"2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 214 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       С. Ахметов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы «2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. «2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2013 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2013 ж., № 19, 111-құжат; «Казахстанская правда» 7.12.2013 ж., № 332 (27606); «Егемен Қазақстан» 7.12.2013 ж., № 270 (28209) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1, 2, 8 және 10-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«1-бап. 2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 6 129 775 352 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 4 273 818 283 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 79 850 486 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 7 485 463 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 1 768 621 120 мың теңге;
2) шығындар – 6 833 672 664 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 44 953 725 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 120 060 192 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 75 106 467 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 169 794 509 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 171 044 509 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер –
1 250 000 мың теңге;
5) тапшылық – - 918 645 546 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 2,3 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 918 645 546 мың теңге.
2-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының «Байқоңыр» кешенiн пайдаланғаны үшін 21 275 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 4 585 410 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.»;
«8-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферттің мөлшерi 1 480 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.»;

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 214
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                     С. Ахметов
Проект
З А К О Н
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан
«О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы»
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2013 г., № 19, ст. 111; «Казахстанская правда» от 7.12.2013 г., № 332 (27606); «Егемен Қазақстан» 7.12.2013 г., № 270 (28209)) следующие изменения и дополнения:
1) статьи 1, 2, 8 и 10 изложить в следующей редакции:
«Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2014 – 2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 129 775 352 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 273 818 283 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 79 850 486 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 485 463 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 768 621 120 тысяч тенге;
2) затраты – 6 833 672 664 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 953 725 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 120 060 192 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 106 467 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 169 794 509 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 171 044 509 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 250 000 тысяч тенге;
5) дефицит – -918 645 546 тысяч тенге, или 2,3 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 918 645 546 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом «Байконур» в сумме 21 275 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 4 585 410 тысяч тенге.»;
«Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 480 000 000 тысяч тенге.»;

«10-бап. 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi – 19 966 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi – 9 983 теңге;
3) зейнетақының ең төменгi мөлшерi – 20 782 теңге;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 1 852 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 19 966 теңге болып белгiленсiн.
2014 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi – 10 450 теңге;
2) зейнетақының ең төменгi мөлшерi – 21 736 теңге болып белгiленсiн.»;
2) мынадай мазмұндағы 11-1 және 12-1-баптармен толықтырылсын:
«11-1-бап. Зейнетақы төлемдерін 2014 жылғы 1 сәуірден бастап арттыру Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 002 «Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру» бюджеттік бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жүзеге асырылады.»;
«12-1-бап. 2014 жылғы 1 сәуірден бастап, азаматтық қызметшілердің, дәрігерлердің, мұғалімдердің және мемлекеттік сектордың әлеуметтік саласының, басқа қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы белгiленсiн.»;
3) 14, 15, 21, 26 және 28-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«14-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне:
1) жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
2) Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
5) халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге;
6) «Бизнестiң жол картасы-2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға;
7) Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға;
8) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
9) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
10) көліктік инфрақұрылымның басым жобаларын қаржыландыруға;
11) азаматтық қызметшілердің, дәрігерлердің, мұғалімдердің және мемлекеттік сектордың әлеуметтік саласының басқа да қызметкерлердің лауазымдық жалақысына ай сайынғы үстемеақы төлеуге;

«Статья 10. Установить с 1 января 2014 года:
1) минимальный размер заработной платы – 19 966 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты – 9 983 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 20 782 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 852 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 19 966 тенге.
Установить с 1 апреля 2014 года:
1) размер государственной базовой пенсионной выплаты – 10 450 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 21 736 тенге.»;
2) Дополнить статьями 11-1 и 12-1 следующего содержания:
«Статья 11-1. Повышение с 1 апреля 2014 года пенсионных выплат осуществляется по бюджетной программе 002 «Социальное обеспечение отдельных категорий граждан» Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.»;
«Статья 12-1. Установить с 1 апреля 2014 года ежемесячную надбавку к должностному окладу гражданских служащих, врачей, учителей и других работников социальной сферы государственного сектора в размере 10 процентов.»;
3) статьи 14, 15, 21, 26 и 28 изложить в следующей редакции:
«Статья 14. Распределение и (или) порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2014 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) обеспечение безопасности дорожного движения;
2) поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы «Агробизнес-2020»;
3) выплату государственной адресной социальной помощи;
4) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
5) оказание социальной защиты и помощи населению;
6) поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса 2020»;
7) реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы;
8) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
9) изъятие земельных участков для государственных нужд;
10) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
11) выплату ежемесячной надбавки к должностному окладу гражданских служащих, врачей, учителей и других работников социальной сферы государственного сектора;

12) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
13) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
14) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
15) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
16) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
17) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға;
18) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендия мөлшерін ұлғайтуға;
19) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
20) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
21) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
22) жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға 2014 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және (немесе) оларды пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.»;
15-бап. Мынадай:
1) ауыл шаруашылығын қолдауға берілетін кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу;
2) қаржылық сауықтыру үшін агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің кредиттік және лизингтік міндеттемелері бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау;
3) кәсіптік стандарттарды әзірлеу;
4) «Қарағандышахтатарату» республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берiлген, таратылған шахталардың қызметкерлерiне келтiрiлген зиянды өтеу бағыттары бойынша iске асырылатын қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.»;
«21-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылға арналған резервi 104 090 308 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.»;
«26-бап. 2014 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi
5 673 012 237 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.»;
«28-бап. 2014 жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің концессиялық міндеттемелерінің лимиті 279 800 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.»;
4) көрсетілген Заңға 1 және 4-қосымшалар осы Заңға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-бап. Осы Заң 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
«2014 - 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының Заңына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»
жылғы « »
Қазақстан Республикасының
№ Заңына
1-ҚОСЫМША
«2014 - 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
2013 жылғы «3» желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 148-V ҚРЗ Заңына
1-ҚОСЫМША
2014 жылға арналған республикалық бюджет
Санаты
Атауы
Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3
I. Кірістер

12) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
13) реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы;
14) обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
15) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
16) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
17) апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
18) увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
19) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
20) материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
21) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
22) поддержка использования возобновляемых источников энергии.»;
Статья 15. Распределение и (или) порядок использования средств, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства;
2) субсидирование ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам субъектов агропромышленного комплекса для финансового оздоровления;
3) разработка профессиональных стандартов;
4) возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных Республиканскому государственному специализированному предприятию «Карагандаликвидшахт».»;
«Статья 21. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2014 год в сумме 104 090 308 тысяч тенге.»;
«Статья 26. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2014 года в размере 5 673 012 237 тысяч тенге.»;
«Статья 28. Установить лимит концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан в 2014 году в размере 279 800 000 тысяч тенге.»;
4) приложения 1 и 4 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Закону.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2014 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
«О внесении изменений и дополнений
в Закон Республики Казахстан
«О республиканском бюджете
на 2014 – 2016 годы»
от « » года №
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
«О республиканском бюджете на 2014 - 2016 годы»
от 3 декабря 2013 года № 148-V ЗРК
Республиканский бюджет на 2014 год
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

31 734 942
009
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
882 693
017
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының күрделі шығыстары
888 123
024
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының күрделі шығыстары
1 070 109
2
Қорғаныс
455 672 954
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
84 707 822
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметтер
9 391 370
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
35 978 268
003
Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
16 549 760
004
Өрт және өндірістік қауіпсіздік саласындағы стандарттарды әзірлеу
12 713
005
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің күрделі шығыстары
501 853
007
Мемлекеттік органдар мен мекемелер мамандарын төтенше жағдай ахуалында іс-әрекет жасауға даярлау
33 907
008
Әскери қызметкерлерге тұрғын үй сатып алу
353 815
009
Төтенше жағдайлар саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
102 478
011
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының күрделі шығыстары
18 745 599
016
Төтенше жағдайлар және азаматтық қорғаныс корпоративтік ақпараттық-коммуникациялық жүйесін құру
1 612 922
017
Төтенше жағдайлар министрлігі жүйесінің мамандарын шетелдік оқу орындарында даярлау
64 502
020
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты, объектілер мен аумақтарды дүлей табиғи зілзалалардан қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 060 559
022
Тәуекелдерді бағалау, дүлей зілзалалардың алдын алу және оларға ден қою жөніндегі ұлттық әлеуетті күшейту
60 773
023
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнің 112 бірыңғай кезекші-диспетчерлік қызметінің ақпараттық жүйесін құру
239 303
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
362 683 666
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі қызметтер
2 189 708
002
Қарулы Күштердің автоматтандырылған басқару жүйесін құру
9 720 265
004
Қарулы Күштердің объектілерін салу
20 142 466
006
Салааралық мемлекеттік бағдарлама шеңберінде қару-жарақ, әскери және өзге де техниканы, байланыс жүйелерін жаңғырту, қалпына келтіру және сатып алу
106 313 975
007
Қарулы Күштерді тылдық қамтамасыз ету
36 260 419
010
Арнайы қызметті қамтамасыз ету
9 461 536

31 734 942
009
Обновление парка автомашин для государственных органов
882 693
017
Капитальные расходы Управления делами Президента Республики Казахстан
888 123
024
Капитальные расходы подведомственных организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
1 070 109
2
Оборона
455 672 954
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
84 707 822
001
Услуги по формированию и реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
9 391 370
002
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
35 978 268
003
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций
16 549 760
004
Разработка стандартов в области пожарной и промышленной безопасности
12 713
005
Капитальные расходы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
501 853
007
Подготовка специалистов государственных органов и учреждений к действиям в условиях чрезвычайной ситуации
33 907
008
Приобретение жилья военнослужащим
353 815
009
Прикладные научные исследования в области чрезвычайных ситуаций
102 478
011
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
18 745 599
016
Создание корпоративной информационно- коммуникационной системы чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны
1 612 922
017
Подготовка специалистов системы Министерства по чрезвычайным ситуациям в зарубежных учебных заведениях
64 502
020
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий
1 060 559
022
Усиление национального потенциала по оценке рисков, предупреждению и реагированию на стихийные бедствия
60 773
023
Создание информационной системы единой дежурно-диспетчерской службы 112 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
239 303
208
Министерство обороны Республики Казахстан
362 683 666
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
2 189 708
002
Создание автоматизированной системы управления Вооруженных Сил
9 720 265
004
Строительство объектов Вооруженных Сил
20 142 466
006
Модернизация, восстановление и приобретение вооружения, военной и иной техники, систем связи в рамках межотраслевой государственной программы
106 313 975
007
Тыловое обеспечение Вооруженных Сил
36 260 419
010
Обеспечение специальной деятельности
9 461 536

201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
9 251 440
021
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жүйесіндегі білім
8 204 934
053
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 046 506
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
726 816
006
Жоғары кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
726 816
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
8 811 199
005
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
362 340
011
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
7 865 524
017
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
583 335
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
163 772
005
Кәсіпкерлік саласындағы басшы қызметкерлер мен менеджерлердің біліктілігін арттыру
163 772
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
429 164 058
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 675 485
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
3 229 242
004
Ғылыми зерттеулерді коммерцияландыру жобасы бойынша инновациялық жүйенің желілерін дамыту
3 637 890
005
Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау
9 622 418
008
Ғылым және білім беру салаларында әдіснамалық қамтамасыз ету
3 934 435
009
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
21 764 390
010
Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу
889 331
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
55 873 061
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi
73 953 464
017
Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау
5 148 779
020
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
96 096 169
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
10 145 487
028
«Болашақ» бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
20 830 750
031
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
9 251 440
021
Образование в системе Министерства внутренних дел Республики Казахстан
8 204 934
053
Строительство и реконструкция объектов образования
1 046 506
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
726 816
006
Подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием
726 816
208
Министерство обороны Республики Казахстан
8 811 199
005
Общеобразовательное обучение в специализированных организациях образования
362 340
011
Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием
7 865 524
017
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
583 335
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
163 772
005
Повышение квалификации руководящих работников и менеджеров в сфере предпринимательства
163 772
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
429 164 058
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
3 675 485
002
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
3 229 242
004
Развитие сетей инновационной системы по проекту коммерциализации научных исследований
3 637 890
005
Строительство и реконструкция объектов образования и науки
9 622 418
008
Методологическое обеспечение в области образования и науки
3 934 435
009
Обучение и воспитание одаренных детей
21 764 390
010
Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения
889 331
011
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
55 873 061
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования
73 953 464
017
Подготовка кадров в области культуры и искусства
5 148 779
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
96 096 169
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования
10 145 487
028
Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы «Болашак»
20 830 750
031
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы

2 331 193
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
1 948 050
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
3 075 431
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
32 429
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 250 000
049
Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру
49 559
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
150 878
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу
5 347 930
057
«Кәсіпқор» холдингі» АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4 188 280
060
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-на нысаналы салым
28 010 882
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 671 845
064
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
15 098 153
065
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметіне ақы төлеу
128 263
068
«Назарбаев университеті» ДБҰ базасында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының басшыларын (топ-менеджерлерін) даярлау және біліктіліктерін арттыру
262 407
074
Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту
1 595 115
084
Астана қаласының бюджетіне білім беру объектілерін салуға жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 297
085
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдардында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 000 000
089
Облыстық бюджеттерге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 076 663
090
Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөнінде көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
42 179
092
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-на нысаналы салым
34 150 438
093
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендия мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 935 949

2 331 193
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования
1 948 050
035
Капитальные расходы организаций образования
3 075 431
036
Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан
32 429
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
4 250 000
049
Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
49 559
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
150 878
052
Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
5 347 930
057
Услуги по обеспечению деятельности АО «Холдинг «Кәсіпқор»
4 188 280
060
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»
28 010 882
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
4 671 845
064
Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев Университет"
15 098 153
065
Оплата услуг Оператору Государственной образовательной накопительной системы
128 263
068
Подготовка и повышение квалификации руководителей (топ-менеджеров) вузов Республики Казахстан на базе АОО «Назарбаев университет»
262 407
074
Модернизация технического и профессионального образования
1 595 115
084
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на изъятие земельных участков под строительство объектов образования
14 297
085
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 000 000
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
12 076 663
090
Оплата услуг оператору по подушевому финансированию
42 179
092
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»
34 150 438
093
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования
1 935 949

104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
3 216
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
32 507 217
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
638 874
003
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
27 604 601
014
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
1 364 270
024
Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
139 444
026
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 653 713
063
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
106 315
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
11 803
023
Техникалық реттеу және метрология саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
11 803
235
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
23 469
013
Мемлекеттік мәдениет ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
23 469
601
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
50 000
017
Ғарыш саласындағы мамандарды қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру
50 000
607
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
26 398
006
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
26 398
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
1 557 872
003
Шетелдік оқытушыларды тарта отырып, мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру бойынша қызметтер көрсету
112 307
004
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру
1 445 565
618
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
1 059 512
004
Жоғары кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
1 059 512
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
176 549
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
176 549
696
Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
3 154 921
002
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
2 571 773
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету

104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
3 216
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
32 507 217
002
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
638 874
003
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
27 604 601
014
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 364 270
024
Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения
139 444
026
Строительство и реконструкция объектов образования
2 653 713
063
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов
106 315
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
11 803
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области технического регулирования и метрологии
11 803
235
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
23 469
013
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций культуры
23 469
601
Национальное космическое агентство Республики Казахстан
50 000
017
Организация переподготовки и повышения квалификации специалистов космической отрасли
50 000
607
Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
26 398
006
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия
26 398
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
1 557 872
003
Услуги по повышению квалификации государственных служащих с привлечением иностранных преподавателей
112 307
004
Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих
1 445 565
618
Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
1 059 512
004
Подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием
1 059 512
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
176 549
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
176 549
696
Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
3 154 921
002
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
2 571 773
003
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказаниe социальной поддержки обучающимся

583 148
5
Денсаулық сақтау
660 854 147
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
7 256 801
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу жөніндегі қызметтер
2 392 932
039
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 863 869
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
2 674 200
111
Қазақстан Республикасы «Саламатты Қазақстан» 2011-2015 жылдарға арналған Мемлекеттік денсаулық сақтауды дамыту бағдарламасын іске асыру аясында іс-шараларды жүргізу
2 674 200
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
4 851 723
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
4 851 723
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
479 354
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
479 354
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
610 041 706
001
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
4 853 961
005
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттерi
31 480 856
007
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 761 232
008
Арнайы медицина резервін сақтау
63 958
009
Алматы қаласының бюджетіне сейсмотұрақтылығы күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 922 863
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
291 547 866
013
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күрделі шығыстары
95 463
016
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
350 000
017
Сот-медицина сараптамасы жөніндегі қызметтер
2 696 135
019
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру
4 837 874
021
Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 163 327
029
Денсаулық сақтау жүйесін реформалау
7 300 934
031
Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу
2 400 897
036
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
223 617 656
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15 392 537
069
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-на нысаналы салым

583 148
5
Здравоохранение
660 854 147
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
7 256 801
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей
2 392 932
039
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 863 869
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
2 674 200
111
Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы
2 674 200
208
Министерство обороны Республики Казахстан
4 851 723
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
4 851 723
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
479 354
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
479 354
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
610 041 706
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения
4 853 961
005
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения
31 480 856
007
Прикладные научные исследования
1 761 232
008
Хранение специального медицинского резерва
63 958
009
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения
1 922 863
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
291 547 866
013
Капитальные расходы Министерства здравоохранения Республики Казахстан
95 463
016
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
350 000
017
Услуги по судебно-медицинской экспертизе
2 696 135
019
Создание информационных систем здравоохранения
4 837 874
021
Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне
6 163 327
029
Реформирование системы здравоохранения
7 300 934
031
Внедрение международных стандартов в области больничного управления
2 400 897
036
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
223 617 656
038
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне
15 392 537
069
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»

030
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
645 158
033
Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін және Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың автоматтандырылған ақпараттық жүйесін дамыту
37 796
037
Республикалық деңгейде протездік-ортопедиялық және сурдологиялық көмек көрсету
173 127
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халыққа әлеуметтiк қорғау және көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 463 140
059
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
18 000
128
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
77 108 739
145
Кәсіби стандарттарды әзірлеу
134 400
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
242 512 616
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
239 252 424
022
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерінде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу
150 000
023
Инженерлік желілердің техникалық жағдайына бағалау жүргізу
250 000
026
Инвестиция негіздемелерін әзірлеу
150 000
030
Тұрғын үй шаруашылық саласы мамандарының біліктілігін арттыру
150 000
031
Шағын елді мекендер үшін тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту және басқару моделін әзірлеу және сынақтан өткізу
81 250
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
67 607 162
034
Астана, Алматы және Ақтөбе қалаларында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың энергия тиімділігі орталықтарын құру
698 099
035
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
53 883 000
037
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
39 690 909
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
20 806 535
039
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы даму трансферттер
9 805 770
040
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

030
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
645 158
033
Развитие автоматизированной информационной системы Государственного центра по выплате пенсий и Единой информационной системы социально-трудовой сферы
37 796
037
Оказание протезно-ортопедической и сурдологической помощи на республиканском уровне
173 127
038
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению
3 463 140
059
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
18 000
128
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
77 108 739
145
Разработка профессиональных стандартов
134 400
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
242 512 616
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
239 252 424
022
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
150 000
023
Проведение оценки технического состояния инженерных сетей
250 000
026
Разработка обоснований инвестиций
150 000
030
Повышение квалификации специалистов сферы жилищного хозяйства
150 000
031
Разработка и апробация модели модернизации и управления жилищно-коммунальным хозяйством для малых населенных пунктов
81 250
033
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
67 607 162
034
Создание Центров энергоэффективности жилищно-коммунального хозяйства в городах Астана, Алматы и Актобе
698 099
035
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения
53 883 000
037
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
39 690 909
038
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
20 806 535
039
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
9 805 770
040
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры

458 889
044
Ядролық сынақтар мониторингі
73 228
047
Ядролық медицина және биофизика орталығын құру
1 011 883
048
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
60 618 345
049
«Бурабай» геофизикалық обсерваториясын көшіру
902 000
053
Энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
173 655
075
Мұнай-газ ұнғымаларын жою және консервациалау
259 840
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
185 996 746
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
92 003 142
001
Ауыл шаруашылығы саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару
9 637 172
074
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күрделі шығыстары
150 038
077
Салықтық және өзге де берешектерді өтеу
46 535
201
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
717 145
212
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ғылыми зерттеулер мен іс-шаралар
5 254 578
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9 887 148
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
9 122 447
216
Ветеринариялық іс-шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
16 491 888
220
Ветеринария саласында объектілер салу
1 371 254
224
Суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайын бағалау және мониторинг жасау
282 818
225
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
14 700 000
227
Ауыл шаруашылығын қолдауға берiлетiн кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу
6 574 892
228
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлердегі агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 767 227
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
11 277 103
019
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру
3 635 668
020
Топография-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
2 558 543
052
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне баламасыз ауыз сумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

458 889
044
Мониторинг ядерных испытаний
73 228
047
Создание Центра ядерной медицины и биофизики
1 011 883
048
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы
60 618 345
049
Передислокация геофизической обсерватории «Боровое»
902 000
053
Обеспечение повышения энергоэффективности
173 655
075
Ликвидация и консервация нефтегазовых скважин
259 840
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
185 996 746
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
92 003 142
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства
9 637 172
074
Капитальные расходы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
150 038
077
Погашение налоговой и иной задолженности
46 535
201
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
717 145
212
Научные исследования и мероприятия в области агропромышленного комплекса
5 254 578
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
9 887 148
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности
9 122 447
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
16 491 888
220
Строительство объектов в сфере ветеринарии
1 371 254
224
Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель
282 818
225
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
14 700 000
227
Возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства
6 574 892
228
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 - 2020 годы «Агробизнес-2020»
17 767 227
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
11 277 103
019
Формирование сведений государственного земельного кадастра
3 635 668
020
Обеспечение топографо - геодезической и картографической продукцией и ее хранение
2 558 543
052
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

5 082 892
237
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
82 118 367
001
Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер
4 947 612
002
Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу
46 920
003
Қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер
234 087
004
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
4 033 630
008
Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
2 608 328
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 547 883
010
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің күрделі шығыстары
272 115
014
Гидрометеорологиялық қызметті жаңғырту
1 781
018
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
448 593
020
Қазақстанда құрамында орнықты органикалық ластағыштар бар қалдықтарды жою
113 067
027
Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту
2 226 006
028
Қазақстан Республикасында пилотты ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда биологиялық әртүрлілік мониторингі бойынша ақпараттық жүйе әзірлеу және енгізу
74 469
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
70 880
031
Орман шаруашылығын басқару, орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау және дамытуды қамтамасыз ету
13 768 771
032
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың инфрақұрылым объектілерін салу және реконструкциялау
124 795
033
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері
2 626 661
034
Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
32 263 812
035
Өскемен қаласында жерасты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту
1 346 139
037
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
2 618 871
038
Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету
10 482 427
039
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және молайту
840 975
042
Табиғи және техногенді ластануларды жою

5 082 892
237
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
82 118 367
001
Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию
4 947 612
002
Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)
46 920
003
Научные исследования в области охраны окружающей среды и природопользования
234 087
004
Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды
4 033 630
008
Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
2 608 328
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
2 547 883
010
Капитальные расходы Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
272 115
014
Модернизация гидрометеорологической службы
1 781
018
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
448 593
020
Уничтожение отходов, содержащих стойкие органические загрязнители в Казахстане
113 067
027
Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики
2 226 006
028
Разработка и внедрение информационной системы по мониторингу биоразнообразия в пилотных особо охраняемых природных территориях Республики Казахстан
74 469
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку использования возобновляемых источников энергии
70 880
031
Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
13 768 771
032
Строительство и реконструкция объектов инфраструктуры лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий
124 795
033
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль Государственной границы Республики Казахстан
2 626 661
034
Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений
32 263 812
035
Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорске
1 346 139
037
Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
2 618 871
038
Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений
10 482 427
039
Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных
840 975
042
Ликвидация природных и техногенных загрязнений

99 006
043
Щучье-Бурабай курорттық аймағының гидрометеомониторинг жүйесін дамыту
306 214
044
Табиғат ресурстарын жоспарлау, мониторинг, сақтау және тиімді пайдалану жүйесін жетілдіру
15 325
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
598 134
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту
598 134
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 022 597
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
6 785 584
021
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
6 735 584
024
Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
50 000
231
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
361 302
022
«Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» АЭА-ға инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және оны дамыту жөніндегі қызметтер
61 080
064
Атырау облысында «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын салу және аумағын қоршау
300 222
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
18 875 711
006
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
3 136 337
008
Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету
388 651
011
Өнімділік-2020 бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
255 190
015
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 095 533
12
Көлiк және коммуникация
502 963 576
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
493 715 276
001
Көлiк, коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі қызметтер
3 638 816
002
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
272 998 108
003
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарды күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
35 880 000
005
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау
5 400 564
006
Әуе көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
500 000
009
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
25 500 000
010
Көлік және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
11 400
011
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің күрделі шығыстары

99 006
043
Развитие системы гидрометеомониторинга Щучинско-Боровской курортной зоны
306 214
044
Совершенствование системы планирования, мониторинга, сохранения и эффективного использования природных ресурсов
15 325
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
598 134
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
598 134
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 022 597
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
6 785 584
021
Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
6 735 584
024
Прикладные научные исследования в области строительства
50 000
231
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
361 302
022
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»
61 080
064
Строительство инфраструктуры и ограждений территорий специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» в Атырауской области
300 222
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
18 875 711
006
Прикладные научные исследования технологического характера
3 136 337
008
Обеспечение хранения информации
388 651
011
Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления «Производительность-2020»
255 190
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления «Инвестор - 2020»
15 095 533
12
Транспорт и коммуникации
502 963 576
215
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
493 715 276
001
Услуги по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации
3 638 816
002
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
272 998 108
003
Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения
35 880 000
005
Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
5 400 564
006
Строительство и реконструкция инфраструктуры воздушного транспорта
500 000
009
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
25 500 000
010
Прикладные научные исследования в области транспорта и коммуникаций
11 400
011
Капитальные расходы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан

1 125 570
014
Ішкi суларда жүзетiн «өзен-теңiз» кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
111 548
015
Астана қаласының бюджетіне Жаңа көлік жүйесі жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
59 040 600
016
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
407 367
019
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
1 308 103
020
Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
593 213
028
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
71 380 796
029
Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі залалдарын субсидиялау
7 594 606
030
«Transport tower» әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау
468 603
037
«Электрондық үкімет» шеңберінде халықты оқыту қызметтері
165 713
038
Радиожиілік спектрінің және радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесін техникалық сүйемелдеу
325 190
051
Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 879 882
054
Кеме қатынасы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
126 000
055
Теңізшінің жеке куәлігін жасау, беру және бақылау бойынша ақпараттық жүйе құру
148 904
056
Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету
160 222
057
Қазақстан Республикасы ұялы байланыс жүйелерінде номерлерді тасымалдауды енгізу
50 071
069
Облыстық бюджеттерге көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
4 900 000
601
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
9 248 300
001
Ғарыш қызметі саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру және бақылау жөніндегі қызметтер
324 558
002
Ғарыш қызметі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 010 000
004
«Байқоңыр» кешеніндегі Ресей Федерациясының жалдауына кірмейтін объектілерді кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру
170 000
006
Үкіметаралық келісім аясында агент банктерге бюджеттiк кредиттерді өтеу бойынша қызметтерді төлеу
11 900
009
Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
4 234 804
015
Ресей Федерациясының жалдау құрамына кірмеген және құрамынан шығарылған «Байқоңыр» кешені объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету
95 453
019
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің күрделі шығыстары
3 900
021
Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін құру
3 397 685
13
Басқалар
450 173 215
102
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
97 632
003
Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы ғимараттарын, құрылыстарын салу

1 125 570
014
Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания «река-море»
111 548
015
Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта Новая транспортная система
59 040 600
016
Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
407 367
019
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
1 308 103
020
Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта
593 213
028
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры
71 380 796
029
Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
7 594 606
030
Содержание здания административно-технологического комплекса «Transport tower»
468 603
037
Услуги по обучению населения в рамках «Электронного правительства»
165 713
038
Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
325 190
051
Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог
1 879 882
054
Обеспечение безопасности судоходства
126 000
055
Создание информационной системы по изготовлению, выдаче и контролю удостоверений личности моряка
148 904
056
Обеспечение первоначальной подготовки пилотов
160 222
057
Внедрение переносимости номера в сетях сотовой связи Республики Казахстан
50 071
069
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
4 900 000
601
Национальное космическое агентство Республики Казахстан
9 248 300
001
Услуги по формированию политики, координации и контроля в области космической деятельности
324 558
002
Прикладные научные исследования в области космической деятельности
1 010 000
004
Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса «Байконур», не входящих в состав арендуемых Российской Федерации
170 000
006
Оплата услуг банкам-агентам по обслуживанию бюджетного кредита в рамках межправительственного соглашения
11 900
009
Обеспечение управления космическими аппаратами
4 234 804
015
Обеспечение сохранности объектов комплекса «Байконур», не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него
95 453
019
Капитальные расходы Национального космического агентства Республики Казахстан
3 900
021
Создание космической системы научно-технологического назначения
3 397 685
13
Прочие
450 173 215
102
Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
97 632
003
Строительство зданий, сооружений ХОЗУ Парламента Республики Казахстан

97 632
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
11 638 230
013
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру
9 896 299
014
Мемлекеттік материалдық резервті сақтау
1 741 931
203
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
1 296 683
001
Экономиканың инфрақұрылымдық салаларының тиімді жұмыс істеуін және дамуын қамтамасыз ету жөніндегі табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу саласындағы қызметтер
1 218 866
004
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің күрделі шығыстары
77 817
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
2 020 076
006
Өкілдік шығындар
2 020 076
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
115 973 699
001
Өңірлік даму, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жерді тиімді пайдалану мен қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның қызметін үйлестіру жөніндегі қызметтер
3 703 146
002
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің күрделі шығыстары
123 566
003
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту
1 646 218
004
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерді төлеу
720 000
006
Кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
594 263
010
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
200 000
013
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 874 672
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
16 729 501
015
Облыстық бюджеттерге «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 980 000
017
Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 100 000
018
Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
16 816 774
027
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
158 490
042
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi

97 632
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
11 638 230
013
Формирование государственного материального резерва
9 896 299
014
Хранение государственного материального резерва
1 741 931
203
Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
1 296 683
001
Услуги в области регулирования деятельности субъектов естественных монополий по обеспечению эффективного функционирования и развития инфраструктурных отраслей экономики
1 218 866
004
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
77 817
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
2 020 076
006
Представительские затраты
2 020 076
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
115 973 699
001
Услуги по координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и создания условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения
3 703 146
002
Капитальные расходы Министерства регионального развития Республики Казахстан
123 566
003
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
1 646 218
004
Оплата услуг оператора и финансового агента, оказываемых в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020»
720 000
006
Информационное обеспечение предпринимателей
594 263
010
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен
200 000
013
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
34 874 672
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
16 729 501
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов»
15 980 000
017
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
9 100 000
018
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
16 816 774
027
Прикладные научные исследования в области жилищно-коммунального хозяйства
158 490
042
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций

12 000 000
046
Астана қаласының бюджетіне «Астана қаласында «Абу-Даби Плаза» көпфункционалды кешенiн салу» жобасы бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 397 577
055
Атырау облысының бюджетіне Қазақстан мен Ресей арасындағы ХІ аймақаралық ынтымақтастық форумының шеңберінде жобаларды іске асыруға нысаналы даму трансферттері
929 492
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
203 248 591
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
104 090 308
038
«Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
20 557 492
044
Жай вексельдерді өтеу
5 355 335
045
Қазақстан Республикасының «ЕурАзЭҚ-тың Дағдарысқа қарсы қорына» бастапқы жарнасын төлеу
30 600 000
046
«Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі
235 396
076
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің, дәрігерлердің, мұғалімдердің және мемлекеттік сектордың әлеуметтік саласының басқа да қызыметкерлердің лауазымдық жалақысына ай сайынғы үстемақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
42 410 060
222
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
61 878 722
002
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
694 000
007
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары және құралдарына қатысуы
427 470
009
Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер
15 257 252
025
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-на нысаналы салым
45 500 000
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
21 607 737
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, атом энергиясы, отын-энергетикалық кешені мен туристік индустрияны үйлестіру жөніндегі қызметтер
3 549 936
012
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
1 327 673
013
Техникалық реттеу және метрология саласындағы қызметтер
2 016 111
017
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
173 117
018
Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
286 212

12 000 000
046
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на реализацию мероприятий по проекту «Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане»
2 397 577
055
Целевые трансферты на развитие бюджету Атырауской области на реализацию проектов в рамках XI Форума межрегионального сотрудничества Казахстана и России
929 492
217
Министерство финансов Республики Казахстан
203 248 591
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
104 090 308
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
20 557 492
044
Погашение простых векселей
5 355 335
045
Оплата первоначального взноса Республики Казахстан в «Антикризисный фонд ЕврАзЭС»
30 600 000
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
235 396
076
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на выплату ежемесячной надбавки к должностному окладу гражданских служащих, врачей, учителей и других работников социальной сферы государственного сектора
42 410 060
222
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
61 878 722
002
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
694 000
007
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
427 470
009
Услуги по организации международных имиджевых выставок
15 257 252
025
Целевой вклад в АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
45 500 000
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
21 607 737
001
Услуги по обеспечению стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, атомной энергии, топливно-энергетического комплекса и туристской индустрии
3 549 936
012
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
1 327 673
013
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 016 111
017
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
173 117
018
Услуги по сопровождению Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию
286 212

020
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
3 674 776
022
«Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу
1 196 443
026
Инновациялық гранттар беру
744 723
027
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының инвестициялар тартуы, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
81 570
031
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығыстары
566 831
057
Қарағанды облысының облыстық бюджетіне «Сарыарқа» ӘКК» ҰК» АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
921 093
058
Алматы қаласының бюджетіне «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 815 892
068
Қазақстанның салалық бәсекеге қабілеттілігін арттыру стратегиясы
517 240
070
Жергілікті қамтуды дамытуға жәрдемдесу
622 066
090
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму саласындағы зерттеулер
1 111 904
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 150
237
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
5 155 810
006
Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу
5 059 646
025
Қазақстан Республикасының аумағын климаттық ерекшеліктер бойынша аудандастыру
96 164
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
764 628
007
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесін құру
764 628
602
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)
839 148
001
Бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, монополиялық қызметті шектеу және жосықсыз бәсекеге жол бермеу жөніндегі қызметтер
819 538
002
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің күрделі шығыстары
19 610
607
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
9 693 055
001
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
8 602 059
002
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің күрделі шығыстары
323 210
003
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстары
767 786
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
15 352 906
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
15 352 906
695
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі
606 298
001
Діни қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
248 548
002
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің күрделі шығыстары

020
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан в рамках направления «Инвестор - 2020»
3 674 776
022
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020»
1 196 443
026
Предоставление инновационных грантов
744 723
027
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
81 570
031
Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
566 831
057
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Карагандинской области на увеличение уставного капитала АО «НК «СПК» «Сарыарка»
921 093
058
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
4 815 892
068
Стратегия повышения отраслевой конкурентоспособности Казахстана
517 240
070
Содействие развитию местного содержания
622 066
090
Исследования в области индустриально-инновационного развития Республики Казахстан
1 111 904
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 150
237
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
5 155 810
006
Ведение гидрометеорологического мониторинга
5 059 646
025
Районирование территории Казахстана по климатическим характеристикам
96 164
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
764 628
007
Создание единой информационно-аналитической системы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
764 628
602
Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
839 148
001
Услуги по обеспечению защиты конкуренции, ограничению монополистической деятельности и недопущению недобросовестной конкуренции
819 538
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции
19 610
607
Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
9 693 055
001
Формирование государственной политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
8 602 059
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей
323 210
003
Капитальные расходы государственных организаций Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей
767 786
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
15 352 906
008
Строительство и реконструкция объектов Управления делами Президента Республики Казахстан
15 352 906
695
Агентство Республики Казахстан по делам религий
606 298
001
Формирование государственной политики в сфере религиозной деятельности
248 548
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам религий

31.12.2013 жылғы АҚШ долларының бағамы - 153,61 теңге
Көзі:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Ескерту:
1 - екі жақты талаптарды есептемегенде (Қазақстан Республикасы Үкіметінің алдындағы жергілікті атқарушы органдарының борышы)
2 - жергілікті атқарушы органдарының қарыз борышының міндеттемелері бойынша деректер базасын қалыптастыру және салыстыру процесі аяқталған соң қарызды бағалау нақтылануға тиіс

курс доллара США на 31.12.2013 г. - 153,61 тенге
Источник:
Министерство финансов Республики Казахстан, Национальный Банк Республики Казахстан
Примечание:
1 - без учета взаимных требований (долга местных исполнительных органов перед Правительством Республики Казахстан)
2 - оценка долга подлежит уточнению по завершению процесса формирования и сверки базы данных по долговым обязательствам местных исполнительных органов