Қазақстан Республикасының құқық қорғау жүйесін одан әрі жаңғыртудың 2014 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 292 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 тамыздағы № 464 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.08.2016 № 464 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасының құқық қорғау жүйесін одан әрі дамыту шаралары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 720 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының құқық қорғау жүйесін одан әрі жаңғыртудың 2014 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында белгіленген мерзімдерде және тәртіппен Іс-шаралар жоспарының іске асырылуы туралы ақпарат берсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 292 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының құқық қорғау жүйесін одан әрі

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы дальнейшей модернизации правоохранительной системы Республики Казахстан на 2014-2020 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 292. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2016 года № 464
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.08.2016 № 464.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 720 «О мерах по дальнейшему развитию правоохранительной системы Республики Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые План мероприятий по реализации Государственной программы дальнейшей модернизации правоохранительной системы Республики Казахстан на 2014-2020 годы (далее – План мероприятий).
2. Ответственным центральным и местным исполнительным органам, а также государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию):
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) представлять информацию о реализации Плана мероприятий в сроки и порядке, установленные Указом Президента  Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 «О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан».
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 292
План мероприятий

жаңғыртудың 2014 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік
бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2014 № 1441; 09.04.2015 N 209 қаулыларымен.
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімдері
Болжанатын шығыстар, млн. теңге
Қаржыландыру көзі
Бюджеттік бағдарламаның нөмірі
оның ішінде
2014-2020 жылдарға барлығы
2014 жыл*
2015 жыл*
2016 жыл*
2017 жыл*
2018 жыл*
2019 жыл*
2020 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Бағдарламаның мақсаты:
елдің құқық қорғау жүйесін жаңғырту арқылы азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын, қоғам мен мемлекеттің заңды мүдделерін тиімді қорғау
Бағдарламалық мақсат:
қоғамның құқық қорғау жүйесіне сенімділік деңгейін арттыру.
Нысаналы индикаторлар:
1) азаматтардың құқық қорғау органдарына сенімділік деңгейі 2020 жылы 60 %-дан төмен болмайды;
2) «Полиция көрсететін қызметтердің сенімділігі» көрсеткіші бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингінде Қазақстан Республикасының позициясы 2020 жылы 56-орынға дейін жақсарады;
3) 2020 жылы құқық қорғау органдары көрсететін қызметтердің 100 %-ы сапалы және уақтылы болады.
1.1 Сенімді құқық қорғау жүйесін қалыптастыру.
Міндет:
құқық қорғау органдарының имиджін арттыру.
Нәтижелер көрсеткіштері:
құқық қорғау органдары қызметкерлерінің заңсыз әрекеттеріне негізді шағымдардың үлесі 2016 жылы - 10 %-ды, 2020 жылы - 5 %-ды құрайды;
2020 жылы құқық қорғау органдары ұсынатын барлық мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді 100 %-ға стандарттау қамтамасыз етіледі;
электрондық нысанда және Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы ұсынылатын мемлекеттік көрсететін қызметтердің үлесі 2020 жылы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің жалпы санының - 60 %-ын құрайды;
құқық қорғау органдары ұсынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына халықтың қанағаттануы деңгейі 2020 жылы - 70 %-ды құрайды;

по реализации Государственной программы дальнейшей модернизации правоохранительной системы Республики Казахстан на 2014-2020 годы
Сноска. План мероприятий с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 31.12.2014 № 1441; от 09.04.2015 № 209.
№п/п
Наиме-
но-
вание
меро-
приятий
Форма
завер-
ше-
ния
Ответ-
ствен-
ный
за
испол-
нение
Сро-
ки ис-
пол-
нения
Предполагаемые
расходы,
млн. тенге
Ис-
точ-
ник
фи-
нан-
сиро-
вания
Номер
бюд-
жет-
ной
прог-
раммы
всего
на
2014-
2020
годы
в том числе
2014
год*
2015
год*
2016
год*
2017
год*
2018
год*
2019
од*
2020
год*
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Цель программы:
эффективная защита прав и свобод граждан, законных интересов общества и государства путем обновления правоохранительной системы страны
Программная цель:
повышение уровня доверия общества к правоохранительной системе.
Целевые индикаторы:
1) уровень доверия граждан к правоохранительным органам в 2020 году будет не  ниже 60 %;
2) позиция Республики Казахстан в рейтинге ГИК ВЭФ по показателю «Надежность полицейских услуг» в 2020 году улучшится до 56 места;
3) в 2020 году 100% оказываемых правоохранительными органами услуг предоставлены качественно и своевременно.
1.1 Формирование надежной правоохранительной системы
Задача:
повышение имиджа правоохранительных органов
Показатели результатов:
доля обоснованных жалоб на неправомерные действия сотрудников правоохранительных органов в 2016 году составит 10%, в 2020 – 5%;
2020 году будет обеспечена 100% стандартизация всех государственных услуг, предоставляемых правоохранительными органами;
доля оказываемых государственных услуг в электронной форме и через центры обслуживания населения, от общего количества государственных услуг, в 2020 году составит 60%;
уровень удовлетворенности населения качеством оказываемых государственных услуг, предоставляемых правоохранительными органами, в 2020 году – 70%;

2014-2018 жылдар
15,0
3,0
3,0
3,0
3,0
3,0
РБ
001
31.
Заң жобалау қызметінің шеңберінде құқық қорғау органдарының қоғамдық пікірді ескергені туралы халықты хабардар ету
Ақпаратты БАҚ-та және ведомстволық интернет-ресурстарда орналастыру
БП (келісім бойынша),  МҚІСҚА (келісім бойынша), ІІМ, Қаржымині
2014-2020 жылдар
-
-
-
-
-
-
-
-
32.
Азаматтардың сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік жөніндегі құқықтық санасын қалыптастыруға бағытталған бейнероликтерді әзірлеу
Бейнероликтерді көрсету
МҚІСҚА (келісім бойынша, жинақтау), ИДМ
2014-2020 жылдар
33.
Кәмелетке толмағандар арасында мәдени-адамгершілік тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың профилактикасына бағытталған іс-шаралар жүйесін жетілдіру
Бірлескен құқықтық, мәдени, әлеуметтік, педагогикалық, спорттық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
Жұмыс бағыты бойынша оқу орындарында сабақтар (оның ішінде интерактивті) өткізу
БП (келісім бойынша),  МҚІСҚА(келісім бойынша), БҒМ, ІІМ, Қаржымині, ЖАО, қоғамдық ұйымдар, мемлекеттік органдар
2014-2020 жылдар
34.
Қылмыстық қол сұғушылықтардан ерікті сақтандыру жүйесін одан әрі дамыту
Ақпараттық-түсіндіру іс-шараларын өткізу
БП (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша), ІІМ, Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині
2014-2020 жылдар
35.
Азаматтардың өртке қарсы қауіпсіздік саласындағы құқықтық тәрбиесін арттыруға бағытталған үгіт-насихат материалдарын (жадынамалар, брошюралар, баннерлер) әзірлеу
Билбордтарды, брошюраларды, жадынамаларды әзірлеу және орналастыру
ІІМ (жинақтау), Әділетмині, ЖАО
2014-2020 жылдар
63,8
17,4
14,4
14,4
4,4
4,4
4,4
4,4
РБ
001
1.4 Сот актілері мен өзге де актілердің орындалуын қамтамасыз ету.
Міндет:
сот актілері мен өзге де актілерді орындаудың тиімді жүйесін құру.
Нәтижелер көрсеткіштері:
аяқталған атқарушылық іс жүргізулердің жалпы санында толық көлемде орындалған атқарушылық құжаттардың үлесі 2016 жылы - 83 %-ға дейін, 2020 жылы - 85 %-ға дейін артады, жиынтық мәнде 2016 жылы - 15 %-ға дейін, 2020 жылы - 25 %-ға дейін артады; орындау мерзімдері бұзылған атқарушылық іс жүргізулердің үлес салмағы 2016 жылы - 20 %-ға. 2020 жылы - 30 %-ға азаяды.
36.
Сот актілерін орындау тәртібін бұзумен және сот шешімдерін орындамаумен байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтарды тергеу жөніндегі функцияларды САОК-ке беру және САОК-тың құқық қорғау функцияларын жүзеге асыратын жекелеген қызметкерлері не құқық қорғау органының қызметкері мәртебесін беру жөніндегі мәселені пысықтау
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар енгізу
Әділетмині
2014 жылғы 2-тоқсан
37.
Сот орындаушыларына атқарушылық құжаттарды мәжбүрлеп орындауда жәрдемдесетін мамандырылған бөлімше құру
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар енгізу
Әділетмині

2014-2018 годы
15,0
3,0
3,0
3,0
3,0
3,0
РБ
001
31.
Информирование населения об учете правоохранительными органами общественного мнения в рамках законопроектной деятельности
Размещение информации в СМИ и ведомственных интернет-ресурсах
ГП (по согл.),
АДГСПК
(по согл.),  МВД, МФ
2014-2020 годы
-
-
-
-
-
-
-
-
32.
Разработка видеороликов, направленных на воспитание правового сознания граждан по нетерпимости к коррупции
Трансляция видеороликов
АДГСПК
(по согл., созыв),  МИР
2014-2020 годы
-
-
-
-
-
-
-
-
33.
Совершенствование системы мероприятий направленных на культурно-нравственное воспитание и профилактику правонарушений среди несовершеннолетних
Организация и проведение совместных правовых, культурных, социальных, педагогических, спортивных мероприятий
Проведение в учебных заведениях уроков (в том числе интерактивных) по линии работы
ГП (по согл.),
АДГСПК
(по согл.),  МВД, МФ,   МОН, МИО, общественные организации, государственные органы
2014-2020 годы
34.
Дальнейшее развитие системы добровольного страхования от преступных посягательств
Проведение информационно-разъяснительных мероприятий
ГП (по согл.),
НБ (по согл.),  МВД, МНЭ, МФ, МЮ
2014-2020 годы
-
-
-
-
-
-
-
-
35.
Разработка агитационно-пропагандистских материалов (памятки, брошюры, баннеры), направленных на повышение правового воспитания граждан в сфере противопожарной безопасности
Изготовление и размещение билбордов, брошюр, памяток
МВД (созыв), МЮ, МИО
2014-2020 годы
63,8
17,4
14,4
14,4
4,4
4,4
4,4
4,4
РБ
001
1.4.  Обеспечение исполнения судебных и иных актов
Задача:
Создание эффективной системы исполнения судебных и иных актов
Показатели результатов:
доля исполнительных документов исполненных в полном объеме в общем количестве оконченных исполнительных производств увеличится в 2016 году – до 83%, 2020 году – до 85%, в суммовом выражении увеличится в 2016 году – до 15%, в 2020 году – 25%;
удельный вес исполнительных производств с нарушением сроков исполнения уменьшится в 2016 году – на 20%, в 2020 году – на 30%.
36.
Проработка вопроса по передаче КИСА функций по расследованию уголовных правонарушений, связанных с нарушением порядка исполнения судебных актов и неисполнением решений судов и наделению отдельных работников КИСА, осуществляющих правоохранительные функции, статусом сотрудника правоохранительного органа
Внесение предложений в Администрацию Президента
МЮ
2 квартал 2014 года
37.
Создание специализированного подразделения оказывающего содействие судебным исполнителям в принудительном исполнении исполнительных документов
Внесение предложений в Администрацию Президента
МЮ

2014 жылғы 4 тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
38.
Мемлекеттен не мемлекеттің қатысуымен өндіріп алу туралы актілерді, сондай-ақ кейіннен олардың қызметін әкімшілендіре отырып, мемлекет үшін маңызы бар өзге де мәселелер бойынша жеке сот орындаушыларына жеке заңды және тұлғалардың пайдасына сот актілерін орындау жөніндегі өкілеттіктерді одан әрі кезең-кезеңмен беру
Заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және оны ВАК қарауына ұсыну
Әділетмині
2016 жылғы 4-тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
Бағдарламалық мақсат:
құқық қорғау органдары мен сот-сараптамалық қызметі жұмысының тиімділігін арттыру.
Нысаналы индикаторлар:
1) «Transparency International» рейтингінде Қазақстанның ұстанымы жемқорлықты ұғыну индексі бойынша 2020 жылы 80-орынға дейін жақсарады;
2) 2020 жылы сот сараптамасы органы зертханаларының 85 %-ы халықаралық аккредитация алады;
3) 2020 жылы құқық қорғау органдарының лайықты кадрларын іріктеудің, аттестаттау мен ілгерілетудің айқындылығы мен объективтілігін 100 % қамтамасыз ету
2.1 Құқық қорғау жүйесінің ұйымдастырушылық-құқықтық негіздерінің тиімділігін арттыру.
Міндеттер:
құқық қорғау қызметінің құқықтық негіздерін жетілдіру;
құқық қорғау органдарының нақты міндеттерді орындау тиімділігін қамтамасыз етуге бағытталған қызметін оңтайландыру;
ювеналдық әділет жүйесін жетілдіру;
пенитенциарлық сипаттағы шаралардың тиімділігін қамтамасыз ету, оның ішінде қоғамның құқық қорғау органдарымен топтасуы кезінде.
Нәтижелер көрсеткіштері:
2020 жылы құқық қорғау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілер құқық қорғау қызметінің енгізілетін стандарттарына 100-% сәйкес келтірілетін болады;
рецидивті қылмыстардың деңгейі 2017 жылы - 4 %-ды, 2020 жылы - 3,6 %-ды құрайды;
кәмелетке толмағандар жасаған қылмыстардың үлес салмағы 2017 жылы - 5,6 %-ды, 2020 жылы - 5,3 %-ды құрайды; құқық бұзушылықтар келтірген залалдың өтелуі 2017 жылы 50 %-ды, 2020 жылы 80 %-ды құрайды;
бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдарды жұмыс орындарымен қамтамасыз ету 2017 жылы - 40 %-ды, 2020 жылы - 50 %-ды құрайды;
Қазақстан Республикасының өрт қауіпсіздігі саласындағы әзірленген ұлттық мемлекеттік стандарттарының үлесі 2020 жылы 87,7 %-ды құрайды;
«жасыл дәліз» бойынша электрондық декларациялауды пайдалана отырып, тауарларды кедендік тазарту бойынша уақыттың қысқаруы 2015 жылы 50 %-ды, 2020 жылы - 70 %-ды құрайды.
39.
Әрбір қала және ірі ауыл мектептерінде «мектептегі» полиция инспекторлары лауазымдарын кезең-кезеңмен енгізу
Үкіметке ұсыныстар
ІІМ (жинақтау), ЖАО
Жыл сайын, 3-тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
40.
Қылмыстық жазасын өткерген адамдарды әлеуметтік бейімдеу және оңалту нысандарын (әдістерін) жетілдіру
Үкіметке ұсыныстар
Еңбекмині (жинақтау), ІІМ, ЖАО
2014 жылғы 3-тоқсан
41.
Ерекше ұстау режиміндегі (ұлдар мен қыздар үшін) республикалық арнайы білім беру ұйымдарын құру туралы мәселені пысықтау
Заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және оны ВАК қарауына ұсыну
БҒМ (жинақтау), БП (келісім бойынша), ІІМ, Әділетмині
2014 жылғы 3-тоқсан
42.
Киберқылмысқа қарсы күрес орталығын құру мәселесін пысықтау
Президент  Әкімшілігіне ұсыныстар енгізу
ІІМ (жинақтау), ЭБЖМ
2014 жылғы 3-тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
43.
Штат санын қайта бөлу арқылы 110 жедел-криминалистік бөлімшелерінің кадр әлеуетін күшейту
Бұйрық
ІІМ
2014 жылғы 3-тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
44.
Сотталғандарды еңбекке тарта отырып түзеу мекемелерінің аумағында өндірістер құратын кәсіпкерлік субъектілерін қолдауға бағытталған шаралар кешенін әзірлеу
Іс-шаралар жоспары
ІІМ (жинақтау), БП (келісім бойынша), ЭБЖМ, Қаржымині, ҰКП

4 квартал 2014 года
-
-
-
-
-
-
-
-
38.
Дальнейшая поэтапная передача частным судебным исполнителям полномочий по исполнению судебных актов в пользу юридических и физических лиц, за исключением актов о взыскании с государства, либо с участием государства, а также по иным значимым для государства вопросам с последующим администрированием их деятельности
Разработка Концепции проекта Закона и вынесение ее на рассмотрение МВК
МЮ
4 квартал 2016 года
-
-
-
-
-
-
-
-
Программная цель:
повышение эффективности деятельности правоохранительных органов и судебно-экспертной службы.
Целевые индикаторы:
1) позиция Казахстана в рейтинге «Transparency International» по индексу восприятия коррупции в 2020 году улучшится до 80 места;
2) в 2020 году 85% лабораторий органа судебной экспертизы получат международную аккредитацию;
3) в 2020 году обеспечение 100% прозрачности и объективности процессов отбора, аттестации и продвижения достойных кадров правоохранительных органов.
2.1. Повышение эффективности организационно-правовых основ правоохранительной системы.
Задачи:
совершенствование правовых основ правоохранительной деятельности;
оптимизация деятельности правоохранительных органов, направленная на обеспечение эффективности выполнения конкретных задач;
совершенствование системы ювенальной юстиции;
обеспечение эффективности мер пенитенциарного характера, в т.ч. при консолидации общества с правоохранительными органами.
Показатели результатов:
в 2020 году 100% нормативных правовых актов регулирующих деятельность правоохранительных органов будут приведены в соответствии с вводимыми стандартами правоохранительной службы;
уровень рецидивной преступности в 2017 году составит 4,0%, в 2020 году – 3,6%;
удельный вес преступлений, совершенных несовершеннолетними, составит в  2017 году - 5,6%, в 2020 году – 5,3%;
возмещаемость ущерба, причиненного правонарушениями, в 2017 году составит 50%, в 2020 году – 80%;
обеспечение лиц, содержащихся в местах лишения свободы, рабочими местами в 2017 году – 40%, в 2020 году – 50%;
доля разработанных национальных государственных стандартов Республики Казахстан, соответствующих международным требованиям в области пожарной безопасности в 2020 году составит 87,7%;
сокращение времени по таможенной очистке товаров с использованием электронного декларирования по «зеленому коридору» в 2015 году на 50%, в 2020 году – на 70%.
39.
Поэтапное введение должностей «школьных» инспекторов полиции в каждой городской и крупных сельских школах
Внесение предложений в Правительство
МВД (созыв),  МИО
Ежегодно, 3 квартал
-
-
-
-
-
-
-
-
40.
Совершенствование форм (методов) социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
Предложения в Правительство
МТСЗН (созыв), МВД, МИО
3 квартал 2014 года
41.
Проработка вопроса о создании республиканских специальных организаций образования с особым режимом содержания (для мальчиков и девочек)
Разработка Концепции проекта Закона и внесение ее на рассмотрение МВК
МОН (созыв), ГП (по согл.), МВД, МЮ
3 квартал 2014 года
-
-
-
-
-
-
-
-
42.
Проработка вопроса создания Центра по борьбе с киберпреступностью
Внесение предложений в Администрацию Президента
МВД (созыв), МЭБП
3 квартал 2014 года
-
-
-
-
-
-
-
-
43.
Укрепления кадрового потенциала оперативно-криминалистических подразделений ОВД путем перераспределения имеющейся штатной численности
Приказ
МВД
3 квартал 2014 года
-
-
-
-
-
-
-
-
44.
Разработка комплекса мер, направленных на поддержку субъектов предпринимательства, создающих производства на территории исправительных учреждений с привлечением к труду осужденных
План мероприятий
МВД (созыв),  ГП (по согл.), МЭБП, МФ, НПП

жедел-қызмет жұмысында ақпарат негіздерін пайдаланушы қызметкерлердің үлесі 2016 жылы - 50 %-ды, 2020 жылы - 90 %-ды құрайды;
қағаз жүзіндегі құжат айналымы 2016 жылы - 40 %-ға, 2020 жылы - 70 %-ға қысқарады;
ақпараттық-талдау жүйесін пайдалана отырып, тергеудің нәтижелілігі 2016 жылы - 15 %-ға, 2020 жылы - 30 %-ға артады;
есепке алу объектілері бойынша құқық қорғау органдарының криминалистикалық есептерінің толықтығы 2016 жылы - 60 %-ға дейін, 2020 жылы - 80 %-ға дейін артады;

доля сотрудников, использующих информационные массивы в оперативно-служебной деятельности, в 2016 году составит 50%, в 2020 году - 90%;
сокращение бумажного документооборота в 2016 году на 40%, в 2020 году - 70%;
повышение результативности расследования с использованием информационно-аналитических систем в 2016 году на 15%, в 2020 году - 30%;
полнота криминалистических учетов правоохранительных органов по объектам учета повысится в 2016 году до 60%, в 2020 года - 80%;

құқық қорғау органдарын ақпараттық-коммуникациялық жарақтандыру деңгейі 2020 жылы 75 %-ды құрайды.
59.
ҚАЖ мекемелерінде қылмыстардың профилактикасы, алдын алу және жолын кесу жөніндегі іс-шаралар кешенін әзірлеу
Іс-шаралар жоспары
ІІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша)
Жыл сайын
60.
Босатылғаннан кейін сотталғандарды нарықтық қатынастар жағдайында бейімдеу мақсатында олардың құқықтық сауаттылығын арттыру шеңберінде әлеуметтік- экономикалық тақырыптағы сабақтар өткізу
Сабақтар
ІІМ
Жыл сайын
61.
ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын адамдарды кәсіптік оқытуды ұйымдастыру, олардың арасында кәсіптік консультациялық және кәсіптік бағдарлау жұмысын жүргізу
Сотталғандарды кәсіптік оқыту
ІІМ
Жыл сайын
62.
ҚАЖ мекемелерінің есебінен өндіріс түрлерін кеңейту
Өндірістердің жаңа түрлерін ашу
ІІМ
Жыл сайын
63.
Қаржы полициясы органдарында жұмыстарды іс жүзінде орындамай, қызметтерді көрсетпей, тауарларды тиемей, мәмілелер жасайтын кәсіпкерлік субъектілері және қылмыстардың осы түріне қатысы бар адамдарды криминалдық есепке алу бойынша деректер қорын құру
Дерекқор енгізу
ЭСЖКА (келісім бойынша)

уровень информационно-коммуникационного оснащения правоохранительных органов в 2020 году составит 75%.
59.
Разработка комплекса мероприятий по профилактике, предупреждению и недопущению преступлений в учреждениях УИС
План мероприятий
МВД (созыв), КНБ (по согл.)
Ежегодно
60.
Проведение в рамках повышения правовой грамотности осужденных занятий на социально-экономические тематики в целях их адаптации в условиях рыночных отношений после освобождения
Занятия
МВД
Ежегодно
61.
Организация профессионального обучения лиц, содержащихся в учреждениях УИС, проведение среди них профконсультационной и профориентационной работы
Профессиональное обучение осужденных
МВД
Ежегодно
62.
Расширение видов производств за счет средств предприятий УИС
Открытие новых видов производств
МВД
Ежегодно
63.
Создание в органах финансовой полиции базы данных по субъектам предпринимательства, совершающих сделки без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки товаров и криминальному учету лиц, причастных к данному виду преступлений
Внедрение базы данных
АБЭКП (со согл.)

2020 жылы құқық қорғау органдарының негізгі бөлімшелерін сапалы кадрмен қамтамасыз ету 70 % қанағаттандырылады;
2017 жылы практикалық бөлімшелер біліктілігін арттыру жүйесімен, практика қажеттілігіне арналған бағыттылықпен 100 % қанағаттандырылады;
қызметкерлердің қызмет өткеру шарттарына қанағаттануы 2016 жылы - 70 %-ды, 2020 жылы - 90 %-ды құрайды; ведомстволық білім беру бағдарламаларының практикалық бағытын 2016 жылы - 50 %, 2020 жылы - 70 % қамтамасыз ету;
құқық қорғау органдарының қызмет бағыттары бойынша мамандарға қажеттілік 2016 жылы - 70 %, 2020 жылы - 90 % қамтамасыз ету;
халықаралық стандарттарға жауап беретін біліктілікті арттырудан өткен ғылыми және ғылыми-педогогикалық кадрлардың саны 2016 жылы - 40 %-ды, 2020 жылы - 70 %-ды құрайды;

в 2020 году 70% удовлетворенность основных подразделений правоохранительных органов качеством кадрового обеспечения;
в 2017 году 100% удовлетворенность практических подразделений системой повышения квалификации, ее направленностью на потребности практики;
удовлетворенность сотрудников условиями прохождения службы в 2016 году составит 70%, в 2020 году - 90%;
обеспечение практической направленности ведомственных образовательных программ в 2016 году - 50%, в 2020 году - 70%;
обеспечение потребности правоохранительных органов специалистами по направлениям деятельности в 2016 году - 70%, в 2020 году - 90%;
количество научных и научно-педагогических кадров, прошедших повышение квалификации отвечающей международным стандартам в 2016 году - 50%, в 2020 году - 70%;

2017 жылғы 3-тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
112.
.Қызметтің әрбір бағыты бойынша қызметкерлердің әрекеттері мен жұмыс стандарттарының технологиялық схемаларына сәйкес орындалатын ұйымдастыру тәртібін жетілдіру
Ревизия актілері
БП (келісім бойынша), МҚІСҚА (келісім бойынша), ІІМ, Каржымині
2017 жылғы 4-тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
113.
Штат санын практика талаптары мен ғылыми негізделген жүктеме нормативтеріне сәйкес келтіре отырып, құқық қорғау органдарының ұйымдық-штаттық құрылысын барлық деңгейде ынталандыру
НҚА жобасы
БП (келісім бойынша), МҚІСҚА (келісім бойынша), ІІМ, Қаржымині
2018 жылғы 2-тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
2.4 Құқық қорғау жүйесін сот-сараптамалық қамтамасыз етуді жаңғырту
Міндет:
сот-сараптамалық қызметті халықаралық аккредиттеу стандарттар деңгейіне дейін жетілдіру.
Нәтижелер көрсеткіштері:
2016 жылы сот сараптама органдарының 100 %-ы бір ведомствода орталықтандыратын болады;
2020 жылы медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерге қатысты комиссиялық сараптама жүргізу кезінде денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз аккредиттелген сарапшылардың 100 % қатысуы қамтамасыз етілетін болады;
мемлекеттік органдардың сот сарапшыларының жүктемелері 2020 жылы 25 %-ға төмендейді;
жеке сот сарапшылары жүргізген сот сараптамаларының үлесі 2020 жылы кемінде 5 %-ды құрайды;
«Сот сараптамасы» мамандығы бойынша магистрлердің үлес салмағы 2020 жылы 10 %-ды, «Сот сараптамасы» мамандығы бойынша (PhD) құқық докторлары 2 %-ды құрайды;
2020 жылы сарапшы кадрлармен қамтамасыз етілу кемінде 95 %-ды құрайды;
2017 жылы сот сараптама органдарының 100 %-ы жүргізілетін сараптамалардың мерзімдерін, сапасын бақылаудың ведомствоаралық жүйесіне енгізілетін болады;
ССО, СМО сарапшы кадрларының, материалдық-техникалық қамсыздандырылуының 90 %-ы 2020 жылы халықаралық стандарттарға сәйкес келетін болады;
2020 жылы сараптамалардың 90 %-ы заңнамада белгіленген мерзімдерде жүргізілетін болады;
2020 жылы сот сараптамасының аудандық және ауданаралық бөлімшелері аудандардың 90 %-ында, өңірлік молекулярлық-генетикалық бөлімшелер облыс орталықтарының 70 %-ында жұмыс істейтін болады;
2020 жылы қызметтік міндеттемелерін орындаған кезде сот сарапшыларын бюджет қаражаты есебінен сақтандыру 100 %-ды құрайды;
расталмаған тұжырымдары бар қайта сараптаулардың үлес салмағы 2020 жылға қарай 2 %-ға дейін төмендейді.
114.
Сот сараптамалық зерттеулердің жаңа әдістемелерін енгізу
Сот сараптамалық зерттеулер әдістемелерінің мемлекеттік тізіліміне әдістемелерді енгізу
Әділетмині, ДСӘДМ
Жыл сайын
-
-
-
-
-
-
-
-
115.
ССО, СМО сот сарапшыларының біліктілігін арттыру жөніндегі мәселені пысықтау
Халықаралық сертификаттар алу
Әділетмині, ДСӘДМ
Жыл сайын
-
-
-
-
-
-
-
-

3 квартал 2017 года
-
-
-
-
-
-
-
-
112.
Проведение ревизии выполняемых работ в соответствии с технологическими схемами действий сотрудников и стандартов работ по каждому направлению деятельности
Акты ревизии
ГП (по согл.), АДГСПК (по согл.), МВД,   МФ
4 квартал 2017 года
-
-
-
-
-
-
-
-
113.
Оптимизация организационно-штатного построения правоохранительных органов на всех уровнях с приведением их штатной численности в соответствие с требованиями практики и научно обоснованными нормативами нагрузки
Проект НПА
ГП (по согл.), АДГСПК (по согл.), МВД,   МФ
2 квартал 2018 года
-
-
-
-
-
-
-
-
2.4. Модернизация судебно-экспертного обеспечения правоохранительной системы.
Задача:
совершенствование судебно-экспертной деятельности до уровня международных стандартов аккредитации
Показатели результатов:
в 2016 году 100% органов судебной экспертизы будут централизованы в одном ведомстве;
в 2020 году будет обеспечена 100% участие независимых аккредитованных экспертов в области здравоохранения при производстве комиссионных экспертиз в отношении медицинских и фармацевтических работников;
снижение нагрузки на судебных экспертов государственных органов в 2020 году на 25%;
доля судебных экспертиз, проведенных частными судебными экспертами, в 2020 году составит не менее 5%;
в 2020 году удельный вес магистров по специальности "Судебная экспертиза" составит 10%, докторов права (PhD) по специальности "Судебная экспертиза" - 2%;
в 2020 году обеспеченность экспертными кадрами составит не менее 95%;
в 2017 году 100% органов судебной экспертизы будут отключены к межведомственной системе контроля за сроками, качеством проводимых экспертиз;
90% экспертных кадров, материально-технического оснащения ЦСЭ, ЦСМ в 2020 году будут соответствовать международным стандартам;
в 2020 году 90% экспертиз будут производиться в установленные законодательством сроки;
в 2020 году районные и межрайонные отделения судебной экспертизы будут функционировать в 90% районов, региональные молекулярно-генетические отделения - в 70% областных центров;
в 2020 году страхование судебных экспертов при исполнении служебных обязанностей за счет бюджетных средств составит 100%;
снижение удельного веса повторных экспертиз с неподтвержденными выводами до 2% к 2020 году.
114.
Внедрение новых методик судебно- экспертных исследований
Внесение методик в Государственный реестр методик судебно-экспертных исследований
МЮ, МЗСР
Ежегодно
-
-
-
-
-
-
-
-
115.
Проработка вопроса по повышению квалификации судебных экспертов ЦСМ, ЦСЭ в зарубежных странах
Получение международных сертификатов
МЮ, МЗСР
Ежегодно
-
-
-
-
-
-
-
-

15 913,2455
7 935,051
2958,694
3515
1031,7
159,6
156,6
156,6
* - бағдарламаны қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру және нақтылау кезінде түзетілетін болады
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МҚІСҚА     - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
БП         - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ІІМ        - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСӘДМ      - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрлігі
ЖАО        - Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары
БҒМ        - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қаржымині  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰЭМ        - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ҰҚК        - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ҚАЖ        - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі
ҰБ         - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ССО        - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот
сараптамалары орталығы
СМО        - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Сот медицинасы орталығы
ҰКП        - Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
ВАК        - Қазақстан Республика Үкіметінің жанындағы Заң жобалау
қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия
ЭКСПО-2017 - Астана қаласында ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған
ВАК          көрмесін және Алматы қаласында 28-ші қысқы Дүниежүзілік
универсиада-2017-ні дайындау және өткізу кезеңінде
қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз ету жөніндегі
ұсыныстар әзірлеу үшін ведомствоаралық комиссия
БАҚ        - бұқаралық ақпарат құралдары
УҰИ        - уақытша ұстау изоляторы
ҮЕҰ        - үкіметтік емес ұйымдар
ІІО        - Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары
ЖБО        - Жедел басқару орталығы
НҚА        - нормативтік құқықтық акті
CMC        - сот-медициналық сараптама
СНС        - сот-наркологиялық сараптама
СПС        - сот-психиатриялық сараптама
ИДМ        - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму
министрлігі
ХҚО        - халыққа қызмет көрсету орталығы

15913,2455
7935,051
2958,694
3515
1031,7
159,6
156,6
156,6
* - объемы финансирования Программы будут корректироваться при формировании и уточнении республиканского бюджета на соответствующие финансовые годы.
Примечание: расшифровка аббревиатур
АДГСПК         - Агентство Республики Казахстан по делам
государственной службы и противодействию коррупции
ГП             - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МВД            - Министерство внутренних дел Республики
Казахстан
МЗСР           - Министерство здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
МОН            - Министерство образования и науки Республики
Казахстан
МФ             – Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ            - Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
КНБ            - Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан
МЮ             - Министерство юстиции Республики Казахстан
НБ             - Национальный Банк Республики Казахстан
ЦСЭ            - Центр судебных экспертиз Министерства юстиции
Республики Казахстан
ЦСМ            - Центр судебной медицины Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
НПП            - Национальная палата предпринимателей
МВК            – Межведомственная комиссия по вопросам
законопроектной деятельности
МВК ЭКСПО-2017 - Межведомственная комиссия для выработки
предложений по обеспечению безопасности и
правопорядка в период подготовки и проведения
Международной специализированной выставки
ЭКСПО - 2017 в городе Астане и 28-й зимней
Всемирной универсиады 2017 в городе Алматы
МИО            - местные исполнительные органы Республики
Казахстан
УИС            - уголовно-исполнительная система Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
СМИ            - средства массовой информации
ИВС            - изолятор временного содержания
НПО            - неправительственные организации
ОВД            - органы внутренних дел Республики Казахстан
ЦОУ            - Центр оперативного управления
НПА            - нормативный правовой акт
СМЭ            - судебно-медицинская экспертиза
СНЭ            - судебно-наркологическая экспертиза
СПЭ            - судебно-психиатрическая экспертиза
МИР            — Министерство по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
ЦОН            - центр обслуживания населения