"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 2 қарашадағы № 650 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      Б. Сағынтаев
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. «Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы» 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2015 ж., № 22-V, 153-құжат; 2016 ж., № 7-1, 50-құжат):
1) 15-баптың 3-тармағының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Белгіленген біліктілік талаптарына сай келетін «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына уәкілетті органның келісімімен конкурс өткізілместен орналаса алады.»;
2) 29-бапта:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
«2-1. Мемлекеттік органның осы мемлекеттік органның мемлекеттік қызметшілері арасында ішкі конкурс аяқталғаннан кейін жалпы конкурс өткізуге құқығы бар.
Бұл ретте жалпы конкурсқа қатысатын қызметтегі мемлекеттік қызметшілер тестілеу мен жеке қасиеттерін бағалаудан өтпейді.»;
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
«4-1. Жаңа мемлекеттік орган құрылған кезде осы мемлекеттік органның мемлекеттік қызметшілері арасында ішкі конкурс өткізілместен, барлық мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілері арасында ішкі конкурс өткізіледі.»;
3) 69-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Заң 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.».
2. «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2015 ж., № 22-V, 153-құжат):
2-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.».
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2016 года № 650
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    Б. Сагинтаев
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года «О государственной службе Республики Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2015 г., № 22-V, cт. 153; 2016 г., № 7-1, ст. 50):
1) абзац третий пункта 3 статьи 15 изложить в следующей редакции:
«Административные государственные служащие корпуса «А», соответствующие установленным квалификационным требованиям, могут занять административные государственные должности корпуса «Б» без проведения конкурса по согласованию с уполномоченным органом.»;
2) в статье 29:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
«2-1. Государственный орган имеет право проводить общий конкурс после завершения внутреннего конкурса среди государственных служащих данного государственного органа.
При этом действующие государственные служащие, участвующие в общем конкурсе, тестирование и оценку личных качеств не проходят.»;
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
«4-1. При создании нового государственного органа внутренний конкурс среди государственных служащих всех государственных органов проводится без проведения внутреннего конкурса среди государственных служащих данного государственного органа.»;
3) пункт 1 статьи 69 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2016 года.».
2. В Закон Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной службы» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2015 г., № 22-V, cт. 153):
статью 2 изложить в следующей редакции:
«Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.».
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан