"Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы" 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 959 қаулысы.
РҚАО-ның ескертпесі!
2014 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы" 2014 жылғы
30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 1-бабының 3) тармақшасына, 7-бабының 6-тармағына және 12-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1179 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияны құру қағидалары;
2) Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия туралы ереже;
3) Мүлікті (ақшадан басқа) жария етуді өткізуді ұйымдастыру қағидалары;
4) Жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу қағидалары;
5) жария етілген жылжымайтын мүлік объектілерін пайдалануға қабылдауды ұйымдастыру мен жүргізудің ерекше тәртібі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2014 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 тамыздағы
№ 959 қаулысымен
бекітілген
Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияны құру қағидалары
1. Осы Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияны құру қағидалары "Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы" 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 1-бабының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және жергілікті атқарушы органдардың жанынан Қазақстан Республикасының аумағында тұрған мүлікті (ақшадан басқа) жария ету не жария етуден бас тарту туралы шешім шығаруға уәкілетті мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияны құру тәртібін айқындайды.
2. Комиссия жергілікті атқарушы органдардың, мемлекеттік кірістер органдарының, сәулет және қала құрылысы органдарының, жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның, өртке қарсы қызмет, санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау және бақылау органдарының, қоршаған ортаны қорғау органдарының және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын органдардың және Қазақстан Республикасының өзге де мемлекеттік органдары мен ұйымдарының лауазымды адамдарынан қалыптастырылады.

О некоторых вопросах реализации Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года "Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 959.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 сентября 2014 года
В соответствии с подпунктом 3) статьи 1, пунктом 6 статьи 7 и статьей 12 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года "Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2015 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила создания комиссии по проведению легализации имущества;
2) Положение о комиссии по проведению легализации имущества;
3) Правила организации проведения легализации имущества (кроме денег);
4) Правила ведения реестра легализованного имущества;
5) Особый порядок организации и проведения приемки в эксплуатацию легализованных объектов недвижимого имущества.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 сентября 2014 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2014 года № 959
Правила
создания комиссии по проведению легализации имущества
1. Настоящие Правила создания комиссии по проведению легализации имущества разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года "Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества" (далее – Закон) и определяют порядок создания при местных исполнительных органах комиссии по проведению легализации имущества (далее – комиссия), уполномоченной на вынесение решения о легализации либо отказе в легализации имущества (кроме денег), находящегося на территории Республики Казахстан.
2. Комиссия формируется из должностных лиц местных исполнительных органов, органов государственных доходов, органов архитектуры и градостроительства, уполномоченного органа по земельным отношениям, органов противопожарной службы, санитарно-эпидемиологического надзора и контроля, органов охраны окружающей среды и органов, осуществляющих государственную регистрацию прав на недвижимое имущество, и иных государственных органов и организаций Республики Казахстан.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.11.2016 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Тиісті аудан, қаладағы аудан, аудандық, облыстық және республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің орынбасары комиссияның төрағасы болып тағайындалады.
4. Комиссия мүшелерінің лауазымдық деңгейін жергілікті атқарушы органның басшысы айқындайды.
5. Комиссияның қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия туралы ережемен айқындалады.
6. Аудан, қаладағы аудан, аудандық, облыстық және республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты комиссияның жұмыс органы болып табылады.
7. Комиссияның функциялары мыналар болып табылады:
1) мүлікті (ақшадан басқа) жария етуге өтініш берген Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдардың өтініштерін уақтылы және сапалы қарауды қамтамасыз ету;
2) жария ету объектісі (ақшадан басқа) туралы мәліметтерді белгілеу;
3) құжаттардың мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынған мәліметтерге сәйкестігін айқындау;
4) мүлікті (ақшадан басқа) жария ету немесе жария етуден бас тарту туралы шешім қабылдау;
5) жария ету объектісі туралы мәліметтерді белгіленген нысан бойынша жария етілген мүлік тізіліміне енгізу;
6) жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 тамыздағы
№ 959 қаулысымен
бекітілген
Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) "Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы" 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – комиссия) өкілеттіктерін, қызметін ұйымдастыруды белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1179 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Комиссияның функциялары
2. Комиссияның функциялары мыналар болып табылады:
1) мүлікті (ақшадан басқа) жария ету үшін өтініш берген Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдардың (бұдан әрі – жария ету субъектілері) өтініштерін уақтылы және сапалы қарауды қамтамасыз ету;

Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 21.11.2016 № 717 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Председателем комиссии назначается заместитель акима соответствующего района, района в городе, города районного, областного и республиканского значения, столицы.
4. Должностной уровень членов комиссии определяется руководителем местного исполнительного органа.
5. Организация и порядок деятельности комиссии определяются Положением о комиссии, утверждаемым Правительством Республики Казахстан, по проведению легализации имущества.
6. Рабочим органом комиссии является аппарат акима района, района в городе, города районного, областного и республиканского значения, столицы.
7. Функциями комиссии являются:
1) обеспечение своевременного и качественного рассмотрения заявлений граждан Республики Казахстан оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, обратившихся за легализацией имущества (кроме денег);
2) установление сведений об объекте легализации (кроме денег);
3) определение соответствия документов сведениям, представленным государственными органами и организациями;
4) принятие решения о легализации либо отказе в легализации имущества (кроме денег);
5) включение сведений об объекте легализации в реестр легализованного имущества по установленной форме;
6) ведение реестра легализованного имущества.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2014 года № 959
Положение
о комиссии по проведению легализации имущества
1. Общие положения
1. Настоящее Положение о комиссии по проведению легализации имущества (далее – Положение) разработано в соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года "Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества" (далее – Закон) и устанавливает полномочия, организацию деятельности комиссии по проведению легализации имущества (далее – комиссия).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2015 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Функции комиссии
2. Функциями комиссии являются:
1) обеспечение своевременного и качественного рассмотрения заявлений граждан Республики Казахстан оралманов и лиц (далее – субъекты легализации), имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, обратившихся за легализацией имущества (кроме денег);

2) жария ету объектісі (ақшадан басқа) туралы мәліметтерді белгілеу;
3) мүлікті (ақшадан басқа) жария ету немесе жария етуден бас тарту туралы шешім қабылдау;
4) жария ету объектісі туралы мәліметтерді белгіленген нысан бойынша жария етілген мүлік тізіліміне енгізу;
5) жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу.
3. Комиссия құру және оның қызмет ету тәртібі
3. Комиссия аудан, қаладағы аудан, аудандық, облыстық және республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің шешімімен құрылады, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік әкімінің орынбасары оның төрағасы болып тағайындалады.
4. Комиссияның құрамына:
1) төраға;
2) төрағаның орынбасары;
3) мүшелері;
4) хатшы кіреді.
5. Комиссияның төрағасы оның қызметін басқарады, отырыстарын өткізеді, оның жұмысын жоспарлайды, комиссия жүзеге асыратын қызметті жалпы бақылауды жүзеге асырады. Комиссия төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
6. Комиссияның хатшысы комиссияның қызметін қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты үйлестіреді, комиссия отырысының хаттамасын жүргізеді және оның дауыс беру құқығы жоқ.
7. Комиссияның хатшысы аудан, қаладағы аудан, аудандық, облыстық және республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының кеңсесі арқылы түсетін комиссияның отырыстарына арналған материалдарды дайындауды қамтамасыз етеді.
8. Өз функцияларын жүзеге асыру үшін комиссияның хатшысы жария етуді өткізу мерзіміне штаттық кестеге сәйкес жалақысы сақтала отырып, негізгі қызметтен босатылады.
9. Комиссия қажеттілікке қарай, бірақ аптасына кемінде бір рет жиналады.
10. Комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілік дауыс беруімен қабылданады. Шешім қабылдау кезінде комиссия мүшелері тең дауысқа ие болады. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Шешім қабылдаған кезде комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде 2/3 мөлшерінде кворум сақталуға тиіс.
11. Комиссия қабылдаған шешімге комиссияның төрағасы, комиссия төрағасының орынбасары және комиссияның мүшелері қол қояды.
12. Аудан, қаладағы аудан, аудандық, облыстық және республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты комиссияның жұмыс органы болып табылады.
4. Комиссияның құқықтары
13. Комиссия өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша:
1) мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын жария етілетін мүлік (ақшадан басқа) туралы қажетті ақпаратты сұрауға;
2) комиссияның құрамына кірмеген мемлекеттік органдар мен басқа ұйымдардың өкілдерін тартуға;
3) мүлікті (ақшадан басқа) жария етуге өтініш берген адамдардан түсінік алуға;

2) установление сведений об объекте легализации (кроме денег);
3) принятие решения о легализации либо отказе в легализации имущества (кроме денег);
4) включение сведений об объекте легализации в реестр легализованного имущества по установленной форме;
5) ведение реестра легализованного имущества.
3. Порядок формирования и деятельности комиссии
3. Комиссия создается решением акима района, района в городе, города районного, областного и республиканского значения, столицы, председателем которой назначается заместитель акима соответствующей административно-территориальной единицы.
4. В состав комиссии входят:
1) председатель;
2) заместитель председателя;
3) члены;
4) секретарь.
5. Председатель комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания, планирует ее работу, осуществляет общий контроль за деятельностью, осуществляемую комиссией. Во время отсутствия председателя комиссии его функции выполняет заместитель председателя.
6. Секретарь комиссии координирует работу по обеспечению деятельности комиссии, ведет протокол заседания комиссии и не имеет право голоса.
7. Секретарь комиссии обеспечивает готовность материалов, поступающих через канцелярию аппарата акима района, района в городе, города районного, областного и республиканского значения, столицы, для заседания комиссии.
8. Для осуществления своих функций секретарь комиссии на срок проведения легализации освобождается от основной деятельности с сохранением заработной платы согласно штатному расписанию.
9. Комиссия собирается по мере необходимости, но не реже одного раза в неделю.
10. Решение комиссии принимается простым большинством голосов членов комиссии.
Члены комиссии при принятии решения обладают равными голосами. В случае равенства голосов, голос председателя комиссии является решающим. При принятии решения должен быть соблюден кворум в количестве не менее 2/3 от общего числа членов комиссии.
11. Принятое решение комиссии подписывается председателем комиссии, заместителем председателя комиссии и членами комиссии.
12. Рабочим органом комиссии является аппарат акима района, района в городе, города районного, областного и республиканского значения, столицы.
4. Права комиссии
13. Комиссия по вопросам, входящим в ее компетенцию, имеет право:
1) запрашивать необходимую информацию о легализуемом имуществе (кроме денег), которая представляется государственными органами и организациями;
2) привлекать представителей государственных органов и иных организаций, не вошедших в состав комиссии;
3) получать разъяснения от лиц, обратившихся за легализацией имущества (кроме денег);

4) мүлікті (ақшадан басқа) жария етуге жүгінген жария ету субъектісіне мүліктің тиесілігін белгілеуге құқылы.
5. Комиссияның қызметін тоқтату
14. Комиссия өз қызметін Заңда белгіленген мүлікті жария ету мерзімі аяқталған соң тоқтатады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 тамыздағы
№ 959 қаулысымен
бекітілген
Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын
мүлікті жария етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1179 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы" 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етудің жүргізілу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жергілікті атқарушы органдар жанынан құрылатын және мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерінен тұратын, Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және тұруға ықтиярхаты бар адамдардың мүлкін (ақшадан басқа) жария ету туралы не жария етуден бас тарту туралы шешім шығаруға уәкілетті комиссия;
2) мүлікті жария ету субъектілері (бұдан әрі – жария ету субъектілері) – мүлкін осы Заңда белгіленген тәртіппен жария ететін Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдар;
3) аттестатталған сарапшы (бұдан әрі – сарапшы) – сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыру құқығына тиiстi аттестаты бар жеке тұлға.
2. Жария етуді өткізу тәртібі
3. Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуді жүргізу үшін жария ету субъектілері комиссияға мынадай құжаттарды:

4) устанавливать принадлежность имущества субъекту легализации, обратившемуся за легализацией имущества (кроме денег).
5. Прекращение деятельности комиссии
14. Комиссия прекращает свою деятельность по окончании срока легализации имущества, установленного Законом.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2014 года № 959
Правила организации проведения легализации недвижимого
имущества, находящегося на территории Республики Казахстан,
права на которое не оформлены в соответствии с
законодательством Республики Казахстан
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2015 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации проведения легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года "Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества" (далее – Закон) и определяют порядок проведения легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) комиссия по проведению легализации имущества (далее – комиссия) – комиссия, создаваемая при местных исполнительных органах в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан, и состоящая из представителей государственных органов и организаций, уполномоченная на вынесение решения о легализации либо отказе в легализации имущества (кроме денег) граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство;
2) субъекты легализации имущества (далее – субъекты легализации) – граждане Республики Казахстан, оралманы и лица, имеющие вид на жительство в Республике Казахстан, легализующие имущество в порядке, установленном настоящим Законом;
3) аттестованный эксперт (далее – эксперт) – физическое лицо, имеющее соответствующий аттестат на право осуществления инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. Порядок проведения легализации
3. Для проведения легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, субъекты легализации представляют в комиссию:

1) Заңда белгіленген нысан бойынша екі данада мүлікті жария етуді өткізуге өтінішті (бұдан әрі – өтініш);
2) өтініш берген кезде түпнұсқасын көрсете отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) ғимараттар мен құрылыстарды объектінің құрылыс нормалары мен қағидаларына сәйкестігіне техникалық тексеруді жүзеге асыратын сарапшының қорытындысын;
4) жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортын ұсынады.
Құжаттарды қабылдау аудан, қаладағы аудан, аудандық, облыстық және республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
4. Жария ету субъектілері осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттарды жылжымайтын мүліктің тұрған жері бойынша комиссияға ұсынады.
5. Аудан, қаладағы аудан, аудандық, облыстық және республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының кеңсесі құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуге өтініш берген жария ету субъектісінің өтінішін тіркейді.
6. Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлiктi жария етуге ұсынылған құжаттар мынадай:
1) Заңда белгiленген құжаттардың топтамасы толық ұсынылмаған;
2) ұсынылған құжаттарда өшiрулер мен түзетулер болған;
3) ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының осындай құжаттарға қойылатын талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда, себептері көрсетіле отырып қайтарылуға жатады.
Жылжымайтын мүлiктi жария етуге ұсынылған құжаттарды қайтару үшін негiз болған себептердi жойған кезде жария етуші субъект Заңда белгiленген құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлiктi жария ету мерзiмі iшiнде қайтадан өтiнiш беруге құқылы.
7. Жария ету мерзімі ішінде берілген құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария ету туралы өтініш комиссияға берілген күнінен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде қаралады.
8. Өтініш беруші ұсынған құжаттарды алған кезде хатшы/орындаушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүлікті жария ету бойынша өтініштерді есепке алу журналын (бұдан әрі – журнал) толтырады. Журнал нөмірленуі (беттері), тігілуі және тиісті жергілікті атқарушы органның, салық органының мөрімен бекітілуі тиіс.
Мүлікті жария ету үшін ұсынылған құжаттардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізімдемеде (бұдан әрі – тізімдеме) тіркеледі.
Тізімдеме 2 данада ресімделеді, бірінші дана өтініш берушіге беріледі, екінші дана өтініш беруші ұсынған құжаттарға қоса тігіледі. Бұл ретте, өтініш пен тізімдеменің реттік нөмірі сәйкес келуі тиіс.

1) заявление на проведение легализации имущества (далее – заявление) в двух экземплярах по форме, установленной Законом;
2) копию документа, удостоверяющего личность, с предъявлением оригинала при подаче заявления;
3) заключение эксперта, осуществляющего техническое обследование зданий и сооружений, на соответствие объекта строительным нормам и правилам;
4) технический паспорт объекта недвижимости.
Прием документов осуществляется через канцелярию аппарата акима района, района в городе, города районного, областного и республиканского значения, столицы.
4. Документы, указанные в пункте 3 настоящих Правил, представляются субъектами легализации в комиссию по месту нахождения недвижимого имущества.
5. Канцелярия аппарата акима района, района в городе, города районного, областного и республиканского значения, столицы регистрирует заявления субъекта легализации, обратившегося за легализацией недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Документы, представленные на легализацию недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, подлежат возврату с указанием причин в случаях:
1) представления неполного пакета документов, установленных Законом;
2) наличия в представленных документах подчисток и исправлений;
3) несоответствия представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан к таким документам.
При устранении причин, послуживших основанием для возврата документов, представленных на легализацию недвижимого имущества, субъект легализации вправе повторно подать заявление в течение установленного Законом срока легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Заявление о легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, поданное в течение срока легализации, рассматривается в течение тридцати календарных дней со дня подачи заявления в комиссию.
8. При получении документов, представленных заявителем, секретарь/исполнитель заполняет журнал учета заявлений по легализации имущества по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – журнал). Журнал должен быть пронумерован (страницы), прошнурован и скреплен печатью соответствующего местного исполнительного органа, органов государственных доходов.
Перечень документов, представленных для легализации имущества, фиксируется в описи согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – опись).
Опись оформляется в двух экземплярах, первый экземпляр выдается заявителю, второй экземпляр прикладывается к представленным заявителем документам. При этом порядковые номера заявления и описи должны совпадать.

9. Құжаттарды қарау нәтижесі бойынша комиссия мүлікті жария ету туралы:
1) құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария ету туралы;
2) құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуден бас тарту туралы (бас тартудың себептері көрсетіле отырып) екі шешімнің бірін (бұдан әрі – шешім) қабылдайды.
10. Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы мүлікті жария ету туралы не мүлікті жария етуден бас тарту туралы комиссияның шешімі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді.
Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы объектіні – жеке тұрғын үй құрылысын (шаруашылық-тұрмыстық құрылыстарды қоса алғанда) жария ету туралы комиссияның шешімі нақты жағдайы бойынша құрылыс салу жүйесінде жария етілетін объектіні орналастыру (орналасу) бөлігінде қала құрылысы регламенттеріне, өртке қарсы және санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігін белгілеу арқылы қабылданады.
Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасы аумағындағы объектіні – өндірістік немесе басқа мақсаттағы объектіні жария ету туралы комиссияның шешімі нақты жағдай бойынша құрылыс салу жүйесінде жария етілетін объектіні орналастыру (орналасу) бөлігінде қала құрылысы регламенттеріне, өртке қарсы, санитариялық, экологиялық, радиациялық және басқа нормативтік талаптарға сәйкестігін белгілеу арқылы қабылданады.
11. Комиссия құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлiктi жария етуден бас тартуды Заңның 2, 3 және 7-баптарында көзделген талаптарға сәйкес келмеген кезде шешім қабылдау арқылы жүзеге асырады.
Жария етуден бас тартқан немесе құжаттар топтамасын қайтарған кезде хатшы комиссияның төрағасы қол қоятын ілеспе хат дайындайды және журналға тиісті мәліметтерді енгізеді.
Теріс шешім қабылданған жағдайда, комиссия хатшысы түпнұсқаларды қайтаруы қажет, бұл ретте көрсетілген түпнұсқалардың көшірмелері өтініш берушінің ісінде тігілуі тиіс.
12. Шешім әрбір жария ету объектісі бойынша жеке қабылданады.

9. По результатам рассмотрения документов комиссия принимает одно из двух решений о легализации имущества (далее – решение):
1) о легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) об отказе в легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан (с указанием причин отказа).
10. Решение комиссии о легализации имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, либо отказе в легализации имущества оформляется протоколом заседания комиссии согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Решение комиссии о легализации объекта – индивидуального жилищного строительства (включая хозяйственно-бытовые постройки), находящегося на территории Республики Казахстан, права на который не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, принимается путем установления соответствия градостроительным регламентам, противопожарным и санитарно-эпидемиологическим требованиям в части размещения (расположения) легализуемого объекта в системе застройки по фактическому состоянию.
Решение комиссии о легализации объекта – производственного или иного назначения, находящегося на территории Республики Казахстан, права на который не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, принимается путем установления соответствия градостроительным регламентам, противопожарным, санитарным, экологическим, радиационным и иным нормативным требованиям в части размещения (расположения) легализуемого объекта в системе застройки по фактическому состоянию.
11. Отказ в легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществляется комиссией путем принятия решения при его несоответствии требованиям, предусмотренным статьями 2, 3 и 7 Закона.
При отказе в легализации или возврате пакета документов секретарем подготавливается сопроводительное письмо, подписываемое председателем комиссии, и вносятся соответствующие сведения в журнал.
В случае принятия отрицательного решения секретарю комиссии необходимо произвести возврат подлинников, при этом копии указанных подлинников должны подшиваться в дело заявителя.
12. Решение принимается по каждому объекту легализации отдельно.

13. Комиссияның шешімі туралы тиісті мәліметтер журналға/жария етілген мүліктің тізіліміне белгіленген нысан бойынша енгізіледі.
14. Мүлік орналасқан тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік әкімінің аппараты жария етілетін жеке тұрғын үй құрылысы объектілерін және саяжай құрылыстарын техникалық тексеру үшін сарапшыны (сарапшыларды) тартуды ұйымдастырады.
Өзге құрылыстың жария етілетін объектілерін техникалық тексеруді жүргізу үшін сарапшыны тартуды өтініш беруші дербес жүзеге асырады.
Жария ету субъектісі жария етілетін жеке тұрғын үй құрылысы объектілерін, саяжай және өзге құрылыстарын техникалық тексеруді жүргізу үшін сарапшының қорытындысын алу үшін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен әкімнің аппаратына жүгінеді.
Құқықтары Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес ресімделмеген
Қазақстан Республикасының аумағындағы
жылжымайтын мүлікті жария
етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидаларына
1-қосымша
Мүлікті жария ету жөніндегі өтініштерді есепке алу журналы
мың теңге
Р/с №
Мүлікті жария ету үшін құжаттар ұсынылған күні
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
ЖСН (жеке тұлға үшін)
Өтініш берушінің тұрғылықты жері немесе заңды мекенжайы
Жария етілетін мүліктің тізбесі
Жария етілетін мүліктің құны
оның ішінде
Барлығы
ҚР аумағындағы мүлік
Шетелдегі жылжымайтын мүлік
Шетелдегі бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Жария етілетін мүліктің құны
Комиссияның шешімі
Жауапты адамның Т.А.Ә.
оның ішінде
оның ішінде
Тиісті емес адамға ресімделген бағалы қағаздар
Тиісті емес адамға төленген мүлік
шешім қабылдау туралы хаттаманың нөмірі мен күні
құжаттарды қайтару туралы хаттың нөмірі мен күні
құжаттарды қайтару себебі
11
12
13
14
15
16
Құқықтары Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес ресімделмеген
Қазақстан Республикасының аумағындағы
жылжымайтын мүлікті жария
етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидаларына
2-қосымша
Құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария ету үшін ұсынылған құжаттардың № ____ тізімдемесі
Ұсынылған құжаттардың тізбесі
1.________________________________________________________________
2.________________________________________________________________
3.________________________________________________________________
Құжаттардың саны ___________________(________________________)
(жазбаша)
Құжаттардағы парақтар саны ______________(_____________________)
(жазбаша)
Комиссия хатшысы/жауапты орындаушы:
_______________________ ____________________________
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) қолы
201___жылғы "___"______
Мөртабан орны
_ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
- қию сызығы
Мен,________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
201 __ жылғы _______________ № ____ мүлікті жария ету үшін ұсынылған құжаттардың тізімдемесін шын мәнінде алдым, сондай-ақ жария ету үшін ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтердің анықтағы мен толықтығы үшін жауаптымын және:

13. Соответствующие сведения о решении комиссии вносятся в журнал/реестр легализованного имущества по установленной форме.
14. Аппарат акима соответствующей административно-территориальной единицы, на которой расположено имущество, организует привлечение эксперта (экспертов) для технического обследования легализуемых объектов индивидуального жилищного строительства и дачных строений.
Привлечение эксперта для проведения технического обследования легализуемых объектов иного строительства осуществляется заявителем самостоятельно.
Для получения заключения эксперта для проведения технического обследования легализуемых объектов индивидуального жилищного строительства, дачных и иных строений субъект легализации обращается в аппарат акима с заявлением по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам организации проведения
легализации недвижимого имущества,
находящегося на территории Республики
Казахстан, права на которое не оформлены
в соответствии с законодательством
Республики Казахстан
Журнал учета заявлений по легализации имущества
тыс. тенге.
№ п/п
Дата представления документов для легализации имущества
Ф.И.О. заявителя
ИИН (для физ. лиц)
Место жительства или юридический адрес заявителя
Перечень легализуемого имущества
Стоимость легализуемого имущества
Всего
в том числе
Имущество на территории РК
Недвижимое имущество за границей
Ценные бумаги за границей
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Стоимость легализуемого имущества
Решение комиссии
Ф.И.О. ответственного лица
в том числе
в том числе
Ценные бумаги, оформленные на ненадлежащее лицо
Имущество, уплаченное на ненадлежащее лицо
номер и дата протокола о принятии решения
номер и дата письма о возврате документов
причина возврата документов
11
12
13
14
15
16
Приложение 2
к Правилам организации проведения
легализации недвижимого имущества,
находящегося на территории Республики
Казахстан, права на которое не оформлены
в соответствии с законодательством
Республики Казахстан
Опись № ____
документов, представленных для легализации недвижимого
имущества, находящегося на территории Республики Казахстан,
права на которое не оформлены в соответствии с
законодательством Республики Казахстан
Перечень представленных документов
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
Количество документов ___________________(________________________)
(прописью)
Количество листов в документах _____________(_____________________)
(прописью)
Секретарь комиссии/ответственный исполнитель:
______________________________ _____________________________________
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О) подпись
"___" ______ 201___ г.
Место штампа
_ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
линия отрыва
Я, ___________________________________________________________
(Ф. И. О заявителя)
действительно получил опись документов, представленных для
легализации имущества за № ____ от ______________ 201___ года,
а также несу ответственность за достоверность и полноту сведений,
указанных в представленных для легализации документах, и подтверждаю, что:
имущество, на которое мною представлены документы для
легализации, не относится к имуществу, которое было получено в

мен жария ету үшін құжаттарды ұсынған мүлік "Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы" 2014 жылғы 30 маусымдағы Заңның 3-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес алынған мүлікке жатпайтынын растаймын.
Өтініш беруші _______________ _____________ 201 жылғы "__" ______.
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) қолы
Құқықтары Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес ресімделмеген
Қазақстан Республикасының аумағындағы
жылжымайтын мүлікті жария
етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидаларына
3-қосымша
Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия отырысының
№_____ ХАТТАМАСЫ
Төрағалық етуші: ___________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты)
Комиссияның мына мүшелері
қатысты:____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Отырыстың күн тәртібі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Шешім:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Комиссия хатшысы/жауапты орындаушы:_________________________________
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Комиссия төрағасының, төраға орынбасарының және комиссия мүшелерінің Т.А.Ә. және қолдары:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________
5.__________________________________________________________________
6.__________________________________________________________________
7.__________________________________________________________________
Құқықтары Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес ресімделмеген
Қазақстан Республикасының аумағындағы
жылжымайтын мүлікті жария
етудің жүргізілуін ұйымдастыру қағидаларына
4-қосымша
________________________
(өтініш берілетін орган)
________________________
________________(кімнен)
Жария етілетін жеке тұрғын үй құрылысы объектілерін және саяжай құрылыстарын техникалық тексеруді жүргізу үшін
ӨТІНІШ
Т.А.Ә.______________________________________________________________
ЖСН ________________________________________________________________
Тұратын жері________________________________________________________
Жеке тұлғаны куәландыратын құжат: түрі, ___________________________,
сериясы _____________________ № ___________ __________________
берілген күні _____________________
Мен, (Т.А.Ә.)_(т.к.а.ж.)____________________________________________
__________________________________________ мекенжайы бойынша тұратын
Сізден мынадай мүлікке техникалық тексеру жүргізу тұрғысынан шарт жасасу үшін сарапшы ұсынуды сұраймын:
Р/с
Объектінің атауы
Объектінің орналасқан жері
Қолы: Күні:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 тамыздағы
№ 959 қаулысымен
бекітілген
Жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу қағидалары

соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 3 Закона от 30 июня 2014 года
"Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих
вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества"
Заявитель __________________ _____________ "___" _______ 201___ г.
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О.) подпись
Приложение 3
к Правилам организации проведения
легализации недвижимого имущества,
находящегося на территории Республики
Казахстан, права на которое не оформлены
в соответствии с законодательством
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ № ____
заседания комиссии по проведению легализации имущества
Председательствовал: __________________________________________
(фамилия, имя и отчество)
Присутствовали члены комиссии: ________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О.)
Повестка заседания:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Решение:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Секретарь комиссии/ответственный исполнитель:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О.)
Ф.И.О. и подписи председателя комиссии, заместителя
председателя и членов комиссии:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
6. __________________________________________________________________
7. __________________________________________________________________
Приложение 4
к Правилам организации проведения
легализации недвижимого имущества,
находящегося на территории Республики
Казахстан, права на которое не оформлены
в соответствии с законодательством
Республики Казахстан
от _______________________________
_________________________________
(орган, куда подается заявление)
ЗАЯВЛЕНИЕ
для проведения технического обследования легализуемых объектов
индивидуального жилищного строительства и дачных строений
Ф.И.О. ________________________________________________________
ИИН ___________________________________________________________
Место жительства ______________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _________
№ ________ выдан _____________________ дата выдачи ____________
Я, (Ф.И.О.) (дд. м. гр.) ______________________________________
Проживающий по адресу: ________________________________________
Прошу Вас предоставить эксперта для заключения договора на
предмет проведения технического обследования следующего имущества:
№ п/п
Наименование объекта
Местонахождение объекта
Подпись: Дата:
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2014 года № 959
Правила ведения реестра легализованного имущества

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1179 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы" 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу тәртібі мен нысанын айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жергілікті атқарушы органдардың жанынан құрылатын және мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерінен тұратын, Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және тұруға ықтияры бар адамдардың мүлкін (ақшадан басқа) жария ету не жария етуден бас тарту туралы шешім шығаруға уәкілетті комиссия;
2) тiзiлiм – мүлiкті жария ету барысында жиналған қағаз және электрондық жеткізгіштердегі құжаттарды қамтитын ақпараттық ресурс;
3) өтініш беруші – мүлкін осы Заңда белгіленген тәртіппен жария ететін Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдар.
2. Жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу тәртібі
3. Комиссияның хатшысы мүлікті жария ету туралы шешім шығарылған күннен бастап үш күн мерзімде, бірақ өтініш берілген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей тізілімге мәліметтерді енгізеді.
4. Мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияның хатшысы тізілімді мемлекеттік және орыс тілдерінде, электрондық түрде осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізеді.
5. Тізілім мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) мүліктің атауы;
2) мүліктің тұрған жері;
3) мүліктің бағалау құны;
4) құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия шешімінің нөмірі;
5) құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссияның шешім қабылдаған күні;
6) өтініш берушінің тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты;
7) өтініш берушінің қолы;
8) хатшының/жауапты орындаушының қолы.

Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2015 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра легализованного имущества (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года "Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества" (далее – Закон) и определяют порядок ведения и форму реестра легализованного имущества.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) комиссия по проведению легализации имущества (далее – комиссия) – комиссия, создаваемая при местных исполнительных органах в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан, и состоящая из представителей государственных органов и организаций, уполномоченная на вынесение решения о легализации либо отказе в легализации имущества (за исключением денег) граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство;
2) реестр – информационный ресурс, включающий в себя документы на бумажных и электронных носителях, собранных в ходе легализации имущества;
3) заявитель – граждане Республики Казахстан, оралманы и лица, имеющие вид на жительство в Республике Казахстан, легализующие имущество в порядке, установленном Законом.
2. Порядок ведения реестра легализованного имущества
3. Сведения в реестр включаются секретарем комиссии в трехдневный срок со дня вынесения решения о легализации имущества, но не позднее тридцати календарных дней со дня подачи заявления.
4. Реестр ведется секретарем комиссии по проведению легализации имущества на государственном и русском языках, в электронном виде по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Реестр содержит следующие сведения:
1) наименование имущества;
2) местонахождение имущества;
3) оценочную стоимость имущества;
4) номер решения комиссии по проведению легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) дату принятия решения комиссии по проведению легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) фамилию, имя, отчество (при наличии) заявителя;
7) подпись заявителя;
8) подпись секретаря/ответственного исполнителя.

6. Тізілімде қамтылған мәліметтер құпия болып табылады және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларды қоспағанда, жариялануға жатпайды.
7. Жергілікті атқарушы органдарда жария етілген мүліктің тізілімін сақтау мерзімі – кемінде бес жыл.
Жария етілетін мүліктің тізілімін
жүргізу қағидаларына
қосымша
"Бекітемін"
Комиссияның төрағасы
______________________________
______________________________
(Т.А.Ә., қолы)
______________________________
(күні)
Жария етілген мүліктің
№ _____ ТІЗІЛІМІ
Р/с №
Мүліктің атауы
Мүліктің тұрған жері
Жария етілген мүліктің бағалау құны
Шешімнің № (болған жағдайда)
Шешім қабылданған күн
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
Өтініш берушінің қолы
Хатшының қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Комиссия хатшысы/жауапты орындаушы:_______________________________
(тегі, аты мен бар болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 тамыздағы
№ 959 қаулысымен
бекітілді
Жария етiлген жылжымайтын мүлiк объектiлерiн пайдалануға
қабылдауды ұйымдастыру мен жүргiзудiң ерекше тәртiбi
1. Осы жария етiлген жылжымайтын мүлiк объектiлерiн пайдалануға қабылдауды ұйымдастыру мен жүргізудің ерекше тәртібі "Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдарға олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы" 2014 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және құрылысы бұрын аяқталған, бірақ белгіленген тәртіппен пайдалануға қабылданбаған және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы жылжымайтын мүлікке (бұдан әрі – жария етілген объект) құқықтарды ресімдей отырып, мемлекеттік тіркеуден өтпеген ғимараттар мен құрылыстарды пайдалануға қабылдаудың ерекше тәртібін белгілейді.
2. Мыналар:
1) мүлікті жария етуді өткізу жөнiндегi комиссияның шешімі;
2) ғимараттар мен құрылыстарға объектінің құрылыс нормалары мен қағидаларына, сондай-ақ жария ету субъектілерінің меншік құқығына жататын жер учаскелерінің нысаналы мақсатына сәйкестігі тұрғысынан техникалық тексеруді жүзеге асыратын сарапшының оң қорытындысы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан жария етілген жылжымайтын мүлік объектілерін пайдалануға қабылдау үшін негіздеме болып табылады.

6. Сведения, содержащиеся в реестре, являются конфиденциальными и не подлежат разглашению, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
7. Срок хранения реестра легализованного имущества в местных исполнительных органах – не менее пяти лет.
Приложение
к Правилам ведения реестра
легализуемого имущества
"Утверждаю"
Председатель комиссии
______________________________
______________________________
(Ф.И.О., подпись)
_____________________________
(Дата)
РЕЕСТР № ______
легализованного имущества
№ п/п
Наименование имущества
Местонахождение имущества
Оценочная стоимость легализованного имущества
№ решения (при наличии)
Дата принятия решения
Ф.И.О. заявителя
Подпись заявителя
Подпись секретаря
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Секретарь комиссии/ответственный исполнитель:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество при его наличии) (далее - Ф.И.О.)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2014 года № 959
Особый порядок организации и проведения приемки в эксплуатацию
легализованных объектов недвижимого имущества
1. Настоящий особый порядок организации и проведения приемки в эксплуатацию объектов недвижимого имущества разработан в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2014 года "Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества" и устанавливает особый порядок приемки в эксплуатацию зданий и сооружений, ранее завершенных строительством, но не принятых в установленном порядке в эксплуатацию и не прошедших государственную регистрацию с оформлением прав на это недвижимое имущество в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – легализованный объект).
2. Основанием для приемки в эксплуатацию легализованных объектов недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, являются:
1) решение комиссии по проведению легализации имущества;
2) положительное заключение эксперта, осуществляющего техническое обследование зданий и сооружений на соответствие объекта строительным нормам и правилам, а также целевому назначению занимаемого земельного участка, принадлежащего субъекту легализации на праве собственности.