімшарттарының саны, дана
Отбасының белсенділігін арттыру келісімшарты мен қамтылған адамдардың саны, адам
соның ішінде
оның ішінде «Өрлеу» жобасы бойынша Жұмыспен қамту орталығымен әлеуметтік келісімшарт жасағандардың саны, адам
соның ішінде
Келісімшарт талаптарын орындамауға байланысты бұзылған келісімшарт тар саны, дана/адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет өтініш бергендер, адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет өтініш бергендер, адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет өтініш бергендер, адам
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің
2014 – 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған көмек
көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
17-қосымша
Шартты ақшалай көмек тағайындау және төлеу туралы есеп
Өңірлердің атауы
ТАҒАЙЫНДАЛҒАН
ТӨЛЕНГЕН
Алушылардың саны, адам
сомасы, мың. теңге
орташа мөлшері, теңге
алушылардың саны, адам
сомасы, мың. теңге
орташа мөлшері, теңге
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
А
1
2
3
4
5
6
7
8

1. Назначить обусловленную денежную помощь семье на основании
социального контракта активизации семьи с ____ 20__ г. по ___ 20__ г.
в сумме _________________ тенге _____________________________________
(сумма прописью)
2. Изменить размер обусловленной денежной помощи на основании
социального контракта активизации семьи с ____ 20__ г. по ____ 20 __
г. и установить в сумме __ тенге
___________________________________________________________________
(сумма прописью)
Основание: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Отказать в назначении обусловленной денежной помощи на основании
социального контракта активизации семьи
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(обоснование)
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных
программ _____________________ ______________________
(Ф.И.О.)               (подпись)
Руководитель отдела социальной помощи
_____________________ ______________________
(Ф.И.О.)               (подпись)
Специалист по назначению
обусловленной денежной помощи _____________________ ______________
(Ф.И.О.)           (подпись)
Приложение 12
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Уведомление № ______
об отказе в назначении обусловленной денежной
помощи по проекту «Өрлеу»
от "_____" __________________ 20__ г.
Ф.И.О. заявителя ______________________________________________
Дата рождения заявителя _______________________________________
Отдел занятости и социальных программ доводит до сведения, что
Вам отказано в назначении обусловленной денежной помощи в рамках
проекта «Өрлеу» по причине: _________________________________________
_____________________________________________________________________
(указание причины)
Дата возврата документов "____" _______________ 20__ г.
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица отдела занятости и
социальных программ по проекту.
Отдел занятости
и социальных программ
__________________________ ____________________________
должность                  Ф.И.О. и подпись
Приложение 13
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Журнал
регистрации социального контракта
активизации семьи по проекту «Өрлеу»
п/п
Регистрационный номер
Ф.И.О. заявителя
Адрес
Сумма
Подпись заявителя
Примечание
Приложение 14
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Решение № ____ от «_________» _______ 20 __ г.
отдела занятости и социальных программ
по __________________ (району)
№ дела ___________
О приостановлении выплаты обусловленной денежной помощи
Ф.И.О. заявителя _________________________________________________
Дата рождения «_____» ________ 19 __ г.
Приостановить выплату с «______» ______ 20 __ г.
по причине _______________________________________________________
(указать причину)
Основание ________________________________________________________
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных
программ:
_________________________________           ______________________
(Ф.И.О.)                              (подпись)
Руководитель отдела социальной помощи:
_________________________________           ______________________
(Ф.И.О.)                               (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи:
_________________________________           ______________________
(Ф.И.О.)                               (подпись)
Приложение 15
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Ежемесячный отчет ассистента о проделанной
работе по проекту «Өрлеу»
______________________                         ______________________
за какой месяц отчет                          дата подготовки отчета
Проведенные собеседования
Семья ф.и.о. главы семьи
Адрес
Количество членов семьи
Количество трудоспособных
Количество детей
Дата проведения беседы
Готовы подать заявление
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Проведенный мониторинг
Семья (лицо)
Выполнение условий (да/нет)
Примечания по выполнению/невыполнению условий
1
2
Дополнительные комментарии (если есть)_______________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись лица, подготовившего отчет _________________________
Приложение 16
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Отчет о заключенных социальных контрактах активизации семьи и
социальных контрактах
Наиме-
нование
регио-
нов
Всего
обра-
тив-
шихся
за ОДП, чел.
в том числе
Кол-во
соц. Конт-
рактов
акти-
виза-
ции
семьи,
заклю-
ченных
на одну
семью,
шт.
Кол-во
лиц,
охва-
ченных
социаль-
ными
конт-
рак-
тами
акти-
визации
семьи,
чел.
в том числе
из них
кол-во
лиц,
заклю-
чивших
соци-
альный
контракт
с Центром
заня-
тости по
про-
екту
«Өрлеу»,
чел.
в том числе
Кол-во
расторг-
нутых
конт-
рактов в
связи
с не выпол-
нением
усло-
вий
конт-
ракта
шт./чел.
Из
чис-
ла полу-
чате-
лей
АСП,-
чел.
Из
чис-
ла
полу-
чате-
лей
ГДП,
чел.
Впер-
вые
обратив-
шиеся,
чел.
из
числа
полу-
чате-
лей
АСП,
чел.
из
числа
полу-
чате-
лей
ГДП,
чел.
впер-
вые
обра-
тив-
шиеся
чел.
из
числа
получа-
телей
АСП,
чел.
из
числа
получа-
телей
ГДП,
чел.
впервые
обратив-
шиеся
чел.
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 17
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского
бюджета на 2014 – 2016 годы
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на оказание
социальной защиты и помощи населению
Отчет о назначении и выплате обусловленной денежной помощи
Наименование
регионов
НАЗНАЧЕНО
ВЫПЛАЧЕНО
кол-во
получателей,
чел
сумма,
тыс. тенге
средний
размер,
тенге
кол-во
получателей,
чел
сумма,
тыс. тенге
средний
размер,
тенге
из
местного
бюджета
из
республиканского
бюджета
из
местного
бюджета
из
республиканского
бюджета
А
1
2
3
4
5
6
7
8