Жерді бір санаттан басқа санатқа ауыстыру және оны қорғаныс мұқтажы үшін беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 268 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 2-бабына, 13-бабының 3) тармақшасына және 105-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Ақмола облысы Аршалы ауданының босалқы жер санатынан жалпы ауданы 80,0 гектар жер учаскесі өнеркәсіп, көлік, байланыс жері, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер санатына ауыстырылсын.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскесін өнеркәсіп, көлік, байланыс жері, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер санатынан Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің «Ақмола аудандық пайдалану бөлімі» республикалық мемлекеттік мекемесіне тұрақты жер пайдалану құқығында далалық оқу орталығын салу және оған қызмет көрсету үшін берілсін.
3. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің «Ақмола аудандық пайдалану бөлімі» республикалық мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін ауыл шаруашылығы алқаптарын алу салдарынан болған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджет кірісіне өтесін.
4. Ақмола облысының әкімі, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                      К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 268 қаулысына
қосымша
Босалқы жер санатынан өнеркәсіп, көлік, байланыс жері, ғарыш қызметі,қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналған өзге де жер санатына ауыстырылатын учаскесінің экспликациясы
Р/с
Жер учаскесінің орналасқан орны
Жалпы ауданы, гектар
оның ішінде
жайылым
басқа жерлер
1.
Ақмола облысы, Аршалы ауданы, Арнасай ауылдық округі
80,0
80,0
Барлығы
80,0
80,0
-

О переводе земель из одной категории в другую и предоставлении их для нужд обороны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 268
В соответствии со статьей 2подпунктом 3) статьи 13 и статьей 105 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельный участок общей площадью 80,0 гектаров из категории земель запаса Аршалынского района Акмолинской области в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Предоставить земельный участок, указанный в пункте 1 настоящего постановления, республиканскому государственному учреждению «Акмолинская районная эксплуатационная часть» Министерства обороны Республики Казахстан на праве постоянного землепользования из земель категории промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельноости, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения для строительства и обслуживания полевого учебного центра.
3. Республиканскому государственному учреждению «Акмолинская районная эксплуатационная часть» Министерства обороны Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством возместить в доход республиканского бюджета потери сельскохозяйственного производства, вызванные изъятием сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства.
4. Акиму Акмолинской области, Министерству обороны Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики-Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 268
Экспликация
земельного участка, переводимого из категории земель
запаса в категорию земель промышленности, транспорта, связи,
для нужд космической деятельности, обороны, национальной
безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
№ п/п
Местоположение земельного участка
Общая площадь, гектар
из них
пастбища
прочие земли
1.
Акмолинская область, Аршалынский район, аульный округ Арнасай
80,0
80,0
-
Всего
80,0
80,0
-