Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 17 сәуірдегі № 201 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 130-бабына және 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қорғас өзені бойында қорғаныш құрылыстарының құрамында патрульдік-тракторлық жол құрылысы үшін жалпы ауданы 56,23 гектар жер учаскесі Алматы облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы "Жаркент орман шаруашылығы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - мекеме) орман қоры жерлері санатынан өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жерлер және өзге де ауыл шаруашылығына арналмаған жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Алматы облысының әкімдігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығасыларын республикалық бюджет кірісіне өтеуді қамтамасыз етсін және алынған сүректі көрсетілген мекеменің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 201 қаулысына қосымша
Орман қоры жерлері санатынан өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған және өзге де ауыл шаруашылығына арналмаған жерлер санатына ауыстырылатын жер учаскелерінің экспликациясы
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы
алаңы,
гектар
оның ішінде:
орманмен
көмкерілген
жайылымдар
шабындықтар
өзге
жерлер
1 2 3 4 5 6
Алматы облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы "Жаркент орман шаруашылығы" мемлекеттік мекемесі
56,23 38,99 15,32
1,92
Барлығы: 56,23 38,99 15,32
-
1,92

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2018 года № 201
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки общей площадью 56,23 гектара из категории земель лесного фонда государственного учреждения "Жаркентское лесное хозяйство" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Алматинской области (далее – учреждение) в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения, согласно приложению к настоящему постановлению, для строительства патрульно-тракторной дороги в составе защитных сооружений вдоль реки Хоргос.
2. Акиму Алматинской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан обеспечить возмещение в доход республиканского бюджета потерь лесохозяйственного производства, вызванных изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, и принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс указанного учреждения.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 201
Экспликация земельных участков,
переводимых из категории земель лесного фонда в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
Наименование землепользователя
Общая площадь, гектаров
в том числе:
Покрытая лесом
пастбища
сенокос
прочие земли
1
2
3
4
5
6
Государственное учреждение "Жаркентское лесное хозяйство" Управления природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Алматинской области
56,23
38,99
15,32
-
1,92
Всего:
56,23
38,99
15,32
-
1,92