"Инновациялық технология бойынша өңделген шойын ала отырып темір кенін өндіру және өңдеу" басым жобасы бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2014 жылға арналған квота белгілеу және "Инновациялық технология бойынша өңделген шойын ала отырып темір кенін өндіру және өңдеу" басым жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 397 қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес «Инновациялық технология бойынша өңделген шойын ала отырып темір кенін өндіру және өңдеу» басым жобасы бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2014 жылға арналған квота белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған «Инновациялық технология бойынша өңделген шойын ала отырып темір кенін өндіру және өңдеу» жобасын (өтініш беруші – «Вару Мinіng» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру шарттары бекітілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                         К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 сәуірдегі
№ 397 қаулысына
қосымша
«Инновациялық технология бойынша өңделген шойын ала отырып
темір кенін өндіру және өңдеу» басым жобасы бойынша шетелдік
жұмыс күшін тартуға 2014 жылға арналған квота
Жобаның атауы
Өтініш беруші
Іске асыру орны
Іске асыру
мерзімі
Квота
(адам)
Инновациялық технология бойынша өңделген шойын ала отырып темір кенін өндіру және өңдеу
«Вару Мinіng» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Алматы облысы, Текелі қаласы
2013-2015
ж.ж.
70
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 сәуірдегі
№ 397 қаулысымен
бекітілген
«Инновациялық технология бойынша өңделген шойын ала отырып
темір кенін өндіру және өңдеу» басым жобасын (өтініш беруші -
«Вару Міnіng» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі) іске асыру
үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің шарттары
1. Аумағында басым жоба іске асырылатын уәкілетті органға жұмыс беруші не ол уәкілеттік берген тұлға ұсынатын шетелдік жұмыс күшін тартуға өтінішке қоса берілетін құжаттар мыналарды қамтуы тиіс:
1) тегі, аты, әкесінің аты (оның ішінде латын әріптерімен), туған күні, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және оны берген орган, тұрақты тұратын елі, шыққан елі, білімі, еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін Қазақстан Республикасында қолданылатын басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына, жұмысшылар кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларына және 01-99 «Кәсіптер сыныптауышы» Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыныптауышына сәйкес мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атаулары көрсетіле отырып, тартылатын шетелдік қызметкерлер туралы мәліметтер;

Об установлении квоты на привлечение иностранной рабочей силы на 2014 год по приоритетному проекту "Добыча и переработка железной руды с получением передельного чугуна по инновационной технологии" и утверждении условий выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации приоритетного проекта "Добыча и переработка железной руды с получением передельного чугуна по инновационной технологии"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2014 года № 397
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту на привлечение иностранной рабочей силы на 2014 год по приоритетному проекту "Добыча и переработка железной руды с получением передельного чугуна по инновационной технологии" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемые условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации приоритетного проекта "Добыча и переработка железной руды с получением передельного чугуна по инновационной технологии" (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью "Вару Mining").
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2014 года № 397
Квота
на привлечение иностранной рабочей силы на 2014 год по
приоритетному проекту "Добыча и переработка железной руды с
получением передельного чугуна по инновационной технологии"
Наименование проекта
Заявитель
Место реализации
Срок реализации
Квота (чел.)
Добыча и переработка железной руды с получением передельного чугуна по инновационной технологии
Товарищество с ограниченной ответственностью "Вару Mining"
Алматинская обл., г. Текели
2013–2015 гг.
70
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2014 года № 397
Условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей
силы для реализации приоритетного проекта "Добыча и переработка
железной руды с получением передельного чугуна по инновационной
технологии" (заявитель – товарищество с ограниченной
ответственностью "Вару Mining")
1. Документы, прилагаемые к заявлению на привлечение иностранной рабочей силы, представляемые работодателем либо уполномоченным им лицом в уполномоченный орган, на территории которого реализуется приоритетный проект, должны содержать:
1) сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемыми в Республике Казахстан квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 "Классификатор занятий", утверждаемыми уполномоченным государственным органом по труду;

2) Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариалды расталған аудармалары (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылған болса, көшірмелері);
3) оның бұрын істеген жұмыс берушісінің ресми бланкісіндегі қызметкердің еңбек қызметі туралы жазбаша растауы немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар қоса берілген қызметкердің еңбек қызметі туралы ақпарат (тиісті кәсіп бойынша жұмыс өтілі жөнінде біліктілік талаптары болған кезде);
4) басым жобаны іске асыруға қатысуы туралы куәландыратын шарттан нотариалды расталған үзінді не салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсынумен көшірмесі (мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдар үшін).
2. Шетелдік қызметкерлердің келуі «Халықтың көші-қоны туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабында көзделген шарттар сақталған жағдайда жүзеге асырылады.
3. 3 және 4-санаттар бойынша рұқсаттар алынған шетелдік қызметкерлерді басқа әкімшілік-аумақтық бірліктердің аумағында орналасқан кәсіпорындарға, ұйымдарға іссапарға жіберуге болмайды.
4. Шетелдік жұмыс күшін тартудың осы шарттарда реттелмеген өзге де талаптары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысымен бекітілген Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру қағидаларында және шарттарында регламенттеледі.

2) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языках) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
3) информацию о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;
4) нотариально заверенную выписку из договора, свидетельствующего об участии в реализации приоритетного проекта, либо копию с предъявлением оригинала для сверки (для подрядных и субподрядных организаций).
2. Въезд иностранных работников осуществляется при соблюдении условий, предусмотренных статьей 35 Закона Республики Казахстан "О миграции населения".
3. Иностранные работники, на которых получены разрешения по 3 и 4 категориям, не могут направляться в командировку на предприятия, в организации, находящиеся на территории других административно-территориальных единиц.
4. Иные условия привлечения иностранной рабочей силы, не урегулированные настоящими условиями, регламентируются Правилами и условиями выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45.