"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № 849 қаулысы
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 9-бабының 9) тармақшасына, 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 192-бабының 2-2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының осы қаулыға қосымшада көрсетілген кедендік инфрақұрылым және шекаралық сервистік инфрақұрылым объектілеріне, кеден және шекара органдары жұмыскерлерінің отбасы мүшелеріне қызмет көрсетуге байланысты әлеуметтік мақсаттағы объектілерге және мемлекет мұқтаждықтары үшін пайдаланылатын объектілерге жататын мүлкімен (бұдан әрі - мүлік) "Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамының теміржол жолаушылар вагондарының жылжымалы құрамының паркін жаңарту мақсатында берілген, 2011 жылғы 14 желтоқсандағы № 9ФИА251 және 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 9ФИА254, 2012 жылғы 7 тамыздағы № 9ФИА342, 2014 жылғы 26 маусымдағы № 9ФИА557 және № 9ФИА558, 2015 жылғы 7 шілдедегі № 9ФИА721 шарттар бойынша жалпы сомасы 48948650000 (қырық сегіз миллиард тоғыз жүз қырық сегіз миллион алты жүз елу мың) теңге бюджеттік кредиттерді мерзімінен бұрын өтеу туралы ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № 849 қаулысына қосымша
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы мүлкінің тізбесі
1. "Жетіген-Қорғас-Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы Теміржол желісін салу" және "Өзен-Қазақстан Республикасының Түрікменстанмен мемлекеттік шекарасы" жобаларын іске асыру барысында салынған шекаралық сервистік инфрақұрылым объектілері мен шекара органдары жұмыскерлерінің отбасы мүшелеріне қызмет көрсетуге байланысты әлеуметтік мақсаттағы объектілер, Шалдыбар станциясындағы объектілер, Астана қаласы, Мичурино тұрғын үй алабы, Бастау көшесі, 1/1 мекенжайында орналасқан Оңалту орталығы.
2. "Жетіген-Қорғас-Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы Теміржол желісін салу" және "Өзен-Қазақстан Республикасының Түрікменстанмен мемлекеттік шекарасы" жобаларын іске асыру барысында салынған кедендік инфрақұрылым объектілері мен кеден органдары жұмыскерлерінің отбасы мүшелеріне қызмет көрсетуге байланысты әлеуметтік мақсаттағы объектілер.

О некоторых вопросах акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2016 года № 849
В соответствии с подпунктом 9) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан", пунктом 2-2 статьи 192 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" о досрочном погашении бюджетных кредитов по договорам от 14 декабря 2011 года № 9ФИА251, от 22 декабря 2011 года № 9ФИА254, от 7 августа 2012 года № 9ФИА342, от 26 июня 2014 года № 9ФИА557 и № 9ФИА558, от 7 июля 2015 года № 9ФИА721, выданных в целях обновления парка подвижного состава железнодорожных пассажирских вагонов акционерного общества "Пассажирские перевозки" на общую сумму 48948650000 (сорок восемь миллиардов девятьсот сорок восемь миллионов шестьсот пятьдесят тысяч) тенге, имуществом акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темір жолы", указанным в приложении к настоящему постановлению, относящимся к объектам таможенной инфраструктуры и пограничной сервисной инфраструктуры, социального назначения, связанным с обслуживанием членов семей работников таможенных и пограничных органов, и объектам, используемым для государственных нужд.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2016 года № 849
Перечень
имущества акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан тeмip жолы"
1. Объекты пограничной сервисной инфраструктуры и социального назначения, связанные с обслуживанием членов семей работников пограничных органов, построенные в ходе реализации проектов "Строительство железнодорожной линии "Жетыген-Коргас-Государственная граница Республики Казахстан" и "Узень - Государственная граница Республики Казахстан с Туркменистаном", объекты на станции Чалдовар, Реабилитационный центр, расположенный по адресу: город Астана, жилой массив Мичурино, улица Бастау, 1/1.
2. Объекты таможенной инфраструктуры и социального назначения, связанные с обслуживанием членов семей работников таможенных органов, построенные в ходе реализации проектов "Строительство железнодорожной линии "Жетыген-Коргас-Государственная граница Республики Казахстан" и "Узень - Государственная граница Республики Казахстан с Туркменистаном".

3. Әлеуметтік мақсаттағы объектілер, автомобиль жолдары.
4. Астана қаласындағы телерадиокешеннің медиа жабдығы.
5. "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына тиесілі "Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешенінің бір бөлігі.

3. Объекты социального назначения, автомобильные дороги.
4. Медийное оборудование телерадиокомплекса в городе Астане.
5. Часть административно-технологического комплекса "Transport tower", принадлежащая акционерному обществу "Национальная компания "Казахстан тeмip жолы".