"Қазақстан Республикасынан халықаралық ұйымдарға жұмысқа жіберілген, бұрын дипломатиялық қызмет персоналы лауазымында болған лауазымды адамдарға айырманы өтеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 мамырдағы №474 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 2 ақпандағы № 32 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасынан халықаралық ұйымдарға жұмысқа жіберілген, бұрын дипломатиялық қызмет персоналы лауазымында болған лауазымды адамдарға айырманы өтеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 мамырдағы № 474 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 37, 446-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасынан халықаралық ұйымдарға жұмысқа жіберілген, бұрын дипломатиялық қызмет персоналы лауазымында болған лауазымды адамдарға айырманы өтеу қағидасында:
5-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Халықаралық ұйымдардың қызметкерлеріне Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген айырманы өтеу жылына бір рет жүзеге асырылатын өкілдік керек-жарақ құнының жыл сайынғы ақшалай өтемақысын және жыл сайынғы ақысы төленетін еңбек демалысында жол жүру бойынша шығыстарды өтеуді қоспағанда, жылына екі рет жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Штаб-пәтерлері Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан халықаралық ұйымдардың қызметкерлеріне Заңның 25-бабының 2, 3, 5-тармақтарда көзделген айырманы өтеу жүргізілмейді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Халықаралық ұйымның қызметкері айырма өтемін алу үшін болу мемлекетінде шет елдегі мекемеге тиісті халықаралық ұйымның осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтамасын:
1) медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі бойынша шығыстарды;
2) лауазымға тағайындалған кезде халықаралық ұйымға жұмысқа жіберілуіне, жұмыс мерзімі аяқталған соң халықаралық ұйым қызметкерінің қайтып оралуына, сондай-ақ жыл сайынғы ақысы төленетін еңбек демалысының берілуіне не отбасы мүшелері бірінің қайтыс болуына байланысты көліктік шығыстарды;
3) халықаралық ұйымда жұмыс істеген кезеңде балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру жөніндегі шығыстарды;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2011 года № 474 "Об утверждении Правил возмещения разницы должностным лицам, направленным на работу в международные организации от Республики Казахстан, ранее занимавшим должности персонала дипломатической службы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2017 года № 32.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2011 года № 474 "Об утверждении Правил возмещения разницы должностным лицам, направленным на работу в международные организации от Республики Казахстан, ранее занимавшим должности персонала дипломатической службы" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 37, ст. 446) следующие изменения и дополнения:
в Правилах возмещения разницы должностным лицам, направленным на работу в международные организации от Республики Казахстан, ранее занимавшим должности персонала дипломатической службы, утвержденных указанным постановлением:
часть первую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Возмещение разницы, предусмотренной законодательством Республики Казахстан, сотрудникам международных организаций осуществляется два раза в год, за исключением возмещения ежегодной денежной компенсации стоимости представительской экипировки и расходов по проезду в ежегодный оплачиваемый трудовой отпуск, осуществляемой один раз в год.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Сотрудникам международных организаций, штаб-квартиры которых находятся на территории Республики Казахстан, возмещение разницы, предусмотренной пунктами 2, 3, 5 статьи 25 Закона, не производится.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для получения возмещения разницы сотрудник международной организации предоставляет в загранучреждение в государстве пребывания справку соответствующей международной организации по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с обязательным указанием сумм фактически полученных средств на оплату:
1) расходов по гарантированному объему медицинской помощи;
2) транспортных расходов, связанных с направлением на работу в международную организацию при назначении на должность, возвращением сотрудника международной организации по окончании срока работы, а также с предоставлением ежегодного оплачиваемого отпуска либо со смертью одного из членов семьи;
3) расходов по дошкольному воспитанию и обучению, начальному, основному среднему и общему среднему образованию детей в период работы в международной организации;

4) өкілдік керек-жарақ құнының жыл сайынғы ақшалай өтемақысын төлеуге алынған нақты қаражат сомасын міндетті түрде көрсете отырып ұсынады.
Егер жоғарыда келтірілген шығыстардың қандай да бірі бойынша қаражат халықаралық ұйымда бөлек төленбесе және жалақысының бір бөлігі болып табылса, бұл сома да ұсынылатын анықтамада бөлек көрсетілуі табуы тиіс.
Халықаралық ұйымның қызметкері ұсынатын анықтамаға халықаралық ұйымның қаржы қызметінің басшысы қол қояды және оның мөрімен куәландырылады.
Анықтама халықаралық ұйым қызметкері айырманы өтеу үшін шет елдегі мекемеге жүгінгеніне дейін күнтізбелік 30 күннен бұрын берілмеуі тиіс.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Шет елдегі мекеме Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жылына екі рет, 15 маусымға және 15 қаңтарға дейінгі мерзімде осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықаралық ұйымның әрбір қызметкері бойынша өткен кезеңдегі төлемдер жөнінде есеп береді.";
көрсетілген Қағидаға қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаға 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 2 ақпандағы
№ 32 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасынан халықаралық ұйымдарға жұмысқа жіберілген, бұрын дипломатиялық қызмет персоналы лауазымында
болған лауазымды адамдарға
айырманы өтеу қағидасына
1-қосымша
Нысан
Анықтама

4) ежегодной денежной компенсации стоимости представительской экипировки.
В случае, если средства по какому-либо из перечисленных выше расходов в международной организации не выплачиваются отдельно и являются частью заработной платы, данная сумма также должна быть отражена отдельно в предоставляемой справке.
Предоставляемая сотрудником международной организации справка подписывается руководителем финансовой службы международной организации и заверяется ее печатью.
Справка должна быть выдана не ранее чем за 30 календарных дней до обращения сотрудника международной организации за возмещением разницы в загранучреждение.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Загранучреждение предоставляет в Министерство иностранных дел Республики Казахстан по каждому сотруднику международной организации отчет по выплатам за прошедший период, два раза в год, в срок до 15 июля и 15 января, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 2 к указанным Правилам согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлениюПравительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2017года № 32
Приложение 1
к Правилам возмещения
разницы должностным лицам,
направленным на работу
в международные организации
от Республики Казахстан,
ранее занимавшим должности
персонала дипломатической службы
Форма
Справка

1. Халықаралық ұйым қызметкерінің Т.А.Ә (болған кезде):________________
2. Халықаралық ұйымның атауы:______________________________________
3. Халықаралық ұйымдағы лауазымы: _________________________________
4. Есепті кезең: _______________бастап__________________________дейін
5. Валюта атауы ( АҚШ доллары/еуро): _______________________________
Р/с
Төлемдердің атауы
Халықаралық ұйымдағы төлемдер сомасы
Ескертпе
1
2
3
4
1
Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі бойынша шығыстар
2
Лауазымға тағайындалған кезде халықаралық ұйымға жұмысқа жіберілуіне, жұмыс мерзімінің аяқталуы кезінде халықаралық ұйым қызметкерінің қайтып оралуына, жыл сайынғы ақысы төленетін еңбек демалысының берілуіне, отбасы мүшелері бірінің қайтыс болуына байланысты көліктік шығыстар
3
Балаларды оқыту бойынша шығыстар, оның ішінде:
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту бойынша шығыстар
бастауыш білім беру бойынша шығыстар
негізгі орта білім беру бойынша шығыстар
жалпы орта білім беру бойынша шығыстар
4
Өкілдік керек-жарақ құнының жыл сайынғы ақшалай өтемақысы
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" 2002 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 7-12-тармақтарында көзделген оқиғалар болған жағдайда қосымша
5
Барлығы
Халықаралық ұйымның
қаржы қызметінің басшысы ____________________________
(Т.А.Ә) (болған кезде), қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 2 ақпандағы
№ 32 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасынан халықаралық ұйымдарға жұмысқа жіберілген, бұрын дипломатиялық қызмет персоналы лауазымында
болған лауазымды адамдарға
айырманы өтеу қағидасына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы
Төлемдер бойынша есеп

1. Ф.И.О. (при наличии) сотрудника международной организации:_____________
2. Наименование международной организации:____________________________
3. Должность в международной организации:_____________________________
4. Отчетный период:с __________ по ______________
5. Наименование валюты (доллар США/евро): ____________________________
№ п/п
Наименование выплат
Суммы выплат в международной организации
Примечание
1
2
3
4
1
Расходы по гарантированному объему медицинской помощи
2
Транспортные расходы, связанные с направлением на работу в международную организацию при назначении на должность, возвращением сотрудника международной организации при окончании срока работы, предоставление межегодногооплачиваемого отпуска, со смертью одного из членов семьи
1
2
3
4
3
Расходы по обучению детей, в том числе:
Расходы по дошкольному воспитанию и обучению
Расходы по начальному образованию
Расходы по основному среднему образованию
Расходы по общему среднему образованию
4
Ежегодная денежная компенсация стоимости представительской экипировки
Дополнительно, при наступлении событий, предусмотренных пунктами 7-12 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2002 года"О дипломатической службе Республики Казахстан"
5
Всего
Руководитель финансовой службы
Международной организации __________________________
(Ф.И.О. (при наличии), подпись)
М.П.
Приложение 2
к постановлениюПравительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2017года № 32
Приложение 2
к Правилам возмещения
разницы должностным лицам,
направленным на работу
в международные организации
от Республики Казахстан,
ранее занимавшим должности
персонала дипломатической службы
Форма
Наименование загранучреждения Республики Казахстан
Отчет по выплатам

1. Халықаралық ұйым қызметкерінің Т.А.Ә: (болған кезде)________________
2. Халықаралық ұйымның атауы: _____________________________________
3. Халықаралық ұйымдағы лауазымы:__________________________________
4. Есепті кезең: _________________ бастап_______________________ дейін
5. Валюта атауы ( АҚШ доллары/еуро):________________________________
Р/с
Төлемдердің атауы
Теңестірілген лауазым бойынша Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесіндегі төлемдер сомасы
Халықаралық ұйымдағы төлемдер сомасы
Бюджет қаражаты есебінен өтеуге жататын айырма сомасы
1
2
3
4
5
1
Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі бойынша шығыстар
2
Лауазымға тағайындалған кезде халықаралық ұйымға жұмысқа жіберілуіне, жұмыс мерзімінің аяқталуы кезінде халықаралық ұйым қызметкерінің қайтып оралуына, жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысының берілуіне, отбасы мүшелері бірінің қайтыс болуына байланысты көліктік шығыстар
3
Балаларды оқыту бойынша шығыстар, оның ішінде:
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту бойынша шығыстар
Бастауыш білім беру бойынша шығыстар
негізгі орта білім беру бойынша шығыстар
жалпы орта білім беру бойынша шығыстар
4
Өкілдік керек-жарақ құнының жыл сайынғы ақшалай өтемақысы
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" 2002 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 7-12 тармақтарында көзделген оқиғалар болған жағдайда қосымша
5
Барлығы
Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің басшысы Қолы
Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің бухгалтері Қолы
Күні Мөрі

1. Ф.И.О. (при наличии) сотрудника международной организации: _________________
2. Наименование международной организации: _________________________________
3. Должность в международной организации: ________________________________________
4. Отчетный период: с ____________ по ______________
5. Приравненная должность в загранучреждении Республики Казахстан: _________________
6. Наименование валюты (доллар США/евро): _______________________________________
№ п/п
Наименование выплат
Сумма выплат в загранучреждении Республики Казахстан по приравненной должности
Сумма выплат в международной организации
Сумма разницы, подлежащая возмещению за счет бюджетных средств
1
2
3
4
5
1
Расходы по гарантированному объему медицинской помощи
1
2
3
4
5
2
Транспортные расходы, связанные с направлением на работу в международную организацию при назначении на должность, возвращением сотрудника международной организации при окончании срока работы, предоставлением ежегодного оплачиваемого отпуска, со смертью одного из членов семьи
3
Расходы по обучению детей, в том числе:
Расходы по дошкольному воспитанию и обучению
Расходы по начальному образованию
Расходы по основному среднему образованию
Расходы по общему среднему образованию
4
Ежегодная денежная компенсация стоимости представительской экипировки
Дополнительно, при наступлении событий, предусмотренных пунктами 7-12 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан"
5
Всего
Руководитель загранучреждения Республики Казахстан Подпись
Бухгалтер загранучреждения Республики Казахстан Подпись
Дата Печать